Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

😄 Mi z kolei patrząc na to zdjęcie przypomina się historia alchemika króla Jakuba IV z zamku Stirling w Szkocji (bodajże gdzieś pod koniec XV w.), któremu wprawdzie nie udało się stworzyć złota, ale ponoć destylował niezwykle mocne trunki na użytek własny i swojego monarchy. Pewnego dnia zapowiedział, że zamierza pofrunąć do Francji. Otoczony tłumem gapiów, wdrapał się na mury, machnął przyczepionymi do rąk skrzydłami i zleciał kilkanaście metrów w dół, prosto na stertę odpadków, wyrzucanych z zamkowej kuchni. Według relacji kronikarza przeżył.

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2022 o 21:36, rads napisał(-a):

historia alchemika króla Jakuba IV z zamku Stirling w Szkocji

 

- Aye, right! John Damian de Falcuis, przez zawistnych dworaków przezywany "francuską wszą" (chociaż Włoch, ale może "włoska wesz" nie brzmiała już tak dobrze po szkocku). Projekt wprawdzie "nie do końca się udał", ale Damian wytłumaczył niepowodzenie przyczynami technicznymi i czynnikami zewnętrznymi. Bo, po pierwsze, zastosował pióra z dworskiego kurnika zamiast orlich, jak pierwotnie zamierzał, czyli odstąpił od specyfikacji żeby było szybciej i taniej, a przecież wiadomo że kury nie latają. Po drugie, w trakcie lotu został zaatakowany przez stado ptaków, które dodatkowo przerzedziły mu upierzenie. 

W czasach, kiedy dziedzictwo historyczne w branży zegarkowej liczy się bardziej niż kiedykolwiek, dlaczego nie umieścić wizerunku Damiana na deklach serii Avigation zamiast górnopłatu Lindbergha, późnejszego o czterysta lat.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim, zostałem obdarowany zegarkiem longines l3.841.4, zegarek jest świetny itp ale to mój pierwszy automat, na dodatek mam 5 innych zegarków i Longinesa noszę od święta, czy warto kupować mu rotomat z funkcją kręcenia w prawo i w lewo np Klarstein St. Gallen II Premium czy olać temat i jak zegarek przestanie działać to po prostu poruszać nim trochę,ustawić date godzine i już? czy nie wpłynie to negatywnie na zakręcaną koronkę? takie częste odkręcanie zakręcanie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2022 o 10:06, ireo napisał(-a):

dlaczego nie umieścić wizerunku Damiana na deklach serii Avigation zamiast górnopłatu Lindbergha


Bo słynne kurze skrzydła Damiana już były i się opatrzyły: 😉

 

DBEDA630-0349-45DC-9F50-6E1274362317.gif.15e6a831f4df69d529984c8e10e48bef.gif
 

Żarty żartami, ale według mnie uskrzydlona klepsydra Longinesa to jedno z najlepszych - jeśli nie najlepsze - logo firmy zegarkowej, jakie kiedykolwiek powstało. I nie piszę tego wyłącznie przez sympatię do marki, bo uważałem tak na długo, zanim zainteresowały mnie same zegarki. 

 

Oryginalny rysunek z projektem "nowego" logo: (kwiecień 1942)

 

Longines-New-Logo-Project-April1942.png.b935d553fd88589d4ab8379dd21840bf.png

 

W dniu 19.09.2022 o 10:35, charlie1986 napisał(-a):

Dzień dobry Wszystkim, zostałem obdarowany zegarkiem longines l3.841.4


Olać rotomat, przed założeniem odkręcić koronkę, nakręcić zegarek koronką 30x, ustawić datę jeśli jest, ustawić godzinę i nosić. Jeśli nosisz zegarek od wielkiego dzwonu, to trzymając go miesiącami w rotomacie tylko będziesz zużywał szybciej elementy mechanizmu. Taki "interaktywny" kontakt z zegarkiem, tj. nakręcanie, ustawianie daty i czasu itd. też jest sympatycznym doświadczeniem 😉 I żadnego potrząsania, normalnie nakręć porządnie koronką. Sprężyna musi mieć odpowiedni naciąg, abyś mógł ustawić godzinę i balans zegarka od razu pracował stabilnie.

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rads napisał(-a):


Bo słynne skrzydła Damiana już były i się opatrzyły: 😉

 

DBEDA630-0349-45DC-9F50-6E1274362317.gif.15e6a831f4df69d529984c8e10e48bef.gif
 

Żarty żartami, ale osobiście uważam, że uskrzydlona klepsydra Longinesa to jedno z najlepszych - jeśli nie najlepsze - logo firmy zegarkowej, jakie kiedykolwiek powstało. I nie piszę tego wyłącznie przez sympatię do marki, bo spodobało mi się na długo zanim zainteresowały mnie same zegarki. 
 


