Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, szumi napisał(-a):

Brakuje tylko szybkiej mikro regulacji w bransolecie.

EC38A005-885C-4817-B277-7C377A57800D.jpeg

Dobrze leży. Jak długo czekałeś? Bo ja na bransę, co prawda do zegarka innego producenta, ale u AD, czekam już 2,5 miesiąca 🤨

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, sviety napisał(-a):

Dobrze leży. Jak długo czekałeś? Bo ja na bransę, co prawda do zegarka innego producenta, ale u AD, czekam już 2,5 miesiąca 🤨

Miesiąc czekałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem to moja miała być w miesiąc ..trochę się przeliczyli a na dziś nadal nie wiedzą kiedy będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szumi napisał(-a):

Ten zegarek jest dla mnie stworzony. Nie schodzi z ręki od czasu zakupu.

9379B874-C06B-4132-8B95-3003AE7141EA.jpeg

702453FB-5941-4267-B0F5-3B58A11FA133.jpeg

Za mną chodzi cały czas, mierzyłem w Londynie i próbowałem przymierzyć w Polsce jak byłem na początku grudnia w Gdańsku (nie chciała kobieta dopasować mi paska bym założył bo zostałby ślad i potencjalny klient uznałby ze był noszony🙃)

Fajnie, że ci pasuje i jesteś zadowolony. Ja cały czas widzę kilka elementów które mi przeszkadzają. Zostałem przy trzech: sróbki i dziwny kształt dekla (pasowało by lepiej zrobić na wzór Rolexa), nie przemawia do mnie zakończenie sekundowej wskazówki (ale lubię pomarańczowe zakończenie wskazówki gmt) i chciałbym jakąś opcje inną niż pasek z deployment, nie czuje się pewnie jak można łatwo zdjąć zegarek z nadgarstka. Gwiazdki „Amazon Rating” już mi nie przeszkadzają 😉
Specyfikacja świetna, 5 lat gwarancji, konkurencji praktycznie nie ma w tej cenie. Niebieski kolor sztos. Jeszcze na niego zerknę na żywo. Niech ci się nosi. Śmiało wrzucaj więcej fotek.

W tym samym czasie zerkam na ceny Tudor BB ceramic chociaż to całkiem inny zegarek, ale chce coś co da mi właśnie tyle frajdy jak u ciebie, bym nosił codziennie i nie chciał zdejmować.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, 70soul napisał(-a):

... chce coś co da mi właśnie tyle frajdy jak u ciebie, bym nosił codziennie i nie chciał zdejmować.

Może Autavia


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na podobnie jak w przypadku standardowego Spirita mniejsza wersje, 40 mm byloby idealne.

42 mm przy dlugich uszach i jeszcze dodatkowo meskich end linkach powoduje, ze jest to kawal zegara.

Uwazam, ze krotszy L2L i mniejszy rozmiar przelozylby sie na wyzsza wygode noszenia.

Poza tym to zegarek kompletny - swietne parametry, fajny design i relatywnie znosna cena.

Na chwile obecna Longines i Union Glashutte wyrastaja na nowa Omege, ktora odleciala w kosmos w slad za Rolmopsem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Ja czekam na podobnie jak w przypadku standardowego Spirita mniejsza wersje, 40 mm byloby idealne.

42 mm przy dlugich uszach i jeszcze dodatkowo meskich end linkach powoduje, ze jest to kawal zegara.

Uwazam, ze krotszy L2L i mniejszy rozmiar przelozylby sie na wyzsza wygode noszenia.

Poza tym to zegarek kompletny - swietne parametry, fajny design i relatywnie znosna cena.

Na chwile obecna Longines i Union Glashutte wyrastaja na nowa Omege, ktora odleciala w kosmos w slad za Rolmopsem.

 

Ciekawe zdanie. Co do Longinesa to jak kupiłem Spirita chrono to też uważam, że to świetna marka i nie żałuję zakupu.

