Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Edmund Exley napisał(-a):

Pierwszy raz przymierzyłem Longinesa (i w ogóle zegarek) w kopercie z brązu:

 

LLD_134448.thumb.jpg.642738261e166f113dc43ccf6cb016bc.jpg

 

Raczej nie w moim stylu, ale trzeba przyznać, że gradientowa i pozbawiona daty tarcza w tej wersji jest naprawdę efektowna. I cóż, LLD w oryginalnym rozmiarze jest duży.

Właśnie jedyna wadą tego zegarka jest rozmiar a zwłaszcza l2l bo wizualnie wygląda świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk się chyba pozbywa Conquestów VHP bo na ich stronie są dostępne w niezłych cenach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Edmund Exley napisał(-a):

Zastanawiałem się, czy nie dać go znowu na oryginalny czarny pasek, ale nie mam za bardzo wprawy (tylko raz zmieniałem) i nie chciałem ryzykować rysek, a poza tym - ten granatowy Hirsch jest dużo wygodniejszy i często wygląda jak czarny.

 

Jest na pewno bardziej uniwersalny niż czarny. Możesz w przyszłości pomyśleć nad teleskopami Quick-Release. Są do kupienia zarówno osobno (wówczas musiałbyś gdzieś dopasować do nich posiadany pasek, ale to nie jest jakaś wielka przeróbka), jak i w komplecie z paskami. Wtedy jednym drobnym ruchem paznokcia zdejmujesz i zakładasz paski, nie ryzykując przy tym zarysowania uszu. Możesz wtedy pomyśleć np. o brązowym pasku (świetnie wyglądającym przy Conqueście) i zmieniać dowolnie wedle upodobania.

 

W dniu 13.03.2023 o 14:35, Sulej napisał(-a):

Kruk się chyba pozbywa Conquestów VHP bo na ich stronie są dostępne w niezłych cenach. 

 

Nie tylko Kruk i nie tylko wszyscy autoryzowani sprzedawcy, ale chodzą słuchy, że sam Longines. Pisał o tym jeden z Kolegów 1 czy 2 strony wcześniej. Nowy CEO Matthias Breschan nie jest ponoć fanem tych zegarków i kwarców ogółem. Obecnie Longines produkuje 80% zegarków z naciągiem mechanicznym i 20% z mechanizmem kwarcowym (niecałe 2 miliony szt. rocznie i ponad 50 milionów od początku produkcji fabrycznej w 1867 roku). Z tych 20% kwarców, większość (w mojej ocenie) to zegarki damskie. Po drugie V.H.P. jest bardzo skomplikowany (termokompensacja, 3 osobne silniki wskazówek zamiast jednego, wieczny kalendarz do 2399 r. itd.), a co za tym idzie, dużo droższy w produkcji i serwisie od zwykłego mechanizmu kwarcowego. Jednocześnie za zegarek kwarcowy kupujący nigdy nie zapłacą tyle, co nawet za przeciętny, masowo produkowany automat (nie licząc oczywiście modeli w złotych kopertach, z diamentami itp.). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, rads napisał(-a):

(...)

Na początku 2019 roku Longines wyprodukował zegarek o nr 50 000 000, co zostało odpowiednio uczczone na deklu owego wyjątkowego egzemplarza:

https://revolutionwatch.com/longines-50-millionth-watch/

Przykładowo więc mój egzemplarz BigEye powstał niewiele później, a dokładniej rzecz biorąc 379 551 zegarków później ;) ...

(...)

Aż poleciałem sprawdzić swojego. :D Wyszło mi niecałe pół miliona przed pięćdziesięciomilionowym.

Ciekawe czy specjalnie wycyrklowali, żeby 50 mln wypadło na zegarek z linii Master.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie popatrzałem na dekiel mojego Conquesta ,pewno prawie ostatniego qwarca  52 323 285 ;) rocznik 2022.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Jogi napisał(-a):

Ciekawe czy specjalnie wycyrklowali, żeby 50 mln wypadło na zegarek z linii Master.

 

Hehe, a do tego zupełnym przypadkiem był to model w kopercie z różowego złota, ot taki zwyczajny sikor z taśmy produkcyjnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rads napisał(-a):

 

Hehe, a do tego zupełnym przypadkiem był to model w kopercie z różowego złota, ot taki zwyczajny sikor z taśmy produkcyjnej ;)

Czekał na swoją kolej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, GTC napisał(-a):

Własnie popatrzałem na dekiel mojego Conquesta ,pewno prawie ostatniego qwarca  52 323 285 ;) rocznik 2022.

 

To pamiętaj, nie oddawaj do autoryzowanego serwisu na wymianę baterii, bo Ci jeszcze automat włożą 😄

 

3 minuty temu, GTC napisał(-a):

Czekał na swoją kolej..

 

Pewnie już od 49 000 000 w sejfie czekał ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, rads napisał(-a):

 

Hehe, a do tego zupełnym przypadkiem był to model w kopercie z różowego złota, ot taki zwyczajny sikor z taśmy produkcyjnej ;)

A widzisz, nie dojrzałem wcześniej tego Au750.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Jogi napisał(-a):

A widzisz, nie dojrzałem wcześniej tego Au750.

 

To teraz jeszcze ciekawsza historia, którą właśnie wyłapałem po analizie numerów. Moje 2 zegarki: BigEye i Heritage 1945 oddziela od siebie dokładnie 1687 wyprodukowanych sztuk. Zgodnie ze wspomnianą relacją Davida z 2018 roku, Longines produkuje od 6.000 do 9.000 zegarków dziennie (a obecnie zapewne jeszcze więcej). Bardzo prawdopodobne więc, że obydwa zegarki powstały tego samego dnia! 😮

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Miłośnicy Longines !!!

Obecnie przeżywam renesans sentymentu do Longines Hydroconquest L3.642.4 blue dial....

Szukam inspiracji polegającej na wymianie bransolety na pasek...

Może być kauczukowy, perlon, grubomateriałowy - obojętnie...

Podeślijcie zdjęcia, oferty, propozycje wymiany - nie jestem fanem bransolet...

Mam sporą kolekcję zegarków a ponosiłbym ponownie Longinesa bo już mu smutno w rotomacie....

Dobrej nocy !!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, troca1976 napisał(-a):

Szukam inspiracji polegającej na wymianie bransolety na pasek...

 

Alcantara:

 

1817306786_IMG_2557-kopia2.thumb.jpg.d2e6b0ff8235eac5917daff2a26ee34c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, troca1976 napisał(-a):

Cudo !!!

Gdzie go zdobyć ???

 

Tylko tutaj 👉 @eye_lip ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.