Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

4 godziny temu, Hefajsto napisał(-a):

Widze, że po słoneczku sie chodziło ;)

No właśnie nie za bardzo. Z tym VHP GMT to wystarczy się przejść do przysłowiowego sklepu pod domem (niemal dosłownie "pod") i wrócić i... już. Świeci, jak poparzony.  ;)

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę i tekst „10 2 ம の ത”

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

1 godzinę temu, sparta31 napisał(-a):

Napisz o tym zegarku coś więcej

Cóż - można by rzec, że nie miał zbyt trudnego i urozmaiconego życia. Kupiony w 77 roku przez mojego świętej pamięci stryjecznego dziadka, który to miał nawyk nieużywania zdobytych rzeczy. Za czasów tzw. "współczesnych" stryj chyba ani razu nie miał go na ręku. Z racji zainteresowań zegarek otrzymałem ja i nadal leży w pudełku - nawet nie przeniosłem go do kufra z resztą zbioru. Dzisiaj został trochę rozruszany i przy okazji można było cyknąć zdjęcie.

W dniu 3.07.2021 o 20:34, sparta31 napisał(-a):

Fajny, taki trochę w stylu Nautilusa, a nawet fajniejszy, bo Longines ;) Widać od razu, że to lata 70., ale w przeciwieństwie do niektórych innych modeli z tego okresu, nie rzuca się to w oczy w nadmiernie krzykliwy sposób. A skoro mówimy już o latach 70., to oto link do tekstu z Fratello z kilkoma ciekawymi egzemplarzami:
https://www.fratellowatches.com/buying-guide-the-best-longines-watches-from-the-1970s/#gref

Fajniejszy, bo nie kusi spłacać nim kredytu za mieszkanie 🙃 Oczywiście żartuję - kocham vintage i niewymuszoną elegancję, a powyższe zdecydowanie się w ten obraz wpisują.

Dzięki za linka, interesująca lektura!

Gratulacje raz jeszcze Milordzie ;) Teraz będziesz chciał aby się urlop skończył jak najszybciej 😛

2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Często tu zaglądałem powodowany miłością platoniczną. Tym razem w końcu z Longinesem na nadgarstku.

Tak długo chodził Ci po głowie, że byłem pewien, że w końcu się złamiesz i bariera psychologiczna zostanie pokonana. Dzięki temu masz jednak pewność, że jest to właściwy zakup. Jeszcze raz gratulacje 👍 

2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Trochę szkoda, że właśnie zaczynam urlop. Nawet nie będę miał okazji go założyć przez najbliższy tydzień. 

Sprytne posunięcie kupić go w tym momencie... Będzie mniej żal końca urlopu 😁

Małżeństwo i zegarki.

21 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

https://scontent.fpoz5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/218596787_10159820165687052_7195515349511196058_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=xvo8b4viLNcAX-bCk_d&tn=RUcB57dcE1Zlfhxv&_nc_ht=scontent.fpoz5-1.fna&oh=81b6b78bcc5ba5e2cd9d556f569c9132&oe=60F8B04F

Opala się? 😛

Mam pytanie o serwis, a konkretnie: gdzie w Trójmieście mogę zlecić odnowienie kopert (mocne rysy) dwóch zegarków Longines Conquest ?