Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, rads napisał(-a):

Pomyślałem sobie, że skoro nazbierałem kilogramy materiałów poświęconych zegarkom Longines (współczesnym i vintage), to co pewien czas – a może nawet regularnie? – wrzucę jakieś ciekawe zdjęcie + podstawowe informacje typu rok, referencja i mechanizm. Może komuś się przyda jako inspiracja, przydatna informacja przy planowaniu zakupów lub przynajmniej nacieszy oko 😉 Co Wy na to?

 

Ten plan nie ma wad!!!👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2022 o 20:58, rads napisał(-a):

Pomyślałem sobie, że skoro nazbierałem kilogramy materiałów poświęconych zegarkom Longines (współczesnym i vintage), to co pewien czas – a może nawet regularnie? – wrzucę jakieś ciekawe zdjęcie + podstawowe informacje typu rok, referencja i mechanizm. 

Ufff. Na szczęście w nowym @rads zostało coś ze starego ;). A później wszytko zebrane razem do Pasjonatów czasu. 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Mnie się bardzo podoba wersja 40mm ale podwojenie ceny za 5 mm większą średnicę tarczy to już "lekka" przesada.... 

5mm, lepszy mechanizm, szafirowe szkło, wyższej klasy pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Póki co przychodzę do tego działu tylko z zapytaniem. Chciałbym poprosić o Waszą opinię na temat Hydroconquest'a 44mm w automacie. Czy to dobry udany model? Pytam zwłaszcza o wersję 44mm w bo mam nadgarstek 20cm i preferuje większe divery. Widzę że nowego bez targowania można w kraju dostać za ok 6,5 tys zł. Czy w takich pieniądzach to dobry zakup? Czy może lepiej zwrócić wzrok na coś innego? Wizualnie zegarek bardzo mi się podoba, pytam więc szeczgulnie o stosunek jakosc/Cena, słabe punkty, itp. Co uważacie?



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2022 o 18:45, Mikas napisał(-a):

Witajcie! Póki co przychodzę do tego działu tylko z zapytaniem. Chciałbym poprosić o Waszą opinię na temat Hydroconquest'a 44mm w automacie. Czy to dobry udany model? Pytam zwłaszcza o wersję 44mm w bo mam nadgarstek 20mm i preferuje większe divery. Widzę że nowego bez targowania można w kraju dostać za ok 6,5 tys zł. Czy w takich pieniądzach to dobry zakup? Czy może lepiej zwrócić wzrok na coś innego? Wizualnie zegarek bardzo mi się podoba, pytam więc szeczgulnie o stosunek jakosc/Cena, słabe punkty, itp. Co uważacie?
 

Ja z mojego byłem bardzo zadowolony. Sprzedałem jedynie z powodu rozmiaru, bo 44 wydawał mi się za duży na moje nadgarstkowe 18,5cm. Ale wszystko w zegarku było świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Moi mili!

 

Mam pytanie odnośnie zegarka ze zdjęć - czy idzie gdzieś sprawdzić czy to mogła być faktyczna nagroda za te zawody z 1930r., pisałem do Longines'a ale mi odpisali że to mało prawdopodobne, zatem gdzie można szukać jakiejkolwiek odpowiedzi? Pozdrawiam Was serdecznie!

20220725_150810.jpg

20220725_150929.jpg

20220725_150951.jpg

20220725_151123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2022 o 18:54, Wamo napisał(-a):

zatem gdzie można szukać jakiejkolwiek odpowiedzi?


Na pytanie o wydarzenie, którego dotyczy grawer, szukałbym raczej odpowiedzi na portalach skupiających miłośników historii wojskowości i militariów. Masz konkretną datę, numer i rodzaj jednostki, to powinno ułatwić sprawę.

 

Jeśli chodzi o sam zegarek, to nie bardzo rozumiem. Chodzi Ci o jego oryginalność, czy o autentyczność graweru na deklu? Logo pasuje do daty, dekiel pasuje do koperty. Tarcza wygląda na oryginalną i nieodnawianą. W jakim sensie Longines odpisał, że to mało prawdopodobne? Co dokładnie napisali? Czy na wewnętrznej stronie dekla są jakieś numery lub punca? Podaj więcej szczegółów, to może ktoś Ci coś podpowie, szczególnie w dziale vintage.

 

DC9C9E55-6061-428F-88CA-734C373EE2F8.jpeg.850d820a19d755fefea6388e0b455e4a.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rads - dziękuję za odpowiedź i już rozwijam dalszą myśl mianowicie - właścicielem owego zegarka jest mój wujek i chciał po prostu dowiedzieć się czy Longines sponsorowało tamto wydarzenie gdzie nagrodą był ww. model. Osobiście zrobiłem tylko i wyłącznie zdjęcia, nie mam go pod ręką więc nie za wiele mogę ;)

 

Gdy pisałem do Longines pytałem czy posiadają może jakieś archiwa komu/gdzie sponsorowali swoje zegarki, nie ma co ukrywać że zegarek ma jednak swoje lata i niewiele się od nich dowiedziałem (z naciskiem na fakt że nie sponsorowali).

