Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ZAX

Wasze zegarki Glashutte (GUB)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie,czy ktoś może mi powiedzieć czy GO,ma obecnie zegarki "współczesne vintage" z data i chronografem?

Wiem,że z datą są nie wiem natomiast czy jest połączenie daty z chronografem.

Podobają mi się m.in. Sixties Square Chronograph(czy tam jest eta?),ciekawy jest też Senator Chronograph Navigator tu jest GUB 39-32 czy to ich własny mechanizm?

Pozdrawiam

 

robert

 

Witam,

 

z mojej aktualnej wiedzy wynika, że niestety nie ma chrono z datą i do tego w wersji Vintage

 

poza tym w Senatorze Chrono Navi jest raczej 39-34, jeśli się nie mylę...

 

a co do mechanizmu, to kaliber 39 i jego odmiany jest produktem in-house GO i jest to mechanizm zdecydowanie godny polecenia...solidny i wytrzymały.

 

Poniżej zamieszczam dane techniczne cal. 39, krótka opinię i info o jego odmianach:

 

The cal. 39 has proven to be a reliable and accurate automatik movement. It was the first to follow the GUB 10-30 to fit the Senator series.

 

Specs:

 

Diameter: 26.2mm

Thickness: 4.3mm

Balance: normal metal alloy balance

Frequency: 28,800 bph

Power Reserve: 42 hours (+/- 5%)

 

Complications: Cal. 39-51(Double Calendar), Cal. 39-42 and Cal. 39-43(Big Date), Cal.39-34 (Senator Chronograph XL), Cal. 39-47 Panoramadate (Sixties), Cal. 39-55 (GMT), Cal. 39-50 ("Ewiger Calender"), a very versatile base movement.

 

Steine: Kaliber 39-55 (GMT, 40 Steine), Kaliber 39-52 (Automatik, 25 Steine), Kaliber 39-50 (Ewiger Kalender, 48 Steine), Kaliber 39-41/39-42 (Panoramadatum, 44 Steine), Kaliber 39-31 (Chronograph, 51 Steine), Kaliber 39-21/39-22 (Datum, 25 Steine, Schwermetallschwungmasse)

 

Other Features: 21K gold trimming automatic winding weight, single-directional winding, anticlockwise winding, single barrel, gooseneck spin and Glashutte traditional 3/4 plate.

 

I fotka 39-47

post-40101-0-68642500-1347532426_thumb.jpg

Edytowane przez Caliber 89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem ostani post w złym dziale a moderator skierował mnie tu więc tylko przekleję zawartość:

 

Cześć! Podczas domowych porządków natknąłem się na zegarek który kiedyś moj ojciec wygrał w karty za zachodnią granicą. Nie jestem kolekcjonerem ale chciałbym dowiedzieć się coś o tym zegarku, tymbardziej, że w sieci nic nie znalazłem na temat tego konkretnego modelu. Czy mogę Was prosic o pomoc i ewentualną wycenę? Pozdrawiam:)

 

205tbhk.jpg

 

2vwiwev.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 3 zegarki Glashutte. Parę też sprzedałem. Dziś doszedł ten oto Bison :)

 

dscf4918k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy dobrze trafiłem ,czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy ten zegarek Glashutte kaliber 41 , wart jest naprawy ponieważ nie działa [tzn nakręcić można go tylko 2-3 milimetry do przodu] chodzi czy ,,warta jest skórka za wyprawkę"Tzn naprawa w stosunku do ceny.,Wygląda na lata 60 -te ?

Jestem z Białegostoku.

Pozdrawiam

post-58605-0-14549500-1357852753.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum. Mam pytanie dotyczące zegarka ktory dostałem po dziadku. Bardzo mało o nim wiem i nie moge za wiele znalezć w internecie, przy okazji szukania jakiś informacji trafiłem na tą strone.

Mam prośbe jeśli ktoś zna ten zegarek lub tego typu i moze mi cos wiecej o nim powiedzieć.

Od np lat produkcji, specyfike, cene,.To byłbym bardzo wdzieczny.

