Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba troszkę za duży. No i mnie tego typu zegarki kojarzą się z raczej eleganckim strojem. Ale nie jestem specem od dress code’u, więc to tylko moje wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Krathor napisał(-a):

Szanowni Państwo... Mam dylemat dotyczący dwóch Longines'ów... Jeden z nich będzie moim następnym i nawet już miałem kupować LLD w niebieskim kolorze ale pojawiły się zapowiedzi Spirita. No i mam problem. Generalnie Spirit jest tym czego szukam od jakiegoś czasu. Zegarek bez daty, z prostymi indeksami na solidnej bransolecie w rozsądnym rozmiarze. LLD jest po prostu ładny i wygodny, mierzyłem i jedynie pasek mi się nie bardzo podoba. Ale to można wymienić. Niestety bransoleta mesh mi nie pasuje  i to jest ten większy problem. W czym możecie mi pomóc to moje wątpliwości dotyczące tytanu, bo nie mam zegarka z tego materiału. Czy to dobry wybór na zegarek codzienny, wystawiony na drobne uszkodzenia i zużycie? Generalnie opinie o tytanie jako materiale koperty są mile widziane. Oczywiście opinie na temat obu modeli są również na miejscu. 😁

LLD.jpg

LST.jpg

Miałem LLD w stali. Miał słabiutkie wskazówki. Nie wiem jak w tytanie. Jeśli ma takie same to odpuściłbym.  A tytan jest ok. Jedynie to drobne ryski samemu nie usuniesz.  :(

 

Spirit fajny. 

1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

Co myślicie o rozmiarze? 

Za duży czy ok? 

Dodam, że nosiłbym głównie do stroju jak na ostatnim foto. 

 

_20210927_153118.thumb.JPG.b3de971b6e4795dc0b684a6f6c81e5f3.JPG

 

_20210927_153131.thumb.JPG.91c617d553633b68260f07855e2a26d9.JPG

 

DSC_9022.thumb.JPG.41f57dd524b1436866292ee7adef9291.JPG

Na dwóch pierwszych wygląda na za duży. Na ostatniej na duży, ale akceptowalny. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że za duży. W ogóle DolceVita ciężko wejdzie pod mankiet. Chyba że będziesz kcal luźny, czego ja nie lubię. Do koszuli zdecydowanie niskoprofilowe zegarki. Ja noszę FC Vintge Rally. 10mm wysokości bardzo dobrze leży.



Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

Co myślicie o rozmiarze? 

 

IMO taki rozmiar byłby dla Ciebie idealny (sorki za chamską przeróbkę, ale nie miałem czasu na coś lepszego - nie moja wina, że masz włochatą łapę! 😉😄

 

evilym.png.5fbcc1e9a31ee4a6e3dc92a3213b3889.png

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7

Dzięki za zwrócenie uwagi. Wcześniej nie wiedziałem, że jest też taki model. Co najgorsze w tym Kruku gdzie mierzyłem, oczywiście mają ten model (tak przynajmniej informuje ich strona www), ale Pani specjalistka na pytanie czy jest coś mniejszego, to że nie... 😤

Akurat wersja na bransolecie (która będzie mi zbędna), ale przynajmniej zobaczę rozmiar. 

 

I znowu czeka mnie wycieczka na drugą stronę miasta 🙄

 

@Perpetuum Mobile

Niby tak, ale nie jest to też jakiś ultra garniturowiec. Myślisz że za bardzo elegancki do chinosów i koszuli? 

 

@Dorian06

Dzięki za opinię! 

 

@Krathor

Dzieki! Ten model ma właśnie 10mm. Akurat do tej koszuli, która ma bardzo wąski mankiet, to raczej nic nie podejdzie. Ale do innych powinno być lepiej. 

 

@rads

Haha, nie tylko łapy ale i kląte 😁 jak będę mierzyć jakieś złote raperskie łańcuchy, to dam znać 🤣

Ale z rozmiarem masz rację (jak pozostali), dziękuje bardzo za wizualizacje 👍 Poluję na mniejszy rozmiar. 

