Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, adiblue2 napisał(-a):

Pięknie dziękuję :)

 

Kłaniam się nisko i polecam na przyszłość 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Record z arabskimi cyframi do mnie w ogóle nie gada.

Ten natomiast... aż mam ochotę pofatygować się na przymiarkę 🥰

 

e112202d6e6505a3b36448f61ac2e093.jpg


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2022 o 12:08, rads napisał(-a):

 

 

Longines-2022-calibers.thumb.JPG.50c2e1f4ae5f7fd76da19c72a6a9f7b1.JPG

 

Kwestionowałbym to "pionowe sprzęgło" w BigEye. Rodzaj sprzęgła zastosowanego w L688 może nie ma krytycznego znaczenia, ale trudno o jednoznaczną informację na ten temat. W wielu miejscach w sieci można znaleźć wzmianki o pionowym sprzęgle ale nie w materiałach firmy Longines (trochę ich przejrzałem). Tymczasem na tym oto "schemacie eksplodującym" (czy jak to się tam nazywa) https://timetransformed.com/2017/09/08/longines-avigation-bigeye/ nie za bardzo widać cokolwiek, co można by nazwać pionowym sprzęgłem. Wręcz przeciwnie, wygląda to na zwyczajne "poziome sprzęgło" chronografu, typowe dla mechanizmów opartych na Valjoux 7750. Jedyna "pionowa" część, widoczna w układzie sprzęgła, to sworzeń (trzpień?) tuż przy głównym kole chronografu.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa uwaga, dzięki! Masz rację 👍🏻 Informację zaczerpnąłem z pewnego zwykle źródła:

 

https://revolutionwatch.com/rules-chronograph-engagement/
 

EE6B118E-79DB-478B-9B53-190872E7E414.thumb.jpeg.0852057ac07657156523b27c70323ee0.jpeg
 

...Ale tu na zdjęciu rozebranego mechanizmu, do których się z niemałym trudem dogrzebałem, wyraźnie widać zębnik przestawny (oscilliating pinion Heuera), występujący przy poziomym układzie.


https://28daysearlier.com/2021/05/02/tear-down-images-eta-a08-l01/

 

5B758CA2-8503-42F5-8661-787B3BA12FAE.png.9e43a66be378487149de21ce82482074.png
 

91725060-0F32-4459-936B-D79FDE5BB807.thumb.jpeg.203575932686b98a3643f6eb904bc0a0.jpeg
 

Więcej nt. tego rozwiązania (ang.):

 

https://revolutionwatch.com/oscillating-pinion-the-unsung-chronograph-coupling-solution/

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.09.2022 o 10:10, kornel91 napisał(-a):

 

 

 Poważny błąd na tarczy. Brakuje trzech ***.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adiblue2 właśnie o nich mowa, dają rabat ok 18% na czarną tarczę na bronsolecie, czyli to co mnie interesuje... tylko rabacik jakiś taki... mały;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony na miejscu skrócą bransoletę. D tego jak masz blisko stacjonarnie to w razie serwisu nie trzeba nigdzie wysyłać więc łatwiej ogarnąć temat dokumentacji zdjęciowej stanu oddawanego na serwis zegarka. Tak więc w tym konkretnym przypadku bym te 1-2% dołożył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, adiblue2 napisał(-a):

Z drugiej strony na miejscu skrócą bransoletę. D tego jak masz blisko stacjonarnie to w razie serwisu nie trzeba nigdzie wysyłać więc łatwiej ogarnąć temat dokumentacji zdjęciowej stanu oddawanego na serwis zegarka. Tak więc w tym konkretnym przypadku bym te 1-2% dołożył emoji14.png
 

Fakt, w takim razie muszę poszukać czegoś na miejscu;):)

Zastanawiam się tylko czy rabat 18% to dobry rabat:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

 Poważny błąd na tarczy. Brakuje trzech ***.

??? 

 

27 minut temu, pk_kamil napisał(-a):

Fakt, w takim razie muszę poszukać czegoś na miejscu;):)

Zastanawiam się tylko czy rabat 18% to dobry rabat:)

Widocznie więcej nie dają albo już nie dają. Ja też brałem u nich spirita w czerwcu akurat przed podwyżkami. Ja bym brał. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt, w takim razie muszę poszukać czegoś na miejscu;):)
Zastanawiam się tylko czy rabat 18% to dobry rabat:)

To już bardzo dobry rabat. Powyżej 20% już nie jest łatwo. Szczególnie przy nowym i dobrze się sprzedającym modelu jakim jest Spirit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2022 o 08:50, rads napisał(-a):

wyraźnie widać zębnik przestawny (oscilliating pinion Heuera), występujący przy poziomym układzie

 

- właśnie, gdzie zębnik Heuera tam poziome sprzęgło, nie ma innej możliwości. Całe rozwiązanie pięknie widać w materiałach, które wyszukałeś. Bardzo dziękuję, bo wahałem się czy o tym pisać. Wydawało mi się, że to typowy przykład "wiedzy niepotrzebnej". Z drugiej strony, tyle razy czytałem jak ludzie się nasładzają rzekomym "pionowym sprzęgłem" w L688, że zacząłem się zastanawiać czy rzeczywiście wiedzą co piszą. Widocznie ktoś kiedyś założył, że skoro koło kolumnowe zazębia się pionowo, to i sprzęgło chronografu musi być pionowe, a to są dwa odrębne pomysły na rozwiązanie sterowania chronografem. Jeśli właściwie to rozumiem, koło kolumnowe umożliwia w miarę bezkolizyjne uruchamianie i zatrzymywanie sekundowego koła centralnego chronografu, a w przypadku pionowego sprzęgła koło to jest stale napędzane (przez zębnik wychwytowy).

 

 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.