Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Racja Kolego Pg już się poprawiam.

 

Zegarek w środku ma mechanizm kal. 64

 

pozdrawiam ZAX

post-34399-0-49673300-1329665696_thumb.jpg

Edytowane przez ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dotarł... Jestem w szoku. OK, są drobne ryski widoczne pod lupą, lekka polerka chyba była zapodana, ale kanty równiutkie, tarcza boska a luma jeszcze świeci.

Jak tylko się ogarnę wrzucę kilka zdjęć do galerii

img0713gy.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna tarcza, przejrzysta. I wskazówki jak wprost z Omegi Dynamic :lol:

Gratuluję!


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wasyl. Przyznam się szczerze, że jak tylko ujrzałem wskazówki, to od razu przyszła mi na myśl Omega Dynamic.

 

Znakomity (kolejny) powód aby ten model Omegi znalazł się w mojej kolekcji. Skądinąd model, który jest w sferze moich marzeń :lol:

 

Wracając do Seikacza, to jego stan jest naprawdę świetny. Chociaż zdjęciom z telefonu niełatwo jest to ukazać :lol:

 

I Żona się do niego przymierza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandoz w środku landeron 248 produkcja lata około 60-te, ciekawy egzemplarz z uwagi na oryginalny stan zachowania, przetrwał łącznie z bransoletą sygnowaną i koronką do kompletu, chrono działa bez zarzutu, podejrzewam że na pasku wyglądałby jeszcze lepiej ale oryginalny komplet tez jest spoko ;);)

 

 

25457348.jpg

By stary7817 at 2012-03-31

71772411.jpg

By stary7817 at 2012-03-31

38151920.jpg

By stary7817 at 2012-03-31

82557970.jpg

By stary7817 at 2012-03-31

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratki stary! nie znalem wczesniej tej marki


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do przejrzenia

http://chronographen.faszination-uhrwerk.de/seite-2.html

strona tyczy w zasadzie chronografów kieszonkowych, ale jest tam też sporo historii firm produkujacych chronografy własnie.

 

A tu przedstawiam bardzo ciekawy zegarek:

Zegarek dla leworęcznych,chronograf-rattrapante (split second) od Patek Philippe z 1927 roku kaliber 13''' oparty prawdopodobnie na surowym mechanizmie firmy V.Piguet . Po polsku taki zegarek można by nazwać "chronograf z pomiarem międzyczasu", gdzie dodatkowa duża wskazówka sekundowa była zatrzymywana niezależnie od reszty mechanizmu stopera i wskazywała własnie międzyczas (np. czas przebiegnięcia pierwszego okrążenia), a po jej zwolnieniu wracała na tą sama pozycję co główna sekunda i była gotowa do wskazania następnego międzyczasu.

post-859-0-22626900-1295799449_thumb.jpg post-859-0-36985300-1295799468_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do przejrzenia

http://chronographen.faszination-uhrwerk.de/seite-2.html

strona tyczy w zasadzie chronografów kieszonkowych, ale jest tam też sporo historii firm produkujacych chronografy własnie.

 

A tu przedstawiam bardzo ciekawy zegarek:

Zegarek dla leworęcznych,chronograf-rattrapante (split second) od Patek Philippe z 1927 roku kaliber 13''' oparty prawdopodobnie na surowym mechanizmie firmy V.Piguet . Po polsku taki zegarek można by nazwać "chronograf z pomiarem międzyczasu", gdzie dodatkowa duża wskazówka sekundowa była zatrzymywana niezależnie od reszty mechanizmu stopera i wskazywała własnie międzyczas (np. czas przebiegnięcia pierwszego okrążenia), a po jej zwolnieniu wracała na tą sama pozycję co główna sekunda i była gotowa do wskazania następnego międzyczasu.

post-859-0-22626900-1295799449_thumb.jpg post-859-0-36985300-1295799468_thumb.jpg

witam,jestem nowym klubowiczem wiec za gafy z gory przepraszam.bardzo zainteresowal mnie temat zegarkow dla leworecznych.chetnie bym taki zdobyl.co polecasz dla zwyklego zjadacza chleba? :wacko: oczywiscie chodzi mi :blink: o stary czasomierz.jak i gdzie zdobyc?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dotarł... Jestem w szoku. OK, są drobne ryski widoczne pod lupą, lekka polerka chyba była zapodana, ale kanty równiutkie, tarcza boska a luma jeszcze świeci.

