Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, GaltJ napisał(-a):

Bałtyk.

 

 

Pasek i dostrzegalny gradient na tarczy wskazują, że to wersja w brązie, ale w pierwszej chwili wygląda jak Poland Limited Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka czy kupiony? IMO najfajniejszy garniturowiec od Longines’a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, PistolPete napisał(-a):

Fotki średnie bo robione na szybko po powrocie do domu, jeszcze pod wpływem zakupowych emocji. 😁

Dlugo nie mogłem się zdecydować. LLD w brązie, Spirit w tytanie, nowa Alpina Seastrong Heritage (bez daty) czy Union Noramis Sport. W końcu zdałem się na małżonkę. Wskazała LLD wiec już nie dyskutowałem. 🙄


Gratulacje!!! Piękny zegarek.

 

26 minut temu, swierszczu napisał(-a):

 

Ale data na 12 to trochę taka fanaberia

 


Możliwe, ale jeśli tak, to jest to fanaberia jak najbardziej w stylu vintage. Longines bardzo wcześnie w latach 60-tych miał model Conquesta z datą na 12, który posłużył za pierwowzór obecnego modelu heritage. Zresztą Longines stosował to rozwiązanie również w innych zagarkach. Poniżej 2 garniturowce z katalogu z 1961 r.:

 

B342D39C-4273-48A5-BCE8-54FC23A8DCB9.thumb.jpeg.5a4b42bb4d69b7faf1abcc11374a3fa0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przymiarka czy kupiony? IMO najfajniejszy garniturowiec od Longines’a.


Kupiony. Zgadzam się, że najfajniejszy.

Ale data na 12 to trochę taka fanaberia


Fakt, że na początku można się poczuć jak Jarosław z Żoliborza. Najlepiej by było bez daty. Ale tak tez jest spoko, taki nietuzinkowy ficzer.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, PistolPete napisał(-a):

Fotki średnie bo robione na szybko po powrocie do domu, jeszcze pod wpływem zakupowych emocji. 😁

Dlugo nie mogłem się zdecydować. LLD w brązie, Spirit w tytanie, nowa Alpina Seastrong Heritage (bez daty) czy Union Noramis Sport. W końcu zdałem się na małżonkę. Wskazała LLD wiec już nie dyskutowałem. 🙄

CF27AFD8-BB48-4C8F-90E3-A44463EC1CED.jpeg

8057C428-4680-4DF2-80AC-597A5785A521.jpeg

 

Faktycznie miałeś trudny wybór. Jak bym pewnie optował za Unionem, ale LD to też rewelacyjny zegar. Zwłaszcza w tej brązowo-zielonej wersji. Gratulacje. I uznanie dla małżonki 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20211109_204809.jpg

 

@PistolPete świetna wersja tego LLD. Gratulacje zakupu i gustu Małżonki.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, PistolPete napisał(-a):

Fotki średnie bo robione na szybko po powrocie do domu, jeszcze pod wpływem zakupowych emocji. 😁

Dlugo nie mogłem się zdecydować. LLD w brązie, Spirit w tytanie, nowa Alpina Seastrong Heritage (bez daty) czy Union Noramis Sport. W końcu zdałem się na małżonkę. Wskazała LLD wiec już nie dyskutowałem. 🙄

CF27AFD8-BB48-4C8F-90E3-A44463EC1CED.jpeg

8057C428-4680-4DF2-80AC-597A5785A521.jpeg

Super, gratki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]cordi7 [/mention] dzięki
[mention]PistolPete [/mention] gratulacje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, swierszczu napisał(-a):

 

Ja z vintage to noga jestem.

 


No ja też nie jestem jakimś ekspertem 😄, ale w końcu to zegarek Heritage, z założenia mający oddawać wiernie pierwowzór vintage. I choć często okno daty jest w tych reedycjach wciskane na siłę, to akurat tutaj wszystko jest bardzo wiernie odwzorowane, włącznie z okienkiem daty i jego położeniem 😉
 

Longines Conquest 1961 (net):

 

image.jpeg.1823d13f608854a821727f61e9da4cbb.jpeg

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@just_nobody07 @Gio @Jan @rafi @rads @cordi7

Dziękuję koledzy. Myslę, że teraz przez parę dni będzie fascynacja nowym i jednocześnie moim pierwszym modelem z brązu.

@rads Rownież gratuluję. Wielbiam Heritage Conquest i zgadzam się, że to jeden z lepszych garniturowców od Longinesa. Ja szukałem, może i w sumie nadal szukam, wersji 40mm. Hesalit mi nie przeszkadza ale na moim ręku 34mm wydawało mi się ciut za małe. Nie mam problemu z mniejszymi zegarkami, przerabiałem vinatage 36mm, jednak 34 dla mnie raczej za małe. Idelane byłoby 38-39mm w mojej opinii.

@Gio Podjęcie decyzji było bardzo trudne i się ciągnęło. Noramisa prawie kupiłem ale postanowiłem przejść się jeszcze raz zobaczyć LLD i stało się. Jednak Unionów sobie nie odpuszczam bo uwielbiam tę markę, tyle że może już nie Noramisa Sport. Choć kto wie bo wersja w kolorze petrol jest niepowtarzalna. 😍 Szukałem czegoś w kolorze zielonkawym lub czarno-szarym a najlepiej z kopertą z innego materiału niż stal. Stąd taka finałowa trójka. LLD miał wszystko a w dodatku mam słabość do dwu-koronkowców. No i jak wspomniałem żona doradziła, a że przymyka oko na moje zegarkowe szaleństwo to ujmuję ja w procesie decyzyjnym. 😉 Tak czy inaczej jakiś Union pewnie będzie. Może i Longines Spirit w tytanie bo powala na żywo.

