Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ZAX

Wasze zegarki Glashutte (GUB)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie pozytywnie nakręconych kolekcjonerów. Zachęcam Was do prezentowania "tu" Waszych zegarków pochodzących z niewątpliwie wspaniałej manufaktury Glashutte. Przedstawiam okaz który zagościł w mojej kolekcji... a oto on :rolleyes:.

post-34399-0-99696900-1302598869_thumb.jpg

Edytowane przez ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję jeszcze zdjęcie ładnej ręcznie malowanej dameczki- wisiorka: Glashutte ura. Pozdrawiam ZAX i gorąco zachęcam do dzielenia się Waszymi zdjęciami i uwagami.

post-34399-0-00694800-1295795111_thumb.jpg

post-34399-0-06349000-1295795128_thumb.jpg

post-34399-0-74398900-1295795138_thumb.jpg

Edytowane przez ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przedstawiam Wam mój nowy nabytek- Glashütte "worldtimer" Automatic- jeden z rzadszych modeli tej manufaktury.

 

Kaliber/Werk- 75

Średnica- 36 mm

Wysokość z uchwytami- 42 mm

 

Zachęcam bardzo gorąco do przedstawiania "tu" Waszych zegarków Glashutte (GUB). Pozdrawiam ZAX

post-34399-0-90836800-1298471857_thumb.jpeg

Edytowane przez ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu mój - na stareńkiej sześćdziesiątce :lol: IMO cudeńko :)

 

post-2232-0-19590700-1331822228.jpg

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moj zmeczony zyciem egzemplarz :lol:

Wskazowki i indeksy pomalowane domowym sposobem przez poprzedniego wlasciciela

post-33326-0-90101800-1298486291_thumb.jpg


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmwas Yenjay bardo Wam dziękuję za zainteresowanie umieszczenie zdjęć Waszych cacuszek (piękne zegareczki- szczerze takich mi jeszcze brakuje :)) i zachęcam do dalszych "działań" bo na KMZiZ nie ma tematu dotyczącego tej marki- a to dużyyy błąd.

Na zachętę dodaje kolejnego sikora z mojej skromnej kolekcji.

 

Pozdrawiam ZAX.

post-34399-0-29925900-1302599188_thumb.jpg

Edytowane przez ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A tu moja perełka:

 

Glashütte Original Spezimat Flieger:

- kaliber GUB 10-30, m.in.: 22 kamienie, data, stop sekunda

- tytanowa koperta

- śliczna koronka

- tarcza, która wygląda jak emaliowana

- złocony werk, przepięknie szlifowany - po prostu cudo ukryte pod pełnym deklem

 

post-27995-0-49601000-1331823645.jpg

post-27995-0-12041700-1331823647.jpg

post-27995-0-82210300-1331823648.jpg

post-27995-0-16650900-1331823650.jpg

post-27995-0-63290300-1331823651.jpg

 

Edit: Zmiana treści i zdjęć na ładniejsze ;)

Edytowane przez GONZO

Pozdrawiam,

GONZO

TISSOT "Le Locle"

SEIKO SKX807 "Aviator"

SEIKO SKX781 "Orange Monster"

SEIKO SND371 "Daytona"

ORIENT CEM65002 "Blue Mako"

Glashütte Spezimatic

Pisano Skeleton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu moja perełka:Glashütte Original Spezimat Flieger, kaliber GUB 10-30.

Koperta tytanowa, śliczna koronka, werk złocony, przepięknie szlifowany - po prostu cudo ukryte pod pełnym deklem.

 

Noo... faktycznie perełka. Kaliber 10-30 to juz w zasadzie inna jakość, gdyż powstał po upadku DDR-ów, gdy enerdowski VEB Glashütter Uhrenbetriebe GUB przemianował się na Spólkę z o.o. o nazwie Glashütter Uhrenbetrieb GmbH, która stosowała już wyroby od ETY.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziś moją nadal skromną kolekcję uzupełniły 2 kolejne zegareczki... sikory Glashutte. Jestem z nich szczególnie dumny bo są jak na swoje lata bardzo dobrze zachowane. Przyznaję bez bicia (co widać na zdjęciu) że w zegarku po prawej- (Glashutte BISON) brakuje sekundnika oraz "wypełnienia" wskazówki minutowej- ale i tak jest śliczny ;) że o tym adin już nie wspomnę...

Pozdrawiam ZAX.

post-34399-0-69932900-1299078669_thumb.jpeg

Edytowane przez ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu moja perełka (...)

 

 

Boski!!! Zwłąszcza z tyłu ;). Te NRDowskie też fajne. ogólnei bardzo ciekawy materiał na kolekcję z tych Glashutte'ów.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

(...)Te NRDowskie też fajne. ogólnei bardzo ciekawy materiał na kolekcję z tych Glashutte'ów.

 

Jutro powinien dotrzeć kolejny zegarek więc bankowo zdjęcia zostaną niebawem zaprezentowane :).

Pozdrawiam ZAX.

