Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś chciał zobaczyć na żywo Ultrachron w Warszawie, to może się wybrać do Kruka przy Placu Konstytucji. Gdyby nie inne wydatki, to z chęcią bym nabył ten model, bo wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rads - dziękuję za odpowiedź i już rozwijam dalszą myśl mianowicie - właścicielem owego zegarka jest mój wujek i chciał po prostu dowiedzieć się czy Longines sponsorowało tamto wydarzenie gdzie nagrodą był ww. model. Osobiście zrobiłem tylko i wyłącznie zdjęcia, nie mam go pod ręką więc nie za wiele mogę
 
Gdy pisałem do Longines pytałem czy posiadają może jakieś archiwa komu/gdzie sponsorowali swoje zegarki, nie ma co ukrywać że zegarek ma jednak swoje lata i niewiele się od nich dowiedziałem (z naciskiem na fakt że nie sponsorowali).
 
Swego czasu jakaś miła duszyczka podzieliła się ze mną [url=]http://www.shootingfestwatches.com[/url] gdzie są przedstawione festiwale strzeleckie m.in w Niemczech i w Szwajcarii.
 
No nic, będę w wolnych chwilach szukał dalej, a nóż widelec coś się trafi. 
 
To rzeczywiście mało prawdopodobne żeby firma sponsorowała ale możliwe. Bardziej obstawiam że organizator kupił zegarek jako nagrodę lub pamiątkę i wręczał uczestnikom lub zwycięzcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy nadgarstku o obwodzie 20 mm może być ciężko nosić jakikolwiek zegarek.
 
Najsłabszym punktem tego zegarka, jest zapięcie bransolety. Jest po prostu tandetne. A ten "system" z przedłużką zrobiony z puszki po tuńczyku zwyczajnie przemilczę. Przy cenie zegarka, szczególnie tej obecnej, to już by mogli zaproponować coś lepszego.
 
Guma jest fajna, na początku trochę sztywna, ale po około roku zrobiła się bardzo przyjemna, bardziej "miękka".
Najwygodniej nosi mi się go właśnie na fabrycznej gumie i na NATO.
 
Niektórzy napiszą, że alternatywą może być Oris Aquis. Cóż, robiłem kilka podejść, do różnych wersji, i nigdy się nie zdecydowałem. Co jednak nie oznacza, że Tobie nie podejdzie. Jakbym dzisiaj miał kupić tego typu zegarek, to wybierałbym między Hydroconquestem a Sinnem U1 / U50. Jeszcze może Certinę DS Action brałbym pod uwagę (Potrafili ogarnąć zapięcie. I to w zegarku, który na metce ma cenę 2 razy niższą od Hydroconquesta).
Sinn'y U1/50 bardzo mi się podobają, ale cena 3-4 tys wyższa. Certiny też spoko, ale longines wydaje mi się być klasę wyżej "prestiżowo" Ten zakup to ma być pierwszy "droższy" zegarek więc marka ma tutaj dla mnie znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikas napisał(-a):

Sinn'y U1/50 bardzo mi się podobają, ale cena 3-4 tys wyższa. Certiny też spoko, ale longines wydaje mi się być klasę wyżej "prestiżowo" Ten zakup to ma być pierwszy "droższy" zegarek więc marka ma tutaj dla mnie znaczenie

 

Zastanów się czego szukasz, HC a Sinn U1 (przy 20 cm nadgarstku odpuść sobie U50 raczej) to jak ogień i woda. Bling diver kontra tool watch pełną gębą. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn U1 to jest klocek, kolor stali specyficzny. Duży i ciężki zegarek. Świetny ale nie każdemu się spodoba. Hydroconquest to zupełnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rads napisał(-a):

Składając podziękowania za pozytywną reakcję na moją oddolną inicjatywę, inauguruję cykl "NIEDZIELNE POPOŁUDNIE Z LONGINES"

 

Super! Nie mogę się doczekać następnego odcinka!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rads dobra robota, fajnie się doedukować.

 

Zastanawia mnie teraz tylko jedna sprawa, co było wzorcem czasu i dokładności chodu w latach 1870-> , jeśli pierwszy zegar atomowy powstał dopiero ok. połowy XX wieku.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, tommly napisał(-a):

Zastanawia mnie teraz tylko jedna sprawa, co było wzorcem czasu i dokładności chodu w latach 1870-> , jeśli pierwszy zegar atomowy powstał dopiero ok. połowy XX wieku.

