Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Który Baroncelii?
Silver Arrow na zdjęciach prezentuje się bardzo fajnie i też jest w kręgu moich (szerokich) zainteresowań 

Baroncelli Heritage III, o taki:
8051aa7c3ec00906085075d8c68a8222.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2021 o 11:52, Hefajsto napisał(-a):

Dla mnie, aktuanie najfajniejszy Longines

 

Pewnie polemizowałbym z tym stwierdzeniem, ale w tak uroczy dzień na początek weekendu wszystkie zegarki zdają mi się równie piękne, więc niech Ci będzie 😉😄

 

IMG_8371.thumb.JPG.af3fe9a15adf662009b14ba766514af0.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2021 o 13:35, Hefajsto napisał(-a):

Majetek z manualnym naciągiem bez daty.... tak, tak nudze z tym majetkiem ;)

 

Wśród certyfikowanych odnowionych vintage Longinesa jest egzemplarz, który może Cię zainteresować:

https://monochrome-watches.com/longines-to-offer-vintage-certified-pre-owned-watches-in-a-new-geneva-based-collectors-corner/

 

Longines-Launches-Collectors-Corner-for-

 

W dniu 24.10.2021 o 10:32, rads napisał(-a):

Właściwa rzecz z powrotem na właściwym miejscu, czyli prezent od @eye_lip za drobną zegarkową przysługę 😉 - niebieska alcantara ze skórzaną podszewką typu zermatt, wykonana specjalnie do HC 39mm. Bardzo elastyczna i wygodna, pomimo sporej grubości. A teraz najlepsze: sprawia, że na zegarek zwracają uwagę KOBIETY! 😄😂

 

 

Wprawdzie noszenie HC to dla mnie w pierwszym rzędzie bransoleta, a na kilka najcieplejszych miesięcy guma/kauczuk, to jednak ten pasek robi naprawdę świetne wrażenie. 

 

W dniu 25.10.2021 o 13:47, Hefajsto napisał(-a):

 

 

Rewelacyjny jest ten zegarek w czerni, niezależnie od tego czy w mniejszej czy większej wersji.

 

W dniu 26.10.2021 o 18:29, AK&AK napisał(-a):

 

Nowa limitka dla hodinkee. Lepiej niż kolejny Spirit...

 

 

Nie jestem jakimś szczególnym fanem tego modelu, choć uważam go za udany. Bransoleta mi się jednak w tym przypadku nie podoba. Nie przepadam za typem "ziaren ryżu". Poza tym 30M wodoszczelności i bransoleta to dla mnie pewien dysonans. 

 

W dniu 27.10.2021 o 12:16, Verbal napisał(-a):

Brzydal na pasku :)

 

 

Bez przesady z tym brzydalem ;) Krótsze uszy i jest właściwie kompletny. Świetne zdjęcia. A przy okazji - nie wiem, czy była o tym mowa, ale czy w mniejszej wersji uszy są proporcjonalnie krótsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to makabrycznie brzydki zegarek 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Wśród certyfikowanych odnowionych vintage Longinesa jest egzemplarz, który może Cię zainteresować:

https://monochrome-watches.com/longines-to-offer-vintage-certified-pre-owned-watches-in-a-new-geneva-based-collectors-corner/

 

Longines-Launches-Collectors-Corner-for-

 

 

Wprawdzie noszenie HC to dla mnie w pierwszym rzędzie bransoleta, a na kilka najcieplejszych miesięcy guma/kauczuk, to jednak ten pasek robi naprawdę świetne wrażenie. 

 

 

Rewelacyjny jest ten zegarek w czerni, niezależnie od tego czy w mniejszej czy większej wersji.

 

 

Nie jestem jakimś szczególnym fanem tego modelu, choć uważam go za udany. Bransoleta mi się jednak w tym przypadku nie podoba. Nie przepadam za typem "ziaren ryżu". Poza tym 30M wodoszczelności i bransoleta to dla mnie pewien dysonans. 

