Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Nie prościej zapytać u źródła;)? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam stronkę Longinesa i rzucił mi się w oczy taki oto dziwak, niczym miks Majetka z "polskim" Heritage Military 1938. W ofercie go nie ma, więc nie wiem po co rzucili go na tło. Wie ktoś cóż to jest?

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mmaniek napisał(-a):

Skusiłem się. Oczywiście nie jest tak idealny jak może sugerować opis w ogłoszeniu, ale ma lata i swoje musiał przejść.

O ile rozmiar nie jest dla mnie problemem to do paska 16mm nie mogę na razie oka przyzwyczaić :)

Teraz będę przekopywał forum i Internety żeby więcej się dowiedzieć o tym modelu.

 

Super, gratulacje! Na Twoim nadgarstku wygląda doskonale. Niech się dobrze nosi.

 

@AK&AK @Kobuz Jak dla mnie mega, nie każda reedycja musi być 1:1 (chociaż nie zdziwiłbym się wcale, gdyby wyciągnęli z archiwów coś niemal identycznego). A przy okazji bardzo cieszy mnie obecny trend, czy też strona, w którą idzie Longines. 4-5 lat temu ten zegarek miałby przymusowo okno daty, napis "Automatic", "Chronometer" i "10bar/100m" na tarczy oraz obowiązkowy czarny pasek ze skóry aligatora 😄 

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AK&AK napisał(-a):

To nowy Majetek. Średnica 43mm, WR100, zresztą wstawię zdjęcie dekla, gdzie wszystko jest napisane ;).

Dzięki, wiedziałem że na ten wątek można liczyć. Jakoś umknęła mi ta nowość. Trochę duży, ale na pewno chętnie przymierzę tak jak i Ultra-chrona, jeśli na niego w końcu trafię :)

 

Godzinę temu, rads napisał(-a):

 Jak dla mnie mega, nie każda reedycja musi być 1:1 (chociaż nie zdziwiłbym się wcale, gdyby wyciągnęli z archiwów coś niemal identycznego). A przy okazji bardzo cieszy mnie obecny trend, czy też strona, w którą idzie Longines. 4-5 lat temu ten zegarek miałby przymusowo okno daty, napis "Automatic", "Chronometer" i "10bar/100m" na tarczy oraz obowiązkowy czarny pasek ze skóry aligatora 😄 

Zgadza się, gdyby wszystko robili 1:1 to by to było nudne. Tutaj jakoś wyjątkowo spasowało połączenie tarczy, kształtu koperty i osłon koronki. Ciekaw jestem jak będzie w na żywo.

 

To jak Longines robi reedycje to jedno (tutaj dla mnie łeb w łeb z Breitlingiem), druga sprawa to jak poprawiła się strona internetowa, zwłaszcza polskojęzyczna. Te kilka lat temu o których wspominasz nawet nie szło znaleźć modeli heritage, jakby się ich wstydzili 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Kobuz napisał(-a):

druga sprawa to jak poprawiła się strona internetowa, zwłaszcza polskojęzyczna. Te kilka lat temu o których wspominasz nawet nie szło znaleźć modeli heritage, jakby się ich wstydzili 😄

 

Zgadzam się w 100%. Bardzo podoba mi się (wreszcie porządnie zrobiony) dział poświęcony historii marki...

 

https://www.longines.com/pl/firma/historia

 

... oraz Kącik Kolekcjonera (gdzie oczy i dusza się cieszą, a ceny powalają 😁 )

 

https://www.longines.com/pl/zegarki/collectors-corner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Nie prościej zapytać u źródła;)? 

Ale że jak to tak, u samego producenta, taki maluczki posiadacz, bez historii zakupowej?;) Hmm, wstyd przyznać ale nie pomyślałem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Longinesa masz opcję extraktu z archiwum, dostaniesz informacje o roku produkcji, kalibrze, do jakiego kraju był zamówiony Twój egzemplarz. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dostałem w niecałe 2 tyg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, wysłałem pytanie do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Kobuz napisał(-a):
19 godzin temu, AK&AK napisał(-a):

To nowy Majetek. Średnica 43mm, WR100, zresztą wstawię zdjęcie dekla, gdzie wszystko jest napisane ;).

