Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Filip :)

post-41981-0-92830600-1452070308_thumb.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Genialny jest!

Kiedyś chciałbym mieć takiego vintage chrono!

Jakby co to stawiam się w kolejce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Filip :)

 

Ja już gratulowałem, wprawdzie gdzie indziej....więc jeszcze raz (bo gratulacji i zachwytów nigdy za wiele ;) ) - gratuluję Piotrek :)

 

...świetny czasomierz, pięknie zachowany egzemplarz !

niewątpliwie zegarek w tym stylu, z takimi funkcjami trafi kiedyś także do mojej kolekcji - jak to w naszej pasji bywa, wszystko jest kwestią czasu (i szczęścia).

 

niech się nosi, tyka i przede wszystkim sprawia Ci wiele radośći :)

 

pozdrawiam

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 komplikacji  :o  mechanizm ma co robić i sporo się tam dzieje 

Fajny !!!!!  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam by się dokształcić. Dziewięć komplikacji, czy dziewięć funkcji. Komplikacją z pewnością  jest stoper, data itd. ale czy wskazanie czasu jest komplikacją. Chodzi mi o to czy zegarek posiadający tylko funkcję pokazywania godziny, minuty i sekundy - na komplikacje? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam by się dokształcić. Dziewięć komplikacji, czy dziewięć funkcji. Komplikacją z pewnością  jest stoper, data itd. ale czy wskazanie czasu jest komplikacją. Chodzi mi o to czy zegarek posiadający tylko funkcję pokazywania godziny, minuty i sekundy - na komplikacje? 

 

Twoje pytanie jest bardzo Zasad-ne :)

 

Komplikacje konstrukcji mechanizmu odnoszą się do tradycyjnych mechanizmów, i część z nich to także funkcje zegarka (np. stoper).

 

Wskazanie czasu to główna funkcja zegarka, ale nie jest traktowana jako komplikacja konstrukcji, chyba, że, sama forma / system wskazań czasu jest nietypowy (np. jumping hour)

 

Komplikacja konstrukcji w postaci np. Tourbillon'u nie jest funkcją (bo z tourbillon'u się nie korzysta), ale wpływa na poziom komplikacji konstrukcji mechanizmu.

 

...jeśli chodzi o zegarek Piotrka, to ja tam widzę 4 komplikacje konstrukcji mechanizmu

(funkcji można doliczyć się być może więcej, bo stoper to jest dla mnie 1 komplikacja konstrukcji, ale oferuje 3 funkcje: wskazanie upływu sekund, minut i godzin).

 

to mój stan wiedzy - w dużym skrócie oczywiście - na ten temat.

 

9-więciu, czy to funkcji czy komplikacji konstrukcji, trudno mi się doliczyć.

 

pozdrawiam

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Paweł pewnie miał jeszcze na myśli centralną wskazówkę sekundową, kalendarz dzień tygodnia i data no i jeszcze wskazówka pokazująca datę na tarczy. Ale to i tak daje 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ja też widzę 4 komplikacje: centralna sekunda, data ( w postaci pointer date), kalendarz roczny i stoper. Bardzo fajny zegar. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem bo podniecony byłem zegarkiem i po prostu nie znam się.

Zliczyłem wskazówki i okienka stąd wyszło mi co wyszło 

Ale cenna uwaga będę pamiętał na przyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że rozgrzebałem temat, ale byłem bardzo ciekaw, a wiedzy własnej nie starczyło. Czy na forum jest może taki temat o komplikacjach? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że rozgrzebałem temat, ale byłem bardzo ciekaw, a wiedzy własnej nie starczyło. Czy na forum jest może taki temat o komplikacjach? 

 

nie wiem czy jest taki temat na forum, ale możesz tu zajrzeć: http://zegarkiipasja.pl/zegarkowy-swiat/komplikacje-konstrukcji-mechanizmow

stale przybywa nowych opracowań, bo zagadnienie jest szerokie...proponuję rozpocząć od epizodu nr 1 i 2, tam jest wyjaśnionych wiele kwestii.

 

a czasomierz Piotrka robi piorunujące wrażenie, więc można się "za-nakręcić" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie :) mam juz 72 ...konieczny był zakup 72c


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny Piotrek!

Ale ja tam juz wole nie patrzeć na twoje nabytki bo sie człowiek coraz bardziej nakręca ;):D

I wypłaty mu nie starcza :D

Graty!!!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee...co jak co ale twoja kolekcja broni sie sama tak ze nie płacz :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj płacze jak prowident puka do drzwi albo trzeba dzwonić bo okazja sie pojawiła ;):D

Ale tak to juz jest z i walczyć nie warto! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie w Szwecji prowident?:)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos tam jest ;):D

Co chwile cos przysyłają poczta :D

Ale ja tam sie z nimi nie bawię!!! :D

Wole iść i puszki pozbierać ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Filip :)

Matko Jedyna, gdzie Wy wynajdujecie te perełki?

E: Miałem na myśli tego Normandie. Coś mi nie pykło w fonie.

Edytowane przez jakuber85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No leżą...tylko podnieść trzeba :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to u mnie w pudełku ale Kwiatek jest pierwszy na liście oczekujących ;)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od frontu raczej spokojnie:

WP_20160107_0011_zps3gpzt1fm.jpg

ale od tyłu.... że też nie ma przeszklonego dekla :)

gallet3_zps1pjor5td.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.