Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł tą Sicure musisz wysłać do Sopotu, tam jest taki chińczyk w piwnicy co Ci ją doprowadzi do pięknego stanu :)

Będziesz miał kulkę świecącą jak....  :lol:

Edytowane przez Robredo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek solo i w szyku bojowym,,,,Może bardziej pasuje do sekcji z radzieckimi,ale to pełnoprawny "chronograf vintage",, a na dodatek wśród kolekcjonerów zegarków radzieckich nie jest zbyt popularny,,

post-67292-0-54509100-1410213978_thumb.jpg

post-67292-0-67227200-1410214004_thumb.jpg

post-67292-0-20050600-1410214045_thumb.jpg

post-67292-0-52413900-1410214065_thumb.jpg

post-67292-0-58327100-1410214349_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ....Piękny,towarzystwo też odpowiednie....Stalin to się w grobie przewraca że w "Ameryce" takie piękne zegarki radzieckie mają.... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sicure ale chyba w lepszej wersji bo mechanizm ma 17kamieni

Jak patrzę, to te Rondy były robione nawet w wersji ze szwajcarskim wychwytem, a nie tylko z kołkowym. To dopiero full wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny Seamaster ..Gratulacje,,,Warto zwrócić uwagę na werk w tych Omegach,,który ma reputacje najlepszego krzywkowego mechanizmu chrono.,, Zmodyfikowana Lemania 1340 z dodatkowym indykatorem 24h , dwukierunkowym naciągiem ,zwiększoną z 17 do 22 ilością kamieni ,,czyli Cal 1040 Omegi..Mechanizm ten wszedł do produkcji w 1971 roku,,Ze względu na zbyt wysokie koszty produkcji w 1974 roku przerwano wytwarzanie tego mechanizmu i zastąpiono go dużo tańszym i łatwiejszym w produkcji cal 1045 aka Lemania 5100,,

post-67292-0-36615700-1410379306_thumb.jpg

post-67292-0-35866800-1410379329_thumb.jpg

post-67292-0-78890700-1410379368_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dugena cal.15 :). Dzisiaj przyszła. Pierwsza zajawka.

 

post-54231-0-71828000-1410975657_thumb.jpg

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czas na dyskotekę ;) ładny zwierzaczek, gratulacje


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dugena cal.15 :). Dzisiaj przyszła. Pierwsza zajawka.

Bardzo fajne podziałki totalizatorów. Gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yema zacna , ale machnął byś jakieś normalne foto " anfas " czy jak to się po ichniemu gada ;) . W środku 7734 czy coś innego?

 

A dugena faktycznie ma klimacik z tymi nie wycinanymi totkami.

 

Gratki obu sikorów - świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valjoux 7734 ma datownik na 6,,Ta Yema jest napędzana VJ 7733,Może to wina zdjęcia,ale wygląda jakby w tym zegarku brakowało ringu z podziałką tachymetryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie prawie jak nowy nabytek :) po długim okresie oczekiwania i długim procesie przywracania świetności (w sumie tylko dlatego, że ne chciałem naciskać zegarmistrza) Hamilton count-down w całej okazałości. Jak mi jeszcze kto powie jak trwale zabarwić stalowy pusher na czerwono, to ozłocę :)

gallery_225_1514_716377.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar jak bajka , ja bym chyba go nie barwił .

Ładnie koresponduje z dolną czerwoną koronką.

Mógłbyś jeszcze pojaśnić co zmieniają te wszystkie koronki i "puszery"? :blink: .

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc Hamilton wymyślił to tak, że odwrócił werk o 180 stopni, To cal 141 czyli cal 14 heuera z mikrorotorem. Koronka powinna być więc na 9 a jest na 3. czyli oba pushery po lewej stronie są od stopera, tyle że włącza się i zatrzymuje dolnym a resetuje górnym. Biała koronka normalnie - nakręcanie i nastawianie a czerwona i czarna do kręcenia pierścieniami pod szkłem. Czarną ruszamy czarny pierścień z nazwami miast a czerwoną pierścień GMT z czerwonymi cyframi. No to chyba tyle, jak się korzysta z takiego GMT chyba tłumaczyć nie muszę :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, a właściwie czytam, że prócz niesamowitego wyglądu również ciekawe rozwiązania mechaniczno użytkowe.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek pokaż fotkę środka


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Panowie, dzięki za miłe słowa o Dugenie. Mam już cal. 11 i 15, zostały jeszcze 12 i 14 :)

Wasyl - count-down wyszedł świetnie. Twój zegarmistrz ma talent Fidiasza. Liczę, że z moją Dugeną też sobie spokojnie poradzi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek pokaż fotkę środka

a cóż tu pokazywać? cal 14 wygląda od tyłu dokładnie jak 12. Po Zbigniewie zegarków nie otwieram, bo tam jest zamknięte zaklęcie dokładności i długiej bezawaryjnej pracy


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) zaklęcie sprawa ważna, ale specjalne powietrze może uciec, a to może zegarkowi poważnie zaszkodzić. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) zaklęcie sprawa ważna, ale specjalne powietrze może uciec, a to może zegarkowi poważnie zaszkodzić. :D

 A jakże!

choróbsko z klątwy budzikowego faraona

jak nic dopada! :(

I bez miejsca na piramidę na Bródnie

lub inszym grzebalnym miejscu ani rusz. :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.