Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Są pewne drobne różnice w kształcie dźwigni i krzywek, ale Ranfft pokazuje jedno bazowe zdjęcie dla kilkunastu modeli rodziny Venus 175.

Nie da się "wydłubać" jakichś dodatkowych informacji spod balansu? ;) 

Pokaż drugą stronę, przypuszczam, że dopiero nam szczęki opadną. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pewne drobne różnice w kształcie dźwigni i krzywek, ale Ranfft pokazuje jedno bazowe zdjęcie dla kilkunastu modeli rodziny Venus 175.

Nie da się "wydłubać" jakichś dodatkowych informacji spod balansu? ;)

Pokaż drugą stronę, przypuszczam, że dopiero nam szczęki opadną. :D

 

 

e nie...dojdzie to pokaże:)

 

dzieki Jakub

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, co to jest według Was..? Venus175?

 

CkoK1f.jpg

Oczywiście, że to jest Venus 175.

Venus to producent surowych mechanizmów, a 175 to jeden z najlepszych jej wyrobów, dlatego mamy sporo modyfikacji tego kalibru, jest nawet wersja chińska.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to jest Venus 175.

Venus to producent surowych mechanizmów, a 175 to jeden z najlepszych jej wyrobów, dlatego mamy sporo modyfikacji tego kalibru, jest nawet wersja chińska.

Dla mnie to nie jest takie oczywiste,.To może być zarówno Venus 150 jak i 175 ,.Optycznie trudno stwierdzić różnicę miedzy tymi mechanizmami.,Jedynie  suwmiarka może wskazać winnego .,V 150 ma 29.25 mm średnicy ,a Venus 175 31.5 mm, jest tez 0,8 mm różnicy w rozstawie osiek sekundnika i rejestratora minut.,Optycznie ten mechanizm ma więcej cech Venus 150,.Przede wszystkim brak puncy pod balansem V150 i 165 zawsze maja punce po stronie tarczy,a V175 przeważnie miały punce pod balansem,.,Kształt sprężyny drążka operacyjnego-w V 175 sprężyna ta ma wyraźny kształt litery "S" (co widać w Breitlingu) w tym werku ta sprężyna bardziej przypomina literę "C".,Ale to jest tylko gdybanie,można przez pól dnia wyszukiwać zdjęcia mechanizmów w sieci i tworzyć teorie spiskowe,albo przyłożyć suwmiarkę i po 5 sekundach mieć pewność,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie przesadziłem z ta oczywistością. Swoje stwierdzenia oparłam na optycznej proporcji koperta-mechanizm, ale bez znajomości wymiaru koperty to w rzeczywistości jest tylko przypuszczenie, a nie oczywistość. No i po dokładnym przyjrzeniu się budowie, to jednak pewne cechy przemawiaj tu raczej za kalibrem 150 tak jak napisał mayor, przykładowo:

post-859-0-96394700-1421661779_thumb.jpg

 

Ale decydujący może tu być jedynie pomiar, albo zajrzenie pod tarczę.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest takie oczywiste,.To może być zarówno Venus 150 jak i 175 ,.Optycznie trudno stwierdzić różnicę miedzy tymi mechanizmami.,Jedynie suwmiarka może wskazać winnego .,V 150 ma 29.25 mm średnicy ,a Venus 175 31.5 mm, jest tez 0,8 mm różnicy w rozstawie osiek sekundnika i rejestratora minut.,Optycznie ten mechanizm ma więcej cech Venus 150,.Przede wszystkim brak puncy pod balansem V150 i 165 zawsze maja punce po stronie tarczy,a V175 przeważnie miały punce pod balansem,.,Kształt sprężyny drążka operacyjnego-w V 175 sprężyna ta ma wyraźny kształt litery "S" (co widać w Breitlingu) w tym werku ta sprężyna bardziej przypomina literę "C".,Ale to jest tylko gdybanie,można przez pól dnia wyszukiwać zdjęcia mechanizmów w sieci i tworzyć teorie spiskowe,albo przyłożyć suwmiarkę i po 5 sekundach mieć pewność,.

