Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ladny chrono zreszta jak kazdy z ta funkcjia stopera! Gdyz te najbardziej lubie  :rolleyes:

Tylko jeszcze zdjecia dekielka i mechanizmu by sie przydaly!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek to pasówka(łatwo poznać po złotych pusherach),koperta NOS z radzieckiej Strieły,bardzo ładnie to wyszło.Zresztą w Strzale też było Venus,tyle że 150.Nie mam w zwyczaju otwierać zegarków,ale możecie mi wierzyć na słowo że w środku jest 170-tka.

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clebar z Zodiac werkiem

post-65121-0-08378000-1383438410_thumb.jpg

post-65121-0-76974500-1383438419_thumb.jpg

Edytowane przez Piotr K.

If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest to werk, jak to na nim  napisano,  który z produktami Zenitha nie ma nic wspólnego, ma wyraźną sygnaturę Zodiaca i jego (a także Clebara) amerykańskie oznaczenie importowe.

Zodiac z Zenithem nie miał wiele wspólnego, może oprócz 1 literki w nazwie :P i tego, że w pewnym okresie należał wraz z Zenithem do nielicznej grupy firm produkujących zegarki z częstotliwością pracy 36 tys wychyleń/godz. , ale i to były odmienne konstrukcje.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomylic sie nie mozna a ze zegarek na amerykanski rynek to ja wiem bo mam skrzyneczke z cena  :P

 

post-65121-0-27304200-1383459225_thumb.jpg


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze bardzo fajne chrono, w USA Clebar jak i Zodiac sie ceni i jest mocno rozpoznawalny

 

Gratuluje


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - gratuluje

Zodiac w US ma rewelwacyjny sentiment:)

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zasady :)caliber 11

 

g5c8.jpg[/url]

 

relp.jpg[/url]


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje - rerwelacyjny werk :)

trzymam kciuki za restauracje:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Rafał :) to jeszcze dla drugiej zasady .. :D heuerowy bliźniak

 

o6wo.jpg

 

wfqy.jpg

 

zc7p.jpg

 

vh5a.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomylic sie nie mozna a ze zegarek na amerykanski rynek to ja wiem bo mam skrzyneczke z cena  :P

 

 

Oczywiście, że pomylić się każdemu się zdarza (choć tu akurat byłem zdziwiony, bo o to tu raczej powinno być trudno, bo napis na werku "jak byk" :P ),  ale i też pomyłki należy korygować...

 

Przy okazji, nie bardzo mogę zgodzić się z opinią, ażeby Zodiac cieszył się jakąś nadzwyczajną renomą,- to była i jest firma  dość popularna, produkująca  zegarki jednak średniej klasy,- nie wybitne!

MSZ to zdecydowanie nie ta sama liga, co Zenith. Co oczywiście nie oznacza, że nie podoba mi się pokazywany chronograf Clebara (to ta sama stajnia co Zodiac), przeciwnie! -bardzo ładny zegarek, z solidnym mechanizmem i ciekawym ukompletowaniem.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos oprucz ciebiie mowil to o jakies renomie firmy Zodiac?

Najwyrazniej nie lubisz tej firmy bo nie posiadasz w swojej kolekcji

wiem chwalimy tylko swoje ( zenith lepszy bo go pewnie masz  :o )


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zasady :)caliber 11

 

g5c8.jpg[/url]

 

[/url]

tak z zasady nie wiele zegarków mnie zachwyca :D  , ale tutaj mamy kumulację, Hamilton jako marka plus calibre11. Jak go "wybebeszysz" to pokaż środeczek :) .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos oprucz ciebiie mowil to o jakies renomie firmy Zodiac?

Najwyrazniej nie lubisz tej firmy bo nie posiadasz w swojej kolekcji

wiem chwalimy tylko swoje ( zenith lepszy bo go pewnie masz  :o )

 

Kolego, proszę bez dziecinady!

