Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

LLD ma tez w sobie to coś, ze chce go mieć!  Nie wiem dlaczego :) odbija światło w taki sposób, ze chce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2021 o 15:39, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Longinesówy.  ;)

Fajne ... zegareczki :)

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta tarcza:

 

BE6E1BB4-BEE3-457E-9876-7A91460D762D.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 
przymierzam się do zakupu Legend Divera :) 

nurtuje mnie tylko jedna sprawa - widziałem na YouTube test po roku użytkowania i zegarek był absolutnie cały w rysach… ja wiem, ze jest to polerowana stal ale czy jest jakoś bardzo podatny na rysowanie? 
z góry dzieki za info - póki co tylko to powstrzymuje mnie przed zakupem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć nierysującą się kopertę "na połysk" to poszukaj wśród  marek produkujących zegarki z kopertami z tungstenu, kobaltu lub ceramiki. Wszystkie inne stalowe rysują się mniej więcej identycznie, zależnie wyłącznie od tego jak się używa zegarka. Stale powierzchniowo utwardzane (np. w Damasko lub Sinn, nie są wykończone na połysk).

Jeżeli masz pecha, to i tak porysujesz każdą z wymienionych kopert. :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same tylko "młodziaki" pokazujecie, więc może coś starszego dla odmiany. Rok 1934 😃

 

DSC_0477.jpg

DSC_0478.jpg

239506332_383405236634358_8712549473473616814_n.jpg

240676760_533768187876285_2869106497331313692_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polerowanej powierzchni sciereczka jubilerska albo cape codem powinno dac sie spolerowac mniejsze rysy bez zadnego problemu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem w tym tygodniu LLD w niebieskim kolorze i muszę powiedzieć że jestem trochę rozczarowany paskiem. Sam zegarek świetnie wygląda, jest wygodny i fajnie leży na nadgarstku. Ale parciany pasek mnie rozczarował. Jakiś taki cieniutki (pomimo skórzanego podbicia, za który mały plus) i biednie wyglądający. Mogli dać normalne pudełko zamiast wielkiego kurzołapa, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na pasek. Jestem rozdarty... Już myślałem że mam następny zakup ustawiony a teraz nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek to najmniejszy problem, jesli zegar ci sei podoba - bierz bo warto. Swietny mechanizm, bardzo dobra jakosc wykonania. Pasek uszyjesz na wymiar albo kupisz ori mesha od czarnego ;)

 

W calej mojej zegarkowej zabawie na palcach jednej reki moge policzyc zegarki, w ktorych seryjny pasek byl naprawde fajny i mnie nie rozczarowal. Bardzo czesto swietne zegarki sa 'zepsute' przez marnej jakosci, nie do konca przystajacy do reszty pasek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krathor napisał(-a):

Mierzyłem w tym tygodniu LLD w niebieskim kolorze i muszę powiedzieć że jestem trochę rozczarowany paskiem. Sam zegarek świetnie wygląda, jest wygodny i fajnie leży na nadgarstku. Ale parciany pasek mnie rozczarował. Jakiś taki cieniutki (pomimo skórzanego podbicia, za który mały plus) i biednie wyglądający. Mogli dać normalne pudełko zamiast wielkiego kurzołapa, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na pasek. Jestem rozdarty... Już myślałem że mam następny zakup ustawiony a teraz nie wiem...

 

Przecież to świetna okazja. Żeby zamówić jakiś porządny pasek. 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić różnicę pomiędzy modelami serii Heritage ( L1.611.4.75.4. a L1.611.4.75.2)?

CleanShot 2021-09-03 at 14.49.35.png

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek cielęcy, pasek aligator. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Pasek cielęcy, pasek aligator. 

Zauważyłem patrząc na zdjęcia - i to uzasadnia taką różnicę w cenie? Myślałem że skoro są różne numery referencji, to i zegarki czymś więcej się różnią niż paskami.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to właśnie ta różnica. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo udany, choć te uszy mogłyby być jednak krótsze. I oczywiście pasek od razu bym wymienił. Poza tym super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirit fajny ale z tymi gwiazdkami to przesadzili. Nikt nie ma tyle tytułów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Spirit to przykład bardzo obiecującego projektu, tyle, że zepsutego.

Świetna tarcza i kiepska koperta, a głównie monstrualnie długie uszy. Na pasku pomiędzy kopertą a paskiem jest około 1,5 mm szpara. Wygląda to koszmarnie. Na bransolecie z kolei, uszy/ ucha są tak potężne, że zaczynają dominować nad całym zegarkiem.

A wystarczyło zrobić 1,2 mm krótsze uszy. Na pasku nie byłoby szpary, na bransie byłoby ok.  L2L by zszedł poniżej 48, zegarek lepiej by się układał. 
Wrażenia z przymiarki wersji 40.
 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.