Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

Gratulacje :)

 

Dzięki. Ja również gratuluję, ten zegar to potęga. Koło kolumnowe, certyfikat chronometru i krzemowa sprężyna – umówmy się, wstydu nie ma 😄

 

A propos krzemowej sprężyny, największa niespodzianka czekała mnie po wyjęciu zegarka z pudełka... L888.5! 💪

 

tom-and-jerry-tom-the-cat.gif.cc6c81458651b51a721e5975b6b858b5.gif

 

IMG_5406.thumb.JPG.d8cb1ce45c59110b0045bbed3e4988d7.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rads napisał(-a):

A co to za jakieś takie pudełko rano przynieśli? 😉

 

1363633197_IMG_54052.thumb.jpg.6f31339eb535888778984a8968ab27c0.jpg

 

hmm

może tort jest w środku? 

albo pączki z cukierni? 

ciekawe takie niepozorne :) 

Na Lego za małe raczej

 

 

5 godzin temu, rads napisał(-a):

Ta-da! 😄

 

IMG_5417.thumb.JPG.5ab03e709c806554667052e63fc797f3.JPG

 

Łaaaaadny :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SPS napisał(-a):

hmm

może tort jest w środku? 

albo pączki z cukierni? 

 

Jak zazwyczaj nie pogardzę dobrym tortem czy pączkiem, to chyba taki widok po otwarciu TEGO pudełka by mnie rozczarował 😄😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rads napisał(-a):

 

Dzięki. Ja również gratuluję, ten zegar to potęga. Koło kolumnowe, certyfikat chronometru i krzemowa sprężyna – umówmy się, wstydu nie ma 😄

 

A propos krzemowej sprężyny, największa niespodzianka czekała mnie po wyjęciu zegarka z pudełka... L888.5! 💪

 

tom-and-jerry-tom-the-cat.gif.cc6c81458651b51a721e5975b6b858b5.gif

 

IMG_5406.thumb.JPG.d8cb1ce45c59110b0045bbed3e4988d7.JPG

To teraz napisz w starszych egzemplarzach był inny mechanizm?? 

 

Co do mojego zegarka to wiem co brałem. A dodam, że zegarek bardzo fajnie trzyma czas co mnie bardzo cieszy 😀

Aha i to 41 czy 43 mm?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2022 o 17:58, kornel91 napisał(-a):

To teraz napisz w starszych egzemplarzach był inny mechanizm?? 

 

Co do mojego zegarka to wiem co brałem. A dodam, że zegarek bardzo fajnie trzyma czas co mnie bardzo cieszy 😀

Aha i to 41 czy 43 mm?? 

 

39 mm 😉

 

To ten sam mechanizm, ale w różnych wersjach. Do niedawna standardem był podstawowy mechanizm L888.2 (na rynku mniej więcej od jesieni 2016 wraz z modelem Heritage Railroad) lub 888.3 (od lutego 2020 wraz z premierą zielonego HC https://www.watchreviewblog.com/longines-reveals-new-releases-2020/ - poprawiona ergonomia pracy rotora i mechanizmu przeskakiwania daty). L888.5 z krzemową sprężyną zdaje się aktualnie zastępować dwie poprzednie wersje w najnowszych egzemplarzach znanych modeli zegarków, jak parę lat temu L888.2 (zmodyfikowana ETA 2892A2) zastępował L619.2 (standardowa ETA 2892A2), a wcześniej L619.2 zastępował L633.5 (standardowa ETA 2824-2) - z jednym ciekawym wyjątkiem, czyli modelem Heritage Conquest 35 mm, który od ponad 20 lat pozostaje na mechanizmie L633.5, prawdopodobnie będąc najdłużej produkowanym współczesnym zegarkiem marki w niezmienionej konfiguracji.

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rads napisał(-a):

 

39 mm 😉

 

To ten sam mechanizm, ale w różnych wersjach. Do niedawna standardem był podstawowy mechanizm L888.2 (na rynku mniej więcej od jesieni 2016 wraz z modelem Heritage Railroad) lub 888.3 (od lutego 2020 wraz z premierą zielonego HC https://www.watchreviewblog.com/longines-reveals-new-releases-2020/ - poprawiona ergonomia pracy rotora i mechanizmu przeskakiwania daty). L888.5 z krzemową sprężyną zdaje się aktualnie zastępować dwie poprzednie wersje w najnowszych egzemplarzach znanych modeli zegarków, jak parę lat temu L888.2 (zmodyfikowana ETA 2892A2) zastępował L633.5 (standardowa ETA 2824-2).

 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź 😀

 

No to jeszcze jedno pytanie jak widzisz te zmiany mechanizmu?

Na pewno na plus krzemowa sprężyna i długa rezerwa aż 72h na minus lekki minus mniejsza częstotliwość. 

 

Nie wiem jaka zakładana jest stabilność chodu ale Longines idzie w dobrą stronę dlatego i ja długo zbierałem na Spirita. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rads napisał(-a):

Ta-da! 😄

Gratulacje! 

