Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Hefajsto napisał(-a):

Swietna robita rads. Dzięki!

Tylko pamiętaj, że jak się nakręcisz przez to na nowe zakupy, to żeby później nie było do mnie pretensji! 😂 Dzięki, a przy okazji gratuluję Railmastera 😉 🍻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na terapii, wiem już, że nie musze mieć wszystkich zegarków. Nawet tych heretige.... nie musze... 

ALE CHCE!!!!!

Widać długa jeszcze droga przedemną :)

Dzieki za gratki ;)

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2021 o 10:07, rads napisał(-a):

 

 

 

W pieczołowicie opracowanym zestawieniu @rads zauważył: "Gdy dziś słyszymy lub czytamy "Heritage Flagship", zwykle mamy na myśli jeden bardzo popularny model. Jednak na początku ubiegłej dekady flota Okrętów Flagowych obejmowała aż kilka stron w katalogu, podobnie jak w przypadku Heritage Conquest".

 

Rzeczywiście, o ile @MasterMind pokazywał tu kiedyś piękny chronograf Conquest Heritage, o tyle odkąd jestem na forum, to chrono Flagship sobie u nas nie przypominam. Miał ktoś może? Albo jakieś własne nadgarstkowe/sesyjne zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

W pieczołowicie opracowanym zestawieniu @rads zauważył: "Gdy dziś słyszymy lub czytamy "Heritage Flagship", zwykle mamy na myśli jeden bardzo popularny model. Jednak na początku ubiegłej dekady flota Okrętów Flagowych obejmowała aż kilka stron w katalogu, podobnie jak w przypadku Heritage Conquest".

 

Nie jestem fanem autocytatów, ale temat akurat wywołany "na świeżo", w trakcie pisania 😄

 

[W roku modelowym 2013 - 2014...]

Cytat

Flota wspaniałych Okrętów Flagowych, uszczuplana z roku na rok, niestety poszła w końcu na dno, a dumna niegdyś i różnorodna kolekcja Flagship Heritage pozostała z… 1 zegarkiem - na szczęście bardzo udanym modelem, który uchował się do dziś.

 

 

PS. Zdjęcia poglądowe do końca weekendu 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

odkąd jestem na forum, to chrono Flagship sobie u nas nie przypominam. Miał ktoś może? Albo jakieś własne nadgarstkowe/sesyjne zdjęcia?

 

Zdecydowanie Edmund przyłączam się do prośby/apelu, z dużą ciekawością obejrzałbym zdjęcia nadgarstkowe lub poczytał o wrażeniach z użytkowania tych modeli.

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, eye_lip said:

Duże OKO dziś z nowym strusiem JFS wpadł pod obiektyw:

_MG_2846.jpg

_MG_2843.jpg

 

Filipie dzięki za nowy pasek.

Nie mogę się napatrzeć !

MISTRZ.

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem z pudełka swojego. Niech pooddycha 😎

20210313_134927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines robi piękne zegarki. 🙂 Szkoda, że wybór jest ograniczony do kwarcu lub automatu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ICTC napisał(-a):

Longines robi piękne zegarki. 🙂 Szkoda, że wybór jest ograniczony do kwarcu lub automatu. 

 

Ale gama jest na tyle szeroka, że można jakoś przeboleć brak manuala 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi problem jest z rozmiarem koperty. Najmniejszy męski to 38,5mm, dla mnie za duży. 
 

Szkoda wielka, kilka modeli BARDZO wpada w oko i są w miarę sensownie wycenione jak na mechaniczne wyprodukowane przez szwajcarską markę z długimi tradycjami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ICTC napisał(-a):

 

Longines robi piękne zegarki. 🙂 Szkoda, że wybór jest ograniczony do kwarcu lub automatu

 

 

15 minut temu, Gio napisał(-a):

Ale gama jest na tyle szeroka, że można jakoś przeboleć brak manuala 🙂


Gratuluję Gio, zdjęcia Twojego autorstwa? Pejzaże na stronce z pieczątki są kosmiczne 🚀


Co do manuala, to zgoda, oferta nie powala, ale też nie do końca jest go brak. Longines zawsze ma w ofercie kilka modeli, obecnie na L506 i L507 ("Unitasy"), jak L2.840.4.78.3 i L2.841.4.18.3 z kolekcji Master czy Heritage Military 1938 L2.826.4.53.2 (Kolega @Hefajsto). Trzeba też pamiętać, że w swoim aktualnym katalogu mechanizmów mają nadal pełen przekrój manuali, włącznie z L878.4 na bazie in-house 37.9 ABC, założę się więc, że będą co pewien czas wypuszczać jakąś perełkę 😉 A jak to nadal za mało, to wybór manuali spośród Longinesów vintage przyprawia o zawrót głowy 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rads napisał(-a):

 


Gratuluję Gio, zdjęcia Twojego autorstwa? Pejzaże na stronce z pieczątki są kosmiczne 🚀


 

 

Tak, pokazuję zdjęcia wykonane przez siebie. Dzięki za miłe słowa 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, ICTC napisał(-a):

Drugi problem jest z rozmiarem koperty. Najmniejszy męski to 38,5mm, dla mnie za duży.

 

Najmniejszy manual teraz to Heritage Military 1938 - ma 43 mm, ale na nadgarstku wydaje się mniejszy 😉 Możesz przyjrzeć się też Legend Diver-owi 36mm https://dolinski.pl/longines-legend-diver-watch-l3.374.4.50.6/ Nikt mi nie powie, że to nie jest męski zegarek, pomimo rozmiaru.

 

No i jest kultowy Conquest Heritage 35 mm, w całkiem rozsądnej cenie - piękny zegarek i porządny mechanizm nie do zdarcia. 

 

18 minut temu, Gio napisał(-a):

Tak, pokazuję zdjęcia wykonane przez siebie. Dzięki za miłe słowa 🙂


Ładnie to tak ludzi w kompleksy wpędzać? Jak ja mam teraz swoje fotki wrzucać, co? Całkowity brak empatii! 😂

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rads napisał(-a):

Ładnie to tak ludzi w kompleksy wpędzać? Jak ja mam teraz swoje fotki wrzucać, co? Całkowity brak empatii! 😂

 

Jakoś będę musiał dźwigać to brzemię 😛

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gio napisał(-a):

Jakoś będę musiał dźwigać to brzemię 😛

 

giphy.gif.b9ffa5fae5dc72568b1f020b33b110f8.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gio napisał(-a):

Czołem Klubowicze! W ramach wpisowego, kilka jeszcze ciepłych fotografii 🙂 

 

Chyba się zaprzyjaźnię na dłużej z tym jegomościem.

Tarcza bajkowa. W zasadzie można jej nadać dowolny odcień odpowiednio dawkując i kierunkując światło.

 

 

Świetne fotki, świetnego zegarka. 

A co do braku manuala to oczywiście jesteście w błędzie. Np.

 

161571429147445539029704866976.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Hefajsto napisał(-a):

 

Świetne fotki, świetnego zegarka. 

A co do braku manuala to oczywiście jesteście w błędzie. Np.

 

161571429147445539029704866976.jpg

 

Dzięki za opinię.

A w zakresie oferty Longinesa douczę się ze świetnych opracowań jakie poczynił kolega @rads 🙂

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.