Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozmiar na żywo? On chyba spore L2L ma? Świetny jest, trafili z designem i jakość ładnie wygląda. Gratuluję :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Dokładnie ten.
 
Tymczasem radości ciąg dalszy
 


A co z tym pro nie halo? Co sprzedawca mówił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu, po ponad 6 tygodniach czekania przyszła paczka z kajdanem do Legend Divera od Wujka Seiko (https://www.uncleseiko.com/).

Wrażenia mieszane... Generalnie jest dobrze i nie ma się do czego przyczepić. No może jedynie do blaszanych endlinków. Nie dość że z blachy wygięte to i spasowanie tak 97%. Końcówki przy uszach (dwie z czterech) trochę wychodzą ponad uszy i z bliska (bardzo bliska) jednak mnie (obsesjonata spasowań) trochę rażą. W tej cenie, końcowo ponad 500PLN, człowiek by oczekiwał więcej. No ale z drugiej strony ceny USA i koszty przesyłki robią swoje więc trudno mieć pretensje. Zastanawiam się czy samemu nie dogiąć ale na razie testuję jak jest "oryginalnie". Nosi się wygodnie i "niezauważalnie". Ogniwa chodzą dobrze, zapięcie płynnie działa (drugie w komplecie). Waga bransolety ok. 85 gramów. Cały zestaw na jednym ze zdjęć plus dwie naklejki i kod rabatowy 10% na następne zakupy. Jak ktoś się zastanawiał nad zakupem i ma pytania to czekam.

 

lldus.jpg

lldus2.jpg

lldus3.jpg

lldus4.jpg

lldus5.jpg

Ale trzeba powiedzieć że na koniec, że zegarek zyskuje nowy wymiar na tej bransolecie i leży wyjątkowo wygodnie.

Edytowane przez Krathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, emiel napisał(-a):

 Dokładnie ten.

Tymczasem radości ciąg dalszy :)

 

 

Super, gratulacje!

 

46 minut temu, Krathor napisał(-a):

W końcu, po ponad 6 tygodniach czekania przyszła paczka z kajdanem do Legend Divera od Wujka Seiko (https://www.uncleseiko.com/).

Wrażenia mieszane... Generalnie jest dobrze i nie ma się do czego przyczepić. No może jedynie do blaszanych endlinków. Nie dość że z blachy wygięte to i spasowanie tak 97%. Końcówki przy uszach (dwie z czterech) trochę wychodzą ponad uszy i z bliska (bardzo bliska) jednak mnie (obsesjonata spasowań) trochę rażą. W tej cenie, końcowo ponad 500PLN, człowiek by oczekiwał więcej. No ale z drugiej strony ceny USA i koszty przesyłki robią swoje więc trudno mieć pretensje. Zastanawiam się czy samemu nie dogiąć ale na razie testuję jak jest "oryginalnie". Nosi się wygodnie i "niezauważalnie". Ogniwa chodzą dobrze, zapięcie płynnie działa (drugie w komplecie). Waga bransolety ok. 85 gramów. Cały zestaw na jednym ze zdjęć plus dwie naklejki i kod rabatowy 10% na następne zakupy. Jak ktoś się zastanawiał nad zakupem i ma pytania to czekam

 

Ale trzeba powiedzieć że na koniec, że zegarek zyskuje nowy wymiar na tej bransolecie i leży wyjątkowo wygodnie.

 

Moim zdaniem - efekt nie jest dobry. Powody:

1. LLD i bransoleta (nawet oryginalna z katalogów z lat 60. lub współczesny oryginalny mesh) w moim odczuciu nie pasują do siebie wizualnie. Pomijam komfort noszenia (znam zegarek tylko z wielu przymiarek i nawet na pasku jest dla mnie za duży), ale właśnie wizualnie zegarek robi się jakiś taki przeładowany stalą (dużo jej jest przy uszach, bo te są długie) i wyzywający.

2. Nie podobają mi się bransolety w typie (lub z elementami) "beads of rice", nawet te od Omegi. Te gładkie, wypolerowane ogniwa kojarzą mi się z bransoletami z lat 70. po dziadku, ale nie w stylu szlachetnego "vintage" tylko w rodzaju czegoś anachronicznego, zużytego, spolerowanego i wyoblonego. Na LLD rzuca się w oczy efekt przełożenia tej bransolety z innego zegarka, złożenia dwóch niepasujących do siebie stylistyk.

