Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawostek: guma na początku wydawała się raczej niezbyt wygodna. Ale przełożyłem klamrę tyłem do przodu i teraz jest bardzo wygodna


edb8a8776a9e4d1c019c58a50d617dc2.jpg

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2022 o 09:27, Mirosuaw napisał(-a):

Z ciekawostek: guma na początku wydawała się raczej niezbyt wygodna. Ale przełożyłem klamrę tyłem do przodu i teraz jest bardzo wygodna emoji3.png

 

Gratuluję. Widzę, że mamy podobny gust, jeśli chodzi o zegarki Longinesa 😉 Od razu po zakupie zrobiłem to samo. Niesamowite, jak bardzo poprawiło to wygodę noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawostek: guma na początku wydawała się raczej niezbyt wygodna. Ale przełożyłem klamrę tyłem do przodu i teraz jest bardzo wygodna

edb8a8776a9e4d1c019c58a50d617dc2.jpg&key=ad974e7cd629df96d27474c3093bd5d8a5ea83316511316686de8949a5af7bd1
Co to znaczy "przełożyć klamrę tyłem do przodu"???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, alpaczino napisał(-a):

emoji848.png Co to znaczy "przełożyć klamrę tyłem do przodu"??? emoji848.pngemoji3166.png

 

No to może raczej górą do dołu, albo lewą stroną do prawej. Chodzi o klamrę motylkową, która po przełożeniu zapina się w odwrotnym kierunku.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowość w rodzinie! Pasek podmieniony na czarny aligator. Co na niego patrze to tarcza zawsze inna
 
Master Collection GMT
L2.802.4
20221110_210222.thumb.jpg.9502cb5e5709b70a5e87f23dc87b27c6.jpg
20221110_091010.thumb.jpg.5d4234ff8596a0a1629e4754c6275b7d.jpg
Ale cudo! Gratulacje

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem w ciężkim szoku bo zegarek robi +-0s na 24h. Jako posiadacz między innymi   pięknego SPB157J1 który robi po pełnym nakręceniu stałe +30s nie wierzyłem że taka dokładność jest możliwa🥰

 

@rads może ty wiesz bo "doktoryzowałeś" się z mechanizmów Longines, czy są jakieś fizyczne różnice między L888.4 a L888.5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jxxer napisał(-a):

@rads może ty wiesz bo "doktoryzowałeś" się z mechanizmów Longines, czy są jakieś fizyczne różnice między L888.4 a L888.5?

 

Z tego co się orientuję nie ma. W przypadku standardowych ébauches ETA są podobno drobne różnice między wersją TOP i COSC, ale te nowe mechanizmy dedykowane dla Longines są customowe. Podstawą w przypadku klasycznych 2892A2 i 2824-2 stosowanych od lat przez Longinesa jest standard Elabore (było w którymś z wywiadów), ale L888.4 i 5 z krzemową sprężyną to są na pewniaka te same mechanizmy w najwyższej dostępnej specyfikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w innym wątku ale bez odpowiedzi więc może tu mi pomożecie.

 

Zainteresowałem się tym zegarkiem:

https://www.chrono24.pl/longines/longines-watch-18k-from-1966-cal30l--rose-gold--id26134298.htm

 

Natomiast ciężko mi po zdjęciach ocenić, czy koperta wymaga zwykłego przetarcia ściereczką czy te nierówności to są mocniejsze zadrapania?

 

Jak to oceniacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec roku kiełkuje pomysł dorzucenia ostatniego zegarka (a miałem już nie kombinować) do mojego zestawu EDC. Prawdopodobnie będę sprzedawał Cartiera, i dość przewrotnie myślę o zastąpieniu go Avigation Big Eye. Na papierze rozmiar wygląda całkiem dobrze (41/48.6/14.5), ale jak z wygodą noszenia na co dzień? Nadgarstek 17.5-18cm bez problemu 'da radę', jednak ciężkie do spełnienia standardy wyznaczają u mnie BB58 i IWC Mark XV. Big Eye byłby świetnym uzupełnieniem, jednak nie chciałbym zegarka który będzie mi służył tylko do zdjęć i podziwiania w domu. Wiem, że kilku kolegów ma ten model i chciałbym poprosić o opinie względem codziennego użytkowania nieco grubawego chrono (jak większość na bazie VJ). Stylistycznie wiem, że to będzie to, ale ciężko będzie mi przeboleć szybką sprzedaż jeśli okaże się niekomfortowy w codziennym użytkowaniu. Tak, wiem, mogę podejść do sklepu i przymierzyć (w sumie nie sprawdzałem czy jest gdzieś dostępny w Krakowie). Niestety wolnego czasu jak na lekarstwo, a zakładam że w sklepie upewnie się jedynie, że zegarek spokojnie daje radę na moim płaskim nadgarstku. Chodzi mi bardziej o opinię po kilku miesiącach/latach użytkowania. 

 

Fota poglądowa z Insta retrowatchguy. Nieprzypadkowo na pierwszym planie zegarek, którego sprzedaży jak dotąd żałuję najbardziej 🙂

IMG_20221113_111520.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to chrono - dość gruby, ale nie za gruby :)
U mnie na nadgarstku o obwodzie ok 17.5 cm nosi się wygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2022 o 21:28, jacek255 napisał(-a):

Nowość w rodzinie! Pasek podmieniony na czarny aligator. Co na niego patrze to tarcza zawsze inna 🤩

 

Master Collection GMT

L2.802.4

20221110_210222.jpg

20221110_091010.jpg

 

W dniu 11.11.2022 o 19:10, Jxxer napisał(-a):

Byłem przymierzyć Recorda a wyszedłem z Silver Arrow. To była miłość od pierwszego wejrzenia🥰

IMG_1198.thumb.JPG.60dfd922e3d6a197ab648d908af00e91.JPG

Gratuluję nieoczywistych zegarków.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluje. Takie zakupy są najlepsze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2022 o 19:10, Jxxer napisał(-a):

Byłem przymierzyć Recorda a wyszedłem z Silver Arrow. To była miłość od pierwszego wejrzenia🥰

IMG_1198.thumb.JPG.60dfd922e3d6a197ab648d908af00e91.JPG

Gratulacje, cudowny! Miałeś zamiar kupić Record Heritage? https://www.longines.com/pl/zegarek-record-l2-921-4-56-2


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Nomateus napisał(-a):

Gratulacje, cudowny! Miałeś zamiar kupić Record Heritage? https://www.longines.com/pl/zegarek-record-l2-921-4-56-2

Byłem oglądać L2.821.4.72.6 ale był tylko 40mm i na żywo nie przypadł mi do gustu, lubię raczej mniejsze zegarki a ten wydawał się bardzo duży. 

Drugim rozważanym zegarkiem był L2.819.4.93.2 bo po prostu bardzo mi się podoba ale nigdzie gdzie pytałem nie mieli go na stanie żeby przymierzyć (rzadki okaz 😉), druga sprawa to to że jak na to co oferuje to cena jest wyjątkowo wysoka ( prosta tarcza, brak nakładanych indeksów...).

Silver Arrow na podstawie zdjęć w sieci odrzuciłem od razu i w ogóle nie brałem go pod uwagę, ale wystarczyło jedno spojrzenie na żywo i od razu wiedziałem że to jest to czego szukam😍.

 

Zegarek nosi się świetnie, jest lekki i dosyć cienki. No i ta dokładność robi na mnie ogromne wrażenie, wreszcie mam zegarek któremu mogę ufać 😃 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.