Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, rads napisał(-a):

 

Zgadzam się z @Hefajsto, to są najlepsze ujęcia tego modelu jakie gdziekolwiek widziałem - kontrast czerni, srebra i czerwieni po prostu majstersztyk.

 

Dziękuję bardzo! ;) Aczkolwiek to cały czas ten sam Huawei, co wcześniej (nigdy tak długo nie miałem tego samego telefonu - ale cóż, na czymś trzeba oszczędzać ;) ) i, o ile jedno mnie też się bardzo podoba, o tyle nie spodziewałem się aż takiej oceny.  :wub: Może kiedyś dam zegarek jakiemuś zawodowemu fotografowi - zobaczymy, co z niego wyciągnie... ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2021 o 12:35, Lisek777 napisał(-a):

Wymarzony...

 

Gratuluję. Wymarzony Longines w kolekcji to podstawa :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2021 o 19:19, mario1971 napisał(-a):

A mnie jak tak sobie patrzę, denerwuje wysokość punktu mocowania wskazówki sekundnika.

 

W dniu 21.03.2021 o 09:36, Hefajsto napisał(-a):

W sumie, że 1945 ma "za wysoko" dolną sekunde ... nawet nie pomyślałem. Ale jak tak o tym piszecie to istotnie w 1938 wygląda to lepiej.

 

Pozwolę sobie się nie zgodzić :)

Moim zdaniem w 1945 sekundnik jest trochę za wysoko, dokładnie o napis Automatic. Zresztą, jak się pojawił 1945, to było sporo takich komentarzy.

Z kolei w 1938 sekundnik jest zdecydowanie za nisko. Tarcza traci przez to równowagę i nie wygląda to najlepiej.

Mając te dwa, dla mnie zdecydowanie wygrywa 1945. Tylko te L2L :(

 

Dodam tylko, że zaprezentowana powyżej opinia jest moją prywatna opinią 😁

 

W dniu 21.03.2021 o 09:36, Hefajsto napisał(-a):

Braciszki obok siebie.  [...]

Myśle, że to troche kwestia proporcji. Niepotrzebnie go powiększyli o te 2mm.  Porównanie z protoplastą. Zdjęcie z netu.

Mimo wszystko myślę, że 45 to jeden z ładniejszych wypustów heritage.

 

Patrzą na te dwa - ułożenie tarczy sekundnika w protoplaście 1945-piątki wydaje się być najlepsze i najprzyjemniejsze dla oka. Tarcza zachowuje proporcje i równowagę.

Biorąc pod uwagę ograniczenia mechanizmu, wydaje się, że faktycznie niepotrzebnie nowego powiększali.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

Z kolei w 1938 sekundnik jest zdecydowanie za nisko. Tarcza traci przez to równowagę i nie wygląda to najlepiej.

 

Nie no, że unitas ma za nisko dolną sekunde to sie nie zgodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hefajsto napisał(-a):

 

Nie no, że unitas ma za nisko dolną sekunde to sie nie zgodze...

Spoko :) nie ma problemu.

 

Tyle, że ja nie napisałem nic o Unitas'ie (a raczej chyba ETA 649x - dokładnie nie pamiętam), tylko o konkretnym zegarku.

U mnie wrażenie zbyt wysoko / zbyt nisko umieszczonego sekundnika nie-centralnego zależy od konkretnego projektu tarczy. Raz mi się podoba, raz nie. Różnie bywa.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fanfar19 napisał(-a):

Spoko :) nie ma problemu.

 

Tyle, że ja nie napisałem nic o Unitas'ie (a raczej chyba ETA 649x - dokładnie nie pamiętam), tylko o konkretnym zegarku.

U mnie wrażenie zbyt wysoko / zbyt nisko umieszczonego sekundnika nie-centralnego zależy od konkretnego projektu tarczy. Raz mi się podoba, raz nie. Różnie bywa.

 

 

Jak to piszą na watchbase L507.2 bazujący na ETA 6498-1 to... Longines adaptation of the ETA / Unitas 6498.