Nic dodać nic ująć - dzieki Panowie :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę w temacie określania rodzaju mechanizmu., Pokaże zegarek z mechanizmem Venus,który ma takie punce wybite pod balansem- logo Venus,nad logo 220 ,a pod logo 222,.Tak że czasem nawet jak znajdziemy oznaczenie typu na mechanizmie to nie zawsze musi być zgodne z rzeczywistym stanem,.

post-67292-0-80474900-1421701925_thumb.jpg

post-67292-0-95615300-1421701940_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten biały ładniejszy. gratulacje i widzę, że kolega ma całkiem fajną kolekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten biały ładniejszy. gratulacje i widzę, że kolega ma całkiem fajną kolekcję.

Ladniejszy bo nie kombinowany-koperta w chronmacie byla chyba odnawiana! Milo mi ze sie podoba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały Breitling zdecydowanie ładniejszy,gratuluję kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba breitlingi fajne!

Tylko szkoda ze pozłacany jest pozłacany ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, ale jak dla mnie prawy ciekawszy. Gratuluję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę ,prawy ciekawszy ładniejszy, a wartość rynkowa myślę ze o wiele mniejsza tego prawego-takie czasy!?

Nie to ładne co się świeci- to moje wnioski z lektury wątku odnawianiu tarcz :)

 

ps- do szweda : pozlacany jest pozlacany tez mi szkoda -ale bezel ponoc jest ze szczerego a poza ty ten model akurat  w tym wydaniu kolorystycznym wydaje sie byc najbardziej efektowny prosze:post-75553-0-47722700-1421787234.jpgpost-75553-0-49080500-1421787245.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem zwolennikiem stali :) albo ewentualnie czystego złota! Mam tam jakiś pozłacany zegarek bo wiadomo, ze sie trafiają ale raczej unikam takich! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem zwolennikiem stali :) albo ewentualnie czystego złota! Mam tam jakiś pozłacany zegarek bo wiadomo, ze sie trafiają ale raczej unikam takich! :)

 

Ja juz tez ale ten (Breitling 808) to wypadek- znaczy fatalne zauroczenie teraz juz tylko STAL  STAL STAL STAL STAL 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za Breitling ten z prawej, jaki ref.?

Prosze bardzo, nie czesty to model ja dokladnie takiego samego nie znalazlem w sieci, jedynie w starych materialach reklamowych Breitlinga

post-75553-0-32742000-1422012699_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Breitlingi są o wiele ciekawsze, "spokojniejsze" nie przeładowane w porównaniu z teraźniejszymi.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne Brajtki. Gratulacje ! :)

 

To mój Jedynak:

 

Ma bardzo fajnie zachowane proporcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć nie gustuję w Breitling'ach, to muszę przyznać, że te zaprezentowane bardzo mi się podobają ! Gratuluję !

 

...do mnie powrócił Flightmaster...więc wykonałem małą sesję w scenerii pod tytułem: "przygotowanie do podróży samolotem" ;p

 

OMEGA Flightmaster - Już po SPA

 

OMEGA Flightmaster - Już po SPA

 

OMEGA Flightmaster - Już po SPA

 

OMEGA Flightmaster - Już po SPA

 
Chronograf, więc pasuje do reszty zacnych kolegów zaprezentowanych w tym dziale :)
Edytowane przez Caliber 89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zasługuje by się tu pokazać, przede wszystkim z powodu mechanizmu, który to może nie jest piękny, ale z pewnością jeden z lepszych jakie były montowane w Speedmasterach. Omega 1045 - Lemania 5100. 

post-57210-0-36671600-1423403349_thumb.jpg

post-57210-0-92643600-1423403358_thumb.jpg

post-57210-0-30866700-1423403369_thumb.jpg

post-57210-0-23605800-1423403379_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zasługuje by się tu pokazać, przede wszystkim z powodu mechanizmu, który to może nie jest piękny, ale z pewnością jeden z lepszych jakie były montowane w Speedmasterach. Omega 1045 - Lemania 5100. 

 

Mhmmmm.... miodzio :) !!!

 

Witaj w gronie posiadaczy Omeg na cal. 1045 ...moim zdaniem jeden z lepszych mechanizmów, jakie Omega stworzyła w tamtym okresie. Piękny może nie jest - to fakt, ale absolutnie niezawodny, dopracowany pod względem technicznym i bardzo wytrzymały.

 

Piękny zegarek, super stan zachowania - "będzie Pan zadowolony" :)

 

Gratuluję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.