A skoro tak "elegancko" odpowiadasz, to podobnie i ja, gdybym był złośliwy, to napisałbym, ze ten twój powyższy post jedynie potwierdza moje podejrzenie, że masz trudności z czytaniem; - najpierw nie potrafiłes przeczytać wyraźnego wszak napisu na zdjęciu mechanizmu, które sam tu zamiesciłes, a teraz z kolei nie jesteś w stanie przeczytać zamieszczonych 2 postów odnoszących się do renomy Zodiaca..

 

PS. przyznaję, że Zenithów mam więcej, bo 4szt.  +1, który choć opisany jest jako Zenith i wyszedł z tej manufaktury, to nie jest tak do końca pełniokrwisty, bo to model AF/P (jesli ci to cokolwiek mówi) , a Zodiac'ów mam  tylko 2 :) ..

Skoro uważasz, ze nie mam racji i Zodiac to tak czołowa marka, to zamiast ośmieszać się "argumentami" ad personam wykaż, że nie mam racji i podaj przykłady Zodiacowych wybitnych modeli, które w historii zegarmistrzostwa wypełniły podobną rolę, jak szereg modeli Zenitha.

Edytowane przez pg

zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktos oprucz ciebiie mowil to o jakies renomie firmy Zodiac?

Najwyrazniej nie lubisz tej firmy bo nie posiadasz w swojej kolekcji

wiem chwalimy tylko swoje ( zenith lepszy bo go pewnie masz  :o )

 

Kolego, proszę bez dziecinady!

A skoro tak "elegancko" odpowiadasz, to podobnie i ja, gdybym był złośliwy, to napisałbym, ze ten twój powyższy post jedynie potwierdza moje podejrzenie, że masz trudności z czytaniem; - najpierw nie potrafiłes przeczytać wyraźnego wszak napisu na zdjęciu mechanizmu, które sam tu zamiesciłes, a teraz z kolei nie jesteś w stanie przeczytać zamieszczonych 2 postów odnoszących się do renomy Zodiaca..

 

PS. przyznaję, że Zenithów mam więcej, bo 4szt.  +1, który choć opisany jest jako Zenith i wyszedł z tej manufaktury, to nie jest tak do końca pełniokrwisty, bo to model AF/P (jesli ci to cokolwiek mówi) , a Zodiac'ów mam  tylko 2 :) ..

Skoro uważasz, ze nie mam racji i Zodiac to tak czołowa marka, to zamiast ośmieszać się "argumentami" ad personam wykaż, że nie mam racji i podaj przykłady Zodiacowych wybitnych modeli, które w historii zegarmistrzostwa wypełniły podobną rolę, jak szereg modeli Zenitha.

 

 

podpisuje się pod Twoją wypowiedzią PG obiema ręcami...Zodiac to bardzo ciekawa marka, w pewnym okresie nawet bardzo innowacyjna i zdecydowanie warta szacunku - chętnie sam poszerzę kolekcję o jakiegoś hi-beata czy model Astrographic -  ale do Zenith'a nie ma startu...wypowiedź kolegi Piotra K. jest faktycznie nieco dziecinna, do tego pełna błędów ortograficznych...

 

pozdrawiam

 

C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie wyjechalo z polski majac 8 lat mam chyba prawo do bledow a nauke polskiego mialem raz w tygodniu w szkole polskiej :o

zapisalem sie na ten forum zeby nauczyc sie naz technicznych zegarkow  po polsku.a nie ortografi.

Edytowane przez Piotr K.

If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuje się pod Twoją wypowiedzią PG obiema ręcami...Zodiac to bardzo ciekawa marka, w pewnym okresie nawet bardzo innowacyjna i zdecydowanie warta szacunku - chętnie sam poszerzę kolekcję o jakiegoś hi-beata czy model Astrographic -  ale do Zenith'a nie ma startu...wypowiedź kolegi Piotra K. jest faktycznie nieco dziecinna, do tego pełna błędów ortograficznych...