 

Zulu 40 mm pewnie miałby wzięcie :)

 

21 godzin temu, 70soul napisał(-a):

Za mną chodzi cały czas, mierzyłem w Londynie i próbowałem przymierzyć w Polsce jak byłem na początku grudnia w Gdańsku (nie chciała kobieta dopasować mi paska bym założył bo zostałby ślad i potencjalny klient uznałby ze był noszony🙃)

Fajnie, że ci pasuje i jesteś zadowolony. Ja cały czas widzę kilka elementów które mi przeszkadzają. Zostałem przy trzech: sróbki i dziwny kształt dekla (pasowało by lepiej zrobić na wzór Rolexa), nie przemawia do mnie zakończenie sekundowej wskazówki (ale lubię pomarańczowe zakończenie wskazówki gmt) i chciałbym jakąś opcje inną niż pasek z deployment, nie czuje się pewnie jak można łatwo zdjąć zegarek z nadgarstka. Gwiazdki „Amazon Rating” już mi nie przeszkadzają 😉
Specyfikacja świetna, 5 lat gwarancji, konkurencji praktycznie nie ma w tej cenie. Niebieski kolor sztos. Jeszcze na niego zerknę na żywo. Niech ci się nosi. Śmiało wrzucaj więcej fotek.

W tym samym czasie zerkam na ceny Tudor BB ceramic chociaż to całkiem inny zegarek, ale chce coś co da mi właśnie tyle frajdy jak u ciebie, bym nosił codziennie i nie chciał zdejmować.

No ja żałuję tych dekli również . Spirit chrono ma fajny mechanizm a go nie widać wołałbym jakiś zakręcany z widocznym mechanizmem :) 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z przedmówcami nie zgodzić. 40 mm Spirit Zulu Time byłby bardzo atrakcyjnym kąskiem. Przeglądam wstępnie oferty na rynku (powiedzmy do 20k) i ten Zulu wpadł mi w oko, ale niestety dla mnie za duży. Choć zegarek bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

Ciekawe zdanie. Co do Longinesa to jak kupiłem Spirita chrono to też uważam, że to świetna marka i nie żałuję zakupu.

 

Omega SMPc w przeciagu kilku lat poszla minimum 50% w gore, jako dowod ponizej trend cenowy z Chrono24 z 3 ostatnich lat:

 

300m.thumb.jpg.79f0d89be21be846be592f663c17627a.jpg

 

Serwis rowniez poszedl w gore, za przeglad tego modelu u AD zaplacimy 750 EUR (jesli dobrze pamietam w tej kwocie jest odswiezenie koperty i bransolety):

 

image.thumb.png.4ea43fa7c0b04a35b3a3ea228ed1078f.png

 

Dla porownania za serwis mechanicznego Longines'a zaplacimy 230 CHF w przypadku manualnego naciagu i 250 CHF w przypadku automatu:

 

image.thumb.png.0efa5f65a67ef16baa0176880ef8775b.png

 

Union Glashutte Noramis Sport Datum ma na metce 2.200 EUR, 25.200 bph, krzemowy wlos, balans z wlosem swobodnym, 60 godzin rezerwy chodu, Longines rowniez nie ma sie czego wstydzic jesli idzie o mechanizmy.

 

:)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

 

Omega SMPc w przeciagu kilku lat poszla minimum 50% w gore, jako dowod ponizej trend cenowy z Chrono24 z 3 ostatnich lat:

 

300m.thumb.jpg.79f0d89be21be846be592f663c17627a.jpg

 

Serwis rowniez poszedl w gore, za przeglad tego modelu u AD zaplacimy 750 EUR (jesli dobrze pamietam w tej kwocie jest odswiezenie koperty i bransolety):

 

image.thumb.png.4ea43fa7c0b04a35b3a3ea228ed1078f.png

 

Dla porownania za serwis mechanicznego Longines'a zaplacimy 230 CHF w przypadku manualnego naciagu i 250 CHF w przypadku automatu:

 

image.thumb.png.0efa5f65a67ef16baa0176880ef8775b.png

 

Union Glashutte Noramis Sport Datum ma na metce 2.200 EUR, 25.200 bph, krzemowy wlos, balans z wlosem swobodnym, 60 godzin rezerwy chodu, Longines rowniez nie ma sie czego wstydzic jesli idzie o mechanizmy.

 

:)

Z całej wymienionej trójki i tak bym wybrał 300-kę. Longines Spirit nawet fajny, natomiast Union kompletnie mi się nie widzi :)

Proste doświadczenie, wystawiasz 3 wymienione zegarki na bazarek ... co najszybciej się sprzeda, a z czym się będziesz "bujał" długi czas?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tommly napisał(-a):

Z całej wymienionej trójki i tak bym wybrał 300-kę. Longines Spirit nawet fajny, natomiast Union kompletnie mi się nie widzi :)

Proste doświadczenie, wystawiasz 3 wymienione zegarki na bazarek ... co najszybciej się sprzeda, a z czym się będziesz "bujał" długi czas?

