Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, rads napisał(-a):
@cordi7, chyba nowy temat do rozważań dla Ciebie 😉


Nie kuś :P U mnie plany zegarkowe i tak już się przebudowywały 3 razy w przeciągu ostatnich 3 miesięcy :P

 

Dolce Vita jest super ale mi chyba leży bardziej klasyczna tarcza w tym modelu (gilosz!!!), sector dial pasuje mi bardziej do klasycznej koperty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Nie kuś :P U mnie plany zegarkowe i tak już się przebudowywały 3 razy w przeciągu ostatnich 3 miesięcy :P

 

Dolce Vita jest super ale mi chyba leży bardziej klasyczna tarcza w tym modelu (gilosz!!!), sector dial pasuje mi bardziej do klasycznej koperty.

 

Z tym drugim zdaniem zgadzam się w zupełności, Heritage Sector bez daty to najlepsze wydanie tej tarczy, a DV z giloszem jest super vintage 😉 Co do planów zegarkowych to zazdroszczę takich rozterek i dylematów - u mnie sprawa jest niestety prosta: póki co skończyła się kasa na zegarki i plany poszły na półkę 😄

 

Chyba będę dziś wieczorem szukał pocieszenia w jakimś klasycznym filmie z dużą ilością ujęć nadgarstkowych 😉 Póki co chodzi mi po głowie Dr. No z 62-go...

 

"No" jak "No more!" 😂

 

IMG_2807.thumb.JPG.2eafd888d8ae3c49d51ab5b8d5b3b647.JPG

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cordi7 napisał(-a):


Nie kuś :P U mnie plany zegarkowe i tak już się przebudowywały 3 razy w przeciągu ostatnich 3 miesięcy :P

 

Dolce Vita jest super ale mi chyba leży bardziej klasyczna tarcza w tym modelu (gilosz!!!), sector dial pasuje mi bardziej do klasycznej koperty.

 

A co jest teraz w planach?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fanfar19 napisał(-a):

A co jest teraz w planach?


PW poszło :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirit 42 już znalazł nowy domek:) 

20210214-RGDSC_971320210214.jpg

20210214-RGDSC_971620210214.jpg

20210214-RGDSC_973820210214.jpg

Edytowane przez Verbal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne te nowe "Spiryty". Na zdjęciach prasowych wyglądały słabo, na żywo jest świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Ciekawy pomysł, nawiązujący do pierwszej edycji z 2007. Ale w opisie jak zwykle podejrzane informacje. L888.3 to inaczej A31.L02, nie L01. Co za tym idzie, nie ma krzemowego włosa, gdyż ten montowany jest w wersji L888.4 (COSC) i L888.5 (bez COSC). Według dostępnych danych, L888.3 różni się od podstawowej wersji L888.2 głównie poprawioną ergonomią pracy wahnika. Może się to komuś wydawać nic nie znaczącym detalem, ale różnica między 2 a 5 lat fabrycznej gwarancji w związku z obecnością lub brakiem krzemowego włosa, to już bardzo realna różnica, mogąca przesądzić o decyzji zakupowej.

 

Dopiero co korespondowałem z jednym portalem zegarkowym (SJX watches), na którym były głupoty na temat L888 w nowym Silver Arrow (że rzekomo każdy L888 ma 5 lat gwarancji i krzemowy włos). Informację natychmiast poprawiono, a mi grzecznie podziękowano za sprostowanie, co się chwali. Ale fakt jest taki, że co jeden news, to więcej wyssanych z palca stwierdzeń. Ja sam do niedawna nie miałem na te tematy bladego pojęcia, ale jak się okazuje wystarczyło trochę poszukać. Jestem w szoku, że portale / blogerzy / sprzedawcy, zajmujący się tym profesjonalnie dla pieniędzy, nie mogą zadać sobie nieco trudu i sprawdzić, co wpisują. Nie mówiąc już o tym, że - jak miałem okazję się kilkukrotnie przekonać - w razie jakichkolwiek wątpliwości, Longines odpisuje już po kilku dniach i to wyczerpująco.

 

Wniosek jest jeden - nie wierzcie w ani jedno słowo przeczytane na blogach zegarkowych, tylko sprawdzajcie sami lub piszcie tutaj i będziemy badać sprawę wspólnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz. Cóż, teraz takie czasy mamy że zakładasz bloga i jesteś „dziennikarzem”. A jak trzeba zweryfikować fakty, ktoś komuś wytknie podstawowe błędy, to wtedy już nie jest się „dziennikarzem” a blogerem i zasady rzetelności i odpowiedzialności za to co się pisze nie obowiązują😝.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Dobrze prawisz. Cóż, teraz takie czasy mamy że zakładasz bloga i jesteś „dziennikarzem”. A jak trzeba zweryfikować fakty, ktoś komuś wytknie podstawowe błędy, to wtedy już nie jest się „dziennikarzem” a blogerem i zasady rzetelności i odpowiedzialności za to co się pisze nie obowiązują😝

 

Dlatego też zebrałem wszystko razem i wrzuciłem tutaj. Może któregoś dnia przyda się komuś w walce z wszechobecnymi fake-newsami 😄😉

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Melduje się w klubie ;) 

 

 

 

Szalejesz ostatnio. :D

Nie wolałeś nowszej wersji? Mnie się starsza bardziej podoba, ale w nowszej kusi mechanizm.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Jogi napisał(-a):

Szalejesz ostatnio. :D

Nie wolałeś nowszej wersji? Mnie się starsza bardziej podoba, ale w nowszej kusi mechanizm.