 

___

Reasumujac: jednak mniejszy (tak w głębi duszy czułem, ale chyba potrzebowałem potwierdzenia) i pytanie czy jednak jest to odpowiedni zegarek do luźnego stroju biznesowego? 🤔

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

... pytanie czy jednak jest to odpowiedni zegarek do luźnego stroju biznesowego?🤔

 

Jasne.

Przecież nurki noszą obecnie. 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

___
Reasumujac: jednak mniejszy (tak w głębi duszy czułem, ale chyba potrzebowałem potwierdzenia) i pytanie czy jednak jest to odpowiedni zegarek do luźnego stroju biznesowego? 
 
 


Mniejszy będzie lepsze. Do takiego stroju jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, evilym napisał(-a):

Niby tak, ale nie jest to też jakiś ultra garniturowiec. Myślisz że za bardzo elegancki do chinosów i koszuli? 

 

Zgadza się, to nie jest żaden ultrgarniturowiec. To po prostu moje osobiste, subiektywne skojarzenie, bo tego typu wzornictwo od razu widzę albo w eleganckiej otoczce, albo na nadgarstku jakiegoś artysty (aktora, malarza...). Jakoś nie kojarzy mi się ten zegarek z inżynierem lub z urzędnikiem. Bardziej z muzykiem. I raczej z kimś w średnim wieku, niż z kimś młodym. Ale to tylko moje osobiste skojarzenia i stereotypy w mojej głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Zgadza się, to nie jest żaden ultrgarniturowiec. To po prostu moje osobiste, subiektywne skojarzenie, bo tego typu wzornictwo od razu widzę albo w eleganckiej otoczce, albo na nadgarstku jakiegoś artysty (aktora, malarza...). Jakoś nie kojarzy mi się ten zegarek z inżynierem lub z urzędnikiem. Bardziej z muzykiem. I raczej z kimś w średnim wieku, niż z kimś młodym. Ale to tylko moje osobiste skojarzenia i stereotypy w mojej głowie.

Coś w tym jest. Ja swego czasu widziałem w kostkach mocno eleganckie zegarki. Trochę jednak zmieniłem swój pogląd na ten temat i coraz częściej wydają mi się fajnymi klasycznymi elegantami, które podpasują do nawet do takiego luźniejszego stroju jak na wcześniejszych fotach.

 

Ale dałeś mi do myślenia, czy jednak nie jest to aż za bardzo elegancki zegarek.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie kostka z rzymskimi cyframi kojarzyla sie z zegarkiem mocno oficjalnym i eleganckim ... do czasu.

Cartier Santos spelnia obydwa powyzsze warunki a spokojnie go widze z dzinsami i t-shirtem wiec nie spinalbym sie.

Paskiem mozesz bardzo duzo zmienic jesli idzie o odbior zegarka, na seryjnym Dolce Vita wyglada dosc oficjalnie.

 

Moim zdaniem troche na sile kombinujesz bo twoj Club 36 jest idealny do smart casual a lepsze jest wrogiem dobrego ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Mnie osobiscie kostka z rzymskimi cyframi kojarzyla sie z zegarkiem mocno oficjalnym i eleganckim ... do czasu.

Cartier Santos spelnia obydwa powyzsze warunki a spokojnie go widze z dzinsami i t-shirtem wiec nie spinalbym sie.

Paskiem mozesz bardzo duzo zmienic jesli idzie o odbior zegarka, na seryjnym Dolce Vita wyglada dosc oficjalnie.

 

Moim zdaniem troche na sile kombinujesz bo twoj Club 36 jest idealny do smart casual a lepsze jest wrogiem dobrego ;)

 

Zgadzam się. Santos jest naprawdę uniwersalnym zegarkiem.

