Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
1 hour ago, norbie said:

Hm, niezbyt to było eleganckie z Twojej strony.  Wydaje mi się, że w wątku Longinesa zblazowania i fanatyzmu nie ma wcale. Są za to pasjonaci, z którymi można spokojnie porozmawiać i się czegoś od nich dowiedzieć.

 

Filip - dzięki za wkład merytoryczny. Wydaje się, że wszystko co najważniejsze wyjaśniłeś w postach i pokazałeś na zdjęciach.

 

Jeśli ktoś nieelegancko się zwraca w moją stronę, nie jestem dłużny. Jednak, jak to mówią gdzie mieszkam "no hard feelings". Więc idźmy dalej. 

 

Ps. Zdjęcia z prospektów to nic specjalnego. ;)

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja o Longinesie. Gdzieś wcześniej padło, że jeśli dla kogoś jest niewystarczający to można dozbierać do Omegi CK859. Przymierzałem ją jakiś czas temu i moje pierwsze zdanie to było "No wreszcie Omega zrobiła coś, co może być alternatywą dla Longinesa Heritage Classic".

Ten zegarek (Longines), jest tak pięknie zaprojektowany, że bardzo bym się wahał stwierdzić, że CK859 jest równie ładne. (Nie biorę pod uwagę wykonania, werku, brandu itd). Chyba jedynie ten VC bym uznał za godnego przeciwnika jeśli chodzi o design!

FCA0A9DA-CF3A-4C0E-B20F-D106B7E99AE9_1_201_a.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2022 o 08:11, eye_lip napisał(-a):

Ucięta 6 - klasyczny design z tamtych lat, dobrze równoważy 12 w przeciwieństwie do indeksu który byłby niespójny. 

 

W dniu 8.05.2022 o 09:54, eye_lip napisał(-a):

Nie każdy musi się znać na klasyce ale jak chcesz poszerzyć swoją wiedzę chętnie pomogę skanami z książek o Longinesie i Omedze z tamtych lat jeśli chodzi o design

 

To że coś jest "klasycznym designem" wcale nie musi oznaczać, że jest dobre. Moim zdaniem ślepe podążanie za historią nie jest wcale najlepszą drogą - nawet w reedycjach. Dla mnie to nawet nie jest ucięta szóstka, to po prostu "kółko". Jeżeli nie byli w stanie zmieścić większej części cyfry na tarczy powinni z niej zrezygnować.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to niestety mój zegarek, ale niezmiennie uważam, że od kilku lat najlepszy wypust Longines-a to:

 

 

Screenshot_20220509-104432_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym  wierna reedycja polega właśnie na tym, że jak najwięcej designersko jest zaczerpnięte z oryginału, więc zdziwiłbym się gdyby Longines zmieniał sobie tutaj kluczowe detale wyglądu wg uznania. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam orzechy przeciwko kamieniom ze 99% hardkorowych kolekcjonerów Longines nie kupiloby reedycji gdyby takowa NIE posiadala ucietej 6 albowiem ucieta 6 jest podstawa tozsamosci Longines. Howgh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kobuz napisał(-a):

Ostatnio przymierzyłem Spirita w tytanie. No i cieszę się, że nie był na bransolecie, bo jak jestem fanem chronografów i czaję się od dawna na jakiegoś nurka, to ten zegarek jest po prostu doskonały. Niby prosty, ale jednak ma sporo smaczków. I jak nie przepadam za zlotymi wskazówkami/indeksami to tutaj wyjątkowo mi to odpowiada.

 

IMG_20220510_192044.thumb.jpg.b8dae3f6cc9910089dc16c4062134bd0.jpg

mnie szczególnie ujmują trójwymiarowe cyfry. Luma, która z nich się wydobywa nadaje tarczy fajnej przestrzeni. To naprawdę piękny cebul: proporcje, głębia, detale... ach. Cudo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Zastanawiam się jak to robisz że zdjęcia tego zegarka wychodzą ci raczej słabo. Tarcza ma dość dużo odcieni niebieskiego, a u ciebie jest jakoś blado. Bez obrazy, ale jestem oczarowany tym co się na tej tarczy dzieje i jak łatwo to pokazać. Poniżej zdjęcia zrobione przez momentem.

IMG_20220510_202906.jpg

IMG_20220510_202832.jpg


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, softshell napisał(-a):

mnie szczególnie ujmują trójwymiarowe cyfry. Luma, która z nich się wydobywa nadaje tarczy fajnej przestrzeni. To naprawdę piękny cebul: proporcje, głębia, detale... ach. Cudo!