 

To tylko moje zdanie. No bo nie będę po raz dziesiąty powtarzał, że zegarek masz fantastyczny i pasek czy bransoleta i tak będzie wobec tego drugorzędny :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edmund Exley Fajnie powiedziane i lubię się tak z kimś nie zgadzać.🤣 A to dlatego że - pomijając endlinki i/lub cenę - to ten typ bransolety na tym zegarku bardzo mi pasuje.😁 Według mnie im bardziej "dziadkowo" wygląda bransoleta tym lepiej pasuje do takiego zegarka.

 

I jak tu pięknie widać jak to jest z gustami...👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krathor napisał(-a):

W końcu, po ponad 6 tygodniach czekania przyszła paczka z kajdanem do Legend Divera od Wujka Seiko (https://www.uncleseiko.com/).

Wrażenia mieszane... Generalnie jest dobrze i nie ma się do czego przyczepić. No może jedynie do blaszanych endlinków. Nie dość że z blachy wygięte to i spasowanie tak 97%. Końcówki przy uszach (dwie z czterech) trochę wychodzą ponad uszy i z bliska (bardzo bliska) jednak mnie (obsesjonata spasowań) trochę rażą. W tej cenie, końcowo ponad 500PLN, człowiek by oczekiwał więcej. No ale z drugiej strony ceny USA i koszty przesyłki robią swoje więc trudno mieć pretensje. Zastanawiam się czy samemu nie dogiąć ale na razie testuję jak jest "oryginalnie". Nosi się wygodnie i "niezauważalnie". Ogniwa chodzą dobrze, zapięcie płynnie działa (drugie w komplecie). Waga bransolety ok. 85 gramów. Cały zestaw na jednym ze zdjęć plus dwie naklejki i kod rabatowy 10% na następne zakupy. Jak ktoś się zastanawiał nad zakupem i ma pytania to czekam.

 

lldus.jpg

lldus2.jpg

lldus3.jpg

lldus4.jpg

lldus5.jpg

Ale trzeba powiedzieć że na koniec, że zegarek zyskuje nowy wymiar na tej bransolecie i leży wyjątkowo wygodnie.

 

 

sam Longines śliczny :D

bransoleta... gusta

może kiedyś się skusisz do tej tarczy na granatowy pasek lub granatową gumę z czarną grubą nitką 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niebieski "tropik" ale jakoś tak nie możemy się polubić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafalmosty napisał(-a):

Gratuluję Marcin💪 Jest moc👍

Rafał dziękuję bardzo 😀

 

9 minut temu, emiel napisał(-a):

To i ja wrzucę z zieleni dzisiejszej :D 

Fajnie się zgraliśmy z zakupami. Rozmiar koperty wygląda na taki sam i bransa chyba też identyczna. Niech cieszy tak, jak mój cieszy mnie. Dla mnie GMT to najważniejsza komplikacja w zegarku, więc Zulu Time z nieba mi spadł w tym roku. Btw. Longines chyba miał pierwszy zegarek z drugą strefą czasową na świecie z tego co wyczytałem, z 1925 roku.

CUrHo9O.jpg

U Ciebie jest motylek z regulacją w chrono nie ma i to jest duży minus. Dwa ogniwa zdjąłem i było na styk musiałem jedno dołożyć bo ręka mi puchnie a wolę czuć komfort na nadgarstku . U mnie pewnie docelowo wskoczy na pasek. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kornel91 napisał(-a):

U Ciebie jest motylek z regulacją w chrono nie ma i to jest duży minus. Dwa ogniwa zdjąłem i było na styk musiałem jedno dołożyć bo ręka mi puchnie a wolę czuć komfort na nadgarstku . U mnie pewnie docelowo wskoczy na pasek. 

 

Poważnie, w chrono dali inne zapięcie? Dla mnie bransy bez mikroregulacji mogą nie istnieć, dlatego pozdejmowałem w cholerę ze wszystkich GSów (poza SBGXem żony). Nie do końca rozumiem dlaczego nie dali w chrono, przecież sama bransa (ogniwa) wygląda identycznie. Mam tak samo z puchnięciem, temperatura, ćwiczenia - regulacja musi być. Szkoda, bo sama bransa jest wygodna. Wrzucisz zdjęcie zapięcia? Bo zaciekawiłeś mnie teraz.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, emiel napisał(-a):

 

Poważnie, w chrono dali inne zapięcie? Dla mnie bransy bez mikroregulacji mogą nie istnieć, dlatego pozdejmowałem w cholerę ze wszystkich GSów (poza SBGXem żony). Nie do końca rozumiem dlaczego nie dali w chrono, przecież sama bransa (ogniwa) wygląda identycznie. Mam tak samo z puchnięciem, temperatura, ćwiczenia - regulacja musi być. Szkoda, bo sama bransa jest wygodna. Wrzucisz zdjęcie zapięcia? Bo zaciekawiłeś mnie teraz.

