Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.04.2021 o 09:49, KapoPi napisał(-a):

Witam w tym klubie.. nie sądziłem ze kiedyś do niego zawitam, ale los płata różne figle ;) 

Fajna "kostka". 

Niech się nosi. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Drugie podejście do Longinesa. Tym razem udane. :D

 

484.JPG

Gratuluję 😊 

Bez bransy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Gratuluję 😊 

Bez bransy? 

Dzięki :)

 

Generalnie nie lubię bransolet. :P

Z kilkuset zegarków, które przerobiłem, akceptowalne dla mnie bransolety policzyłbym na palcach jednej ręki.

 

A tak przy okazji, to przez Ciebie i @rads'a, miałem nie lada zagwozdkę, wybierając między starym, a nowym HC. :P

 

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie lubisz bransolet to zapewne wybór był trudniejszy, w starym jest słaba i na pewno nie przekonałaby Cię w tej kwestii 😊 

Wkładka ceramiczna w nowej wersji na plus ale generalnie to niewiele zmienia bo przy tak częstej rotacji na nadgarstku ciężko nazwać coś jako EDC 🤭 

Mnie wizualnie bardziej podoba się stary ale nowszą wersją też bym nie wzgardził ... jak żyć? 😛 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jogi napisał(-a):

...    A tak przy okazji, to przez Ciebie i @rads'a, miałem nie lada zagwozdkę, wybierając między starym, a nowym HC. :P

Dobrze wybrałeś. 

A jesli byłby to szary, to wybór byłby bardzo dobry.  :)

 

Sam osobiście lubię kajdany, jednak nowy HC na gumie wygląda rewelacyjnie. Idealnie mieć oba. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych nowych HC dla mnie: szary, czarny i granatowy ex aequo i zielony na szarym końcu (osobiście strasznie mi się ta zieleń nie podoba...).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Z tych nowych HC dla mnie: szary, czarny i granatowy ex aequo i zielony na szarym końcu (osobiście strasznie mi się ta zieleń nie podoba...).

 

Dla mnie na pierwszym miejscu jest szary. Drugie miejsce niebieski. Reszta może nie istnieć. 

Szary koniecznie na gumie a kajdan jako uzupełnienie. Niebieski na odwrót. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Jak nie lubisz bransolet to zapewne wybór był trudniejszy, w starym jest słaba i na pewno nie przekonałaby Cię w tej kwestii 😊 

Wkładka ceramiczna w nowej wersji na plus ale generalnie to niewiele zmienia bo przy tak częstej rotacji na nadgarstku ciężko nazwać coś jako EDC 🤭 

Mnie wizualnie bardziej podoba się stary ale nowszą wersją też bym nie wzgardził ... jak żyć? 😛

Początkowo bardziej podobała mi się starsza wersja, którą skreśliłem, bo myślałem, że montują tam tylko starą 2824. Jak mnie uświadomiłeś, że nie tylko, to wrócił na listę.

Jednak po przymierzeniu prawie wszystkich HC (nie udało mi się znaleźć zielonego) i przeanalizowaniu swoich preferencji padło na nowego. Chociaż gdybym szukał niebieskiego HC, to chyba jednak wybrałbym starszą wersję z nowym mechanizmem.

 

11 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Dobrze wybrałeś. 

A jesli byłby to szary, to wybór byłby bardzo dobry.  :)

 

Sam osobiście lubię kajdany, jednak nowy HC na gumie wygląda rewelacyjnie. Idealnie mieć oba. 

Na początku chciałem kupić właśnie szarego na gumie, jednak na żywo trochę mnie rozczarowała tarcza w tym kolorze. Pozostał więc tylko czarny i nie żałuję. :)

Edytowane przez Jogi
Literówki

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Jogi napisał(-a):

Początkowo bardziej podobała mi się starsza wersja, którą na skreśliłem, bo myślałem, że montują tam tylko starą 2824. Jak mnie uświadomiłeś, że nie tylko, to wrócił na listę.

Jednak po przymierzeniu prawie wszystkich HC (nie udało mi się znaleźć zielonego) i przeanalizowaniu swoich preferencji padło na nowego. Chociaż gdybym szukał niebieskiego HC, to chyba jednak wybrałbym starszą wersję z nowym mechanizmem.

 

Na początku chciałem kupić właśnie szarego na gumie, jednak na żywo trochę mnie rozczarowała tarcza w tym kolorze. Pozostał więc tylko czarny i nie żałuję. :)

 

No i tu się uwidacznia kolejna przewaga szarego. Jak dowalisz filtrów, to zrobisz z niego czarny - a z czarnego szarego już nie zrobisz tak przekonująco. Mówię Ci to szczerze i w całkowitej dyskrecji, bo (jak już wiesz z jednej z naszych rozmów w innym wątku) ja również jestem Jogi. ;) :lol:

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten by spokojnie mógł obok mojej piegowatej, beżowej tarczy spoczywać 🤙

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tu Hydroconquest'ów że postanowiłem mojego wrzucić... 43mm... Pod koszulę nie wejdzie... 🤣

lhc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz nadgarstek 😵 bo to chyba pierwszy raz kiedy ten zegarek nie przytłacza nadgarstka.

 

Obstawiam 19-20 minimum

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Jaki masz nadgarstek 😵 bo to chyba pierwszy raz kiedy ten zegarek nie przytłacza nadgarstka.

 

Obstawiam 19-20 minimum

Według różnych pomiarów średnio 19,5. Ale po pewnym czasie myślę że 41 byłby dyskretniejszy i bardziej "na czasie".😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem "letnie opony" w moim HC, czyli sprawdzonego już w zeszłym roku Hirscha Heveę. Może i zegarek wygląda przez to trochę gorzej, ale jest to rekompensowane przez komfort noszenia.

 

DSC00879.JPG.1e1d93a506361d2e7888fb9f1c59ec39.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.