Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo za informacje. Rzeczywiście zegarek dość popularny szczególnie w Stanach. Ale informacje z drugiego linku super. Jestem ciekaw, czy zegarek ten był składany przez jedną firmę, czy składał go każdy kto miał dostęp do podzespołów, a widać po zestawach, że bazą był mechanizm, koperty to już większa dowolność, a tarcze były chyba najsłabszym elementem, bo ich jakość i stan w jakim przetrwały jak na "złote" zegarki nie jest najlepszy.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A toś mnie zaskoczył z tą "wydmuszką". Zastanawiała mnie taka ilość złota w tego typu zegarku..., a propos zegarka , zna ktoś markę z tarczy, czy to typowy składak?

Marka Chronographe Suisse to typowa marka dla turystów,zegarki niskobudżetowe sprzedawane również w zestawach do samodzielnego montażu dla niewielkich zakładów zegarmistrzowskich gdzie turyści odwiedzający Szwajcarię mogli sobie zamówić zegarek custom made,Złote koperty w tych zegarkach wykonane są ze złotej blaszki grubości kartki papieru zawiniętej wokół mosiężnego korpusu,a mechanizmy to przeważnie najtańsze z dostępnych Landerony 48 lub ich modyfikacje..Zegarek miał za zadanie wytrzymać co najmniej dwa tygodnie czyli tyle ile trwała wizyta przeciętnego turysty w Szwajcarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać nie spełniły oczekiwań......wytrzymały 60 lat...... :D

Sam mam jednego,ale w stalowej kopercie[dobierana]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać nie spełniły oczekiwań......wytrzymały 60 lat...... :D

Sam mam jednego,ale w stalowej kopercie[dobierana]

Zegarki tego typu jako pamiątka z wojaży często lądowały w szufladach i dzisiaj można znaleźć ich sporo za niewielkie pieniądze.Szczególnie w US na wyprzedażach z estate oferowane są zegarki CS prawie nowe za symboliczne kwoty..Stosowanie tanich werków Landerona tez nie jest regułą i czasami można spotkać CS z mechanizmem lepszej jakosci- Valjouxa.,Venus czy nawet Lemanii..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel mechanizmu jest faktycznie mosiężny. Byłem przekonany, że to zegarek stary i szacowny, a tu proszę - tania Szwajcaria i w dodatku młoda :) Poszukam do niego jakiegoś fajnego paska i dam do konserwacji - będzie służył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moj nowy nabytek DUCADO SWISS 17 kamieni.Na razie go nie otwieralem (NOS troche sie boje).Szperam po internecie zeby znalezc jakies wiadomosci o tej marce,ale z niklym rezultatem.Moze wy wiecie wiecej?

post-40159-0-20541500-1398358532_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ...bardzo ładny lniany podkład... :)  Może jakieś zdjęcie zegarka :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkład, podkładem :D

a ja myślę, iż to jest resztka z bulajem, :wacko:

pozostała po Nautilusie kapitana Nemo. ;)

post-63153-0-74262600-1398370912.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie panowie (zasadas i lec) nie czytacie uwaznie  i mam wrazenie ze szukacie okazji zeby kogos wyszydzic.Ja tylko grzecznie spytalem czy ktos wie cos na temat tej marki.Gdybym chcial wiedziec co za mechanizm siedzi w srodku to bym go otworzyl i sam sprawdzil,wiem tez z jakiego jest okresu.A tak na marginesie,tlem do mojego zegarka jest moj notatnik i nie ma on nic wspolnego z lnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ducado bardzo ladny mimo, ze pierwszy raz widze te manufakture na oczy. Troszkę podchodzi stylistyką pod AP.

Sam jestem bardzo ciekawy co tam w srodku siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Sergius, nie rzucaj się,tylko przyjmij na klatę, że ostrość zdjęcia jest na lnianym tle, a nie na zegarku. I o to kolegom chodziło, a nie o szydzenie z ciebie.

Wiec zrób ostre zdjęcie i pokaż zegarek, bo fajny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie panowie (zasadas i lec) nie czytacie uwaznie  i mam wrazenie ze szukacie okazji zeby kogos wyszydzic.Ja tylko grzecznie spytalem czy ktos wie cos na temat tej marki.Gdybym chcial wiedziec co za mechanizm siedzi w srodku to bym go otworzyl i sam sprawdzil,wiem tez z jakiego jest okresu.A tak na marginesie,tlem do mojego zegarka jest moj notatnik i nie ma on nic wspolnego z lnem.

Staram się czytać uważnie, powiedziałbym nawet, że ze zrozumieniem.

Jeśli poczułeś się urażony moim wpisem, to przepraszam, nie szukam okazji by kogoś wyszydzić, znajduje dużo więcej przyjemności w rozmowach o zegarkach i w aktywnym uczestnictwie w życiu forum.

A wracając do tematu, pytając o markę zegarka rzeczywiście mogłeś w ogóle nie wklejać zdjęcia, a jeżeli już wkleiłeś to dobrze by było, aby zdjęcie przedstawiało zegarek. Dobre "ostre" zdjęcia zegarka, a nie tła, pomagają  bardzo często w skojarzeniu i przypomnieniu sobie faktów powiązanych z tym zegarkiem. Kształt logo, dodatkowe opisy, nieraz dane z mechanizmu mówią więcej niż napisy na tarczy. Pozwalają połączyć szczątkowe informacje w jakąś wiarygodną całość. Jak sam zauważyłeś informacje w necie są znikome, więc oczekujesz od forumowiczy podzielenia się ich zasobem wiedzy, a nie pomagasz wklejając jedno zdjęcie z wyostrzonym paskiem i tłem notatnika.