 

 

Bez przesady z tym brzydalem ;) Krótsze uszy i jest właściwie kompletny. Świetne zdjęcia. A przy okazji - nie wiem, czy była o tym mowa, ale czy w mniejszej wersji uszy są proporcjonalnie krótsze?

Według mnie w mniejszej wersji uszka wyglądają na większe, Dlatego kupiłem 42 mm. Generalnie Longines lubuje się w dłuuuugich uszkach:)

Edytowane przez Verbal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2021 o 11:52, Hefajsto napisał(-a):

Dla mnie, aktuanie najfajniejszy Longines

image.png.e5cf21886481d5cb18e6f0b475c2782e.png

Może nie naj, ale w ścisłej czołówce jest. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie miałem zbyt wielu okazji do założenia garniaka (i całe szczęście haha), ale kilka dni temu nadarzyła się jedna i muszę z zadowoleniem stwierdzić, że BigEye w swoim debiucie w roli garniturowca dał radę 😄😉 Okazuje się, że mocno wypukłe, obłe szkiełko umożliwia mu bezproblemowe chowanie się pod mankiet, nawet mimo sporej grubości.

 

IMG_8429.thumb.JPG.d45f5974bc1a85577fee624c4392a129.JPG

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, desmo napisał(-a):

W której lini tacy eleganccy piloci latają?

 

czy-leci-z-nami-pilot.png.4f692d7807eb9c242b8ac9fbb460c647.png 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam się widzi niebieski Lyre jako garniturowiec?

f1e07a73fad27fb8e551e35b7bb678f7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafi napisał(-a):

 

Jak Wam się widzi niebieski Lyre jako garniturowiec?

 


Jeśli to wersja 40mm, to trochę za duży, ale to oczywiście zależy od łapy i gustu. Wersja 35mm L4.860.4.92.2  byłaby wg. mnie idealna (rozmiar Conquesta Heritage). Mechanizm L888.2 i bardzo estetyczna tarcza, grubość 7,8mm i aktualnie fajna cena w promocji 😉 Bardzo ciekawy wybór.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wersja 40mm, to trochę za duży, ale to oczywiście zależy od łapy i gustu. Wersja 35mm L4.860.4.92.2  byłaby wg. mnie idealna (rozmiar Conquesta Heritage). Mechanizm L888.2 i bardzo estetyczna tarcza, grubość 7,8mm i aktualnie fajna cena w promocji  Bardzo ciekawy wybór.
 

Dzięki za opinię. Jeśli już, to brałbym 35, ewentualnie 38,5. Na pewno nie 40.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafi napisał(-a):

Dzięki za opinię. Jeśli już, to brałbym 35, ewentualnie 38,5. Na pewno nie 40

 
Bardzo proszę. Nie wiedziałem, że jest niebieska Lyre 38,5 (a ewidentnie jest: L4.960.4.92.2). Fajne zegarki, niedoceniana linia. Wersja bez daty byłaby odlotowa, ale nawet ta obecna z datą jest zrobiona gustownie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Dla mnie niebieski generalnie do garnituru (rozumiem, że formalnego?) odpada.


Szanuję Twoją zasadę, napisałeś "dla mnie", więc nie mam żadnych uwag.
 

Gdyby jednak ktoś chciał powołać się na jakąś ogólną zasadę mówiącą to samo, to byłoby bardzo łatwo wykazać, że takowa nie istnieje. Niebieskie i granatowe garnitury plus tarcze w tych kolorach pięknie współgrają i pełno jest w necie przykładów takiego połączenia do bardzo formalnych strojów (także czarnych i szarych marynarek). Innym pytaniem jest czy niebieski pasek do takiego zegarka jest nadal "formalny", ale tu też wątpię, by panowały współcześnie jakieś mega restrykcyjne zasady 😉

 


image.jpeg.22538bcef158473bebd0cbab272d1a2b.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rads napisał(-a):


Szanuję Twoją zasadę, napisałeś "dla mnie", więc nie mam żadnych uwag.
 