Przemeblowania w pudełku ^_^

Tak jak Tobie mi też starsza wersja bardziej się podoba, jest jakaś taka weselsza przez m.inn. więcej wensza na tarczy i jakieś takie bardziej wyraziste oznaczenia indeksów :)

Jedynie co to najbardziej kusząca jest w nowym wkładka ceramiczna bezela.

Mechanizm wolę poczciwy sprawdzony wół roboczy.

No ale który dokładnie masz na myśli?

Te z końcówkami L888.5, L888.3 ?

Starą wersję masz też na podstawowym L888.2 🤔

 

IMG_20210216_180318.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

(...)

No ale który dokładnie masz na myśli?

Te z końcówkami L888.5, L888.3 ?

Starą wersję masz też na podstawowym L888.2 🤔

 

O, to nie wiedziałem. Myślałem że w starszym montowany był tylko L633.

Z nowszych myślę nad szarym (z L888.2) i odkąd dzisiaj rano zobaczyłem, to jeszcze nad dwoma dwukolorowymi.

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż miło popatrzeć Koledzy, że piśmiennicza "praca u podstaw" nie idzie na marne! 😄😉 @tomaliusz, gratuluję zakupu! Widzę, że preferujesz nieco większą wersję 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 14.02.2021 o 14:10, Verbal napisał(-a):

Spirit 42 już znalazł nowy domek:)

 

Gratuluję świetnego zegarka! 🥂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Przemeblowania w pudełku ^_^

Tak jak Tobie mi też starsza wersja bardziej się podoba, jest jakaś taka weselsza przez m.inn. więcej wensza na tarczy i jakieś takie bardziej wyraziste oznaczenia indeksów :)

Jedynie co to najbardziej kusząca jest w nowym wkładka ceramiczna bezela.

Mechanizm wolę poczciwy sprawdzony wół roboczy.

I to jest dokładnie to samo co ja myślę o HC. Ceramiczny bezel i stara wersja. Mierzyłem te nowe, oglądałem i to jednak nie to samo, pomijając już nawet dużo wyższą cenę.

Tomasz a jak porównanie w stosunku do GTS'a? Wygodniejszy?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żeby tak jeszcze jakieś fajne zapięcie bransolety zaprojektowali, zamiast tej pozginanej blaszki.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rads napisał(-a):

Aż miło popatrzeć Koledzy, że piśmiennicza "praca u podstaw" nie idzie na marne! 😄😉 @tomaliusz, gratuluję zakupu! Widzę, że preferujesz nieco większą wersję 😉

Dzięki

A za pracę szacun, dużo się dowiedziałem, dzięki 🍻 

To wersja 41 mm. a więc mniejsza od największej :D

 

 

15 minut temu, tommly napisał(-a):

...

Tomasz a jak porównanie w stosunku do GTS'a? Wygodniejszy?

Zdecydowanie!

GTS jest po prostu za duży i ciężki a do tego kiepsko układa się na łapie i trochę z niej zjeżdża we wszystkie strony.

Tutaj długie i dobrze wyprofilowane uszy robią robotę ;) 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem kilka słów o swoim vintage. 

@rads go miał w ręku, mam nadzieję że potwierdzi fajność, bo ja jesten zakochany:) 

 

https://youtu.be/TwRQW6q9I7M

Wrzuciłem kilka słów o swoim vintage. 

@rads go miał w ręku, mam nadzieję że potwierdzi fajność, bo ja jesten zakochany:) 

 

 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy dot. mechanizmu na stronie https://www.timeandwatches.com/2021/02/longines-hydroconquest-two-tone.html skorygowane, brawa za pozytywną reakcję redakcji:

 

1677884753_Zrzutekranu2021-02-16o22_03_27.png.f4e90f1abdc1e96db441863550f0c082.png

 

W zasadzie zawsze w takich przypadkach miałem to gdzieś, ale z drugiej strony ta cała masa błędnych informacji właśnie stąd się bierze - nikomu nie chce się nic z tym zrobić, nawet jak widzi pomyłkę. Potem jedni kopiują bezrefleksyjnie od drugich i na koniec już nie wiadomo jak jest naprawdę. 

 

Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

 

Wrzuciłem kilka słów o swoim vintage. 

@rads go miał w ręku, mam nadzieję że potwierdzi fajność, bo ja jesten zakochany:)

 

 

Potwierdzam, widziałem na własne oczy, a nawet dał potrzymać 😄😉 Zwracają uwagę zwłaszcza idealnie namalowane indeksy, sprawiające wrażenie trójwymiarowych. Pomyśleć, że został kupiony w Polsce przed II wojną światową, a nadal robi niesamowite wrażenie - piękny zegarek!

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rads napisał(-a):

 

Dlatego też zebrałem wszystko razem i wrzuciłem tutaj. Może któregoś dnia przyda się komuś w walce z wszechobecnymi fake-newsami 😄😉

 

 

Doskonała robota, brawo!

 

6 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Melduje się w klubie ;) 

 

 

Świetny zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

Doskonała robota, brawo!

 

😉

 

tenor.gif.8774c8ab112b357fb7858ff5eca45213.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.