Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, torr3ro napisał(-a):

A możecie mi powiedzieć czy L619.2 może być nakręcany za pomocą koronki? 

I druga sprawa czy jeśli tak to prawdą jest że w automacie z manualnym naciągiem nie można 'przekręcić' naciągu? 

L619.2 można nakręcić z koronki i nie przekręcisz. Nie jest to jednak zalecane ze względu na konstrukcję modułu auto. Trzeba pamiętać jeszcze o zakręcanej koronce, to kolejne przeciwwskazanie do nakręcania.

Automat z manualny naciągiem? Raczej automat z dokręcaniem.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 21:13, cordi7 napisał(-a):

Moi drodzy fani Longines’a: ma ktoś w kolekcji albo miał w ręku model Dolce Vita w wersji automat?

 

9AD5FC01-DBD2-4F3E-8BD1-8D70B33CD1AA.thumb.jpeg.4aeacb6e6f24c10ffa3f00c55e1a4a53.jpeg


E7449097-6FCA-43F3-8513-567543F00807.thumb.jpeg.42edb3434ed74bed0f75f56b5594b9c0.jpeg

 

Jakoś ostatnio mi wpadł w oko i powiem szczerze, że ma fajny vibe (mimo, że Tank był pierwszy) i tak jakoś siedzi mi w głowie.

 

Ja mam i nawet zastanawiam się nad sprzedażą. 
 


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość dawno nie noszony, teraz powrót na nadgarstek.

Mało popularna i raczej niedoceniana seria.

 

IMG_2910.JPG


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2021 o 21:26, marcines napisał(-a):

Ja mam i nawet zastanawiam się nad sprzedażą. 

 

Ja mam tempo i dwa razy plan sie zmienil niestety... wyglada na to, ze jednak Longines do mojego pudeleczka (poki co) nie trafi - ale dzieki za cynk.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Mnie się podoba. :) A, przy okazji, wrzucam fajną, IMO, fotkę nowej DV. 

 

No to już jest nas dwóch :)

 

14 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Na nowej gumce od Crafter Blue :) 

 

 

Grubawa się wydaje. 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 21.02.2021 o 00:13, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Jest proste rozwiązanie Twoich rozterek. Skoro kolekcję uważasz za kompletną, kup po prostu takie same zegarki, dodaj "klasycznego pilota" i dajesz z fotami - aż zatrzeszczy tak, że żaden samozwańczy, forumowy ekspert nie jęknie. ;) 

 

Ja, widzisz, jestem takich dylematów pozbawiony. "Jak to?", "Dlaczego?", "Naprawdę?" - mogliby powątpiewać niektórzy. Ano tak. A to stąd, iż kiedy widzę na forum foty wg mnie słabe, robię "scroll down". Kiedy widzę foty z jakichś powodów podobające mi się, daję lajka. I mam to z głowy. :)

 

Jest na forum kilka osób, które robią, wg mojej oceny, zdjęcia znakomite. Są może 2-3, którzy robią, IMO, foty technicznie świetne i w dodatku oryginalne, niosące jakąś treść, pozbawione sztampy, którą widać na setkach profili Instagramowych. Są też tacy, którzy robią foty tragiczne, a nawet tacy, którzy robią tragiczne zdjęcia tragicznych zegarków. I co? I nic. Bo to, z mojego punktu widzenia, tylko zabawa. A ja swoje foty robię (jak już z dziesięć razy wspominałem) kilkuletnim, tanim Huaweiem w przerwie między jedną pracą a drugą pracą i robieniem obiadu córce/wyprowadzaniem psa, natomiast na "obróbkę" (w najpowszechniej z powszechnie dostępnych i standardowych "sofcie") mam z reguły jakieś 3 minuty. Na szczęście, nie mam ambicji fotograficznych, a jedynie lubię zegarki. ;) 

 

Rzeczywiście, nie każdy telefon jest przyjazny w robieniu zdjęć zegarkom. Nadgarstkowe lubię robić moim zwykłym Samsungiem, bo łatwo łapie ostrość i oddaje dość ładne kolory. Mój służbowy to też Huawei i choć wydaje się znacznie lepszy, to jednak chyba tylko raz czy dwa jakieś nadgarstkowe tu wrzuciłem, bo kolory robią się w nim takie pastelowe i trudno uchwycić dobrą perspektywę. Ale powtórzę, wiele Twoich zdjęć jest bardzo fajnych.

 

A co do kolekcji - aż tak kompletnej to chyba nie będę miał ;) 

 

W dniu 21.02.2021 o 16:16, tomaliusz napisał(-a):

 

 

Super - HC na dobrym gumowym/kauczukowym pasku to świetny komfort noszenia. Na pierwszym zdjęciu wyszedł trochę jak bicolor :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2021 o 09:51, cordi7 napisał(-a):

Widzialem milion zdjec tego zegarka w necie i zawsze jakos przegrywal u mnie z nowa wersja z ceramicznym bezelem.

Kiedy patrze natomiast na twoje zdjecia to powiem ci, ze jest on (zwlaszcza w tym kolorze) po prostu obledny i bardzo mi sie podoba.

 

Czary... albo kwestia zdjec ;)

 

W dniu 18.02.2021 o 10:00, fanfar19 napisał(-a):

Do mnie nigdy HC nie gadał. Nawet kiedyś zamówiłem do salonu, bo na zdjęciach było och i ach. Nie kupiłem.

Ale na zdjęciach kolegi @tomaliuszwygląda świetnie. Głębia niebieskiego jest niezwykła :)

No i brat został oszustem fotografii.  :lol:

 

 

Choć muszę przyznać,  że fota z drabinką dobra. 👏 Ty. 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Kurczę, przez te Twoje foty zaczynam mieć "głupie myśli" na temat tego modelu... A wcześniej wcale to, a wcale, nie miałem...  ;)

Kolega @denver47takie czary mary robi na tych zdjęciach 😀

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Mam prośbę o ocenę autentyczności tarczy - przejrzałem sporo zdjęć i nie spotkałem się z taką tarczą.

Zegarek ma mechanizm cal.302 z ok. 1968 r. Dziękuję

longines 1.webp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Kurczę, przez te Twoje foty zaczynam mieć "głupie myśli" na temat tego modelu... A wcześniej wcale to, a wcale, nie miałem...  ;)

Mam dokładnie to samo. Na szczeście railmaster zeżarł wszystkie wolne środki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech trochę sobie pochodzi.😉

28.02.2021.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,😊 staram się by każdemu z posiadanych zegarków dało się przypisać jakieś istotne dla mnie lub mich bliskich wydarzenie. Nie muszą to być super ważne wydarzenia, ale jeśli  do chęci pozostawienia dołożymy jeszcze sentyment, to  już nie jest tak łatwo ulec pokusie skracania kolekcji. Prawda jest, iż ten Longines ma dla mnie dużą wartość sentymentalną i dlatego do wielu lat pozostaje również awatarem. Może i trochę brakuje mi pomysłu na ciekawy awatar.😉


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.