Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nadgarstek 16,5 mm i najlepiej czuję się z L2L poniżej 48 mm i średnicą do max 42 mm. Zrobiłem wyjątek dla Spirit. Bardzo mi się podoba LD, ale właśnie te 52 mm są dla mnie nie do przeskoczenia. Dlatego tak jestem ciekawy Ultra Chron. Niby 43 mm, ale koperta jest poduszkowata więc optycznie będzie bliżej klasycznej 40 mm, a wyglada, że L2L będzie też poniżej 48 mm. No nie powiem, namieszali mi tym modelem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tyle w temacie. Przy braku AR dalem (?) Bo nie bulem pewny, w swietle sklepowym widoczność byla ograniczona

IMG_20220529_163909.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu linkach wersja na bransolecie ale cena rożna. I ten droższy wysyłka 24h;) dla niecierpliwych chyba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten droższy ma według opisu dodatkowe NATO.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się tajemnica wyjaśniła :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To że coś jest "klasycznym designem" wcale nie musi oznaczać, że jest dobre. Moim zdaniem ślepe podążanie za historią nie jest wcale najlepszą drogą - nawet w reedycjach. Dla mnie to nawet nie jest ucięta szóstka, to po prostu "kółko". Jeżeli nie byli w stanie zmieścić większej części cyfry na tarczy powinni z niej zrezygnować.
Ja jeszcze powrócę do "uciętej" szóstki w modelu Sector.
Myślę, że decyzja o jej "obcięciu" podczas projektowania była podyktowana nie tylko "klasycznym designem". Moim zdaniem (i chyba także pierwotnym i wtórnym autorom ) chodziło przede wszystkim o równowagę i symetrię oraz o czystość i czytelność całego projektu. W cytowanym wcześniej filmiku ok. 9:20 (Obejrzyj film „LONGINES Heritage Classic: The Sector Dial Masterpiece” w YouTube
) jest pokazana symulacja mniejszej i większej taczki sekundnika.
No i IMHO, zdecydowanie w finalnym wydaniu ta "ucięta" szóstka jest najkorzystniejsza.
Niemniej jednak szanuję odmienne zdania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Photoman napisał(-a):

Wakacyjniak na wakacjach
1d918beb04634d0e7ec13561daa4d195.jpg
a3f9b4e8e8718bba55e3a2696f80e0ca.jpg
a9acd1d7152bd3a770a3c700203c25b6.jpg

Udanego odpoczynku😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Jubitom w Katowicach nie potrafią okreslić czy i kiedy będą mieli Ultra-chron. Tak więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość w kwestii przymiarki. Jestem bardzo ciekawy jak wypada luma, jak na żywo komponują się indeksy w połączeniu z wypukłym walcowato szafirem. O ile w przypadku Zulu mogłem śmiało brać w ciemno tak tutaj bez przymiarki się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że taki duży ten ulthra-khrą ... 49mm lug-to-lug. 😞

Edytowane przez o.m.e.g.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo mieszane uczucia... Fajnie wygląda, mechanika ciekawa. Ale czy nie macie już trochę dość - jak ja - ciągłych "reedycji" i "wznowień"? Nie tylko zresztą Longinesa. Cenię różne wzory vintage i nawiązania do starych modeli ale nie można ciągle jechać na starych wzorach. Bardzo bym chciał żeby Longines np. wziął coś nowego pokazał w modelu HydroConquesta. Jakiś nowoczesny wzór, coś nowego. Nawet niech będzie dziwne ale nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Krathor napisał(-a):

Mam bardzo mieszane uczucia... Fajnie wygląda, mechanika ciekawa. Ale czy nie macie już trochę dość - jak ja - ciągłych "reedycji" i "wznowień"? Nie tylko zresztą Longinesa. Cenię różne wzory vintage i nawiązania do starych modeli ale nie można ciągle jechać na starych wzorach. Bardzo bym chciał żeby Longines np. wziął coś nowego pokazał w modelu HydroConquesta. Jakiś nowoczesny wzór, coś nowego. Nawet niech będzie dziwne ale nowe.