 

A co do Nomosa to on się nigdzie nie wybiera (nie licząc wizyty w serwisie 🙄 ). Szukam teraz jego kompana 😆

Mi się widzi DolceVita na jakimś jasnym brązowym pasku oraz coś mega wesołego na lato.. seledyn? Mięta? Jak do Cartiera można to czemu nie z Longinesem? 🙂

 

kultowe_zegarki_cartier_tank.jpg


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Moim zdaniem troche na sile kombinujesz bo twoj Club 36 jest idealny do smart casual a lepsze jest wrogiem dobrego

 

Nic dodać, nic ująć. Do chinosów i do smart casual, Nomos jest wprost stworzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Nic dodać, nic ująć. Do chinosów i do smart casual, Nomos jest wprost stworzony.

Nie często na forum się zdarza, żeby ktoś odradzał zakup kolejnego zegarka 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, evilym napisał(-a):

Nie często na forum się zdarza, żeby ktoś odradzał zakup kolejnego zegarka 😜

 

Ja nie odradzam zakupu zegarka, ja sie zastanawiam czy zakup akurat TEGO zegarka jest wlasciwa decyzja :P

 

Z tego, co pamietam starasz sie trzymac niewielkiej liczby zegarkow (3 czy 4?) wiec probuj szukac jak najbardziej roznych.

 

:)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

 

Ja nie odradzam zakupu zegarka, ja sie zastanawiam czy zakut TEGO zegarka jest wlasciwa decyzja :P

 

Z tego, co pamietam starasz sie trzymac niewielkiej liczby zegarkow (3 czy 4?) wiec probuj szukac jak najbardziej roznych.

 

:)

 

Dokładnie, 4 sztuki na dzień dzisiejszy to max.

1. TH Carrera (full sport)

2. Oris Aquis (sport + casual)

3. Nomos Club (casual + smart casual)

4. ??? (smart casual + bussines casual) <- myślę, że na tą pozycję DolceVita to ciekawa propozycją (i zdecydowanie różna od reszty gromadki).

 

Po głowie chodzi też Silver Arrow prezentowany wcześniej przez kolegę @rads

Świetny zegarek, tylko cena trochę wysoka. Jakby był dostępny w granicy 6k to byłby to mocniejszy kandydat...

 

Pewnie niebawem stworzę temat w odpowiednim dziale i tam poproszę społeczność o rady 😉 Ale wcześniej chciałem sam zweryfikować pewne typy.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, evilym napisał(-a):

Dokładnie, 4 sztuki na dzień dzisiejszy to max.

1. TH Carrera (full sport)

2. Oris Aquis (sport + casual)

3. Nomos Club (casual + smart casual)

4. ??? (smart casual + bussines casual) <- myślę, że na tą pozycję DolceVita to ciekawa propozycją (i zdecydowanie różna od reszty gromadki).

 

Po głowie chodzi też Silver Arrow prezentowany wcześniej przez kolegę @rads

Świetny zegarek, tylko cena trochę wysoka. Jakby był dostępny w granicy 6k to byłby to mocniejszy kandydat...

 

Pewnie niebawem stworzę temat w odpowiednim dziale i tam poproszę społeczność o rady 😉 Ale wcześniej chciałem sam zweryfikować pewne typy.

 

Dolce Vita jest swietnym zegarkiem, nie ma dwoch zdan - przy tym innym niz reszta w twoim pudelku.

Zadaj sobie pytanie, czy na tyle czesto potrzebujesz takiego zegarka aby uzasadnialo to jego zakup.

W moim odczuciu nie masz nic w klimatach mocno tool watch-owych ale byc moze nie nosisz sie az tak na luzie.

Ja bym na twoim miejscu szedl na cos w mniejszym gabarycie, pancernego, casualowego, np. Sinn 556 I RS czy Damasko DK30 / DK32.

Nomos po wymianie na ladny skorzany pasek spokojnie obskoczy wszystko az do business casual wlacznie wiec po co ci dwa takie zegarki?