Edytowane przez ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą przesyłam zdjęcia kolejnego automatycznego egzemplarza: Glashutte Spezimatic kaliber 75 na 26 kamieniach produkowanego w latach 1964-1980. Zegarek jest "zmęczony życiem" i muszę poprawić mu mejkap oraz wymienić wskazówkę sekundnika na oryginalną- oczywiście u specjalisty (może znacie kogoś zaufanego na Dolnym Śląsku ??). Mechanizm czyściutki na dobrym chodzie. Zegareczek na żywo prezentuje się całkiem przyzwoicie a na zdjęciach- sami widzicie...

 

 

P.s. Pozdrowienia dla Piotra R. :).

 

ZAX

post-34399-0-22485500-1299228818_thumb.jpeg

post-34399-0-37808400-1299228829_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to mój pierwszy post na Szanownym Forum chciałbym, przede wszystkim, pozdrowić wszystkich Użytkowników i pogratulować wszechstronnej wiedzy z tak szerokiego zakresu, jakim niewątpliwie jest zegaro i zegarko filia(sorki za niezbyt zgrabny neologizm). Od jakiegoś czasu staram się uratować/przywrócić do życia coś co kiedyś było szlachetnym bytem mechanicznym służącym do odmierzania czasu. Jestem w trakcie odtworzenia zegarka GUB Glashutte kaliber 69.1 z kalendarzem. NIESTETY, KU MOJEJ ROZPACZY nie mogę nigdzie trafić na górną część koperty do wspomnianego tykacza(mam wszystkie inne części). W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą do WSZYSTKICH MILOSNIKÓW TEJ MARKI o ulżenie mej doli i przeszukanie swych zasobów. Być może uda się komuś znależć ową część i odstapić mi ją. Pozostaje mi trwać w wytrwałości poszukiwacza i nadziei, iż gdzieś znajdzie się pożądana przeze mnie część.Pozdrawiam-krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem w trakcie odtworzenia zegarka GUB Glashutte kaliber 69.1 z kalendarzem. NIESTETY, KU MOJEJ ROZPACZY nie mogę nigdzie trafić na górną część koperty do wspomnianego tykacza(mam wszystkie inne części). W związku z powyższym zwracam się z uprzejmą prośbą do WSZYSTKICH MILOSNIKÓW TEJ MARKI o ulżenie mej doli i przeszukanie swych zasobów. Być może uda się komuś znależć ową część i odstapić mi ją. Pozostaje mi trwać w wytrwałości poszukiwacza i nadziei, iż gdzieś znajdzie się pożądana przeze mnie część.Pozdrawiam-krzysztof

"Górne części" DDR-owskich zegarków były najczęściej grubo złocone, więc trafiały do "odzyskiwaczy surowców", daj jakieś zdjęcia bo moja szklana kula nawaliła, a może być, że mam gdzieś w "złomie" taką kopertę.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
post-27995-0-26661700-1331824970.jpg

post-27995-0-77139700-1331824967.jpg

post-27995-0-10686200-1331824969.jpg

Edytowane przez GONZO

Pozdrawiam,

GONZO

TISSOT "Le Locle"

SEIKO SKX807 "Aviator"

SEIKO SKX781 "Orange Monster"

SEIKO SND371 "Daytona"

ORIENT CEM65002 "Blue Mako"

Glashütte Spezimatic

Pisano Skeleton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

(...) daj jakieś zdjęcia bo moja szklana kula nawaliła, (...).

 

Dobre :D !

 

Masz, kolego ZAX, bo ładny temat się robi. Musiałem sprawdzić czy mechanizm ma ładne wychylenia balansu, wiec go otworzyłem. Miałem wątpliwości, bo niby po przeglądzie, ale brzmiał tak jakby "słabo". To chyba zasługa cieniutkich palet kotwicy, bo pracuje ładnie. Przy okazji - fotka :)

post-2232-0-43004100-1299329676_thumb.jpg

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Górne części" DDR-owskich zegarków były najczęściej grubo złocone, więc trafiały do "odzyskiwaczy surowców", daj jakieś zdjęcia bo moja szklana kula nawaliła, a może być, że mam gdzieś w "złomie" taką kopertę.

 

Dziękuję za zainteresowanie i szybka odpowiedź na moja prośbę. Co do fotografii poszukiwanej przeze mnie górnej części koperty to niestety nie mam własnych zdjęć, a niechciałbym być oskarżany o kradzież praw autorskich cudzego dorobku. Jest jednak sposób, aby zobrazować przedmiot moich starań ;). Otóż zaraz za Twoim postem, w którym odpowiadasz na mój wpis Szanowny Kolega GONZO umieścił zdjęcie swojego zegarka. Sądzę, iż jest to taka sama koperta o jaką mi chodzi. Moje dotychczasowe obserwacje pozwalaja mi wywieść wniosek, że do takich kopert pakowano zarówno mechanizmy o napędzie automatycznym jak i tych nakręcanych ręcznie. Gdybyś był dalej tak uprzejmy i znalazł chwilę, aby przejrzeć swoje zasoby to będę zobowiązany.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za chęć przyjscia mi z pomocą.