 

Nie kupuje dla zegarkow dla zysku - wybieram to, co mi sie najbardziej podoba.

Jesli ktos sporo zongluje to jasne, warto patrzec na potencjalna strate przy odsprzedazy.

 

Mialem w reku Noramisa Sport Date, niemal kupilem biala SMPc na gumie.

Na dzien dzisiejszy wybralbym Noramisa, podobnie Spirita Zulu zamiast BB GMT.

 

Co kto lubi ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cordi7 napisał(-a):

 

Nie kupuje dla zegarkow dla zysku - wybieram to, co mi sie najbardziej podoba.

Jesli ktos sporo zongluje to jasne, warto patrzec na potencjalna strate przy odsprzedazy.

 

Mialem w reku Noramisa Sport Date, niemal kupilem biala SMPc na gumie.

Na dzien dzisiejszy wybralbym Noramisa, podobnie Spirita Zulu zamiast BB GMT.

 

Co kto lubi ;)

 

Ja też nie kupuję dla zysku, jednak sprawa dalszej odsprzedaży jest dla mnie ważna, nie ważniejsza, ale jednak ma znaczenie. Nauczyłem się tego przez te "kilka" lat choroby zegarkowej.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tommly napisał(-a):

Ja też nie kupuję dla zysku, jednak sprawa dalszej odsprzedaży jest dla mnie ważna, nie ważniejsza, ale jednak ma znaczenie. Nauczyłem się tego przez te "kilka" lat choroby zegarkowej.

 

U mnie wszystko ma dozywocie, moze przez to inaczej patrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cordi7 napisał(-a):

 

U mnie wszystko ma dozywocie, moze przez to inaczej patrze.

 

No tak, to zmienia postać rzeczy ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zegarki też mają dożywocie bo kupuje je zawsze w związku z jakimś wydarzeniem w życiu czy okazja. W tedy ciężko rozstać się z taką pamiątka. A że z biegiem czasu wynajduje sobie coraz to mniej ważne wydarzenia które wymagają uczczenia zakupem zegarka to inna sprawa :D 

Druga sprawa to to że przez lata na tym forum odczytałem się postów ludzi którzy plują sobie w brodę że sprzedali kiedyś jakiś zegarek a teraz bardzo żałują. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2022 o 16:47, Edmund Exley napisał(-a):

Dwie szybkie przymiarki.

 

zxc20221227_131001.thumb.jpg.cc5b0b42f2fa3b20a9f47442260b32de.jpg

 

Dekiel przepiękny, wiadomo. Z przodu niby też ok, ale jednak ja nie lubię małych sekund. Szerokość paska to porażka, ten można jednak zamówić u eksperta z naszego forum. Tym niemniej - z czarnych klasyków z linii Heritage lepsze wrażenie zrobił na mnie Conquest. Ale moje zdanie Koledzy znają - gdy się ma srebrnego Conquesta, to w tej kategorii już niczego więcej nie trzeba.

 

Za to diverów może być kilka - i to chyba obecnie mój faworyt:

 

zxc20221227_131110.thumb.jpg.7ea4d9f54597b3c4d91385483453e3e3.jpg

 

To 39mm, a zdjęcie trochę zniekształca - w rzeczywistości wydawał się odrobinę mniejszy, a przez to chyba wręcz idealnie dopasowany do mojego szczupłego nadgarstka. Kolor tarczy, jak już wiemy, jest fantastyczny i świetnie współgra z bezelem - odcienie i faktury są różne, przez to elementy te nie zlewają się w jeden duży niebieski obszar. Trzeba przyznać, że całość mocno się błyszczy, ale jest kapitalnym produktem Longinesa.

 

Też przymierzałem się kiedyś do Conquest, ale czarnego i na gumie. Pierwsze wrażenie było baaardzo dobre - świetny rozmiar, dobrze wyglądał na ręku. To, co sprawiło, że ostatecznie go nie kupiłem, to to, że '20' na bezelu mi nie grała. Miałem wrażenie, że na etapie projektu została lekko obrócona/przesunięta i odstaje nieco w porównaniu do innych wartości na bezelu. I od tego czasu nie mogę tego odzobaczyć. Na Twoim zdjęciu nie widać tego zbyt dokładnie, ale wydaje mi się, że na tym załączonym jest jakiś zgrzyt między '2' i '0' przy '20'. Teraz pytanie: czy tylko ja to widzę, czy ktoś jeszcze :) ? 

i-longines-hydroconquest-l3-781-4-96-6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.