Jesli trzymac sie Longines'a jako firmy to moze na przyklad Conquest VHP? Nie masz zegarka grab'n'go a HAQ ma swoje zalety (mowie z wlasnego doswiadczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

Nie często na forum się zdarza, żeby ktoś odradzał zakup kolejnego zegarka 😜

 

1 godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Ja nie odradzam zakupu zegarka, ja sie zastanawiam czy zakup akurat TEGO zegarka jest wlasciwa decyzja :P

 

 

😂😂😂

 

54 minuty temu, evilym napisał(-a):

4. ??? (smart casual + bussines casual) <- myślę, że na tą pozycję DolceVita to ciekawa propozycją (i zdecydowanie różna od reszty gromadki).

 

Dolce Vita - na pewno ciekawa i na pewno zdecydowanie różna od reszty gromadki. To bez wątpienia.

Natomiast @cordi7 ma mnóstwo racji. Przy niewielkiej kolekcji, to trochę powielenie funkcji Nomosa, z tym, że Nomos robi to lepiej.

Ta dyskusja w ogóle sprowadza się do indywidualnego gustu, a o tym trudno dyskutować. Wiem, że ja bym tego zegarka zbyt często nie nosił. Wszystko z nim jest OK, ale ten styl to po prostu nie mój styl. Może też dlatego podświadomie i zupełnie błędnie przenoszę moje osobiste odczucia na kogoś innego. Jeżeli ktoś lubi taki styl, to zegarkowi przecież nic nie można zarzucić. Zaskakuje mnie natomiast, że można być miłośnikiem stylu Nomosa - surowego i maksymalnie prostego w formie a jednocześnie mieć zajawkę na Dolce Vita, który stylowo jest według mnie bardzo odmienny. Twoje pozostałe zegarki wydają mi się raczej bliższe stylistycznie Nomosowi niż Dolce Vita.

Może odczekaj chwilę i sprawdź za 2-3 miesiące, czy Ci się wciąż Dolce Vita tak bardzo będzie podobać, czy też to tylko takie krótkie zauroczenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, evilym napisał(-a):

Mi się widzi DolceVita na jakimś jasnym brązowym pasku oraz coś mega wesołego na lato.. seledyn? Mięta? Jak do Cartiera można to czemu nie z Longinesem? 🙂

 

Na czarnym skórzanym vintage będzie zgola inaczej wyglądał. 

 

7 godzin temu, evilym napisał(-a):

Dokładnie, 4 sztuki na dzień dzisiejszy to max.

1. TH Carrera (full sport)

2. Oris Aquis (sport + casual)

3. Nomos Club (casual + smart casual)

4. ??? 

A może jakiś pilot🤔

 

No i oczywiście G. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

 

Dolce Vita jest swietnym zegarkiem, nie ma dwoch zdan - przy tym innym niz reszta w twoim pudelku.

Zadaj sobie pytanie, czy na tyle czesto potrzebujesz takiego zegarka aby uzasadnialo to jego zakup.

W moim odczuciu nie masz nic w klimatach mocno tool watch-owych ale byc moze nie nosisz sie az tak na luzie.

Ja bym na twoim miejscu szedl na cos w mniejszym gabarycie, pancernego, casualowego, np. Sinn 556 I RS czy Damasko DK30 / DK32.

Nomos po wymianie na ladny skorzany pasek spokojnie obskoczy wszystko az do business casual wlacznie wiec po co ci dwa takie zegarki?

Jesli trzymac sie Longines'a jako firmy to moze na przyklad Conquest VHP? Nie masz zegarka grab'n'go a HAQ ma swoje zalety (mowie z wlasnego doswiadczenia)

Po pracy ubieram się na sportowo i z racji bycia ojcem dwu i pół latka wszystkie moje zegarki są z definicji tool-watchami 😂

 

Raczej nie szukam na tą chwilę nic sportowego ani casualowego. Jeżeli już miałbym coś takiego kupować, to jest już kilku kandydatów (chociażby Aikon o którym już dyskutowaliśmy) 😉

 

Mam g-shocka kostke. Innych baterii więc nie przewiduję 🙂

 

Jak wspomniałem, z Longinesa celowałbym jeszcze Silver Arrow. 

