Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

szwed z wielką przyjemnością zobaczę Twoją kolekcję, jak znaleźć ja na ogólnym?

Została przeniesiona do galerii! I temat podpięty.

Nie tylko moja kolekcja się tam znajduje tylko tez wiele innych pięknych!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kliknąłem dziś tak z nudów....

 

4WouAu.jpg
zsIMRb.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kliknąłem dziś tak z nudów.... 4WouAu.jpgzsIMRb.jpg

Valjoux 7765, gratuluje Piter nosa.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Piotrek prawie jak Paul Newman Nivada ;):) 

Fajna Gratuluje no i ten stan piekny! 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki faktycznie swietne nurki robili :)

Tutaj filmik podobnej

http://www.uhren-miquel.com/view_video.php?lang=2&TheVid=5249.flv&ArticleName=GetByID

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni nabytek

 

Buttes Watch Company (BWC)

W środku nietypowo cyka Landeron.

post-71153-0-99308800-1428402113_thumb.jpg

Edytowane przez ArturVonHycl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur ładna panda nie jest zła :) a co do Nivady to zobaczymy...troche podobna do mojego obecnego Navigatora. Cos trzeba bedzie wybrać ;)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącach szukania w końcu udało mi się upolować wymarzonego Speedyego w godnym stanie.

Dzisiaj do mnie dotarła więc szybciutko cyknąłem fotkę by jeszcze złapać promienie słoneczne :)

Nie obyło się bez chwil dramatycznych, ale ważne że już jest bezpieczna u mnie ;)

P3022137.jpg

 

Swietny model, wielkie gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kliknąłem dziś tak z nudów....

 

 

Mój ostatni nabytek

 

Buttes Watch Company (BWC)

W środku nietypowo cyka Landeron.

 

 Świetne nabytki Panowie - gratuluję !

 

U mnie po prawie roku udało się w końcu znaleść odpowiednią, brakującą część i ożywić LANCO Chrono na cal. EB

 

Lanco Chronograph 19

 

Lanco Chronograph 2

 

Lanco Chronograph 9

 

Lanco Chronograph 24

 
Teraz "cyka" aż miło, chrono działa idealnie, a do tego zegarek ma dużą kopertę, więc ładnie prezentuje się na ręce.
 
NIe było łatwo o potrzebne części, bo ostatnim czasem te chronografy na kalibrach EB na zatoce są dość wysoko wycenanie, nawet uszkodzone mechanizmy trzymają cenę, więc tym bardziej cieszy, bo rok leżał u mojego Zegarmistrza :)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne Lanco

Ta stylistyka bardzo mi odpowiada

Gratuluję wytrwałości

 

Dzięki :) Długo wyczekany - na żywo prezentuje się jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Świetne nabytki Panowie - gratuluję !

 

U mnie po prawie roku udało się w końcu znaleść odpowiednią, brakującą część i ożywić LANCO Chrono na cal. EB

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Teraz "cyka" aż miło, chrono działa idealnie, a do tego zegarek ma dużą kopertę, więc ładnie prezentuje się na ręce.
 
NIe było łatwo o potrzebne części, bo ostatnim czasem te chronografy na kalibrach EB na zatoce są dość wysoko wycenanie, nawet uszkodzone mechanizmy trzymają cenę, więc tym bardziej cieszy, bo rok leżał u mojego Zegarmistrza :)

 

Pozdrawiam,

Coraz więcej fajnych zegarków w Klubie. Świetny wygląd. Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek jest ciekawy ze względu na doskonały mechanizm Martel 749 aka Universal Geneve 285,aka Zenith 146.,Chronograf z takim werkiem ocalił Hermana Goeringa przed szubienicą,Podczas procesu w Norymberdze Marszałek Rzeszy używał chronograf U G tricompax,a w nocy przed egzekucją podarował go porucznikowi Jackowi "Tex" Wheelis w zamian za dostarczenie kremu w którym była ukryta "Suicide pill". 

post-67292-0-38666800-1429103766_thumb.jpg

post-67292-0-38143200-1429103783_thumb.jpg

post-67292-0-00978100-1429103886_thumb.jpg

post-67292-0-73433700-1429103907_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mondia ca. 69' cal. Valjoux 7736 17 Jewels

 

DSC_0666~2.jpg

DSC_0665~2.jpg

Edytowane przez Gregory_70

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa tarcza, świetnie wyglądający mechanizm, Gratuluję.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek jest ciekawy ze względu na doskonały mechanizm Martel 749 aka Universal Geneve 285,aka Zenith 146.,Chronograf z takim werkiem ocalił Hermana Goeringa przed szubienicą,Podczas procesu w Norymberdze Marszałek Rzeszy używał chronograf U G tricompax,a w nocy przed egzekucją podarował go porucznikowi Jackowi "Tex" Wheelis w zamian za dostarczenie kremu w którym była ukryta "Suicide pill". 

 

 

B. ciekawy zegarek i b. ciekawa historia :)

https://youtu.be/LD3jFg8CoJE?list=RDmO1zHFtUDoo


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie powiedzieć ,która wersja jest prawdziwa.Ja swoja wiedzę opieram na dwóch książkach: pierwsza- John K.Lattimer "Hitler's Fatal Sickness and other Secrects of the Nazi Leaders",druga- Ben Swearingen "The Mystery of Hermann Goering's Suicide".,W obydwu źródłach powtarza się wersja z chronorafem UG,zresztą Doktor John K. Lattimer odkupił od wdowy po Ltn,"Tex" Wheelisie ten zegarek i miał go przez wiele lat w swojej kolekcji (razem z penisem Napoleona).Nie wiem na jakich źródłach oparł swoja opowieść Redaktor Wołoszański,ale już na samym początku materiału jest nieścisłość. Facet przedstawiony przez redaktora Wołoszańskiego jako "porucznik James Wheelis", w dokumentach miał wpisane imiona imiona Jack George.

post-67292-0-54437200-1430316212_thumb.jpg

post-67292-0-53915500-1430316236_thumb.jpg

post-67292-0-99784900-1430316253_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link podalem jako rozszerzenie ciekawej historii ktorą przedstawileś.

To tylko inscenizacja historyczna.... Czy byl to zegarek ,papierosnica ,a moze jedno i drugie , i jeszcze informacje o ukryciu niezliczonych skarbow nazisty -trudno ocenić.

Moze kiedys się dowiemy....

 

Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.