Dzięki, wiedziałem że na ten wątek można liczyć. Jakoś umknęła mi ta nowość. Trochę duży, ale na pewno chętnie przymierzę (...)

 

Ja też.

 

Plusy:

1) brak okienka daty (przez wielu uważanego za paskudne; czyżby Longines "wysłuchał fanów"?),

2) obrotowa luneta (na taką wygląda, bo pojawił się charakterystyczny "ząb", jak w historycznym pierwowzorze).

 

Minus:

absurdalny napis "Pilot Majetek" na deklu. Wygląda to jak podróbka, tylko w tym przypadku fabryczna, jedyny znany mi przykład takiego zjawiska wśród produktów markowych (trzeba to jakoś fachowo nazwać, może "reversed fake"?).

Niby takie sprytne nawiązanie do "ludowej" nazwy "Majetek", która wzięła się z napisu “Majetek Vojenské Správy”.

Z tym, że takie oznaczenie nie było umieszczane wyłącznie na longinesach (byly np. eterny albo lemanie z takim napisem, oznaczającym własność armii czechosłowackiej), więc próba przypisania słowa “Majetek” do konkretnego zegarka jako nazwy własnej nie tylko dowodzi ignorancji (albo jedynie legitymizacji pewnego żargonu, który narodził się w jakiejś niszy środowiska "zegarkowców", zależy jak na to spojrzeć) lecz również jest zawłaszczeniem części europejskiej historii zupelnie innych firm zegarkowych o uznanym dorobku, a to już mniej mi się podoba.

 

Chyba, że słowo "majetek", bliskie i pokrewne znaczeniowo polskiemu "majątek", ma nas przygotować na tzw. "cenę sugerowaną", żebyśmy przed przymiarką zdążyli usiąść.

 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2023 o 17:21, rads napisał(-a):

 

 

@AK&AK @Kobuz Jak dla mnie mega, nie każda reedycja musi być 1:1 (chociaż nie zdziwiłbym się wcale, gdyby wyciągnęli z archiwów coś niemal identycznego). A przy okazji bardzo cieszy mnie obecny trend, czy też strona, w którą idzie Longines. 4-5 lat temu ten zegarek miałby przymusowo okno daty, napis "Automatic", "Chronometer" i "10bar/100m" na tarczy oraz obowiązkowy czarny pasek ze skóry aligatora 😄 

 

 

Ja jakoś mieszane uczucia mam. Zegarek może i fajny ale... nie na takiego majetka czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Hefajsto napisał(-a):

 

Ja jakoś mieszane uczucia mam. Zegarek może i fajny ale... nie na takiego majetka czekam.

Myślę podobnie. 

 

Dla mnie ten co ma kolega Leszek @ledr

Jest dużo ciekawszy 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy fajny. Poprzedni również. Eterna też mi się podoba. Mógłbym mieć wszystkie czy bo każdy inny. 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, rads napisał(-a):

To drugie pudło fajne, zawartość też fajniejsza. Za to do pierwszego idealnie by Certina pasowała w środek, zamiast VHP, jako taki rodzynek w Longinesowym serniku. :D


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Jogi napisał(-a):

To drugie pudło fajne, zawartość też fajniejsza. Za to do pierwszego idealnie by Certina pasowała w środek, zamiast VHP, jako taki rodzynek w Longinesowym serniku. :D

 

Sernik z rodzynkami to jak pizza z ananasem: niby masz na nią ochotę, ale rozum podpowiada, że coś tu nie pasuje 😁 Poważnie, bardzo mi się ta Certinka podoba, ale serce nie sługa. Będę ją podziwiał na Twoim nadgarstku.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wolf napisał(-a):

Testujemy kolejne gacie. W realu niestety kolor nie ten, bo są rudawe..7b1de985f2c975fbf3940fc0d69b4509.jpg

www.instagram.com/prz.wil/
 

Wow, na zdjęciu widzę dalmierz Kijew- mam takowego od dziesiątek lat; wciąż działa i go czasami używam.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ten też jest sprawny. Mam małą kolekcję starych analogów - w przerwie od zbierania kurzu pozują mi do zdjęć z zegarkami :)

www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.