 

5 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

😂😂😂

 

Dolce Vita - na pewno ciekawa i na pewno zdecydowanie różna od reszty gromadki. To bez wątpienia.

Natomiast @cordi7 ma mnóstwo racji. Przy niewielkiej kolekcji, to trochę powielenie funkcji Nomosa, z tym, że Nomos robi to lepiej.

Ta dyskusja w ogóle sprowadza się do indywidualnego gustu, a o tym trudno dyskutować. Wiem, że ja bym tego zegarka zbyt często nie nosił. Wszystko z nim jest OK, ale ten styl to po prostu nie mój styl. Może też dlatego podświadomie i zupełnie błędnie przenoszę moje osobiste odczucia na kogoś innego. Jeżeli ktoś lubi taki styl, to zegarkowi przecież nic nie można zarzucić. Zaskakuje mnie natomiast, że można być miłośnikiem stylu Nomosa - surowego i maksymalnie prostego w formie a jednocześnie mieć zajawkę na Dolce Vita, który stylowo jest według mnie bardzo odmienny. Twoje pozostałe zegarki wydają mi się raczej bliższe stylistycznie Nomosowi niż Dolce Vita.

Może odczekaj chwilę i sprawdź za 2-3 miesiące, czy Ci się wciąż Dolce Vita tak bardzo będzie podobać, czy też to tylko takie krótkie zauroczenie.

 

No właśnie cały "myk" polega na tym, aby przy niewielkiej kolekcji była ona zarazem mocno zróżnicowana a jednocześnie uniwersalna. 

Absolutnie nie upieram się przy tym modelu. Byłem w pobliżu galerii, wpadłem przymierzyć i byłem ciekaw waszych opini o rozmiarze (które potwierdziły moje odczucia). 

Styl zegarka nietypowy, to racja. Miałem go "na oku" już jakiś czas temu, więc nie jest to efekt zauroczenia 😜

Od kilku miesięcy szukam czegoś, co będę mógł nosić na zmianę z Nomosem. 

I powiem szczerze, niełatwe to zadanie... 

2 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Na czarnym skórzanym vintage będzie zgola inaczej wyglądał. 

 

A może jakiś pilot🤔

 

No i oczywiście G. 

Racja. W tym zegarku pasek może zmienić jego obliczę diametralnie. 

 

G-shocka mam :) ale sporadycznie w nim chodzę. 

 

Pilot jest gdzieś tam w planach (najlepiej w chrono). Ale to może temat za 2-3 lata :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeby było w tej samej stylistyce... Wczoraj wszedłem z żoną żeby coś obejrzała i oboje wyszliśmy z czymś... Jednak czekanie na Spirita w tytanie kiepsko mi szło...😁 LLD jest bardzo ładny ale mam dwie uwagi. Po pierwsze to z paskiem mogli się bardziej postarać. Nie dorównuje zegarkowi nawet w połowie. No i rozczarował mnie załączony album. Po oprawie jakie zegarkowi robi pudełko (swoją drogą rewelacyjne i może trochę nawet na wyrost) spodziewałem się że załączony album będzie bardziej dotyczył tego konkretnego zegarka, jego historii, ciekawostek, itp. A to nie dość że generalnie historia Longines'a, zrozumiałe nawet, to niestety w równym stopniu o awiacji co o zegarkach. Ale sam zegarek cudownie piękny i bardzo wygodny, choć luma mogłaby być mocniejsza.

LLD01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstkowe poprosimy :)

 

PS. Postarzana luma z reguły słabo swieci…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.