Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Ladny Edoxik tylko serduszko pokaz jakie tam bije!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obłędnie wygląda ten Edox! Tarcza mistrzowsko klimatowa, zazdraszam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z kronikarskiego obowiązku nowy nabytek po serwisie niech i tutaj zawita

img2013031400576.jpg

 

img2013031500582.jpg

 

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze brakuje zdjecia serduszka bijacego! ;)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze brakuje zdjecia serduszka bijacego! ;)

no niestety był już zakręcony. Zrobię jeśli będzie jakaś okazja dodatkowej regulacji. Ale choć wiem, że "prawie" robi sporą różnicę - w załączeniu fotka cal 15 - młodszego brata 11tki. Akurat była okazja Monzę bez majtek sfotografować...

img2013031300575.jpg

 

a to hamilton w stanie sprzed czyszczenia czyli fotka sprzedawcy. Zignorujcie więc proszę brud, który odkuwałem kilofem...

cal11mechanizm.jpg

 

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety był już zakręcony. Zrobię jeśli będzie jakaś okazja dodatkowej regulacji. Ale choć wiem, że "prawie" robi sporą różnicę - w załączeniu fotka cal 15 - młodszego brata 11tki. Akurat była okazja Monzę bez majtek sfotografować...

img2013031300575.jpg

 

a to hamilton w stanie sprzed czyszczenia czyli fotka sprzedawcy. Zignorujcie więc proszę brud, który odkuwałem kilofem...

cal11mechanizm.jpg

 

Pozdrawiam,

Gratuluję! posiadania chronografów z jedną z bardziej interesujących konstrukcji mechanizmu.

To są automaty (choc wahnika nie widać), z mikrorotorem schowanym pod mostkiem, -wspólna konstrukcja OIDP Breitlinga, Heuera, Burena (później wykupionego przez hamiltona) i Dubois-Depraz


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! posiadania chronografów z jedną z bardziej interesujących konstrukcji mechanizmu.

To są automaty (choc wahnika nie widać), z mikrorotorem schowanym pod mostkiem, -wspólna konstrukcja OIDP Breitlinga, Heuera, Burena (później wykupionego przez hamiltona) i Dubois-Depraz

Dziękuję :)

Zgadza się. Bardzo mnie mikrorotory kiedyś zauroczyły - więc od czasu do czasu odkurzam małe opracowanko, które czas jakiś temu na ich temat popełniłem:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/58125-automatyczne-chronografy-jak-to-z-nimi-bylo/#entry635658

Nie jest może najbardziej wyczerpujące, ale zainteresowanym może przybliżyć tematykę.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronographe suisse gigandet werku nie dałem gdyż boje sie przy moich raczkach dewastacji koperty na pewno lanredon ale który nie wiem stan igiełka jak dla mnie pozdrawiam

post-37475-0-05108400-1363541988_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctos mało znana marka chyba na valjoux 7734

post-37475-0-34730700-1363542126_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronographe suisse w czarnej tarczy mechanizm prosze o stwierdzenie jaki to lanredon z góry dziekuje

post-37475-0-52427200-1363542371_thumb.jpg

post-37475-0-01454600-1363542387_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny mało co spotykany chronograf single button olmy ,marka egzystuje do dziś robiąc jakieś już nie zegarki chyba chińczyki jak to z titusem zrobiono mechanizm venus 170

post-37475-0-25540600-1363542594_thumb.jpg

post-37475-0-27388500-1363542612_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek z podziałkami nie km/h tylko telemetre

post-37475-0-83363300-1363542668_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny erneścik w 18k szacie na lanredonie również może w międzyczasie otworze też ten dekielek i pokaże mechanizm ale to dalej zwykły lanredonik

post-37475-0-87302200-1363553187_thumb.jpg

post-37475-0-74940900-1363553210_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagęściło się od Landeronów...więc i ja coś dorzucę...Skantic Chronographe (Marka Atlantica'a na rynek Skandynawski)

 

kaliber L 51 (zdj, mechanizmu jeszcze przed czyszczeniem)

post-40101-0-52963000-1363557158_thumb.jpg

post-40101-0-09709600-1363557207_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L 51 bazuje - jak wszystkie kalibry Landerona - na kalibrze 48, produkcja 1937-1970, w okresie 33 lat wyprodukowano ponad 3,5 mln mechanizmów...

post-40101-0-45941000-1363557373_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctos mało znana marka chyba na valjoux 7734

 

Oczywiście nie tak znana jak np. Omega;-), ale też nie nieznana...

Firma powstała w Niemczech, w Pforzheim w 1923 r. , a w 1924 r. nastąpiła rejestracja marki.

Początkowo składano tam zegarki z podzespołów sprowadzanych ze Szwajcarii, pod marką ARCTOS zaczęto produkować zegarki od 1931 r. Już rok później produkcja osiągnęła poziom 320 zegarków dziennie, co ciekawe głównie w złotych kopertach, własnej produkcji. Pojawiły się też niemieckie mechanizmy w związku z nabyciem przez właścicieli marki ARCTOS znacznych udziałów w firmie produkującej werki, tj w "UROFA -Glashütte AG".

Od 1943 zegarki Arctos produkowało już 900 pracowników, aż do 23.02.1945 kiedy w ciągu 20-minutowego bombardowania zakłady te zamieniono w rumowisko gruzu.

Po wojnie zakłady odbudowano i znów zaczęto produkcję zegarków, niektóre nawet wybijały się ponad przeciętność, jak np. model "ARCTOS- Horometer" z 1956, czy linia zegarków Arctos Elite, które miały konkurowac ze szwajcarskimi zegarkami średniej, a nawet wyższej klasy. W 1971 to Arctos zaprezentował pierwszy zegarek kwarcowy niemieckiej konstrukcji.

W 1982 r. chronografy Arctos zostały wybrane jako standardowe wyposażenie niemieckich pilotów i dowódców okrętów podwodnych, spełniając wymogi NATO i Bundeswehry.

W 1994 firma zakończyła działalność. 10 lat później, pod nowym kierownictwem i właścicielem firma wznowiła produkcję, głownie zegarków wojskowych, często niebanalnych:

http://www.arctos.info/bilder/Uhren/sekm3.jpg

http://www.arctos.info/bilder/Uhren/gpw1.jpg


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu dzieki za nauke fajnie cos sie dowiedzieć ;) dziękóweczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.