Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Dorzucisz coś w stylu Flagshipa i masz "spełnienie zegarkowe" w trzech epizodach.  ;)

 

Za wiele dobrego na raz, trzeba sobie dawkować. Ale perspektywa bardzo przyjemna.

Edytowane przez GaltJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bigeye w tytanie jest obłędny - zerkam i ja na niego jako na potencjalne chrono do kolekcji.

Mechanizm, design, jakość wykonania, rozmiar - wszystko na tak, jedynie WR mogłoby być wyższe.

LLD z niebieską i brązową tarczą maja L888.5: balans z włosem swobodnym i krzemowy włos.

Bardzo dokładne i fajne mechanizmy, kolor tarczy jest przepiękny a te długie uszy maja swój urok.

 

Bierz obydwa, jeśli nie naraz to jeden po drugim :)


 

49 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Bierz oba.  ;)

 

Dobrze gada :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Bigeye w tytanie jest obłędny - zerkam i ja na niego jako na potencjalne chrono do kolekcji.

Mechanizm, design, jakość wykonania, rozmiar - wszystko na tak, jedynie WR mogłoby być wyższe.

LLD z niebieską i brązową tarczą maja L888.5: balans z włosem swobodnym i krzemowy włos.

Bardzo dokładne i fajne mechanizmy, kolor tarczy jest przepiękny a te długie uszy maja swój urok.

 

Bierz obydwa, jeśli nie naraz to jeden po drugim :)


 

 

Dobrze gada :)

 

Zegarek z WR 30m jest bardzo bezpieczny do codziennego użytkowania, jeżeli tylko nie będziesz chciał w nim pływać, chodzić na saunę czy też wchodzić pod prysznic. ;)

 

   

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że jest ale to trochę jak z mocą w aucie - zawsze mogłoby być więcej :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syndrom anankastyczny :P Lepiej się czuję mając zegarek z wyższym WR niż z niższym i tyle. A jakbym miał nagle tonącą dziewicę z odmętów ratować?

 

Czy Bigeye mi się podoba? Tak. Czy bym kupił? Tak. Czy wolałbym aby miał WR 50? Tak.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Bigeye w tytanie jest obłędny - zerkam i ja na niego jako na potencjalne chrono do kolekcji.

 

Na tym etapie mojej przygody z zegarkami to własnie chrono najcześćiej wpadają mi w oko, nie inaczej jest w tym przypadku. Ale trzeba również pomyśleć o przyszłych kosztach, a przy chrono najpewniej będą one wyższe. Przymierzałem jeszcze bardzo fajnego C.F.Bucherer, ale zdjęcia wrzucę w odpowiednim wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Longines cenę za serwis chrono ma całkiem rozsądna - 410€:

 

C78DD620-C89C-4305-B8D3-CED25080DED6.thumb.jpeg.aaecb42234258732b03475fd84b90838.jpeg


Jeśli przyjmiemy, że serwis jest wymagany co 5 lat to koszt używania zegarka wychodzi na poziomie 6,8€ miesięcznie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ale po co? Przecież nie będziesz w nim pływać delfinem, ani nurkować - ba, zapewne nawet nie będziesz w nim pilotować samolotu... ;)

Ale może będę pilotować płynącego delfina albo nurkować samolotem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

original.jpg

 

Widzisz? Musial zdjac swojego Bigeye przez to WR 30 ... :D

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

LLD z niebieską i brązową tarczą maja L888.5: balans z włosem swobodnym i krzemowy włos.

Bardzo dokładne i fajne mechanizmy,

Czy tylko te wersje maja ten mechanizm, a poprzednie np. 

867DEBF3-DA23-46F3-B6D3-14EEFC9071CD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzialem do tej pory nowe modele (brazowy i niebieski) byly wypuszczone z krzemowym wlosem (wersja L888.5).

 

image.thumb.png.64bcdc941da8610ecd4c42c5bfb3df0a.png

 

Wersja czarna poki co ma chyba L888.2 ale domyslam sie, ze to tylko kwestia czasu zanim i tu zaczna montowac wersje L888.5 (o ile juz nie zaczeli).

 

Brogle (AD Longines'a) wpisuje

 

L888.5 dla np. niebieskiego:

https://www.brogle.de/longines/heritage/legend-diver-42/l3.774.4.90.2/

 

L619/888 dla czarnego:

https://www.brogle.de/longines/heritage/legend-diver-42/l3.774.4.50.6/

 

Nie wiem na ile to spowodowane kreatywnoscia w tworzeniu strony a na ile realnymi danymi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2021 o 12:23, cordi7 napisał(-a):

Obydwa fajne ale z racji na wysyp zielonych tarcz w tym roku i jakąś taką nieufność do brązu brałbym niebieski - ale to ja. Koniec końców między tymi dwoma modelami nie da się wybrać źle.

 

 

Wczoraj "przechodziłem" koło Jubitom i zamówiłem niebieskiego do oglądu. Mi ten brąz właśnie z powodu zieleni na tarczy jakoś nie pasuje. Za dużo tych zieleni ostatnio. Zobaczymy jak przyjdzie... Już się boję, co powiem żonie jak mnie w czasie przymiarki ogarnie pomroczność jasna i ocknę się po wyjściu ze sklepu z nowymi zegarkiem na ręku.🤣 A przecież wejdę tylko przymierzyć... Co robić... ?!? A mogłem się szachami zająć a nie zegarkami.😁  Chociaż byłoby taniej.😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
A mogłem się szachami zająć a nie zegarkami.  Chociaż byłoby taniej.


Are U siur ;) ?
6ecf8d6df320663ac32500cc3cadfdda.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Żona znowu miała rację, jak mi mówiła że jakbym się zajął szachami nawet to by się okazało że to nie jest tanie hobby.👍😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2021 o 14:25, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Wygląda więc na to, że cokolwiek zrobisz, będzie to WASZA WSPÓLNA DECYZJA...  ;) :lol:

Powiedziało się "A" to trzeba powiedzieć "B"... No w zasadzie powiedziałem "Biorę Cię za żonę, itd..." ale na jedno wychodzi...🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przed chwilką miły telefon, LLD w bronzie czeka na mnie w salonie. Przy okazji chcę przymierzyć jeszcze Spirit'a z niebieską tarczą. Tak czy owak, plan jest taki, aby w piątek lub sobotę zapisać się do klubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.