Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

No to zgodnie z wczorajszą obietnicą:

Zenitj to kawał stali. To widać i czuć, ale nie wydaje mi się, żebym na moim wątłym, 16,5 cm nadgarstku odczuwał dyskomfort. To jest „porządniejsza” wersja tego zegarka – bransoleta jest z pełnych ogniw. Spotyka się także zwijane bransolety NSA. Pewnie byłby lżejszy, ale i w tym wypadku nie odczuwam „słodkiego ciężaru” jako niekomfortowego. Jedno jest pewne: księgowi w tym projekcie palców nie maczali.

 

Sesję, w tym porównawczą ze Speedsonikiem zrobię jak tylko będę miał trochę czasu i warunków.

 

WP_20140508_0051_zps547b55d9.jpg

 

WP_20140508_0081_zpsd3db6624.jpg

 

 

 

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratuluję, piękny i taki stonowany. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No cóż........

Majtki spadają. Majster się sprawił a zegar przedni , do tego w kostce.

Nic dodać nic ująć.

Gratki

 

Ankerek też niezły , a pdv doda mu uroku. Ciekaw jestem efektu.

Daj foty po operacji.

Pzdr

Edytowane przez lamwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek...przecież on Ci się ledwie na nadgarstku miesci ;) ;)

 

Ciężkie to to pewnie, niewygodne....I takie kwadratowe....

 

...jestem przekonany, że uswiadamiasz sobie coraz bardziej, że to nie był dobry zakup I dojrzewasz do decyzji o "oddaniu" go w dobre ręce ;)

 

Graty I pozdrowienia z Brussels !

 

C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już oddany w dobre ręce. Moje konkretnie. ;)

pozdrawiam


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nono ladny Ci on!!! Co Zenith to Zenith! Gratuluje i wiecej fotek daj, dekielek, serduszko.  


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, naprawdę fajny jest ten Zenith :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje..Super zegarek,a najlepsze schowane pod deklem -mechanizm Zenith 3019 PHC,jeden z najdłużej produkowanych werków z kołem kolumnowym,wystarczy powiedzieć ze przez ponad dekadę mechanizm ten po niewielkich modyfikacjach był montowany w Rolexach Daytona..Design tego zegarka nie wszystkim się musi podobać,ale nie jest on zaprojektowany przez stylistów firmy Zenith,tylko Movado..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem. Skąd masz informację, że TV shape wyszedł spod ręki chłopaków z Movado? O ile mi wiadomo wszystkie El Primero, bez względu czy były brandowane Zenith czy Movado produkowane były przez Zenitha. Movado produkowało Datrona w pełni pod swoją marką, we środku także 3019PHC ale nie miały swoich odpowiedników w modelach Zenitha

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem. Skąd masz informację, że TV shape wyszedł spod ręki chłopaków z Movado? O ile mi wiadomo wszystkie El Primero, bez względu czy były brandowane Zenith czy Movado produkowane były przez Zenitha. Movado produkowało Datrona w pełni pod swoją marką, we środku także 3019PHC ale nie miały swoich odpowiedników w modelach Zenitha

Pozdrawiam,

post-67292-0-57793400-1399584797_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to akurat nie jest dowód. Jak pisałem wyżej - jest to produkt Zenitha na rynek amerykański. kilka modeli zenitha miało swoje odpowiedniki z nowym logiem Zenitha ale napisem Movado na tarczy. Żeby złudzenie było pełne, na mostkach były opisywane Unadjusted 17 jewels, co nie do końca polega na prawdzie, bo tych jewels było 31... Teoretycznie te z napisem Movado były rzadsze, ale jakoś nie cieszą się większym wzięciem kolekcjonerów.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem. Skąd masz informację, że TV shape wyszedł spod ręki chłopaków z Movado? O ile mi wiadomo wszystkie El Primero, bez względu czy były brandowane Zenith czy Movado produkowane były przez Zenitha. Movado produkowało Datrona w pełni pod swoją marką, we środku także 3019PHC ale nie miały swoich odpowiedników w modelach Zenitha

Pozdrawiam,

 

Oczywiscie informacja, że ten chronometr (a zresztą i JAKIKOLWIEK inny El Primero) "wyszedł spod ręki chłopaków z Movado" to taka sama bzdura, jak inne, niestety dośc  licznie umieszczane tu przez kol. mayora!!