Olać rotomat, przed założeniem odkręcić koronkę, nakręcić zegarek koronką 30x, ustawić datę jeśli jest, ustawić godzinę i nosić. Jeśli nosisz zegarek raz na jakiś czas to trzymając go miesiącami w rotomacie tylko będziesz zużywał szybciej elementy mechanizmu. Taki "interaktywny" kontakt z zegarkiem, tj. nakręcanie, ustawianie daty i czasu itd. też jest sympatycznym doświadczeniem 😉 I żadnego potrząsania, normalnie nakręć porządnie koronką. Sprężyna musi mieć odpowiedni naciąg, abyś mógł ustawić godzinę i balans zegarka od razu pracował stabilnie.

odkręcam koronke i kręce w prawo tak? nie chciałbym czegoś urwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj zegarek i kręć koronką do góry (czyli w taki sam sposób, jakbyś chciał ją z powrotem zakręcić, tylko bez dociskania do koperty). Nie da się go w ten sposób zepsuć ani przekręcić koronki - właśnie po to jest ta funkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rads napisał(-a):

 

 

Muszę powiedzieć, że ta fotka "lekko" zmieniła moje postrzeganie tego modelu. Nagle wydał mi się dwanaście razy fajniejszy niż wcześniej...  ;)

 

29 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Chcecie zobaczyć parę cukierków vintage? Chcecie...

 

Vintage, spillage, leakage, garbage...  ;) Może bym i to zalajkował, ale... :D Dokonałem pogłębionej analizy, z której wynika, iż Ty @MasterMind nie zalajkowałeś mojego ostatniego, fenomenalnego posta z fotami Heritage 1954 (!) :angry:, a - poza tym - w chwili, kiedy kreślę te oto słowa, dostałeś lajki od: 1. @cezary1976 oraz @agremi, którzy to - OBAJ (!!!) - również mojego ww. znakomitego posta nie zalajkowali! 😭. Przypadek,.?! Nie sądzę, nie sądzę... :P

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heritage, sreritage! Zaczną wreszcie robić cienkie te chrono, jak kiedyś, to będę lajkował! A nie tylko takie grubasy klockowate na Valjoux 7750! Bo to musi mieć automatyczny naciąg, bo ludziom się nie chce ręcznie nakręcać, bo to leniwe wszystko, albo palce mają jak serdelki i trudno za koronkę złapać! :P 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

Heritage, sreritage! Zaczną wreszcie robić cienkie te chrono, jak kiedyś, to będę lajkował! A nie tylko takie grubasy klockowate na Valjoux 7750! Bo to musi mieć automatyczny naciąg, bo ludziom się nie chce ręcznie nakręcać, bo to leniwe wszystko, albo palce mają jak serdelki i trudno za koronkę złapać! :P 

 

"sreritage"..? To jakiś newspeak chyba.  ;) Tym niemniej, Twoja pełna jadu i antychrześcijańskiej nieempatii reakcja w całej rozciągłości (Wysoki Sądzie :D) potwierdza moje obawy (i przypuszczenia)! :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Muszę powiedzieć, że ta fotka "lekko" zmieniła moje postrzeganie tego modelu. Nagle wydał mi się dwanaście razy fajniejszy niż wcześniej...  ;)

 

 

Vintage, spillage, leakage, garbage...  ;) Może bym i to zalajkował, ale... :D Dokonałem pogłębionej analizy, z której wynika, iż Ty @MasterMind nie zalajkowałeś mojego ostatniego, fenomenalnego posta z fotami Heritage 1954 (!) :angry:, a - poza tym - w chwili, kiedy kreślę te oto słowa, dostałeś lajki od: 1. @cezary1976 oraz @agremi, którzy to - OBAJ (!!!) - również mojego ww. znakomitego posta nie zalajkowali! 😭. Przypadek,.?! Nie sądzę, nie sądzę... :P

 

Gruba afera, widzę. Może przoczyłem Twój post (nie przeglądam wszystkich, tylko od czasu do czasu najnowsze), a może jakąś paskudę haniebnie po prostu chciałeś promować. ☠️ 

Za to lajkuję często Twoje wpisy w żarty żartami, bo niezłe są (a na żartach to ja się znam, że ho, ho). 
Niemniej, jak Ci tak zależy, to podeślij link do tego fenomenalnego, jak piszesz, posta z tym zdaje się staruchem, to Ci zalajkuję i będzie po krzywdzie. Co mi tam. 🙄😜


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może nawet bym i chciał się cofnąć i zalajkować, ale po tym co zostało powiedziane już nie ma odwrotu...

 

Chociaż nie, polajkuję, ale za okładkę Sendecki & Spiegel, żeby nie było, że za zegarek.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, uszanujcie fakt, że niektórzy przychodzą na to forum żeby się uciec od wszelkich afer. Lonżiny to fajne zegarki, zatem może w jakimś innym temacie skręcicie aferkę, jak już koniecznie musicie :DB)


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym standardowym trzywskazówkowym master collection 40mm, tak to sobie zaprojektowali wiele lat temu. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy to zmienić jak nie na rocznice :) nie wiem, może to złudzenie ale ring wydaje się być wypłaszczony względem innych zegarków z master collection. Odstaje od tarczy i optycznie ją zmniejsza. Ale to zdjęcia, trzeba na żywo zobaczyć.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.