Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.05.2022 o 20:44, DawidM86 napisał(-a):

Jak już chcesz coś z "heritage" to dozbieraj do JLC Master Control Date lub Omega CK 859. W innym wypadku polecam Baltic HMS002.

 

To nie jest kwestia dozbierania. JLC podoba mi się bardzo i pewnie bym go kupił gdyby nie to że, nie jestem w stanie przeżyć tego okna daty które zachodzi na wewnętrzny ring. No razi mnie to strasznie. Taki sam "zarzut" miałem do VC Architekta

 

image.png.e3b5c793d4ae1071594250eec246b2a3.pngimage.png.42640296ede909167fe8dfaf0c5e7f20.png

Da się to zrobić lepiej, ale wtedy to już nie moja liga zegarkowa (patrz PP). 

Omegowa CK jest chyba dla mnie "zbyt heritage" ;) Nie trafia w mój gust.

 

W dniu 7.05.2022 o 11:12, norbie napisał(-a):

 

A czy przypadkiem nie przymierzałeś czarnego sectora po dłuższym obcowaniu z cieniutkim ultra slim MB? Nie ma sensu porównywać manuala od MB na Peseux z sectorem w automacie o zdecydowanie dłuższej rezerwie chodu.

Jak będziesz w Krk, to daj znać,  może uda się spotkać.

Od dłuższego czasu pracując z domu używam głównie GW-9400, spędza on 90% czasu na moim nadgarstku. A byłem mierzyć Longinesa mając na ręku AT. Nie porównuje Loginesa z MB, to zupełnie inne zegarki. Natomiast podtrzymuje to co pisałem, czarny sektor mi nie siadł, zupełnie, natomiast biały jest tylko na zamówienie. I pewnie bym go zamówił gdyby przymiarka czarnego nie wypadła dla mnie tak słabo :( 

 

P.S. W Krakowie nie bywam, albo inaczej, bywam, ale bardzo rzadko ;) Ostatni raz chyba z 15 lat temu tam byłem, ale dziękuję za propozycję przymiarki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, PawelW napisał(-a):

Silikonowy balans? A co to takiego?

Jeżeli to przytyk to prosze nie czepiać się szczegółów, Czytam tylko po angielsku o zegarkach i „silicon balans spring” na szybko tak przetłumaczyłem w głowie.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, 70soul napisał(-a):

 

Jeżeli to przytyk to prosze nie czepiać się szczegółów, Czytam tylko po angielsku o zegarkach i „silikon balans spring” na szybko tak przetłumaczyłem w głowie.

To nie przytyk. Myślałem, ze coś mnie ominęło. Czyli chodziło Ci o krzemową sprężynę balansu… :)

Edytowane przez PawelW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2022 o 19:24, Kobuz napisał(-a):

Ostatnio przymierzyłem Spirita w tytanie. No i cieszę się, że nie był na bransolecie, bo jak jestem fanem chronografów i czaję się od dawna na jakiegoś nurka, to ten zegarek jest po prostu doskonały. Niby prosty, ale jednak ma sporo smaczków. I jak nie przepadam za zlotymi wskazówkami/indeksami to tutaj wyjątkowo mi to odpowiada.

 

IMG_20220510_192044.thumb.jpg.b8dae3f6cc9910089dc16c4062134bd0.jpg

Masz i chronograf …też bez daty , też w tytanie https://monochrome-watches.com/longines-spirit-pioneer-edition-titanium-chronograph-42mm-no-date-neon-green-hands-on-review-price/

W dniu 11.05.2022 o 13:07, Photoman napisał(-a):

Hydroconquest w rozmiarze 39 mm.
Pierwsze wrażenie: baaardzo mały, wręcz zaskakująco. Ostatnio nosiłem głównie Spirita chrono i Victorinoxa Maverick, więc może to też miało wpływ na odbiór tego rozmiaru.
Na żywo mierzyłem tylko 43 mm, który co prawda wyglądał całkiem nieźle, ale szukałem zegarka EDC, a 39mm lepiej się sprawdzi w tej roli. (Szczególnie na mój nadgarstek 17- 17,5 cm)
Zdjęcia na szybko. Dla porównania Maverick w rozmiarze 43 mm (na pasku 22 mm)
e07c4a598f0d2c2f19a6e3e1b5ea0ac2.jpg
20d6df82890738049046410d4209db37.jpg
c17a42a2f6b6a177453821a056b867bb.jpg

Na tym zdjęciu idealnie widać jaką krzywdę przy takim dizajnie tarczy ( duże arabskie indeksy ) robi  data na „3”. Vicorinox ma lepszych projektantów ( dodatkowo jeszcze nawiązujące do okienka logo na „12” dodające symetrii tarczy ) …  choć tu wystarczyłoby posłuchać przysłowiowej pani Basi prezesa…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, rmickey napisał(-a):

Wracam do klubu z dziadkowym Lonżinem ;)

3fc090d8f1d317b0a573a34e35d17a1f.jpg

 

Kozak 😻! Zazdroszcze bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 8.05.2022 o 22:09, pdb napisał(-a):

Ciekawa dyskusja o Longinesie. Gdzieś wcześniej padło, że jeśli dla kogoś jest niewystarczający to można dozbierać do Omegi CK859. Przymierzałem ją jakiś czas temu i moje pierwsze zdanie to było "No wreszcie Omega zrobiła coś, co może być alternatywą dla Longinesa Heritage Classic".

Ten zegarek (Longines), jest tak pięknie zaprojektowany, że bardzo bym się wahał stwierdzić, że CK859 jest równie ładne. (Nie biorę pod uwagę wykonania, werku, brandu itd). Chyba jedynie ten VC bym uznał za godnego przeciwnika jeśli chodzi o design!

