Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

w mechanizmie brakuje jednej sprężynki , jest złamana 

Koronka chyba z wałkiem do wymiany 

I jedna wskazówka jest nie z kompletu.

Ale co najważniejsze mechanizm żyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po powrocie z "kliniki" taki staruszek.

IMG_2615.thumb.jpeg.74086e19fb32af85260f15a7af34708a.jpegIMG_2613.thumb.jpeg.4b61a8f2a734f9ed642ef2556bf4a739.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2022 o 20:59, Hecke napisał(-a):

U mnie po powrocie z "kliniki" taki staruszek.

IMG_2615.thumb.jpeg.74086e19fb32af85260f15a7af34708a.jpegIMG_2613.thumb.jpeg.4b61a8f2a734f9ed642ef2556bf4a739.jpeg

A co to za klinika?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kiniol napisał(-a):

A co to za klinika?

Taka we Wrocławiu, prowadzona przez mojego przyjaciela zegarmistrza, w której przywraca do życia beznadziejne przypadki kupione przeze mnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2022 o 20:59, Hecke napisał(-a):

U mnie po powrocie z "kliniki" taki staruszek.

IMG_2615.thumb.jpeg.74086e19fb32af85260f15a7af34708a.jpeg

A dlaczego regulator jest poza zakresem?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek i pozostawienie oryginalnego włosa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia włosa... Też stary i ma oryginalny włos... IMG20220331212733.thumb.jpg.3cad1db4bbb28a4812c5ef582ee40c6f.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był formowany i tyle udało się go przywrócić do użytku aby nie szukać innego co byłoby czasochłonne i niekoniecznie zakończone sukcesem. Jak go kupiłem to włos był w opłakanym stanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie tylko kwestia włosa... Serio... No ale nie będę pouczał fachowca, bo potem tylko joby dostaję...;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fachowcem. Daleko mi. Przekazałem to co napisał i powiedział mi mój zegarmistrz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ok... To Ci powiem...okres drgań balansu nie zależy tylko od wymiarów włosa, ale również od  masy balansu i jego  średnicy... W tym zegarku jest tzw. balans kompensacyjny, który ma rozcięty w dwóch miejscach wieniec. Często przy manipulacjach przy balansie, ulega on deformacji. Tu widać, że ktoś ramiona balansu ścisnął. Dlatego zegarek śpieszy...Należy bardzo delikatnie odgiąć ramiona balansu, i będzie ok. Niestety wymaga to cierpliwość i użycia chronokomparatora... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2022 o 10:20, żeglarz napisał(-a):

A taki ,był niesprawny - tera śmiga aż miło .

IMG_20220415_110841.jpg

Prawie kwadransiak  😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heuer 2433 "ekstra płaski" lata 40 XXw, Landeron 13 wewnątrz

heuer 1.jpg


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2023 o 15:15, Grigoris1 napisał(-a):

Niby podobne a jaka różnica... ;)

 

Co w środku?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bransolecie forstnera

IMG_20230406_082754_edited.thumb.jpeg.b36cdb97d21dfb517e0bcdf8669da1ec.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jak mi raz zleciał zegarmistrz powiedzial ze kolejna naprawa może byc niewykonalna.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki chronograf Progress jest w posiadaniu gościa z UK który odchudza kolekcje, mogę go nabyć, zięć przywiezie. Ponoć jest na chodzie, fotki werku nie mam, ale pewnie jakiś Landeron. Koperta nie jest złota.

Warto?

Co do ceny, ile można zaoferować, to wiem że na forum nie można, ale może ktoś odpowie na PW?🙂

progress.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był ostatni brakujący do mojej zbieraniny element podstawowego zestawu chrono-matików wypuszczonych przez Hamiltona i jednoczesnie pierwszy ich model z cal 11, który wszedł na rynek. 

IMG_20230725_100804_HDR.jpg


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.