Tu na forum chyba nikt się nie obraża, ale jeśli się nie mylę to Ty pytasz o informację, nie my :)

pozdrawiam.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie panowie (zasadas i lec) nie czytacie uwaznie  i mam wrazenie ze szukacie okazji zeby kogos wyszydzic.Ja tylko grzecznie spytalem czy ktos wie cos na temat tej marki.Gdybym chcial wiedziec co za mechanizm siedzi w srodku to bym go otworzyl i sam sprawdzil,wiem tez z jakiego jest okresu.A tak na marginesie,tlem do mojego zegarka jest moj notatnik i nie ma on nic wspolnego z lnem.

Kolego jestem pełen podziwu..Ja nigdy nie mogę się powstrzymać dłużej niż 15 minut z otworzeniem dekla w nowo nabytym zegarku..Ale skoro nie chcesz wiedzieć co jest w środku to faktycznie go nie otwieraj,a jak chcesz się dowiedzieć bez otwierania to tylko dwóch ludzi Ci może pomoc:Detektyw Jackowski lub jasnowidz Rutkowski..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez panpwie ja sie nie rzucam i uwiezcie jestem niespotykanie spokojnym czlowiekiem.Tylko troszeczke mnie ugryzly te wypowiedzi.Ale to tylko dla tego ze ja dla was i dla waszej wiedzy mam niesamowity szacunek i chcialbym zebyscie i wy mieli w strone tych raczkujacych jeszcze uzytkownikow tego forum.Wiem,kazdego moze wyprowadzic z rownowagi pytanie typu: ILE JEST WART,albo ILE MOGE ZA NIEGO WYRWAC.Zycze wam wszystkim wiele cierpliwosci i wytrwalosci.Co do zdjec macie swieta racje,sa lichej jakosci,na swoje usprawiedliwienie powiem ze wszystkie fundusze wygospodarowane (po zaspokojeniu potrzeb rodziny) wydaje na zegarki i nigdy nie moge odlozyc na dobry aparat,ale obiecuje ze to sie niebawiem zmieni :D

Tez jestem ciekawe co jest w srodku.Jak tylko go otworze to natychmiast wrzuce fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to moze byc lemania w srodku


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie VJ 7765, manual bez godzin

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje pomerdało mi sie z 1341 ale tam sa odwrotnie totalizatory


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie panowie (zasadas i lec) nie czytacie uwaznie  i mam wrazenie ze szukacie okazji zeby kogos wyszydzic.Ja tylko grzecznie spytalem czy ktos wie cos na temat tej marki.Gdybym chcial wiedziec co za mechanizm siedzi w srodku to bym go otworzyl i sam sprawdzil,wiem tez z jakiego jest okresu.A tak na marginesie,tlem do mojego zegarka jest moj notatnik i nie ma on nic wspolnego z lnem.

Hehe :) ,Staszek i Leszek to mili goście...ciesz się ze jeden taki z Lublina Ci nie napisał...... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro została "wywołana do tablicy", przedstawiam jeden z moich najnowszych nabytków: Dugena

W środku Lemania 5100.

 

post-60184-0-62992100-1398615695_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Dugena jest zajebiaszcza!!! :blink:

Gdzieś ją trafił człowiecze?

Napewno nie na zegarkowym pigalaku. B)

 

Robert

 

Twa kostka Rubika też mnie w kurwiła, :angry:

bo pasowała by mi do dziury w ścianie, :)

którą bym fajnie z komponował razem z jaką

ramą od trema. ;)

Powiesz nie ma sprawy, bo jest do wzięcia

ale ja jak wiesz mam GPS-a. :(


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje obu chronografow!

 

Twa kostka Rubika też mnie w kurwiła, :angry:

bo pasowała by mi do dziury w ścianie, :)

którą bym fajnie z komponował razem z jaką

ramą od trema. ;)

Powiesz nie ma sprawy, bo jest do wzięcia

ale ja jak wiesz mam GPS-a. :(

Wiesz Leszku, napisałbym coś, ale nie zrobię tego z jednego powodu - za cholerę nie mogę Cię zrozumieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Dugena jest zajebiaszcza!!! :blink:

Gdzieś ją trafił człowiecze?

Napewno nie na zegarkowym pigalaku. B)

 

 

Trafiłem ją na naszym największym portalu aukcyjnym, w opcji "kup teraz" z nieadekwatnie niską ceną i koszmarnym, bardzo mało pokazującym zdjęciem. Na moje szczęście byłem jednym z pierwszych oglądających a zdjęcie było na tyle wyraźne że udało mi się naliczyć 7 wskazówek....

 

A tak prezentuje się na ręku:

 

post-60184-0-10313700-1398623867_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Dugena jest zajebiaszcza!!! :blink:

Gdzieś ją trafił człowiecze?

Napewno nie na zegarkowym pigalaku. B)

 

Robert

 

Twa kostka Rubika też mnie w kurwiła, :angry:

bo pasowała by mi do dziury w ścianie, :)

którą bym fajnie z komponował razem z jaką

ramą od trema. ;)

Powiesz nie ma sprawy, bo jest do wzięcia

ale ja jak wiesz mam GPS-a. :(

Jednak się z nią nie rozstanę, też mam dziury w ścianie  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.