 

Ale przecież akurat właśnie HydroConquest świetnie się rozwija (tarcza, bezel, nowe rozmiary, inna bransoleta itp.), a do tego wielkim sukcesem okazał się Spirit. Nie tak dawno pokazali też np. VHP, pojawił się też dużo bardziej niszowy Elegant. To współczesne serie. Jest duży wybór modeli sportowych i eleganckich, o nowoczesnym wzornictwie i heritage. A udziwnianie to akurat nie jest dobry pomysł - myślę, że Longines w miarę rozsądnie rozbudowuje kolekcję. Wyjątkiem jest np. sztuczna patyna na tarczy w kilku modelach serii heritage, raczej marginalnych w perspektywie całości oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie zgadzam się w Edmundem. ;)

 

Dodałbym, że... Longines ma po prostu własny styl. Tak trochę "pod Krathora" ;), powiem, że sam również coraz częściej zaczynam się zastanawiać, czy to nadal jest także "mój styl". Z drugiej strony, oferta Longines jest na tyle szeroka, że (prawie) każdy może z niej wyłuskać coś dla siebie. No, może poza supersymetrycznym, nowoczesnym "no date diverem". Ale, tak naprawdę, czy chcielibyśmy Rolka albo Tudora z napisem "Longines"...?  :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edmund Exley niby masz rację, ale w kwestii HC zmieniają jedynie kolory i trochę zmienili "wystrój" tarczy. Ale np. nie ma HC bez daty tj. zrobili Legend Diver'a.

 

No dobra... Może trochę marudzę ale jakoś zaczyna mnie męczyć ciągle czytanie o "reedycji".😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines to marka, która jest jak dla mnie dość nobliwa i konserwatywna a zatem nie spodziewałbym się po niej ekstrawagancji na miarę RM czy Hublota. Fajnie, że mają pomysł na siebie i są konsekwentni w rozwoju a ich design jest spójny. Nie wiem jak tradycyjny klient Longines’a (którego mottem jest „elegance is an attitude”) zareagowałby na coś nowocześniejszego - a koniec końców słupki rządzą :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2022 o 13:06, Edmund Exley napisał(-a):

Mechanizm oczywiście daje radę 😉, ale reszta dla mnie jest po prostu brzydka 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Właściwie zgadzam się w Edmundem. ;)

 

Dodałbym, że... Longines ma po prostu własny styl. Tak trochę "pod Krathora" ;), powiem, że sam również coraz częściej zaczynam się zastanawiać, czy to nadal jest także "mój styl". Z drugiej strony, oferta Longines jest na tyle szeroka, że (prawie) każdy może z niej wyłuskać coś dla siebie. No, może poza supersymetrycznym, nowoczesnym "no date diverem". Ale, tak naprawdę, czy chcielibyśmy Rolka albo Tudora z napisem "Longines"...?  :D

Skin diver jest bez daty i nie-rolexowy. Fajna propozycja nurkowa, moim zdaniem wyróżnia się nie mniej niż LLD. Czerpie z przeszłości, ale to dokładnie tak jak sub, co nie znaczy, że nie są nowoczesne.

 

DSC_0285~2.JPG

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2022 o 13:06, Edmund Exley napisał(-a):

Bardzo fajny  vintage. Mi tu wszystko pasuje kształt koperty, indexy i tarcza, dobór kolorystyczny, moj nadgarstek powinien udzwignąc ten rozmiar.

Jeśli mi sie odmieni i przestanę być jednozegarkowcem to kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek123er napisał(-a):

Skin diver jest bez daty i nie-rolexowy. Fajna propozycja nurkowa, moim zdaniem wyróżnia się nie mniej niż LLD. Czerpie z przeszłości, ale to dokładnie tak jak sub, co nie znaczy, że nie są nowoczesne.

 

Mam wrażenie, że swojego Skin Divera pokazywałem tutaj trochę wcześniej niż Ty swojego. Zdążyłem więc zauważyć, że nie ma daty.  ;)

Ten model jest, mimo wszystko, jak wiele innych modeli Longinesa, "retro reinterpretacją".

Mnie bardziej chodziło po prostu o to, że Longines nie goni na siłę za określonym wizerunkiem tylko dlatego, że innym przyniósł on sukces, ponieważ już dawno wypracował sobie własny "trademark."


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.