Ps 1 GRATULUJĘ WSZYSTKIM KOLEKCJONEROM ZEGARKÓW Z GLASHUTTE ICH PEREŁEK.

Ps 2 MAM NADZIEJĘ, IŻ KOLEGA GONZO NIE BĘDZIE MIAŁ MI ZA ZŁE, ŻE POŚREDNIO KORZYSTAM Z JEGO FOTOGRAFII!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż zaraz za Twoim postem, w którym odpowiadasz na mój wpis Szanowny Kolega GONZO umieścił zdjęcie swojego zegarka. Sądzę, iż jest to taka sama koperta o jaką mi chodzi.

Myślę, że wykorzystanie zdjęcia do takiego celu jak Twój, to nikomu na forum (i poza nim pewnie też) nie będzie przeszkadzać, co innego jakbyś je wykorzystywał w celach komercyjnych.

Przejrzę moje "zbiory" (trochę to potrwa), ale wydaje mi się, że akurat takiej to najprawdopodobniej nie mam.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolego Kujawiak też sprawdzałem u siebie i niestety. Musisz cierpliwie czekać i sprawdzać np. na allegro tam czasem można coś wyrwać. Ostatnio za 100zł został sprzedany naprawdę DUŻY zestaw części do GUB: dekla tarcze i wiele wiele innych.

Trzymam kciuki żeby Piotr wygrzebał coś w swoich zbiorach.

Pozdrawiam ZAX.

 

Jeszcze jedno rozwiązanie. Możesz przeszukać tu: http://allegro.pl/du...1478991515.html Ostatnio ten zestaw był wystawiony na sprzedaż ale nie uzyskał ceny minimalnej. Może coś dopasujesz- oby tak !!. Napisz do człowieka że jesteś zainteresowany "tą" kopertą i zapraszamy do podzielenia się owocem Twojej pracy.

Pozdrawiam ZAX

Edytowane przez ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kujawiak też sprawdzałem u siebie i niestety. Musisz cierpliwie czekać i sprawdzać np. na allegro tam czasem można coś wyrwać. Ostatnio za 100zł został sprzedany naprawdę DUŻY zestaw części do GUB: dekla tarcze i wiele wiele innych.

Trzymam kciuki żeby Piotr wygrzebał coś w swoich "zbiorach".

Pozdrawiam ZAX.

 

 

Obserwuję aukcje na wszystkich dostępnych mi portalach aukcyjnych. Nawiazałem też kontakty z ludźmi, którzy trudnia się sprzedażą części do starych zegarków. Niestety, chyba wszystkie koperty do GUB-ów, jak zauważył Kolega Piotr, zostały przetopione w celu odzyskania z nich złota.Ja jednak nie poddam się i mam nadzieję, że dołączę do Waszego Klubu z odtworzonym zegarkiem z DDR-u.Pytanie tylko kiedy? Pozdrawiam.krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Myślę, że wykorzystanie zdjęcia do takiego celu jak Twój, to nikomu na forum (i poza nim pewnie też) nie będzie przeszkadzać, co innego jakbyś je wykorzystywał w celach komercyjnych.

Przejrzę moje "zbiory" (trochę to potrwa), ale wydaje mi się, że akurat takiej to najprawdopodobniej nie mam.

 

Ano fakt, muyślę że za tego typu "wypożyczenie"| zdjęcia nikt awantur wszczynać nie powinien, bo i po co? Ilekroć wrzucam jakąś fotkę na Forum jedno, drugie czy trzecie, to mam świadomość, ze być moze pójdzie dalej :). Dopóki nie trafię na moje fotki w czyjejś aukcji np na allegro, to żadnych burd z mojej strony nie będzie, nawet cieszę się, że się przydają ;). Sądzę, że przynajmniej większość Kolegów myśli tak samo :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze WIELKIE dzięki za linki do ciekawych stron na pewno się przydadzą w studiowaniu :).

Pozdrawiam ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę oderwać wzroku od tych zegarków http://watch-wiki.de/index.php?title=Kategorie:VEB_Glash%C3%BCtter_Uhrenbetriebe_Uhren_mit_GUB_75.

Naprawdę cacuszka.

 

Dodam jeszcze że te telewizorki są obłędne:

http://watch-wiki.de/index.php?title=Datei:GUB_HAU_mit_GUB_75-ag.jpg

http://watch-wiki.de/index.php?title=Datei:GUB_HAU_mit_GUB_06-66-ac.jpg

 

Jak ktoś jest w posiadaniu (i chce się pozbyć) takich zegarków typu "telewizorek" proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Witam... Mam trochę różnych zegarków, ale "glassy" tylko 2. Niemniej noszę je z dumą na nadgarstku. Oba spezimatic na 26 kamieniach.

Starszy

glass1.JPG

 

Trochę już styrany, ale po konserwacjach ciągle na dokładnym chodzie:

glass1_2.JPG

 

Ostatnio nabyty taki NOSik

glass2.JPG

 

Z tym nowszym się trochę dziwnie czuję, bo wygląda jak z fabryki ;-)

Pzdr

D@dik

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.