Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Jeszcze raz wrzucam swój nowy nabytek. Nie pisałem wcześniej ale po wyjęciu i kilku przymiarkach zobaczyłem coś jakby pod szkłem rysę brudek i odesłałem do sklepu. Dobrze, że zegarek był tylko przymierzany i dzisiaj przyszedl nowy. 

Mariusz szukał Omegi z centrującym bezelem a ja też nie lubię takich baboli. Było to widać tylko pod pewnym kątem ale sklep odpisał, że była to rysa. Dziękuję za świetną obsługę i wrzucam fotki jeszcze leży w foliach.

 

No, to teraz już cieszy na całego, jak powinien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

No, to teraz już cieszy na całego, jak powinien :)

No właśnie jednak to nie jakiś chińczyk, że można przymrużyć oko. Jakoś mam pecha bo już kilka zegarków odsyłałem ale będzie cieszył. Jeszcze jak dojdzie zapięcie od zulu time to zrobię do niego jakiś fajny pasek 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

Jeszcze raz wrzucam swój nowy nabytek. Nie pisałem wcześniej ale po wyjęciu i kilku przymiarkach zobaczyłem coś jakby pod szkłem rysę brudek i odesłałem do sklepu. Dobrze, że zegarek był tylko przymierzany i dzisiaj przyszedl nowy. 

Mariusz szukał Omegi z centrującym bezelem a ja też nie lubię takich baboli. Było to widać tylko pod pewnym kątem ale sklep odpisał, że była to rysa. Dziękuję za świetną obsługę i wrzucam fotki jeszcze leży w foliach. 


Lubię happy endy 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem pooglądać na żywo czarną wersję Longines Conquest Heritage 35mm którego rozważałem pod kątem zegarka ślubnego i… rozczarowałem się.

Emaliowana tarcza jednowymiarowa i w mojej ocenie niestety nudna. Kolor i kontrast nakładanych indeksów nijak się ma do tego prezentowanego na zdjęciach w sieci.

Na słaby odbiór wpływają również indeksy minutowe oraz napisy na tarczy, które mają kolor nie złoty (jak to się wydaje po zapoznaniu z reniferami w Internecie), a… pomarańczowy.

 

Jestem ciekawy czy wersja ze srebrną tarczą będzie się prezentowała lepiej.

 

D3066797-B687-4227-BD8D-0C1355417D63.jpeg

ED4F4843-2D21-4064-BC83-AAC3E9CDEEDE.jpeg

5E162753-D60F-4229-A9C5-826A67335D74.jpeg

Edytowane przez Rohi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Filipeczek napisał(-a):

To i ja się pochwale swoimi :).

 

3ED8FEBD-A7EF-4251-9AE2-F3C08383B3F4.jpeg

 

Wszystkie ładne 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Dawno dupki od Flagshipa nikt nie pokazywał




Jaki werk jest w tym "flagowym okręcie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Spirita 40 i sprzedawca w Jubitom po dopasowaniu bransolety i wyczyszczeniu szkła wrócił ze smutną wiadomością o porysowanym zewnętrznym AR. Szybka decyzja, nie anulowałem zakupu i zdecydowałem się poczekać na nowy egzemplarz. Otrzymałem informację, że ta zewnętrzna powłoka się ściera nawet od miękkiego mankietu koszuli, ale i tak chcą sprzedać egzemplarz w stanie idealnym.
Po niespełna 2 tygodniach dotarł nowy bez najmniejszych baboli. Zegarek noszę w rotacji 7 miesiąc. AR wciąż w stanie idealnym. Niemniej dla sklepu duży plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Longines stosuje w zasadzie tylko stockowe mechanizmy poza kilkoma wyjątkami (np.L888, Chrono z kołem kolumnowym, roczny kalendarz). 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Czyli to taka ETA ale bez modyfikacji Longines'a?

 

Kiedyś kolega Rads (już niestety nieobecny na Forum), który jest wielkim fanem marki Longines, wykonał mrówczą pracę i opracował zupełnie odrębny wątek na temat trzech współcześnie stosowanych mechanizmów w zegarkach tej marki. Tam znajdziesz więcej informacji o ewentualnych modyfikacjach i różnicach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2022 o 21:01, Rohi napisał(-a):

Dzisiaj byłem pooglądać na żywo czarną wersję Longines Conquest Heritage 35mm którego rozważałem pod kątem zegarka ślubnego i… rozczarowałem się.

Emaliowana tarcza jednowymiarowa i w mojej ocenie niestety nudna. Kolor i kontrast nakładanych indeksów nijak się ma do tego prezentowanego na zdjęciach w sieci.

Na słaby odbiór wpływają również indeksy minutowe oraz napisy na tarczy, które mają kolor nie złoty (jak to się wydaje po zapoznaniu z reniferami w Internecie), a… pomarańczowy.

 

Jestem ciekawy czy wersja ze srebrną tarczą będzie się prezentowała lepiej.

 

Przyznam szczerze, że na Twojej drugiej fotce podoba mi się bardziej, niż na renderze. Gdzieś z tyłu głowy cały czas siedzi mi ten model, tylko trochę obawiam się rozmiaru, a obecnie nie mam gdzie przymierzyć. 

 

A tak przy okazji, gdzie w Internecie można się zapoznać z reniferami? :D

 

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Oczywiście, Longines stosuje w zasadzie tylko stockowe mechanizmy poza kilkoma wyjątkami (np.L888, Chrono z kołem kolumnowym, roczny kalendarz). 

Filip a właśnie Longines Spirit Chrono, którego kupiłem właśnie chrono z kołem kolumnowym jest na ecie ale jakieś zmiany robili jeżeli się orientujesz ??


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Filip a właśnie Longines Spirit Chrono, którego kupiłem właśnie chrono z kołem kolumnowym jest na ecie ale jakieś zmiany robili jeżeli się orientujesz ??

To jest mocno zmodyfikowany mechanizm VJ robiony specjalnie dla Longinesa. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

To jest mocno zmodyfikowany mechanizm VJ robiony specjalnie dla Longinesa. 

Dzięki bardzo za informację :)

 

Dodam tylko od siebie, że mój egzemplarz jest świetnie wyregulowany póki co robi średnio + 0,7 s/ 24h. Zobaczymy jak będzie dalej. 

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, furraan napisał(-a):

Ładne są, trzeba przyznać - ale raczej nie na mój nadgarstek. Dla mnie za duże są:

 

20220627_121635.jpg

20220627_121644.jpg

20220627_121840.jpg

20220627_121847.jpg

Te krawędzie koperty wyglądają na dość ostre  Tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zbyniu70 napisał(-a):

Te krawędzie koperty wyglądają na dość ostre  Tak jest ?

Koperta chrono jest malina 😀

Krawędzie nie są ostre chociaż tak wyglądają. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kruku fajna promka na Skin Diver - 35%

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.