Naprawde kol. mayor, informuję, że  nie ma tu obowiązku pisywac o sprawach o których nie ma się wiekszego pojecia, choc istotnie nic i nikt nikomu nie może zabronic publicznie sie osmieszać..;-)

 

PS. na marginesie tego mojego, przyznaję, złośliwego postu (ale cierpliwośc ma granice...) dodam, żeby jednak było merytorycznie i z pożytkiem, że istotnie istnieją mechanizmy i modele sprzedawane jako Zenithy, które faktycznie "wyszły spod ręki chłopaków z Movado", co wiecej, one nawet OIDW nie występowały jako Movada, a jedynie jako Zenith,- tyle, że nie były to chronografy...


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to akurat nie jest dowód. Jak pisałem wyżej - jest to produkt Zenitha na rynek amerykański. kilka modeli zenitha miało swoje odpowiedniki z nowym logiem Zenitha ale napisem Movado na tarczy. Żeby złudzenie było pełne, na mostkach były opisywane Unadjusted 17 jewels, co nie do końca polega na prawdzie, bo tych jewels było 31... Teoretycznie te z napisem Movado były rzadsze, ale jakoś nie cieszą się większym wzięciem kolekcjonerów.

Pozdrawiam,

W US byly dostępne obydwa zegarki Movado jak i Zenith w tej wersji znanej jako "TV" albo "Big Blue",zegarki te różnią się jedynie logo na tarczy i napisem na wahniku,obydwa byly produkowane i sprzedawane przez Zenitha na rynek amerykański  .Chodziło o zwiększenie sprzedaży przez oferowanie jednakowego zegarka w dwóch segmentach cenowych Movado kosztowały w detalu 60% ceny Zenitha.Napis na wahniku 17 jewels unadjusted występował zarówno w zegarkach Movado jak i Zenith El Primero eksportowanych do US ,mimo ze zegarki te miały adjustment i kamieni było 31.Szwajcarzy oszukiwali w ten sposób U.S. Customs  uszczuplając opłaty "Custom duties".W tych czasach stawki celne na zegarki importowane do USA byly wyższe na adjusted ,i cło było znacznie droższe przy większej ilości kamieni..,Informacja o tym jakoby design tego zegarka był zaprojektowany przez Movado pochodzi od osoby której sprzedałem swoje Movado TV. 8 lat temu.Facet był zapalonym kolekcjonerem ZEPrimero miał ponad 20 takich zegarków i wiedział o ich historii bardzo dużo,,Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje tego zacnego czasomierza.

post-67292-0-05331200-1399596931_thumb.jpg

post-67292-0-59816400-1399596953.jpg

post-67292-0-56684400-1399596971.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może za dużo żądam, ale proszę kol. mayora, aby dla odmiany z zastanowieniem odczytał swoje 2 wpisy, nadesłane w odstępie ok 5 godz.

 

 


"Design tego zegarka nie wszystkim się musi podobać,ale nie jest on zaprojektowany przez stylistów firmy Zenith,tylko Movado..

 

i drugi

 

 

W US byly dostępne obydwa zegarki Movado jak i Zenith w tej wersji znanej jako "TV" albo "Big Blue",zegarki te różnią się jedynie logo na tarczy i napisem na wahniku,obydwa byly produkowane i sprzedawane przez Zenitha na rynek amerykański  .