Z tyłu zegarka jest napis:,, edelstahlboden stossgesichert Plaque 20 mikrometer wassergeschutzt made in germany 088083"

z przodu (chyba),,glashutte spezimatic 26 rubis"

Jest on pozłacany jak bedzie widać(mam nadzieje) na zdjęciu

Z góry dziękuje za poświecony mi czas.

Pozdrawiam

 

Ps pasek jest nieorginalny

http://www.sendspace...5de852e749/view

http://www.sendspace...e7745f67ca/view

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-35065-0-08080400-1358941468_thumb.jpgpost-35065-0-08080400-1358941468_thumb.jpg

 

Witam mam takie Glashutte (musle ze to nietypowy spezimatic) ale nic o nic nie wiem czy to jakis sportowy model nie moge nic znalesc o danym modelu i nigdzie sie z takim nie spotkalem! moze ktos cos podpowie??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwałem po małych targach od zegarmistrza taki oto zegareczek z naciągiem ręcznym na 17 Rubinkach z mechanizmem GUB 69.1

Dzięki linkowi Pana Piotra wiem, że to lata 60-te.

Zegarek leżał w stercie złomu i długo musiałem nachodzić mego zegarmistrza, aby sięgnął po niego i go dla mnie ożywił, ale się w końcu udało. :D

post-46446-0-49112400-1359552299.jpg

post-46446-0-07634800-1359552317.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz go pokazywalem ale teraz chcialem sie dowiedziec czy i jak mozna sie pozbyc tych plamek z tarczy

107l660.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz go pokazywalem ale teraz chcialem sie dowiedziec czy i jak mozna sie pozbyc tych plamek z tarczy

Poszukaj na forum, są co najmniej dwa watki na ten temat, na pewno znajdziesz tam potrzebne informacje.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kolekcja Glashutte powiększa się co jakiś czas, chociaż nie szukam jakoś specjalnie zegarków tej marki. Faktem jest, że chociaż mechanizm w Spezimaticach wygląda, jakby był cięty z puszki po konserwach, to same zegarki mają w sobie to niewytłumaczalne "coś"....

 

IMG_9643.JPG

IMG_0121.JPG

IMG_3212.JPG

 

i jeszcze kilka:

 

IMG_9884.JPG

IMG_0122.JPG

IMG_0124.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta w tym bizonie to chyba powtórnie chromowana?Bo u mnie wygląda trochę inaczej

2013-02-15%2011.08.40.jpg

A przy okazji dwa Pracisy (poprzednik GUB-a) na pierwszym powojennym glashuckim werku nr.61

2868590246.jpeg

2868590246_7.jpeg

2012-11-14%2011.56.58.jpg

559081stary_gub.jpg

Ciekawostką w tym werku typu trzy czwarte jest możliwość wymiany sprężyny bez konieczności demontażu mostka.Bęben wysuwało się bokiem.

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie najważniejszy zegarek w moim skromnym zbiorze.

Taty nie ma :( a zegarek jest...

 

 

gubmj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wpadł w moje ręce zegarek Glashutte spezimatic. Bardzo chciałabym go odnowić. Jako totalny laik nie mam pojęcia na co zwrócić szczególną uwagę podczas rozmowy z zegarmistrzem. Zegarek nie ma wskazówek. Wydaje mi się,że coś z mechanizmem jest nie tak bo jeden element jest zupełnie ruchomy a chyba tak być nie powinno (ale tak jak pisałam zupełnie się na tym nie znam) .

 

Czy któryś z Panów mógłby mi podpowiedzieć czym kierować się podczas rozmowy z zegarmistrzem? Może ktoś z Katowic jest godny polecenia?

 

Z jakiego okresu może pochodzić ten zegarek?

 

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie wskazówki i informacje :)

Pozdrawiam serdecznie

 

img0083tr.th.jpg

 

img0087m.th.jpg

 

img0086mz.th.jpg

 

img0084za.th.jpg

Edytowane przez elerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten element ruchomy to jak najbardziej wszystko ok. To wahnik , którego zadaniem jest nakręcanie mechanizmu bo zegarek jest z naciągiem automatycznym, czyli nakręca się samoczynnie poprzez ruch ręki.

