Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ZAX

Wasze zegarki Glashutte (GUB)

Rekomendowane odpowiedzi

Orle - jeśli wymieniłeś plexi, i chcesz go nosić i jest tak jak piszesz Pamiątką po Dziadku - to może warto zostawić go w takim stanie? Zegarek z historią, mający już dziesiąt lat - kwestia czy koniecznie chcesz go odnowić czy też pozostawić takim jakim zostawił twój bliski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tylko szybkę na identyczną bo tamta luka nie dawała mi spokoju, generalnie zegarek ładnie się prezentuje minimalne rysy jutro zrobię lepsze zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotce prezentuje się całkiem ładnie :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotce prezentuje się całkiem ładnie :)

 

Choć wydaje mi się, że napis Glashutte jest za bardzo pochylony, a pozostałe napisy ciut za grube. No i chyba tarcza ma ten renowatorski brokacik, choć trudno to ocenić, bo fotka mało wyraźna.

Niemniej gratulacje - dałes zegarkowi nowe zycie, a to najwazniejsze


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zegarek wygląda po renowacji

Wygląda jak milion $.Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi jak marzenie, na dobe spieszy tylko jakies 30 sekund. A jak w nocy się obudze to słysze jego cudowne cykanie z drugiego końca pokoju. Naprawa warta kazdej złotówki:)

Czy wiecie czy można założyć jakieś lepsze szkiełko, bo to które mam strasznie sie rysuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu z reguły jest kłopot, bo te zegarki są przystosowane do wysokich plexi. Takie szkła mineralne da się zrobić - mówiła mi Petra Jankova, z Prima, że do modelu Diplomat specjalnie takie "cylindryczne" szkła mineralne zamawiają, ale kosztują ponoć tyle, co niejeden zegarek :) Choc moze doi GUBa da się jakoś taniej, ale z reguły sa z tym problemy. Pociesz się, ze plexi można polerować i tanio wymieniać - wcale nie jest takie straszne :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineralne można też dobrac czasami ze starych zapasów, ale może być problem z porządnym zamocowanie. Koperta przystosowana do pleksy, więc moim zdaniem nie ma co wychodzic przed orkiestrę.

a swoja droga to nie bardzo rozumiem, jak "strasznie" sie to szkło rysuje w czasie normalnego użytkowania? Na hesalicie (pleksie) mikroryski są nie do uniknięcia, ale przy zwykłym uzytkowaniu trzeba długiego czasu, zeby pogorszyły istotnie wyglad szkła. Wtedy wystarczy minuta polerki i znów jest ok :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak kto nosi. W moich zegarkach, o ile nie zdarzy się jakiś wypadek, masz mikroryski na pleksach i mineralne jak nowe po każdym praktycznie czasie eksploatacji (tylko w Citku zebrało o chropowatą ścianę :( ). A w Seikaczu mpojego brata szkło (jak zredsztą cały zegarek) było poorane dosłownie (a to przecież minerlane!!!) - śmiałem się, ze dobrze że się w końcu stłukło, bo po wymianie zegarek znów jakoś wygląda :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie cała kolekcja zegarków Glashutte idzie pod młotek i jeśli jest ktoś zainteresowany zegarkiem lub zegarkami to proszę pisać na prv.

 

Jutro dodam zdjęci kilki innych GUB'ów m.in. marinechronometer 1-71.

 

Pozdrawiam ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem PW.

Szkoda takiego pięknego zbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem PW.

Szkoda takiego pięknego zbioru.

 

ja też wysłałem PW...

 

jaki by nie był powód sprzedaży...to zawsze łezka kręci się w oku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, witam serdecznie wszystkich miłośników zegarków.

 

Oto mój odnowiony i wyczyszczony Glashutte po dziadku. Takiego jeszcze w tej galerii nie widziałem.

post-50928-0-61196700-1341499194_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój odnowiony i wyczyszczony Glashutte po dziadku.

 

Bardzo ładny egzemplarz!

 

Dobrze zachowany, klasyczna stylistyka a do tego srebrna koperta, co niestety nie zdarza się zbyt często...bo większość Hut Szkła z tamtych lat jest pozłacana.