Biedny Tissot Gentleman, podzieli pewnie los Balladek 😉 

 

@kornel91 polecam opracowanie zrobione przez @rads w dawnych czasach, gdy mu się jeszcze chciało (czyli w czasach starego konta) 😎 

@rads masz teraz więcej materiałów, ale w przeciwieństwie do @rads nie masz już tego zapału... Zajrzyj do działu Pasjonaci Czasu, prawie cały Twój i Longinesa 👊 

A tak całkiem serio jeszcze raz dzięki Ci za te opracowania (i tak, owszem, czekamy na kolejne 😉 ).


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Gratulacje! 

Biedny Tissot Gentleman, podzieli pewnie los Balladek 😉 

 

Dzięki serdeczne.... co mam powiedzieć? Jego godziny są już policzone 😄

 

1 godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

No to jeszcze jedno pytanie jak widzisz te zmiany mechanizmu?

Na pewno na plus krzemowa sprężyna i długa rezerwa aż 72h na minus lekki minus mniejsza częstotliwość. 

 

Najwyższy czas na tę krzemową sprężynę 😉 Takie marki jak Omega czy Tissot już od dawna mają ją w stałej ofercie. Częstotliwość 3,5 Hz niekoniecznie jest minusem. Zauważ, że obecnie dokładność chodu zależy przede wszystkim od precyzji wykonania części mechanizmu, nowoczesnych materiałów i zastosowanych innowacji (np. laserowa regulacja balansu). Dlatego mechanizm Powermatic 80 (3 Hz) bez problemu uzyskuje certyfikat COSC (w milionach sztuk), a mechanizmy Omegi o częstotliwości 3,5 Hz mają certyfikaty "master chronometer". W czasach, kiedy ta precyzja była gorsza, częstotliwość chodu odgrywała ważniejszą rolę. Najdokładniejsze były zegarki Hi-Beat (z reguły 5 Hz). Te jednak szybko wyczerpywały energię ze sprężyny naciągu, szybciej zużywały elementy mechanizmu i wymagały częstszych serwisów, przez co nie przyjęły się powszechnie. Sztuka zegarmistrzowska w swej użytkowej postaci poszła w stronę obniżania częstotliwości pracy koła balansowego, co okazało się być strzałem w dziesiątkę.

 

@Dnlaie, dobrze kojarzę, że nasz stary, dobry Longines też zaskoczył Cię niespodziewaną krzemową sprężyną? 😉

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AK&AK napisał(-a):

@rads masz teraz więcej materiałów, ale w przeciwieństwie do @rads nie masz już tego zapału...

 

Ha ha ha ha ha... Doskonałe! Widzisz, tamten rads był nieobliczalny... bałem się tego typa. Siedział do 4 rano i z przekrwionymi oczami czytał o ewolucji systemów antywstrząsowych czopów osi balansu i kształtów krzywek dźwigni chronografów. Leczenie i długotrwała terapia przyniosły jednak skutek i na szczęście już go nie ma 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Dnlaie napisał(-a):

PS: uwielbiam go / ze względu na wszystko - mechanizm & tarcza & bransoleta (najwygodniejszy zegarek, a do tego 7mm grubości w automacie... to już dla mnie hit!)

 

Piękny zegarek i doskonałe zdjęcia 👌 Początkowo miałeś go na pasku, czy też mi się uroiło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rads napisał(-a):

...

IMG_5420.thumb.JPG.ecad5b2a2988e8feafe2b567ec879cad.JPG

Po co Ci dwa identyczne zegarki🤔 ;) :lol: :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dorian06 napisał(-a):

Po co Ci dwa identyczne zegarki🤔 ;) :lol: :lol:

 

W dniu 27.10.2022 o 21:00, rads napisał(-a):
W dniu 27.10.2022 o 20:10, AK&AK napisał(-a):

Gratulacje! 

Biedny Tissot Gentleman, podzieli pewnie los Balladek 😉 

 

Dzięki serdeczne.... co mam powiedzieć? Jego godziny są już policzone 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, rads napisał(-a):

Wiedziałeś przy zakupie, że masz wersję .5, czy była niespodzianka? 

Zakup w czerwcu zeszłego roku. Czas oczekiwania kilkanaście dni dawał nadzieję, że będzie egzemplarz świeżo wyprodukowany, a tym samym już po aktualizacji mechanizmu, ale pewności nie było. 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rads napisał(-a):

 

Dzięki, czyli mamy do czynienia z "krzemową rewolucją" Longinesa na dużą skalę. Bardzo dobra wiadomość! Oczywiście przez pewien czas nadal będą u sprzedawców zegarki ze starszymi wersjami mechanizmu, dokładnie tak samo, jak to było np. z modelami HydroConquest, Conquest, Legend Diver itd., gdy przechodzili z L633.5 na L888 (wtedy sprzedawcy pisali w opisach "mechanizm L633/888" - a jaki się komu trafił, zależało od tego, jak długo dany zegarek u nich leżakował 😉 ).

 

Aby nie było, że nie było: oficjalne nadgarstkowe 😉

 

CQST300.thumb.JPG.f40820dacda7afa66ed09e8a8746fa85.JPG

Super!👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.