Jak tylko się ogarnę wrzucę kilka zdjęć do galerii

img0713gy.jpg

Pozdrawiam,

No i kolejny szok. Odebrałem Favre od zegarmistrza po czyszczeniu, smarowaniu, wymianie uszczelek w koronce i przyciskach, bo się rozpuściły ze starości. Po regulacji ten ca 44 letni zegarek przyspiesza... 2 sekundy na dobę. Dawniej to się robiło zegarki :wacko:


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny szok. Odebrałem Favre od zegarmistrza po czyszczeniu, smarowaniu, wymianie uszczelek w koronce i przyciskach, bo się rozpuściły ze starości. Po regulacji ten ca 44 letni zegarek przyspiesza... 2 sekundy na dobę. Dawniej to się robiło zegarki ;)

 

Nie chcesz się go pozbyć ?;) Duży taki:P I ciężki pewnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,jestem nowym klubowiczem wiec za gafy z gory przepraszam.bardzo zainteresowal mnie temat zegarkow dla leworecznych.chetnie bym taki zdobyl.co polecasz dla zwyklego zjadacza chleba? :) oczywiscie chodzi mi ;) o stary czasomierz.jak i gdzie zdobyc?

Więc chyba nie chodzi Tobie o tego Patka? ;) Wpisz w Google left handed watches, może znajdziesz coś ciekawego dla siebie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba nie chodzi Tobie o tego Patka? :D Wpisz w Google left handed watches, może znajdziesz coś ciekawego dla siebie.

nie,o patka nie..... :) ,jeszcze nie :( ,narazie kupilem tylko chronograf suisse ;).dziekuje za podpowiedz


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz się go pozbyć ?:P Duży taki:P I ciężki pewnie :)

jeszcze nie :)

ale się dowiaduj :lol:

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot seastar model z lat60 w środku siedzi Lemania cal.1277 Orginalna koronka, całkiem w niezłym stanie jak na swoje lata.

732594964995252emed.jpg

 

03985d3792ebc8dbmed.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

To i ja dorzucę coś do galerii chrono.

Hedicor lata przełom 40/50. Tarcza w oryginale w mintowym stanie. Werk kal.Landeron 51. Niestety brak dekla stalowego.

Pozdrawiam

post-41872-0-73885800-1340953538_thumb.jpg

post-41872-0-61475400-1340953578_thumb.jpg

post-41872-0-28450400-1340953628_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze Szturman z lat 80-tych z rzadkim werkiem kal. Poliot 31659 z stop sekundą w stalowej kopercie.

post-41872-0-67922100-1340953857_thumb.jpg

post-41872-0-60047400-1340953897_thumb.jpg

post-41872-0-74761400-1340953929_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny stan tego Hodicora. Tylko pozazdroscić i pogratulować :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny szok. Odebrałem Favre od zegarmistrza po czyszczeniu, smarowaniu, wymianie uszczelek w koronce i przyciskach, bo się rozpuściły ze starości. Po regulacji ten ca 44 letni zegarek przyspiesza... 2 sekundy na dobę. Dawniej to się robiło zegarki :wacko:

 

Świetny jest ten Favre Leuba fajnie jak byś kiedys zapodal foto mechanizmu bo tam pewnie jakis in-house siedzi w srodeczku?

 

P.S. Ja wlasnie czekam na swoja przesylke, piekny chrono z papierami i pudlem - troche mnie kosztowal ale chyba warto bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz - masz :)

Szału nie robi. Nie jest to in-house, tylko sygnowany przez Favre-Leuba Valjoux 23, co zważywszy na historię tego zasłużonego mechanizmu, ujmy zegarkowi nie przynosi.

Zdjęcie pokazuje werk sprzed czyszczenia a właściwie sprzed smarowania, bo był bardzo czyściutki, ale suchy.

leubawerk.jpg

 

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić jest piękny. Taki zegarki jak Twój tylko potwierdzają to, że wtedy to robiło się śliczne zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.