Całkowicie się zgadzam. Zawartość tarczy to przeciwieństwo sandwicha, i mimo paru błyskotek zegarek w tej właśnie wersji ma wyjątkowo tool-watchowy sznyt. Nie sądziłem, że tak mi się spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydroconquest w rozmiarze 39 mm.
Pierwsze wrażenie: baaardzo mały, wręcz zaskakująco. Ostatnio nosiłem głównie Spirita chrono i Victorinoxa Maverick, więc może to też miało wpływ na odbiór tego rozmiaru.
Na żywo mierzyłem tylko 43 mm, który co prawda wyglądał całkiem nieźle, ale szukałem zegarka EDC, a 39mm lepiej się sprawdzi w tej roli. (Szczególnie na mój nadgarstek 17- 17,5 cm)
Zdjęcia na szybko. Dla porównania Maverick w rozmiarze 43 mm (na pasku 22 mm)
e07c4a598f0d2c2f19a6e3e1b5ea0ac2.jpg
20d6df82890738049046410d4209db37.jpg
c17a42a2f6b6a177453821a056b867bb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Photoman ten 43 mm wystaje Ci pol metra za nadgarstek ;) Hydro 39 mm wydaje się na Twoim nadgarstku na duży a na bransie optycznie byłby jeszcze większy. Ale ja porównujesz obydwa to faktycznie różnica jest spora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Photoman napisał(-a):

Hydroconquest w rozmiarze 39 mm.
Pierwsze wrażenie: baaardzo mały, wręcz zaskakująco. Ostatnio nosiłem głównie Spirita chrono i Victorinoxa Maverick, więc może to też miało wpływ na odbiór tego rozmiaru.
Na żywo mierzyłem tylko 43 mm, który co prawda wyglądał całkiem nieźle, ale szukałem zegarka EDC, a 39mm lepiej się sprawdzi w tej roli. (Szczególnie na mój nadgarstek 17- 17,5 cm)
Zdjęcia na szybko. Dla porównania Maverick w rozmiarze 43 mm (na pasku 22 mm)
e07c4a598f0d2c2f19a6e3e1b5ea0ac2.jpg
20d6df82890738049046410d4209db37.jpg
c17a42a2f6b6a177453821a056b867bb.jpg

Panie, toż to miód na ręku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PawelW napisał(-a):

@Photoman ten 43 mm wystaje Ci pol metra za nadgarstek ;) Hydro 39 mm wydaje się na Twoim nadgarstku na duży a na bransie optycznie byłby jeszcze większy. Ale ja porównujesz obydwa to faktycznie różnica jest spora. 

Taka perspektywa. 

Jakby zrobił foto przed lustrem z odległości 2m to by się okazało że ten Victorinox jest ok a HQ to maluszek 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, evilym napisał(-a):

Taka perspektywa. 

Jakby zrobił foto przed lustrem z odległości 2m to by się okazało że ten Victorinox jest ok a HQ to maluszek 😉

Perspektywa na pewno tez ale i tak wystaje :D Ogolnie jest jakaś mania na wielkie rozmiary i często wyglada to komicznie ;) Ale z drugiej strony niech każdy nosi w czym mu wygodnie. Mam HC 39 i to jest nadal duży zegarek nawet na moim 19 cm nadgarstku :D  W odbiorze 39 mm nosi się jak większy zegarek analogocznie jest z 41 i 43. To jakiś ewenement na rynku ale to wszystko przez ogromne L2L i end linki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2022 o 11:11, eye_lip napisał(-a):

@evilym  wierna reedycja polega właśnie na tym, że jak najwięcej designersko jest zaczerpnięte z oryginału, więc zdziwiłbym się gdyby Longines zmieniał sobie tutaj kluczowe detale wyglądu wg uznania. 

 

Nie jestem pewien, czy za najbliższy pierwowzór/inspirację tego modelu można uznać konkretny historyczny egzemplarz "z uciętą szóstką" ale nawet jeśli nie, to wersja współczesna jest doskonale zrównoważona pod względem wizualnym/wzorniczym i praktycznym. 

 

 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2022 o 21:09, pdb napisał(-a):

Ciekawa dyskusja o Longinesie. Gdzieś wcześniej padło, że jeśli dla kogoś jest niewystarczający to można dozbierać do Omegi CK859. Przymierzałem ją jakiś czas temu i moje pierwsze zdanie to było "No wreszcie Omega zrobiła coś, co może być alternatywą dla Longinesa Heritage Classic".

Ten zegarek (Longines), jest tak pięknie zaprojektowany, że bardzo bym się wahał stwierdzić, że CK859 jest równie ładne. (Nie biorę pod uwagę wykonania, werku, brandu itd). Chyba jedynie ten VC bym uznał za godnego przeciwnika jeśli chodzi o design!

FCA0A9DA-CF3A-4C0E-B20F-D106B7E99AE9_1_201_a.jpeg

Do tego 72h i silikonowy balans. Udany model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, 70soul napisał(-a):

Do tego 72h i silikonowy balans. Udany model.

Silikonowy balans? A co to takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.