Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Piękny zegarek, tylko ta data zupełnie niepotrzebna jest. 

„Potrzebna”…. równoważy dodatkową koronkę 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Piękny zegarek, tylko ta data zupełnie niepotrzebna jest

 

Lubię przeciwników okienka z datą w zegarkach ale uważam, że niepotrzebnie zatrzymali się wpół drogi. Powinni zrobić następny krok i sprzeciwić się wskazówkom, które zasłaniają tarczę i zaburzają kompozycję indeksów. Usunięcie wskazówek nie tylko wyeliminowałoby problemy z niedokładnością chodu, lecz również znacząco obniżyłoby cenę zegarka, który wówczas nie potrzebowalby mechanizmu.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ireo napisał(-a):

 

Lubię przeciwników okienka z datą w zegarkach ale uważam, że niepotrzebnie zatrzymali się wpół drogi. Powinni zrobić następny krok i sprzeciwić się wskazówkom, które zasłaniają tarczę i zaburzają kompozycję indeksów. Usunięcie wskazówek nie tylko wyeliminowałoby problemy z niedokładnością chodu, lecz również znacząco obniżyłoby cenę zegarka, który wówczas nie potrzebowalby mechanizmu.

Nie wiem jak innym ale mnie przeszkadza głównie gdy głupio wprowadza asymetrię, burzy proporcje czy jest po prostu brzydkie. I obojętne czy to okienko daty, dodatkowa koronka czy wskazówki. 
Tu masz dwa skrajne przykłady asymetrycznej daty w których jeden kupuję a przeciw drugiemu protestuję 😉

88D22A55-5E87-43DE-A859-40CB444A2B08.jpeg

F76E7CD4-C7D8-479B-B2A5-8E3DDABE43EE.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Piękny zegarek, tylko ta data zupełnie niepotrzebna jest. 

Ja akurat lubię zegarki z datą i po kilku miesiącach użytkowania dla mnie ta data bardzo tutaj pasuje. Zegarek jest bardzo czytelny. Na pierwszy rzut oka widać datę. Może lepiej byłoby jakby okienko daty było w kolorze ale ta tarcza tak mocno pracuje, że ciężko pewnie byłoby dobrać kolor. 

 

Bez daty czegoś by mi brakowało chociaż całość byłaby na pewno bardziej spójna. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

Ja akurat lubię zegarki z datą i po kilku miesiącach użytkowania dla mnie ta data bardzo tutaj pasuje. Zegarek jest bardzo czytelny. Na pierwszy rzut oka widać datę. Może lepiej byłoby jakby okienko daty było w kolorze ale ta tarcza tak mocno pracuje, że ciężko pewnie byłoby dobrać kolor. 

 

Bez daty czegoś by mi brakowało chociaż całość byłaby na pewno bardziej spójna. 

EDC bez daty to żadne EDC. Wyznaję tę samą zasadę, i dlatego posiadam tylko jeden zegarek bez daty. Wróć..., już mam dwa takie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2023 o 14:00, ledr napisał(-a):

 

Dla tych, którzy chcą porównać ze "starym" Majetkiem - nie będę komentował, bo jestem stronniczny;-)

 

IMG-2854.jpg

Mialem ten model i bardzo mi się podobał, oprócz tego że miał datę. I właśnie z powodu tej daty go sprzedałem. W tym nowym odrzuca mnie bezel-dla mnie wygląda jakby miał dwa bezele; o jeden za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2023 o 10:50, Jogi napisał(-a):

Myślicie, że Longines pokaże na wiosnę odświeżone / nowe V.H.P.? W sklepach wiele modeli jest już oznaczonych jako niedostępne.

Fajnie by było, gdyby rozbudowali tę kolekcję o coś bardziej garniturowego albo o prawdziwego nurka.

 

23 godziny temu, AK&AK napisał(-a):

Teoretycznie tak się stać powinno. Szkoda mieć na stanie tak dobry kwarcowy mechanizm i tak go marnować... Pytanie tylko, czy zrobią divera, skoro Conquest VHP ma marne WR50m (o czym ostrzega nawet napis na tarczy).

Ale jak ma być progres, to może zrobią zakręcaną koronkę. Trzymamy kciuki, w końcu marka jest na fali wznoszącej.

Fajnie by było, ale jest wątek na watchuseek raczej spodziewający się całkowitego porzucenia VHP przez Longinesa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie polecić bransoletę mesh lub shark 21mm do HC. Szukam i szukam ale słabo z tą szerokością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2023 o 22:23, Michal93 napisał(-a):

Oj już trochę jest w domu :) Z drugim bardziej formalnym :) Motylek taki zwykły Longinesa 20mm, jutro cykne fotkę.

 

Michał z ciekawości ile motylek Longinesa bo też szukam.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś zamówiony katalog Longines 2022-2023. Brak w nim mojego Conquesta oraz V.H.P....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, rads napisał(-a):

Moment, kiedy zakładam rano zegarek, aby dzielił ze mną trudy i znoje dnia, ma w sobie jakiś magiczny pierwiastek...

 

Nie znam wszystkich składników tego zaklęcia, ale jest w nim zaufanie (czego nie mogę powiedzieć o swojej komórce, którą regularnie zapominam ładować, za co mści się na mnie w najmniej spodziewanych sytuacjach), stabilności, jakiegoś dziwnego spokoju, który przywołuje płynący po okręgu grot sekundnika, przyjemnej rutyny i przekonania, że towarzyszy ci coś, na czym naprawdę możesz polegać.
 

Nic dziwnego, że ludzie, którzy nosili swoje zegarki przez kilkadziesiąt lat, traktują je często jako najcenniejszą z posiadanych rzeczy, bez względu na ich realną wartość.

 

60A6A15E-EE26-4352-B79F-CA9E4B59D108.thumb.jpeg.57fad930dc89ff5d2cb8c9b2f1a93ad0.jpeg

Bardzo ładnie napisane. Nie pozostaje nic tylko się podpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kingcrimson napisał(-a):

Bardzo ładnie napisane. Nie pozostaje nic tylko się podpisać.

 

Bo od rana jakiś taki poetycki duch we mnie wstąpił. Kilka pierwszych telefonów do klientów szybko nawróciło mnie na prozę, w dodatku z dużą ilością łaciny 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2023 o 18:39, Dorian06 napisał(-a):

Zgadza się dokładnie wszystko. 

 

Bardzo fajny zegarek, miła odmiana po tych wszystkich longinesach 🙂

Trzeba przyznać, że to projekt wyższej jakości wzorniczej w stosunku do "majetków" Longinesa. Eterna nie wysila się aż tak, żeby zaoferować jak najwięcej "atrakcji" w jednym zegarku. Chociaż okienko daty na pewno "dzieli Polaków" (jak prawie wszystko).


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.