 

Swego czasu jakaś miła duszyczka podzieliła się ze mną http://www.shootingfestwatches.com gdzie są przedstawione festiwale strzeleckie m.in w Niemczech i w Szwajcarii.

 

No nic, będę w wolnych chwilach szukał dalej, a nóż widelec coś się trafi. 

 

Edytowane przez Wamo
link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2022 o 18:45, Mikas napisał(-a):

(...) Pytam zwłaszcza o wersję 44mm w bo mam nadgarstek 20mm i preferuje większe divery. (...)

 

Wizualnie zegarek bardzo mi się podoba, pytam więc szeczgólnie o stosunek jakosc/Cena, słabe punkty, itp. Co uważacie?
 

Przy nadgarstku o obwodzie 20 mm może być ciężko nosić jakikolwiek zegarek. ;)

 

Najsłabszym punktem tego zegarka, jest zapięcie bransolety. Jest po prostu tandetne. A ten "system" z przedłużką zrobiony z puszki po tuńczyku zwyczajnie przemilczę. Przy cenie zegarka, szczególnie tej obecnej, to już by mogli zaproponować coś lepszego.

 

Guma jest fajna, na początku trochę sztywna, ale po około roku zrobiła się bardzo przyjemna, bardziej "miękka".

Najwygodniej nosi mi się go właśnie na fabrycznej gumie i na NATO.

 

Niektórzy napiszą, że alternatywą może być Oris Aquis. Cóż, robiłem kilka podejść, do różnych wersji, i nigdy się nie zdecydowałem. Co jednak nie oznacza, że Tobie nie podejdzie. Jakbym dzisiaj miał kupić tego typu zegarek, to wybierałbym między Hydroconquestem a Sinnem U1 / U50. Jeszcze może Certinę DS Action brałbym pod uwagę (Potrafili ogarnąć zapięcie. I to w zegarku, który na metce ma cenę 2 razy niższą od Hydroconquesta).

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jogi napisał(-a):

Przy nadgarstku o obwodzie 20 mm może być ciężko nosić jakikolwiek zegarek. ;)

 

Najsłabszym punktem tego zegarka, jest zapięcie bransolety. Jest po prostu tandetne. A ten "system" z przedłużką zrobiony z puszki po tuńczyku zwyczajnie przemilczę. Przy cenie zegarka, szczególnie tej obecnej, to już by mogli zaproponować coś lepszego.

 

Guma jest fajna, na początku trochę sztywna, ale po około roku zrobiła się bardzo przyjemna, bardziej "miękka".

Najwygodniej nosi mi się go właśnie na fabrycznej gumie i na NATO.

 

Niektórzy napiszą, że alternatywą może być Oris Aquis. Cóż, robiłem kilka podejść, do różnych wersji, i nigdy się nie zdecydowałem. Co jednak nie oznacza, że Tobie nie podejdzie. Jakbym dzisiaj miał kupić tego typu zegarek, to wybierałbym między Hydroconquestem a Sinnem U1 / U50. Jeszcze może Certinę DS Action brałbym pod uwagę (Potrafili ogarnąć zapięcie. I to w zegarku, który na metce ma cenę 2 razy niższą od Hydroconquesta).

Zobacz za to w nowszysch egzemplarzach tak jak np. Spirit zrobili świetny motylek. Uczą się :)

 

Certina ma fajne zapięcie za to ma bezel aluminiowy co jednak na duży minus. 

 

Mam Aquisa i jestem zadowolony chociaż Longines ten nowszy zceramiką też jest bardzo fajny. Nie miałem go w reku ale mimo zapięcia też chętnie bym ponosił. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

Zobacz za to w nowszysch egzemplarzach tak jak np. Spirit zrobili świetny motylek. Uczą się :)

(...)

Widziałem, bardzo fajny. Tylko w Hydroconqueście nadal montują ten paździerz.

 

24 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

(...)

Certina ma fajne zapięcie za to ma bezel aluminiowy co jednak na duży minus. 

(...)

Ta, o której pisałem, ma bezel ceramiczny C032.607.11.051.00.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jogi napisał(-a):

Widziałem, bardzo fajny. Tylko w Hydroconqueście nadal montują ten paździerz.

 

Ta, o której pisałem, ma bezel ceramiczny.

No właśnie szkoda bo patrząc po Twoich zdjęciach bo to bardzo fajny zegarek . 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.