Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Gość norbie

Dołączam do klubu 🙂

IMG_20210303_093932354_HDR~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, norbie napisał(-a):

Dołączam do klubu 🙂

 

I jak wrażenia z sektora?

To dość nietypowy zegarek, jak na ostatnie wypusty Longines'a. Uszy nie są monstrualnie długie, a i szpara między paskiem, a kopertą znikoma.

Chyba jeden z fajniejszych jakie ostatnio wypuścili.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, norbie napisał(-a):

Dołączam do klubu 🙂

 

Swietny zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do kolegów - jaki polecacie serwis do zegarków (automat) w Poznaniu , Bydgoszczy, Toruniu  czy Gorzowie (często tam bywam). Mam różne Longines, Eterna, Certina, Oris, Glycine,...W Poznaniu znam Skąpski ale czy tylko on ? Musze porobić przeglądy swoich zegarków i jak to Poznaniak szukam dobrego ale tez takiego co nie pozostawi mnie w skarpektach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2021 o 09:48, norbie napisał(-a):

Dołączam do klubu 🙂

 

Piękny zegarek i super zdjęcie, wielkie gratulacje. Moje zegarkowe marzenie. Wiedziałeś, że Longines specjalnie do niego zamówił nową wersję mechanizmu u ETY? Ma zwiększony rozstaw osi między godziną/minutą, a małą sekundą, aby obniżyć tarczę sekundnika i tym wierniej oddać wygląd pierwowzoru. Ten sam mechanizm zastosowano następnie w Heritage Classic Tuxedo.

 

Wiem, że miałem siedzieć cicho i pracować na nowy zegarek, ale pomyślałem, że może mielibyście ochotę na małą wycieczkę....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2021 o 10:33, MacPaul napisał(-a):

mam pytanie do kolegów - jaki polecacie serwis do zegarków (automat) w Poznaniu , Bydgoszczy, Toruniu  czy Gorzowie (często tam bywam). Mam różne Longines, Eterna, Certina, Oris, Glycine,...W Poznaniu znam Skąpski ale czy tylko on ? Musze porobić przeglądy swoich zegarków i jak to Poznaniak szukam dobrego ale tez takiego co nie pozostawi mnie w skarpektach :)

Skapski jest dobry ale drogi. Ja robie u komasy albo na sienkiwicza u bielickiego. Na gwarnej podobno tez jest dobry spec ale nie mam doświadczenia z nim. Pozdro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rads napisał(-a):

 

Piękny zegarek i super zdjęcie, wielkie gratulacje. Moje zegarkowe marzenie. Wiedziałeś, że Longines specjalnie do niego zamówił nową wersję mechanizmu u ETY? Ma zwiększony rozstaw osi między godziną/minutą, a małą sekundą, aby obniżyć tarczę sekundnika i tym wierniej oddać wygląd pierwowzoru. Ten sam mechanizm zastosowano następnie w Heritage Classic Tuxedo.

 

Wiem, że miałem siedzieć cicho i pracować na nowy zegarek, ale pomyślałem, że może mielibyście ochotę na małą wycieczkę....

 

 

Radek skąd masz to info? Moim zdaniem nic nie zmieniono i sekundnik jest niefortunnie wysoko (ale nadrobiono to designem i się tak nie rzuca). 

 

(Edit) dobra, chyba jednak to zrobili ale różnica nie jest tak duża, dziwnie, bo jakby był niżej lepiej by to wyglądało (jak w Unitasie np.) 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Radek skąd masz to info?

spacer.png
Źródło raczej pewne, mam dwa wydania cyfrowe WatchTime - edycja specjalna Longines 2008 i 2012. W jednym z nich, Europa Star Nr 4/19, jest tam cały artykuł o reaktywacji Sectora w wersji z 1934 r. i jest tam fragment o przygotowaniu "customowego" mechanizmu. Masz rację, zabieg "optyczny" też zrobili w postaci á la "rail track" wokół tarczki sekundnika.
 