 

A ja osobiście preferuje srebrne koperty.

 

Gratuluje!

 

Piękna i ponadczasowa pamiątka:)

 

pozdrawiam

 

C,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

to mój pierwszy post na forum i postanowiłem pokazać zegarek, który właśnie odebrałem od "lekarza". Niestety wraz ze śmiercią dziadka zegarek zatrzymał się, więc postanowiłem go ratować.

 

A oto i on:

DSC06778.jpg

 

Ciężko ustalić ile ten zegarek ma lat. Babcia myśli, że może to być początek lat 50, z kolei zegarmistrz mówił, że mogą być to 60-70 lata. Może, któryś z forumowiczów jest coś w stanie powiedzieć?

 

Z tego co zegarmistrz jeszcze mówił, zegarek ten ma dość nietypowy mechanizm - cokolwiek to znaczy ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pawelradzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej tarczy nie da się domyć? Zegarmistrz próbował?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówił, że to utleniona farba i nie wyczyści tego... Podejrzewam, że przy generalnym czyszczeniu mechanizmu patrzył i na tarczę, ale najwidoczniej nie dało się tego wyczyścić.

Edytowane przez pawelradzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przedstawiam moje znalezisko sprzątając piwnice trafiłem na ten własnie zegarek nie mam pojęcia co to za zegarek. Jeśli ktoś coś wie na temat tego zegarka prosił bym o napisanie.

 

ps. zegarek jest na sprzedaż jako że nie noszę takich zegarków ciekaw jestem jego wartości

post-51890-0-81989300-1343943873_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś coś wie na temat tego zegarka prosił bym o napisanie.

 

Zegarek pochodzi sprzed 1969 roku...

 

Na zdjęciu widać, że tarcza jest w dość dobrym stanie natomiast koperta i szkiełko bardzo nadgryzione zębem czasu...

 

żeby coś więcej powiedzieć, przydałoby się zdjęcie mechanizmu i dekla...

 

Czy po wyciągnięciu koronki można swobodnie regulować ramiona wskazówek?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Dostałem ostatni taki oto zegarek, pamiątka po dziadku i mam pytanie do Szanownych Kolegów, gdzie mogę we Wrocławiu, za rozsądne pieniądze doprowadzic go do używalności? U Dolińskiego powiedzieli mi, że nie ma sensu go odświeżać bo będzie to kosztowało jakieś 300zł. Macie sprawdzonych zegarmistrzów we Wrocławiu??

http://img528.imageshack.us/img528/4559/20120902211019.jpg

http://img222.imageshack.us/img222/9682/20120902211055.jpg

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Dostałem ostatni taki oto zegarek, pamiątka po dziadku i mam pytanie do Szanownych Kolegów, gdzie mogę we Wrocławiu, za rozsądne pieniądze doprowadzic go do używalności? U Dolińskiego powiedzieli mi, że nie ma sensu go odświeżać bo będzie to kosztowało jakieś 300zł. Macie sprawdzonych zegarmistrzów we Wrocławiu??

http://img528.images...20902211019.jpg

http://img222.images...20902211055.jpg

Pozdrawiam ;)

 

Koperta wyglada całkiem dobrze, tarczę można wyczyścić ewentualnie poszukać na wymianę, dekiel ok, wskazówki ok - nie wiem, za co te 300... Werk uszkodzony?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta wyglada całkiem dobrze, tarczę można wyczyścić ewentualnie poszukać na wymianę, dekiel ok, wskazówki ok - nie wiem, za co te 300... Werk uszkodzony?

zegarek chodzi, ale podejrzewam, że wymaga jakiegoś drobnego czyszczenia, bo właśnie raz chodzi a raz nie, nigdy nie był u zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie,czy ktoś może mi powiedzieć czy GO,ma obecnie zegarki "współczesne vintage" z data i chronografem?

Wiem,że z datą są nie wiem natomiast czy jest połączenie daty z chronografem.

Podobają mi się m.in. Sixties Square Chronograph(czy tam jest eta?),ciekawy jest też Senator Chronograph Navigator tu jest GUB 39-32 czy to ich własny mechanizm?

Pozdrawiam

 

robert


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.