Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Średnica z definicji średnicy nie może być z koronką, natomiast najczęściej średnica dotyczy największego widocznego "okrągłego" elementu, czasami bezel jest mniejszy niż średnica koperty, czasami większy, ale zwykle podaje się ten największy wymiar. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

 

Mam pytanie czy firma Longines wypuszczała na rynek zegarki gdzie numer na mechanizmie  i na kopercie był taki sam,  czy różnie to bywało i na mechanizmie był inny i na kopercie tez inny numer  ? 

 

Prosił bym o konkretne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie było, jedna i druga opcja. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod dużym wrażeniem wysokiej jakości wykonania lążinów serii Spirit. Dziś przyglądałem się bliżej wersji standardowej z zieloną tarczą i Zulu Time z antracytową tarczą i zieloną lunetą. Oba świetne:

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Butik said:

Jestem pod dużym wrażeniem wysokiej jakości wykonania lążinów serii Spirit. Dziś przyglądałem się bliżej wersji standardowej z zieloną tarczą i Zulu Time z antracytową tarczą i zieloną lunetą. Oba świetne:

 

 


Zulu time zdecydowanie mój faworyt, dzięki za film!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy post z pytaniem nie został zaakceptowany, to może chociaż zdjęcie przejdzie default_wink.png Hydroconquest (wersja 39mm) to mój pierwszy zegarek tradycyjny, jaki kupiłem w życiu. Wcześniej używałem smartwatcha. Tak, mam bardzo chudy nadgarstek, wiec niejednemu z Was to zdjęcie może wyglądać na zabawne default_wink.png9aafd178814a06ab38a83f3d22084cb7.jpg&key=9253a7a5d172969c38d9d832e0c98dcc5c96b3883971987f710861584c5aa5db
Zegarek jest piękny - gratuluję.
Jeśli chodzi o rozmiar, to jest rasowy "nurek" i IMHO w tym przypadku jego relatywna wielkość jest OK.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dziś obydwoje będziemy Very High Precision  Nowości w naszej małżeńskiej kolekcji, damski i męski Conquest VHP.
IMG_20220802_140934.thumb.jpg.ed0d9c8877e39351416d1fc6f40c57d2.jpg
IMG_20220802_140951.thumb.jpg.4cd0a524735eba85078defaeb394dfc8.jpg
Świetny pomysł na "parkę".
Gratuluję - niech się dobrze noszą.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest świetny, ale jednak data psuje tę tarczę. Miałem go trochę, lubiłem, ale jednak sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data mi nie przeszkadza, chociaż potrzebna do szczęścia też nie jest. Trochę lepszy WR by się przydał. Za to werk chodzi jak marzenie, mimo że przeleżał podobno ponad rok w gablocie. Jak ten model wypuścili w 2014 roku, to byłem przekonany, że ten Majetek to jakiś czeski pilot był😅 dopiero potem doczytałem, że o majątek/własność czeskiego wojska chodzi...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajdź różnice:
 
PXL_20220803_133628610.thumb.jpg.a6b12357cc02a7a56aa0a5f9b124c65d.jpg
PXL_20220803_133622614.thumb.jpg.d2e3a555f8bcb00bfaa34c52455373b0.jpg
"Przypadkiem" udało mi się też namierzyć Spirita 37mm i 40mm. Dlaczego przypadkiem? Ponieważ przekonany byłem, że chcę LLD a w Spiricie przeszkadzają mi gwiazdki umieszczone na tarczy. Jakoś tak są zbyt nachalne. Jednak na żywo LLD w porównaniu do Spirita to ogromny kloc. Może dojrzeję do gwiazdek na tarczy...
 
Tymczasem zamiast LLD zerkam powoli w stronę CW C65 Super Compressor. 
 
 
PXL_20220803_130518742.thumb.jpg.348b1b01566eb4d4a4775345586184d5.jpg
PXL_20220803_130741783.thumb.jpg.0da07cea91960e7a7e9af7d3d83a9dd7.jpg
Jak zawsze to jest kwestia gustu i osobistych wyborów, ale LLD na twoim nadgarstku nie wygląda na za dużego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edi15t Według mnie LLD wygląda proporcjonalnie. Nie jestem miłośnikiem tego koloru tarczy w LLD, ale jeśli chodzi o wielkość to nawet lepiej chyba niż Spirit. No i chyba jednak LLD fajniejszy. Ja w każdym razie nie żałuję, bo też szedłem po Spirita i kupiłem LLD. 😁 Co nie znaczy że Spirit nie dołączy do rodziny, ale ja planuję tego w tytanie. Jakoś inne Spirit'y jakoś takie... za dużo się tam dzieje... Choć są bardzo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, alpaczino napisał(-a):

Jak zawsze to jest kwestia gustu i osobistych wyborów, ale LLD na twoim nadgarstku nie wygląda na za dużego. emoji848.png

Pozdrawiam

 

4 godziny temu, Krathor napisał(-a):

@edi15t Według mnie LLD wygląda proporcjonalnie. Nie jestem miłośnikiem tego koloru tarczy w LLD, ale jeśli chodzi o wielkość to nawet lepiej chyba niż Spirit. No i chyba jednak LLD fajniejszy. Ja w każdym razie nie żałuję, bo też szedłem po Spirita i kupiłem LLD. 😁 Co nie znaczy że Spirit nie dołączy do rodziny, ale ja planuję tego w tytanie. Jakoś inne Spirit'y jakoś takie... za dużo się tam dzieje... Choć są bardzo fajnie.

@edi15t LLD na Twoim nadgarstku wygląda bardzo dobrze... szczególnie ten w rozmiarze 36mm.  Do tego będzie wygodny. LLD 42mm wymaga sporego nadgarstka, dopiero na takim może się wygodnie "rozsiąść", znaczy ułożyć.

Spirit jest super. 40mm i 37mm leżą na Twoim nadgarstku dobrze. Mniejszy będzie na co dzień wygodniejszy i ma lepiej wkomponowany datownik. Jak 40mm bądź 42mm to tytanowy jest super, datownikiem go nie popsuli.

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.