 

 

Co do tego, że jako poważne źródło informacji traktuje się tu plotkę powtarzaną rzekomo  przez mitycznego, nieznanego "kogoś" o całkowicie nieweryfikowalnej wiedzy to dodam, że mnie ongiś  kolega, który dziś jest nawet profesorem na Uniwersytecie w Yale w konfidencji zdradził pewna tajemnicę, a mianowicie, że księżyc jest zrobiony z sera. -Naprawdę tak było i też mu uwierzyłem....W przedszkolu...

;-)


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja o tym jakoby design tego zegarka był zaprojektowany przez Movado pochodzi od osoby której sprzedałem swoje Movado TV. 8 lat temu.Facet był zapalonym kolekcjonerem ZEPrimero miał ponad 20 takich zegarków i wiedział o ich historii bardzo dużo,,Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje tego zacnego czasomierza.

 

To oczywiście może być prawdą, jednak bez jakichkolwiek twardych dowodów trudno kategorycznie się na ten temat wypowiadać.

 

Fakt, że te zegarki były sprzedawane pod logiem Movado o niczym nie świadczy.

 

Rossler nic w temacie projektu tego zegarka nie napisał w swoim Zenithowskim almanachu :)

 

 

Dodatkowo, do czasu przejęcia przez Zenith Electronics - Zenith-Movado-Mondia nie mogły uzywać nazwy Zenith na swoich zegarkach sprzedawanych w USA.

 

:)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zgodnie z wczorajszą obietnicą:

Zenitj to kawał stali. To widać i czuć, ale nie wydaje mi się, żebym na moim wątłym, 16,5 cm nadgarstku odczuwał dyskomfort. To jest „porządniejsza” wersja tego zegarka – bransoleta jest z pełnych ogniw. Spotyka się także zwijane bransolety NSA. Pewnie byłby lżejszy, ale i w tym wypadku nie odczuwam „słodkiego ciężaru” jako niekomfortowego. Jedno jest pewne: księgowi w tym projekcie palców nie maczali.

 

Sesję, w tym porównawczą ze Speedsonikiem zrobię jak tylko będę miał trochę czasu i warunków.

 

WP_20140508_0051_zps547b55d9.jpg

 

WP_20140508_0081_zpsd3db6624.jpg

 

 

No i następny w klubie - graty ! ale i tak zdania o speedsonicku nie zmienię vs ten brzydal :D

 

 

Pozdrawiam,


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam, oba ładne

IMG_3217_zps3f7eaaa5.jpg

IMG_3212_zpsb44dd309.jpg

IMG_3207_zps7a760c9e.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Oba piękne, jednak z miłości do okrąglejszych kształtów i z zaciekawienia jakim ostatnio pałam dla kamertonowych werków Speedsonic dalej na estetyczno-technicznym pierwszym miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby dwóch niebieskich było mu mało, to dorzucił jeszcze jedno niebieskie chrono. :)

Gratuluję całej trójki. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne zegarki,niema co....Omega najładniejsza.

Jeszcze Tomek napisz że kupiłeś je pod kolor oczu....hihi :P

 

gratuluję.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Kolejność nie jest przypadkowa:

Hamilton zajmuje pierwsze miejsce i dlatego na zdjęciu Wasyla jest w środku na najwyższym stopniu pudła,

Drugie miejsce Omega, a trzecie Zenith, którego dopiero czeka mikrodermabrazja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ogólne życzenie publiczności prezentujemy Zenitha bez majtek

 

WP_20140513_0031_zps026c372f.jpg

 

WP_20140513_0041_zpsa7a503f4.jpg

 

WP_20140513_0051_zpsc2be2a8a.jpg

 

WP_20140513_0061_zpsad03e830.jpg

 

I spieszę donieść, że rysy z majtek z tego zdjęcia:

 

WP_20140512_0051_zps9b3926f1.jpg

 

Już zostały usunięte.

 

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten mechanizm, jakby wczoraj zakręcony. Uważaj  na zanieczyszczenia, których pełno na gwincie koperty. Pewnie pozostały po czyszczeniu :(.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.