Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ZAX

Wasze zegarki Glashutte (GUB)

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że radziecki Lucz miał model z chyba identyczną kopertą co mój Spezimatic,

w linku poniżej model na baterię, ale widuję też stare Lucze w tej kopercie

http://www.netgrafik.ch/images/luch-3045.jpg

Współpraca towarzyszy radzieckich i enerdowskich? czy konkurencja?


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

trafił mi się Glashutte cal. 75 po dziadku - czeka go serwis mechanizmu, wymiana uszkodzonej koronki, kosmetyka no i oczywiście pasek :)

 

583516b5e00e.jpg

8a0c0e863af2.jpg

Edytowane przez kozaky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przytulam się do Tematu z moim pierwszym (może nie ostatnim) Glasem.

Pierwszy zegarek jaki mam, który praktycznie nie wymaga ustawiania czasu. Ciągnie jak dobry kwarc!

Czy można ustalić rok produkcji?

Pozdrawiam,

Pawel :)

 

Taki oto Szpecimatik

20151015_165137_zps6u0jfomd.jpg

20151015_165145_zpsjohp9wz0.jpg

20151015_145418_zpspwzossqg.jpg

Rok a nawet kwartał.

U Ciebie to "744" czyli IV kwartał 1974.

pozdrawiam

Edytowane przez emzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki giloszowany Spezimatic mi się ostatnio przytrafił:

attachicon.gifIMG_4477-2a.jpg

 

Mój Pierwszy Glashutte i nie ostatni :)

"czysta" elegancja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczności tu pokazujecie. Mój glashutte właśnie jest na małym spa u Bauma. Gdy wróci też wrzucę fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dokupiłem w końcu do swojego garniturowca kopertę pewnie do środy będzie już u mnie i dzisiaj udało mi się upolować za 42zł z wysyłką drugiego co do stanu to nie napiszę bo gość miał zdjęcia kiepskie a jeszcze go nie mam bo to dzisiejszy zakup.ale panowie zastanawia mnie co oznaczają cyfry na dekielku ja mam 030909  czy to jest jak w ruskich 

 

Pierwsze dwie cyfry sześciocyfrowej liczby określają kształt, szczegóły konstrukcji obudowy zegarka. 

Trzecia cyfra określa pokrycie koperty,tj.materiał i sposób wykończenia: 

0 – stal nierdzewna 

1 – chromowany 

2 – złoto 

3 – pozłacany 

4 – eloksalowany 

5 – masa plastyczna łącznie ze szkłem 

6 – różne ozdobne kompozycje 

7 – drewno 

8 – artystyczny odlew 

9 – szklane,kryształowe,ceramiczne,marmurowe 

Czwarta,piąta i szósta cyfra oznaczają rodzaj wykonania tarczy i wskazówek.Wraz ze zmianą wykonania tarczy i wskazówek odpowiednio zmieniają się cyfry porządkowe. 

Przykład: Poljot 2209/103050 – należy rozumieć: 

Mechanizm o średnicy 22mm. Z centralną wskazówką sekundową,i urządzeniem przeciwwstrząsowym. 

Obudowa 

„10” oznacza wariant konstrukcyjny obudowy 

„3” oznacza pozłacany 

„050” odnosi się do sposobu wykonania tarczy i wskazówek.

czy może jakieś domysły daty produkcji? ale co do daty to mi tu nic by nie pasowało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do tego właśnie idzie koperta.zegarek na idealnym chodzie oczywiście automatic  :P no i szkiełko do wymiany polerka tu nic nie da  :(

 

post-59322-0-13526200-1453571406_thumb.jpg

post-59322-0-16478400-1453571455_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że post pod postem ale znalazłem zdjęcie dzisiejszego zakupu strzał w ślepo ale za te pieniądze jak nie brać.zdjęcie jeszcze oczywiście z ogłoszenia 

post-59322-0-66207500-1453574310_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Dzisiaj odebrałem swoje Glashutte (po dziadku) z serwisu Chronos z Poznania. W sumie z kosmetyki nic nie było robione, bo zegarek wygląda ładnie, ale mechanizm wymagał serwisu oraz była koronka do wymiany. 

Do zegarka kupiłem pasek Shell Cordovan (z forum) insygnowany NOMOS GLASHUTTE ;)

 

3988c15a56ad.jpg

91557323cd1b.jpg

 

Chodzi pięknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny. Mam podobną siedemdziesiątkę piątkę z 1967r w niezmienionym stanie to też się pochwalę.

 

5ecd5b19ef357.jpg

b8381be40537d.jpg

 

Oraz bardziej zniszczoną niestety 74kę z 1972r.

9db47c6128282.jpg 

11ff731854bf3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna tarcza no i te biale wskazowki - super to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja śliczności po spa u Bauma. Wymieniona koronka, wskazówki jak w oryginale pomalowane na czarno (wcześniej farba obłaziła), no i delikatne mycie tarczy i mycie ze smarowaniem, regulacją mechanizmu. Chodzi jak złoto mimo 47 lat.

post-74520-0-36415800-1455534414_thumb.jpg

Edytowane przez pit55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-74520-0-72589100-1455535187_thumb.jpgSorry, że każde zdjęcie w osobnym poscie, ale coś mi się spitoliło w kompie.

Założenie było takie aby jak najmiej ingerowac w charakter zegarka, to co zostało zrobione czyli koronka i wskazówki wymusił stopień zużycia zwzgl. na wiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-74520-0-97848200-1455535765_thumb.jpgpost-74520-0-37415400-1455535778_thumb.jpgTutaj dla porównania zdjęcia z przed spa.

Zdjęcia może tego nie oddają lecz zmiana jest kolosalna na żywo inplus. Na tych zdjęciach widac braki farby na wskazówkach i kryształki soli od potu. Nieszczelna była koronka przez którą dostawała się wilgoc.

Edytowane przez pit55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam i ja już w ładnej nowej kopercie ale wybaczcie nie chce mi się robić fotek.Moje pytanie to jak i po czym ustalacie roczniki tych zegarków czy jest tak że mnożna dokładnie to ustalić łącznie z kwartałem jak w niektórych ruskach ?

post-59322-0-44219000-1455545135_thumb.jpg

post-59322-0-62940600-1455545145_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cofniesz się parę stron w tym wątku to znajdziesz linki gdzie są wszystkie modele. Strony są w języku niemieckim ale możesz porównać swój model z zdjęciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe nie tak do konca ale te akurat lubię a nawet bardzo  za to nie nawidzę ruhli.no Grześ ale twój jest piękny ja do swojego polowałem na koperte prawie pół roku he ale jest w końcu nie uszkodzona 

Edytowane przez daniels36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kupiłem jakieś 10 lat temu w Czechach. Sprzedający twierdził, że jest to zegarek z okresu II Wojny. Przeglądając temat Glashutte spotkałem kilka podobnych ale mój nie ma indeksów na  5  i  7  tylko punkty.  Mam pytanie czy Precisy produkowane były w okresie wojny czy dopiero od 1946.  Zegarek jest sprawny i trzyma godziny mimo swoich lat. Ja wypolerowałem tylko szkiełko i wyczyściłem koperte. Co sądzicie o tym egzemplarzu.

post-89075-0-95885900-1456342433_thumb.jpg

post-89075-0-57731500-1456342522_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.