Nie jestem specjalistą w tym temacie więc bez podania kalibru mechanizmu nic więcej na jego temat nie powiem.

Na pewno koledzy podrzucą ci trochę więcej informacji i na temat samego zegarka jak i godnego zegarmistrza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą w tym temacie więc bez podania kalibru mechanizmu nic więcej na jego temat nie powiem.

 

Nie trzeba specjalisty - na fotce nawet widać sygnaturę.

Mechanizm to GUB-75 - bardzo popularny i niezły mechanizm produkowany w latach 1964-80.

Zegarek z drugiej połowy lat 60-tych.

Jesli chodzi o przywrócenie go do zycia, to przeglad mechanizmu, uzupełnienie braków oraz ogólna kosmetyka, to niezbędne minimum.

Jesli chcesz, zeby był w stanie "jak z fabryki" to konieczna całkowita renowacja - odnowienie tarczy i koperty plus to, co napisałem wyżej


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Katowic mogę polecić Pana Adama Graczyka, ulica kochanowskiego...

 

Z Panem Adamem współpracuje już od dłuższego czasu i wszystkie moje zegarki z kolekcji najpierw trafiają do niego na przegląd.

 

Mogę śmiało polecić,,.

 

natomiast co do Twojego zegarka - elerka - to chyba najpierw zastanowiłbym się czy tak obszerna renowacja ma sens?>

 

to znaczy jak najbardziej chwali się, że chcesz go ożywić ale obawiam się, że koszt renowacji może znacznie przekroczyć jego wartość a do tego za tą kwotę może byłbyś w stanie kupić GUBa w znacznie lepszym stanie, nie wymagającego aż tak dogłębnej naprawy.

 

Ale jeśli zdecydujesz się na usługi Pana Adama to na pewno dobrze Ci doradzi.,

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ elerka

Witam! mi GUBa całkiem fajnie i niedrogo odświeżył zegarmistrz z Paderewskiego - nie pamiętam teraz nazwiska - jak chcesz namiary odezwij się na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajtek ot i wyszła moja kompletna ignorancja w tym temacie... :ph34r: Dziękuję za uświadomienie!

 

Artur Bardzo dziękuję za szczegółowe informacje!

 

Caliber 89 Dziękuje za namiary! Zegarek otrzymałam od babci (razem z zegarkiem marki Wostok i damskim zegarkiem marki Slava ) dlatego zależy mi (właściwie nam - bo sprawa dotyczy także mojego męża) na odnowieniu właśnie tego modelu. Najprawdopodobniej i tak na pierwszy ogień pójdzie zegarek marki Wostok (jest w najlepszym stanie ) ale i ten zegarek niewątpliwie doczeka się swojego drugiego życia :) Postaram się dotrzeć do poleconego zegarmistrza i od niego uzyskać dalsze informacje. Orientacyjnie jaki może być koszt takiej renowacji? Mam na myśli orientacyjny przedział cenowy by wiedzieć czego się mniej więcej spodziewać.

 

 

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam!

Edytowane przez elerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich również pokażę swoje niemiaszki i przy okazji zadam pytanie. Spezimatik z białą tarczą ma na niej delikatną kaszkę i logo jest jakgdyby namalowane czy bogła być odnawiana.

post-56584-0-98691100-1368033579_thumb.jpg

post-56584-0-67848200-1368033594_thumb.jpg

post-56584-0-55818700-1368033610_thumb.jpg

post-56584-0-00439000-1368033631_thumb.jpg

post-56584-0-96238600-1368033660_thumb.jpg

post-56584-0-15413500-1368033680_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z podwójną data gdzieś dostał ale nie uszkodził tarczy nie długo będzie lśnił.

post-56584-0-91644300-1368033785_thumb.jpg

post-56584-0-02787600-1368033801_thumb.jpg

post-56584-0-93058900-1368033819_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.