Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

Godzinę temu, Edmund Exley napisał(-a):

m7.jpg.e430a35a9b19d57fe6dc59d1ea9c15a0.jpg

Nie bawmy się w podróbki :P

spacer.png

.

Posted (edited)

Fajny ale z biał.... z  jasną tarczą chyba bardziej minsie podoba.

Edited by Hefajsto

Dobrze wygląda, nie wydaje się być za duży.

HC ma spory L2L i na bransolecie sporo stali sie robi - i teraz zalezy kto jak to odbiera i co lubi.

Na pasku gumowym dla mnie wyglada lzej, na kajdanie masywniej, w powyzszym przypadku jest ok.

Diver moze byc za maly i lekkie przewymiarowanie, niewybaczalne przy innych rodzajach zegarkow, w tym przypadku przechodza.

W dniu 27.07.2021 o 16:32, cordi7 napisał(-a):

Kochani, mierzyl ktos nowe LLD z brazowa i niebieska tarcza? Jesli tak to niech sie pochwali fotkami :)

Mierzyłem w Jubitomie w SSC w Kato wersję z niebieską tarczą - bez zdjęć, ale będę tam jutro, bo coś mnie do tego zegarka ciągnie. Chciałbym przymierzyć również wersję w brązie, ale ostatnio nie było. Jak coś pstryknę to się podzielę. 

Na nadgarstu prezentuje się pysznie.  

Zapraszam, jestem jutro :)

Godzinę temu, GaltJ napisał(-a):

Mierzyłem w Jubitomie w SSC w Kato wersję z niebieską tarczą - bez zdjęć, ale będę tam jutro, bo coś mnie do tego zegarka ciągnie. Chciałbym przymierzyć również wersję w brązie, ale ostatnio nie było. Jak coś pstryknę to się podzielę. 

Na nadgarstu prezentuje się pysznie.  

17 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Moim zdaniem, przy nadgarstku poniżej 19mm, lepiej kupić starą wersję 39mm niż nową 41mm. Większe, zwłaszcza na bransolecie, nadają się już tylko dla Dwayne'a Johnsona.  ;)

Byłem kilka dni temu w sklepie z moim HC 43mm i przymierzyłem 41mm żeby się przekonać czy może jednak nie zamienić dużego na małego. Bo ciągle mam takie wrażenie że może jest za duży. Ale założyłem 41 i od razu miałem wrażenie że jakoś tak damsko wygląda. Może to kwestia przyzwyczajenia ale jednak mi się wydaje, że na nadgarstki 18cm i więcej spokojnie można brać 43mm. W końcu to diver, tool watch ale nie elegancik pod mankiet. Swoją drogą "pod mankiet" to planuję kupić Legend Divera tylko nie wiem czy niebieskiego czy w brązie. Jakieś sugestie? 😁

Obydwa fajne ale z racji na wysyp zielonych tarcz w tym roku i jakąś taką nieufność do brązu brałbym niebieski - ale to ja. Koniec końców między tymi dwoma modelami nie da się wybrać źle.

Posted (edited)

Będę się upierał przy swoim. Stylistyka HC właśnie nie predestynuje go do odgrywania, pomimo parametrów, roli stuprocentowego "tool watcha", a raczej czyni go dobrym kandydatem na "nurka imprezowo-restauracyjnego". Doskonale się też nadaje właśnie do polo i koszuli. Pamiętajmy tez o "elegance is an attitude".  ;) I w związku z tym wszystkim, jak chcę duży zegarek na moją ponad 19mm rąsię, to zakładam Arsenale albo Anonimo. Do stylizacji na "Jasona Momoa nadbałtyckich plaż" HC mi nie pasuje - dlatego wybieram 41mm. :)

Edited by Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Drugi post z rzędu, ale przecież nie takie zbrodnie popełniam codziennie niemal na forum, więc...  :D  ;)

Zdjęcie, które pokazuje chyba dosyć dobitnie, co miałem na myśli we wpisie powyżej:

https://pbs.twimg.com/media/E8gnT1FWYAUAEYP?format=jpg&name=4096x4096

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Posted (edited)

Spędziłem kilkanaście (moze nawet bliżej 30) przyjemnych minut w Jubitomie w SSC na przymiarkach różnych zegarków, ze szczególnym uwzględnieniem niebieskiego LLD. Fantastyczny zegarek, świetnie leży na nadgarstku, tarcza jest przepiękna, myślałem, że długie uszy mnie odstraszą, ale o dziwo świetnie uzupełniają całość. Czekam jeszcze na sprowadzenie zielonego w brązie i trzeba będzie podjąć decyzję. Przymierzałem jeszcze fajne chrono w tytanie z wpadającą w oko niebieskawą tarczą - też mocno rozważam - na dzisiaj bardziej LLD. Wybaczcie jakość zdjęć.

20210811_174218.jpg

20210811_173918.jpg

20210811_174421v2.jpg

Edited by GaltJ

1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Bierz oba.  ;)

Nie kuś :)