Gdyby jednak ktoś chciał powołać się na jakąś ogólną zasadę mówiącą to samo, to byłoby bardzo łatwo wykazać, że takowa nie istnieje. Niebieskie i granatowe garnitury plus tarcze w tych kolorach pięknie współgrają i pełno jest w necie przykładów takiego połączenia do bardzo formalnych strojów (także czarnych i szarych marynarek). Innym pytaniem jest czy niebieski pasek do takiego zegarka jest nadal "formalny", ale tu też wątpię, by panowały współcześnie jakieś mega restrykcyjne zasady

 

 

Tak, dla mnie, dla mnie.  ;)  Nie jestem żadnym ekspertem w temacie, ale moje subiektywne odczucie jest takie, że niebieski (nie granatowy!) garnitur nie ma charakteru stricte formalnego, a tylko do takiego garniaczka pasowałby mi zegarek z niebieską tarczą i paskiem. Ale to takie moje "fyrdum dyrdum" tylko.  ;) Tu jest bardziej szczegółowe potraktowanie tematu: https://janadamski.eu/2017/05/stopniowanie-formalnosci-ubioru/


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Tak, dla mnie, dla mnie.  ;)  Nie jestem żadnym ekspertem w temacie, ale moje subiektywne odczucie jest takie, że niebieski (nie granatowy!) garnitur nie ma charakteru stricte formalnego, a tylko do takiego garniaczka pasowałby mi zegarek z niebieską tarczą i paskiem. Ale to takie moje "fyrdum dyrdum" tylko.  ;) Tu jest bardziej szczegółowe potraktowanie tematu: https://janadamski.eu/2017/05/stopniowanie-formalnosci-ubioru/


Super artykuł, dzięki za link 👍🏻
 

Oczywiście, że na oficjalny, wieczorny bankiet z udziałem królowej Elżbiety w hotelu The Dorchester założyłbym zegarek z białą tarczą 😄 Ale mam wrażenie, że bardziej chodzi o charakter zegarka, a kolor tarczy jest sprawą drugorzędną. 

 

image.thumb.jpeg.95f286cc0f0428dfae01ae926c68d07d.jpeg

 

Klasyka klasyki to oczywiście jasna tarcza, czarny garnitur i biała koszula. Ale dziś to już bardziej pewien rodzaj przywiązania do tradycji, niż obowiązek. Niebieskie (zgoda, ciemnoniebieskie) garnitury stały się normą jeśli chodzi o formalny strój, co niejako otworzyło "drzwi na salony" garniturowcom z niebieskimi tarczami 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Tie póki co nie noszę, nie mam okazji/obowiązku. Chodzi raczej o zegarek do garnituru biznesowego. Niewątpliwym minusem tego grantowego Longinesa jest to, że ciężko tam będzie dopasować sensowny pasek, który nie będzie granatowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, rafi napisał(-a):

Black Tie póki co nie noszę, nie mam okazji/obowiązku. Chodzi raczej o zegarek do garnituru biznesowego. Niewątpliwym minusem tego grantowego Longinesa jest to, że ciężko tam będzie dopasować sensowny pasek, który nie będzie granatowy.


A myślałeś o brązowym skórzanym pasku do brązowych butów? Z niebieskim garniturem czy marynarką wyglądałby ekstra.

 

D404453E-84A3-4A97-8FDC-4497C0CB91BA.jpeg.c21be819c2e2bc1cf4d30fb260956962.jpeg

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada nieźle. Tylko w ten konfiguracji to już taki bardziej bussines casual…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, GaltJ napisał(-a):

Bałtyk


Tylko nie mów, że takie bursztynki się na plaży znajduje, bo zaraz tam będę z latarką 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.