Twój to nowość i dopracowali to co w chrono imo nie wyszło 

QO5gIdu.jpeg

 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirit ma taką bransoletę ( mikroregulacja + qr) w wersji prestige, ale chrono chyba nie występuje w tej wersji.

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki bardzo fajne, Longines się nie zatrzymuje widzę, i nie daje szans konkurencji. Na dodatek pudełka mają cały czas spektakularne. Jakieś dodatki mieliście w tych skrzynkach czy tylko tabliczkę z nazwą?😁

A co do zapięcia to pomimo braku regulacji podoba mi się to eleganckie, minimalistyczne w chrono bardziej. Brak regulacji ale wygląd świetny.

Edytowane przez Krathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Krathor napisał(-a):

Zegarki bardzo fajne, Longines się nie zatrzymuje widzę, i nie daje szans konkurencji. Na dodatek pudełka mają cały czas spektakularne. Jakieś dodatki mieliście w tych skrzynkach czy tylko tabliczkę z nazwą?😁

A co do zapięcia to pomimo braku regulacji podoba mi się to eleganckie, minimalistyczne w chrono bardziej. Brak regulacji ale wygląd świetny.

Zawieszki, instrukcja, gwarancja, certyfikat chronometru i książka. 

 

ao3YjSW.jpeg

 

 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Krathor napisał(-a):

W końcu, po ponad 6 tygodniach czekania przyszła paczka z kajdanem do Legend Divera od Wujka Seiko (https://www.uncleseiko.com/).

Wrażenia mieszane... Generalnie jest dobrze i nie ma się do czego przyczepić. No może jedynie do blaszanych endlinków. Nie dość że z blachy wygięte to i spasowanie tak 97%. Końcówki przy uszach (dwie z czterech) trochę wychodzą ponad uszy i z bliska (bardzo bliska) jednak mnie (obsesjonata spasowań) trochę rażą. W tej cenie, końcowo ponad 500PLN, człowiek by oczekiwał więcej. No ale z drugiej strony ceny USA i koszty przesyłki robią swoje więc trudno mieć pretensje. Zastanawiam się czy samemu nie dogiąć ale na razie testuję jak jest "oryginalnie". Nosi się wygodnie i "niezauważalnie". Ogniwa chodzą dobrze, zapięcie płynnie działa (drugie w komplecie). Waga bransolety ok. 85 gramów. Cały zestaw na jednym ze zdjęć plus dwie naklejki i kod rabatowy 10% na następne zakupy. Jak ktoś się zastanawiał nad zakupem i ma pytania to czekam.

 

lldus.jpg

lldus2.jpg

lldus3.jpg

lldus4.jpg

lldus5.jpg

Ale trzeba powiedzieć że na koniec, że zegarek zyskuje nowy wymiar na tej bransolecie i leży wyjątkowo wygodnie.

Bransoleta 👍 Podoba mi się.

Jednak ma dwa minusy. 

1. Endlinki są zbyt krótkie. Głupio to wygląda jak ucha są dłuższe. Podobnie jest w Orisis 65.  :(

2. Zapięcie bez mikroregulacji. A na dodatek ma tylko 3 dziurki. Wiem, że dzięki temu jest krótsze jednak mocno ogranicza to regulację.  :(

 

12 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Dziękuję bardzo. To jeszcze trochę ładniejsze zdjęcia wrzucę i tutaj. 

 

KsYt9cg.jpeg

36aP0zM.jpeg 

Marcin,  i tu również pogratuluję. Fajny. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie z czarnym ptaszyskiem pojawiło się kilka ciekawych przecen. Między innymi Heritag'e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, zawaro napisał(-a):

W sklepie z czarnym ptaszyskiem pojawiło się kilka ciekawych przecen. Między innymi Heritag'e.

Być może jest to związane z podwyżkami Longinesa. Ponoć mają mocno pójść do góry w najbliższych tygodniach. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, kornel91 napisał(-a):

8Eka4b0.jpeg

9y6OGz7.jpeg 

Patrząc na długość uch oraz jeszcze dłuższe endlinki, zegarek wydaje się być zdecydowanie większy, niż jest w rzeczywistości. Jaki on ma rozmiar i rozstaw uch?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.