Myślę, że dalej przesunąć się tej osi po prostu nie dało. Dołożyć gotowy (istniejący) moduł małej sekundy do 2892A2 jak we Flagshipie to pestka, ale przestawić oś to już gruby temat - podejrzewam, że musieli opracować całkiem nowy moduł. Podziwiam w ogóle, że im się chciało 😉

 

Edytowane przez rads
błędne informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rads napisał(-a):

imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1
Źródło raczej pewne, mam dwa wydania cyfrowe WatchTime - edycja specjalna Longines 2008 i 2012. W jednym z nich jest cały artykuł o reaktywacji Sectora w wersji z 1934 r. i jest tam fragment o przygotowaniu "customowego" mechanizmu. Masz rację, zabieg "optyczny" też zrobili w postaci á la "rail track" wokół tarczki sekundnika.
 

Myślę, że dalej przesunąć się tej osi po prostu nie dało. Dołożyć gotowy (istniejący) moduł małej sekundy do 2892A2 jak we Flagshipie to pestka, ale przestawić oś to już gruby temat - podejrzewam, że musieli opracować całkiem nowy moduł. Podziwiam w ogóle, że im się chciało 😉

 

imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

No ale mówimy o nowym zegarku z 2020 roku z nowym mechanizmem, a Ty piszesz o źródłach z 2008 i 2012 kiedy nikomu się nie śniło o Sektorze ani o nowym mechaniźmie;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2021 o 12:10, denver47 napisał(-a):

ux6ukg2.jpg

 

 

Przepiękny zegarek. jaka to referencja? To fabryczny pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest od azjatyckiego producenta delugsstraps. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, eye_lip napisał(-a):

No ale mówimy o nowym zegarku z 2020 roku z nowym mechanizmem, a Ty piszesz o źródłach z 2008 i 2012 kiedy nikomu się nie śniło o Sektorze ani o nowym mechaniźmie;) 

 

Jasne Filip, głupoty piszę. Za dużo publikacji ostatnio naściągałem 😉 Nie wiem czemu sobie wkręciłem, że to było tam, nawet nie myśląc o dacie. Ale z mechanizmem dobrze pamiętałem: A31.L501/L893.5 ze specjalnie zwiększonym rozstawem osi.

 

Chodziło oczywiście o artykuł w Europa Star Nr 4/19:

 

Sector-Europa-Star.thumb.jpg.e5b17431a9c40fbc70eb807334471a24.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji też mam sectora, tylko ma 80 lat ponad;) 

IMG_20210307_211543.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

A przy okazji też mam sectora, tylko ma 80 lat ponad;)

 

💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2021 o 10:07, rads napisał(-a):

 

Piękny zegarek i super zdjęcie, wielkie gratulacje. Moje zegarkowe marzenie. Wiedziałeś, że Longines specjalnie do niego zamówił nową wersję mechanizmu u ETY? Ma zwiększony rozstaw osi między godziną/minutą, a małą sekundą, aby obniżyć tarczę sekundnika i tym wierniej oddać wygląd pierwowzoru. Ten sam mechanizm zastosowano następnie w Heritage Classic Tuxedo.

 

Wiem, że miałem siedzieć cicho i pracować na nowy zegarek, ale pomyślałem, że może mielibyście ochotę na małą wycieczkę....

 

 

 

20 godzin temu, rads napisał(-a):

 

 

Świetna robota, jako miłośnik marki - dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

Świetna robota, jako miłośnik marki - dziękuję!

 

Bardzo mi miło, choć w sumie jeszcze nie ma za co! 😄 Mam nadzieję, że uda się ten projekt doprowadzić do końca, bo okazało się to diabelnie czasochłonne. Ale co tam, niech to będzie moje opus magnum dla potomnych 😉😄 Najtrudniej było skompletować katalogi, zajęło mi to ponad pół roku. Wcześniej brakowało mi nieraz takiego "kompendium", gdy chciałem porównać referencje czy zorientować się, kiedy wszedł lub został wycofany dany model - niech ta wiedza przyda się nam wszystkim.

 

Coming soon...

 

IMG_3552.thumb.JPG.42bb704c75789a35f0e2d515dee69974.JPG

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.