Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny zegarek. Jest na mojej liście na ten rok. 

U mnie też długo był na liście. Wiosną się „zmaterializował”.

29eeb4d532be900dfb49d8313dae00dc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, niezobowiązująco i bez wielkiego ciśnienia, ale parę Longinków idzie jednak "pod młotek" - jakby ktoś z Klubowiczów miał chrapeńkę. ;) Nie gwarantuję dobrych cen, ani czekoladek w przesyłce, ani nawet romantycznych spotkań i rozmów o dopasowywaniu pasków, rodzajach klamr i szerokości w uszętach przy kawusi w Starbucksiku, ale jakby coś, to macie pierwszeństwo.  :)

 

 

 

 

kolaż Longinesów na sale.png


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Nie gwarantuję dobrych cen, ani czekoladek w przesyłce, ani nawet romantycznych spotkań i rozmów o dopasowywaniu pasków, rodzajach klamr i szerokości w uszętach przy kawusi w Starbucksiku,

Blood, Toil, Tears and Sweat.

Sir Winston Churchill

😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu czekałem, żeby się jakiś Flagship przewinął na bazarku, ale się nie doczekałem i w końcu kupiłem w salonie.

Gdyby to była decyzja sprzed kilku miesięcy, to już pewnie nosiłbym Twojego. 😥

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dość przypadkowa przymiarka.

Silver Arrow. Jak się pojawiły pierwsze zdjęcia zacząłem sobie wiele obiecywać. Potem entuzjazm opadł, w końcu od jakiegoś czasu Longines w moim przekonaniu zbyt wiele ciekawych zegarków nie pokazuje.

No ale jak się dało obejrzeć, to nie omieszkałem.

Zegarek jest dość mały (w końcu to 38,5), w oczy rzuca się szeroki bezel, który jeszcze go optycznie zmniejsza. Bałem się długich uch, takiego znaku rozpoznawczego Longinesa w ostatnich wypustach (niestety negatywnego w moim przekonaniu). Na zdjęciach ucha wyglądają na duże, w rzeczywistości wcale nie rzucają się w oczy. Szpara pomiędzy kopertą i paskiem (porażka w np. Spirit) jest absolutnie akceptowalna. Tarcza raczej z gatunku ascetycznych, co w mojej ocenie jest zaletą w tego typu zegarkach. Brak daty dla jednych wada, dla innych zaleta. Ja mam stosunek dość neutralny do daty, niemniej jej brak daje ładną symetrię tarczy. Podobały mi się wskazówki, niemalże ozdobne ale pasujące do całości. Nie do końca rozumiem co autor miał na myśli w kwestii indeksów, główne są żłobione wzdłuż, 5-cio minutowe w poprzek. Nie wiem czemu ma to służyć i dość dziwnie to wygląda. Niemniej na żywo, bez przyglądania się, mam wrażenie, że trochę takie zdobienie poprawia czytelność.

Pasek miękki i myślę, że szybko zacząłby się fajnie układać. Nie bardzo podoba mi się jego kolor ale to moje subiektywne odczucie.

Ogólnie byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, zegarek mi się podobał I zostawił dobre wrażenie.

 

Brawo Longines.

 

Parę zdjęć – coś mi tutaj nie poszło, na zdjęciach zegarek wygląda na znacząco większy niż w rzeczywistości jest.

 

IMG_4052.JPG

IMG_4053.JPG

IMG_4054.JPG

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, andykrk napisał(-a):

Jest i on 😁


Gratulacje! 👏🏻
 

@fanfar19 taki układ indeksów ma przypominać kręcące się koło (naśladować wrażenie ruchu). W końcu zegarek nawiązywał do aut wyścigowych. Zresztą nie tylko Longines stosował takie indeksy. Gdzieś o tym czytałem, już nie pamiętam gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, rads napisał(-a):

 

@fanfar19 taki układ indeksów ma przypominać kręcące się koło (naśladować wrażenie ruchu). W końcu zegarek nawiązywał do aut wyścigowych. Zresztą nie tylko Longines stosował takie indeksy. Gdzieś o tym czytałem, już nie pamiętam gdzie.

Takie indeksy miał oryginał. W sumie to wystarczy. Po prostu rzuciło mi się to w oczy.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andykrk napisał(-a):

Jest i on 😁

IMG_20211205_020653.jpg

Gratuluję. Dla mnie fajnie,  że na gumie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PawelW napisał(-a):

 

 

Jaki masz nadgarstek? Pytam bo tak jakos na maly ten klocek wyglada :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to 41mm to nie taki klocek. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 to suchy wymiar, na rece to kawal stali. Dlugie uszy i ogolnie masywna koperta sprawiaja, ze jest to klocek - jak dla mnie oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem od razu bransoletę i ją teraz założyłem zamiast gumy. Jestem pozytywnie zaskoczony bo zegarek całkiem fajnie leży i nie mam uczucia, że nosze jakieś żelastwo. Jest spory ale też płaski co sprawia że fajnie przylega.

 

Btw jak tu się zostawia lajki pod postami??

Edytowane przez andykrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, andykrk napisał(-a):

Btw jak tu się zostawia lajki pod postami??


Strzała w górę! 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, andykrk napisał(-a):

 

Jak?

Opcja pojawi się, gdy napiszesz 50 postów w działach merytorycznych.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AK&AK napisał(-a):

Opcja pojawi się, gdy napiszesz 50 postów w działach merytorycznych.

Dziękuję 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Ja mam 18,5 w nadgarstku i po minucie rozmiar 41 został spakowany i odesłany. Naprawdę dużo tej stali.. mnie to zaskoczyło bo nosiłem większe od 41 i było ok. Tu mnie przerosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.