FCA0A9DA-CF3A-4C0E-B20F-D106B7E99AE9_1_201_a.jpeg

Ten pokazany VC to nie jest sector dial

Tu jest sector, ale dostępny tylko na zapisy:

Vacheron Constantin Fiftysix - 4600E/000A-B487

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie gdzie najkorzystniej kupić nowy Longines Spirit Zulu Time L3.812.4.63.6 ? Złożyłem zaliczkę w W.Kruk, ale pomyślałem że może to nie jest najbardziej optymalny wybór cenowy...

Bez tytułu2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, badtorro said:

Koledzy podpowiedzcie gdzie najkorzystniej kupić nowy Longines Spirit Zulu Time L3.812.4.63.6 ? Złożyłem zaliczkę w W.Kruk, ale pomyślałem że może to nie jest najbardziej optymalny wybór cenowy...

Bez tytułu2.jpg

 

Gdy pytałem w Jubitomie to była mowa o blisko 18% rabatu za wersję z czarnym bezelem. Na wersję zieloną powinien być podobny rabat, jednak dostałem info, że "czekają na dostawę i nie wiedzą kiedy zegarek do nich przyjdzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, logann napisał(-a):

 

Gdy pytałem w Jubitomie to była mowa o blisko 18% rabatu za wersję z czarnym bezelem. Na wersję zieloną powinien być podobny rabat, jednak dostałem info, że "czekają na dostawę i nie wiedzą kiedy zegarek do nich przyjdzie".

 

Czarny jest powszechnie dostępny. Antracytowy natomiast prawie nigdzie nie ma, większość sklepów podaje czas realizacji zamówienia 4-6 tygodni. Najlepszy rabat jak do tej pory dostałem u Dolińskiego (15%).

 

Jak na razie mam zaliczkę w W.Kruk, realizacja w ciągu tygodnia. Negocjacje dopiero przy decyzji zakupowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Saint napisał(-a):

To i ja dodam wpisowe zdjęcie do klubu miłośników zegarków Longines, obecnie w posiadaniu takie oto 3 sztuki, choć bije się jeszcze z myślami nad przyszłością dopiero co zakupionego Conquesta, bo na horyzoncie pojawiła się kolejna zegarkowa pokusa;)

 

1DCFD2E3-77DE-4C20-8F9B-7316E1A352A8.thumb.jpeg.29bb8d0abdceb60155edacd4ae660a58.jpeg

Jeśli wygra myśl o sprzedaży, to odezwij się do mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio tyle się mówi o NATO, wiec uległem. Longines Legend Diver Bronze.
20220519_160104.thumb.jpg.e9616fdbafe674a2ef2f3dbbd4f332a5.jpg
20220519_160109.thumb.jpg.85f543e14dbe2f0c2197cefe11dab4a3.jpg
20220519_111406.thumb.jpg.44d2b665405ffe34482da4efbfa2bd41.jpg
Ta wersja jest najładniejsza IMHO.
Gratuluję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]jacek255 [/mention] Piękny zegarek. W brązie - moja ulubiona wersja.
Natomiast co do tego NATO, to stanowisko mam raczej zbieżne z poglądami niejakiego Łukaszenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki,

czy ktoś z Was miał okazję mierzyć to cudo?

 

Longines heritage classic chronograph

Ref. L2.830.4.93.0

 

Gdyby ktoś miał własne fotki albo ciekawe przemyślenia będę wdzięczny. 

Screenshot_20220520-155802_Instagram.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.05.2022 o 13:46, badtorro napisał(-a):

 

Czarny jest powszechnie dostępny. Antracytowy natomiast prawie nigdzie nie ma, większość sklepów podaje czas realizacji zamówienia 4-6 tygodni. Najlepszy rabat jak do tej pory dostałem u Dolińskiego (15%).

 

Jak na razie mam zaliczkę w W.Kruk, realizacja w ciągu tygodnia. Negocjacje dopiero przy decyzji zakupowej.

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/46587_Longines_Spirit_Zulu_Time_GMT_COSC_Chronometer_L38124536


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2022 o 23:24, kornel91 napisał(-a):

 

właśnie z nimi gadam. ten sklep jest godny zaufania?

W dniu 20.05.2022 o 23:24, kornel91 napisał(-a):

 

właśnie z nimi gadam. ten sklep jest godny zaufania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, badtorro napisał(-a):
W dniu 20.05.2022 o 23:24, kornel91 napisał(-a):

 

właśnie z nimi gadam. ten sklep jest godny zaufania?

 

Tak

 

 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd serwera

W dniu 19.05.2022 o 11:11, logann napisał(-a):

 

Gdy pytałem w Jubitomie to była mowa o blisko 18% rabatu za wersję z czarnym bezelem. Na wersję zieloną powinien być podobny rabat, jednak dostałem info, że "czekają na dostawę i nie wiedzą kiedy zegarek do nich przyjdzie".

 

w W.Kruk dają 15% za wersję z bransoletą (nie mają wersji na pasku, pasek można domówić). W sklepie z zielonej góry napisali, że dadzą 18% i bardziej opłaca się kupić zegarek z paskiem a bransę dokupić osobno.

 

Czyli tak:

W.Kruk: zegarek dostępny od ręki na bransie, cena 11 483,50 +koszt paska 1520,00 = 13 003,50.

Zgora: czas oczekiwania 3-4tygodnie na pasku, cena 10 650,00 +koszt bransy 1610,00 = 12 260,00.

Różnica 743,50.

 

Zastanawiam się co lepiej. 740zł piechotą nie chodzi..

Edytowane przez badtorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.