Co do reszty... o gustach sie nie dyskutuje ;)

 

Swoją drogą ciekawe, że Longinesowy majetek (gdzie sekundnik również jest wyraźnie wyżej niż w oryginale) nie budził tego typu dyskusji.(zdjęcie z netu)

 

 

 

Longines-Heritage-1935-and-Czech-Air-Force-comparison-1.jpg

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hefajsto napisał(-a):

Swoją drogą ciekawe, że Longinesowy majetek (gdzie sekundnik również jest wyraźnie wyżej niż w oryginale) nie budził tego typu dyskusji.(zdjęcie z netu)

 

Ale już w przypadku Heritage Flagship, dyskusja o umiejscowieniu sekundnika (który w tym akurat przypadku w moim przekonaniu jest za wysoko) była dość intensywna, z tego co pamiętam. Tyle, że tam i oryginał i reedycja chyba miały dość podobnie umiejscowiony sekundnik.

Swoją drogą w przypadku 1935, znowu bardziej podoba mi się oryginał, niż reedycja. Tym razem z sekundnikiem na dole.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juz o tym. Jesli zrobią z 1935 to co zrobili z 1938 tzn updobnią do pierwowzoru, bez daty, na unitasie... biere natychmiast!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1935 data nieco rozbija zachwiane umiejscowienie sekundnika i nie razi to tak bardzo. Co do Unitasa to w kopercie rzędu 42 też jest nierównowaga sekundnika, widać to na zdjęciach dornblutha. 99.1 vs 99.0 bez modyfikacji.

 

99.1_01_ST.png

BC9A4768-copy-600x900-1.jpg

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie przawisz. A swoją drogą to dyskusje o położeniu sekundnika zaczynają mi to przypominać babke na cmętarzu we wszystkich świetch..

"Przesuń ten znicz troche w lewo... a wiązanke troche do dołu." :)

 

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Hefajsto napisał(-a):

Nie ten... ten drugi. Ten zostaw tak jak jest.

@Hefajsto nie możesz zostawić tak jak jest. Popraw się ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

@Hefajsto nie możesz zostawić tak jak jest. Popraw się ;)

Ehhh... dobrze babciu

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Hefajsto napisał(-a):

Ehhh.... dobrze babciu

 

Chcesz mnie synku wpędzić do grobu, takiego na cmentarzu?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Hefajsto napisał(-a):

 

Longines-Heritage-1935-and-Czech-Air-Force-comparison-1.jpg

Reedycja to najładniejszy współczesny Longin. A jakby zrobili go na unitasie to byłoby jeszcze lepiej. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Hefajsto napisał(-a):

Pisałem juz o tym. Jesli zrobią z 1935 to co zrobili z 1938 tzn updobnią do pierwowzoru, bez daty, na unitasie... biere natychmiast!

Kto wie, może i ja bym się wtedy skusił?

Chętnie bym powitał drugiego Longines'a w swojej kolekcji (jeśli można tak nazwać posiadane przeze  mnie zegarki). Jest tylko jedno ograniczenie, cytując za kolegą @Lincoln Six Echo:

W dniu 19.03.2021 o 14:15, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Chyba już osiągnąłem ten etap w mojej "zabawie w zegarki", że nie zakupię już zegarka, który wyglądem nie odpowiada mi absolutnie na 150%.  :)

 

W dniu 19.03.2021 o 15:01, Lincoln Six Echo napisał(-a):

148 to moje ABSOLUTNIE ostatnie słowo!  :lol:;)

 

 

12 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Reedycja to najładniejszy współczesny Longin. A jakby zrobili go na unitasie to byłoby jeszcze lepiej. 

Czy najładniejszy to nie wiem. Ale pod drugim zdaniem podpisuję się obiema rekami :)

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Blue Monday.  ;)

 


Nie wiem co robisz inaczej, ale te ostatnie foty są naprawdę super, ogólnie kompozycje, a szczególnie soczyste kolory. Ten Twój Huawei jest widocznie jak wino, im starszy tym lepszy 😄😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rads napisał(-a):


Nie wiem co robisz inaczej, ale te ostatnie foty są naprawdę super, ogólnie kompozycje, a szczególnie soczyste kolory. Ten Twój Huawei jest widocznie jak wino, im starszy tym lepszy 😄😉

 

Ej, no, bez jaj. Kurczę, naprawdę cały czas to ten sam stary Huawei i nawet soft (chociaż trudno to nazwać softem: ZDJĘCIA z Windowsa :D ) ten sam... Dzięki w każdym razie za miłe słowo!  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.