Prawie bym zapomniał, pojawiła sie też opcja nowej Alpiny Seatrong Heritage (bez daty) jednak zegarek będzie do obejrzenia dopiero za 7-10 dni. Nie mogłem juz czekać. 🙈

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi, @PistolPete szczere gratulacje. Dwa świetne zakupy w tym samym czasie. Sam na garniturowca od Longinesa po długim wahaniu wybrałem jakiś czas temu Flagshipa, ale Heritage Conquest w moich rozważaniach deptał mu po piętach. Teraz będę patrzył i zazdrościł zgodnie z zasadą, że trawa jest zawsze zieleńsza u sąsiada. 😉 No i data na 12 to jest jednak świetny pomysł, bo z jednej strony to wierne odniesienie do historycznych modeli (razem z rozmiarem i hesalitowym szkiełkiem), a z drugiej cecha wyróżniająca ten zegarek spośród innych projektów na rynku. Kiedyś tak o tym nie myślałem, ale potem zmieniłem zdanie i polubiłem ten koncept.

 

LLD w brązie też mnie urzekł. "Zwykły" LLD zawsze mi się podobał, ale nigdy nie fascynował. Za to wersja w brązie z zieloną, gradientową tarczą robi z LLD zupełnie inny zegarek. I ten zegarek jest przepiękny i urzekający. Zresztą w ciągu dwóch dni "ujawniło się" na forum dwóch posiadaczy LLD w brązie. @GaltJ - patrząc na stan patyny - a właściwie to na jej brak, domyślam się, że Twoja sztuka też jest prosto z salonu. Tobie również gratuluję. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, rafi napisał(-a):

 

 

Doskonały wybór, gratulacje!

 

19 godzin temu, PistolPete napisał(-a):

Fotki średnie bo robione na szybko po powrocie do domu, jeszcze pod wpływem zakupowych emocji. 😁

Dlugo nie mogłem się zdecydować. LLD w brązie, Spirit w tytanie, nowa Alpina Seastrong Heritage (bez daty) czy Union Noramis Sport. W końcu zdałem się na małżonkę. Wskazała LLD wiec już nie dyskutowałem. 🙄

 

 

Mocne uderzenie. Gratulacje! Pasek zostawiasz?

 

4 godziny temu, rads napisał(-a):

 

 

Moim zdaniem tym razem nie pasuje to najlepiej. O ile mniej formalny niebieski pasek wyglądał naprawdę dobrze, to tu coś się "gryzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

Moim zdaniem tym razem nie pasuje to najlepiej. O ile mniej formalny niebieski pasek wyglądał naprawdę dobrze, to tu coś się "gryzie".


To tylko eksperyment, nie docelowy setup 😉 To jest jeden z pasków od BigEye, który założyłem z ciekawości. Może kiedy ten zegarek przyjmie status "vintage", podobne połączenie nie będzie już równie "gryzące"? Pamiętamy jak Longines wypuścił swego czasu reedycję Divera 1967 na czarnym krokodylu, co było mocno kontrowersyjnym posunięciem, ale cóż, zegarkowe haute couture przynajmniej od czasu do czasu przełamuje monotonię 😄
 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

Mocne uderzenie. Gratulacje! Pasek zostawiasz?

Właśnie nad tym rozmyślałem. Chyba jednak LLD zmieni pasek. Nie żeby ten był taki zły ale mam inne pomysły- w stylu dress up i dress down. 🙂

Całe szczęście, że w zestawie jest pasek NATO, również ze sprzączką. 🙂 Jest wiec sprzączka w brązie 20mm i 22mm. Dzięki temu moge dopasowywać paski, a w pudle ich od groma. 🤔

@Edmund Exley Dla mnie to też mocne uderzenie. Ciekawiły mnie modele z brązu ale zawsze bałem się spróbować. Do wczoraj.

EDIT: Dorzucam zdjęcie w słońcu oraz pod światło, kiedy tarcza sprawia wrażenie prawie czarnej. 

527D5815-2DFF-41C1-AA6D-505BD4D49DCB.jpeg

0F22C107-3C37-4BC8-AE9D-89A342EAF966.jpeg

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

@GaltJ - patrząc na stan patyny - a właściwie to na jej brak, domyślam się, że Twoja sztuka też jest prosto z salonu. Tobie również gratuluję. 👍

 

Dzięki. Zegarek jest już chwilkę ze mną. Patynowanie rzeczywiście bardzo powolne. Na razie drobna zmiana od strony dekielka - na tyle niewielka, że nieuchwytna aparatem.

W dniu 8.11.2021 o 22:35, rads napisał(-a):

Tylko nie mów, że takie bursztynki się na plaży znajduje, bo zaraz tam będę z latarką 😄

 

Oczywiście, że na plaży, tyklo trzeba wiedzieć gdzie szukać :) 

W dniu 8.11.2021 o 23:10, Edmund Exley napisał(-a):

Pasek i dostrzegalny gradient na tarczy wskazują, że to wersja w brązie, ale w pierwszej chwili wygląda jak Poland Limited Edition.

 

Dokładnie :) Tarcza w zależności od kąta padania światła (i rodzaju oświetlenia) może wydawać się czarna, brązowa, a nawet bordowa. Nawet na załączonym zdjęciu zieleń jest dość stonowana. 

 

 

20210901_110954.jpg

Edytowane przez GaltJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, GaltJ napisał(-a):

 

 

Super zobaczyć LLD Brąz w akcji.

 A jak wygląda sprawa z patyną? Szybko się osadza?

 

Póki co miałem okazję wypróbować LLD w stali. Sprawdził się, nie powiem, zarówno w chlorze jak i soli. 🙂

LLD Steel-1.JPG

LLD Steel-2.JPG

Longines Heritage Legend Diver NoDate (6)_Original.jpeg

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.