 

pozdrawiam

 

C.

 

Trzymając się tematyki tego forum; - jak pisałem firma Zodiac, choć produkowała zupełnie przyzwoite zegarki średniej klasy, - ot dobry produkt użytkowy, nie jest znana ze szczególnej innowacyjności, czy też wyrafinowania technicznego. W ogromnej większości  po prostu konfekcjonowała masowe mechanizmy wyspecjalizowanych producentów (najczęsciej A. Schilda, czy Ety) w swoich obudowach, co zresztą nie jest niczym nagannym, bo wiele firm tak postępuje i nic w tym złego, ale też nie jest to żaden powód do chwały. Czasem tylko zdarzało się, że te mechanizmy NIEZNACZNIE modyfikowała, czy też (marginalnie) brała udział w konstrukcji nowych mechanizmów wraz z innymi, prawdę powiedziawszy, poważniejszymi producentami w rodzaju np. GP,  FL, czy Eberharda.

Własnie owoc takiej wspólpracy to JEDYNY znany mi przypadek, gdy Zodiac pokazał coś orginalniejszego, a mianowicie jeden z pierwszych mechanizmów (cal.76) o 36tys. wychyleń/godz. ale i ten mechanizm  oparty jesty zasadniczo na konstrukcji A. Schilda i większą cześć modyfikacji wykonano w biurach konstrukcyjnych w/w firm.

Drugi w pewnym stopniu wybijający się ponad przeciętność model Zodiaca to jego Astrographic, -zegarek należący do grupy zegarków z tzw. 'mystery dial", jaką wprowadzili m.in. Longines, JLC, Bulova,  a nawet takie firemki jaK Louvic itd.

Innych zegarków Zodiaca wyróżniających się z masy przeciętności nie pamiętam, choc może i takie były,- jesli tak warto byłoby je przypomnieć.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dla przypomnienia: pelny kalendarz (z fazami ksiezyca), manualny na ETA 1100 (Zodiac 128), automat - wlasciwie jedyny taki vintage w przystepnej cenie, albo na AS 1402, albo pozniejszy na tym ich "wspolnym" werku (Zodiac 74), ktorego baza byl AS 1687/88.

 

Zodiac byl jeszcze o tyle dziwna firma, ze mial okres nieslychanej kreatywnosci designerskiej na poczatku lat 1970-tych - czyli kiedy inni robili bokami í wciskali kaszane. I wtedy, przez pare lat, byl IMO firma wybitna...

Edytowane przez zbyszke

Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w ramach 3 zasady i rozładowywania napiętej atmosfery jeszcze jedna nowinka na oryginalnej NSA...jutro idzie do zegarmistrza na odkrecanie dekla ...ja się poddałem :(

 

brudna jak świnia :D

 

 

 

ehgc.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w ramach 3 zasady i rozładowywania napiętej atmosfery jeszcze jedna nowinka na oryginalnej NSA...jutro idzie do zegarmistrza na odkrecanie dekla ...ja się poddałem :(

 

brudna jak świnia :D

 

Piękne Favre !!!

 

Szczerze gratuluję i szczerze zazdroszczę :)

 

daj więcej zdjęć

 

C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w ramach 3 zasady i rozładowywania napiętej atmosfery jeszcze jedna nowinka na oryginalnej NSA...jutro idzie do zegarmistrza na odkrecanie dekla ...ja się poddałem :(

 

brudna jak świnia :D

 

To to fakt, jest trochę fleja i nie zawsze się umyje po robocie ;) Jaki rozmiar? 35? Świetna jest!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sneer prosimy o więcej zdjęć. Nawet brudny jest piękny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sneer prosimy o więcej zdjęć. Nawet brudny jest piękny!

Ja z deklem miałem podobnie w swojej Dugenie, zegarek z lat 70, chyba nie był wogóle otwierany, zegarmistrz dopiero na specjalnej prasce otwierał dekiel, normalnie był tak zapieczony, że sam nie mógł uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.