 

"The Neuchâtel Observatory (French: Observatoire Cantonal de Neuchâtel) is an astronomical observatoryBesides astronomical observations, the Neuchâtel observatory also works with atomic clocks. Before 1967, one second was defined by the rotation of the earth, and thus Neuchâtel observatory calibrated clocks via observations. Now its telescope is used in a historical fashion by local amateur astronomers, while the calibration is done via atomic clocks."

 

- Wikipedia 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rads napisał(-a):

 

"The Neuchâtel Observatory (French: Observatoire Cantonal de Neuchâtel) is an astronomical observatoryBesides astronomical observations, the Neuchâtel observatory also works with atomic clocks. Before 1967, one second was defined by the rotation of the earth, and thus Neuchâtel observatory calibrated clocks via observations. Now its telescope is used in a historical fashion by local amateur astronomers, while the calibration is done via atomic clocks."

 

- Wikipedia 😉

No tak, choć dla mnie nadal jest to niewyobrażalne, że na podstawie gwiazd, nieba, można skalibrować czas co do sekundy, a nawet kilku miejsc po przecinku ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szumi napisał(-a):

Zamówiłem bransoletę, jest bardzo lekka i wygodna. 
Moze będzie prezent pod choinkę 😉

319875D0-6420-48E3-8C15-B26CD97E812D.jpeg

8FB55DBC-596F-439B-BBBE-3E84B23956E3.jpeg

Myślisz, że jakaś guma albo nato od innych modeli pasowały by do tego? Teksturą i grubością.

Mierzyłem dwa razy ten zegarek, znośne gabaryty, specyfikacja/cena super,  zastanawiam się ciągle nad kupnem doceniam te micro dopasowanie ale nie lubię gdy zegarek łatwo można zdjąć..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, 70soul napisał(-a):

Myślisz, że jakaś guma albo nato od innych modeli pasowały by do tego? Teksturą i grubością.

Mierzyłem dwa razy ten zegarek, znośne gabaryty, specyfikacja/cena super,  zastanawiam się ciągle nad kupnem doceniam te micro dopasowanie ale nie lubię gdy zegarek łatwo można zdjąć..

 

 
Tez chciałem gumę do niego kupić, aby moc w nim pływać. Niestety jakos taka sztywna jest, niewygodnie się układa zegarek na nadgarstku.

myslalem, ze od innego modelu longinesa da się dopasować aby mieć wypełnione uszy. Ale niestety nic nie pasuje.

paski skórzane super do niego pasują, zapięcie jest świetne,   A bransoleta do niego, jest mega wygodna i lekka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2022 o 12:55, rads napisał(-a):

@szumi, zegarek mega, ale coś ta wskazówka od zulu time /GMT znów szwankuje 😉😄

 

@AK&AK, mam wrażenie, że to jeden z tych modeli, które na żywo prezentują się o niebo lepiej niż na zdjęciach. Ja swój kupiłem z neta bez przymiarki. Zdjęcia oddają przede wszystkim prostotę tego zegarka, która od początku mnie urzekła, ale po otworzeniu pudełka byłem najbardziej pod wrażeniem finezji i "trójwymiarowości" poszczególnych elementów. Skromność i dbałość o najdrobniejszy detal to w moim przekonaniu jego największe atuty.

 

80DBB33D-A087-4B73-BD24-97808E9DFFCC.thumb.jpeg.6167d6eea4d58c8f992ef09baabd7ccf.jpeg

 

27BD7A5A-8BDB-4020-929B-97961204C561.thumb.jpeg.cb5501421a52665b861c47e369d8a197.jpeg

Piękna tarcza. Kupiłeś go bez przymiarki…i jak znajdujesz jego grubość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, desmo napisał(-a):

Piękna tarcza. Kupiłeś go bez przymiarki…i jak znajdujesz jego grubość?


Nie przeszkadza mi ani trochę. Wiedziałem, że to modułowy chronograf. Sporo z tej grubości to bardzo wystające szkło, dlatego sama koperta z profilu nie wydaje jakaś przesadnie wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.