Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matrixman

Co tak naprawdę oznacza Swiss Made ?

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się ostatnio na stronie http://zegarkicasio.blox.pl/2011/01/Co-to-znaczy-SWISS-MADE.html na wyjaśnienie pojęcia Swiss Made, cytat:

 

"Po paru rozmowach z klientami doczytałem dokładniej. Wyszlo ze nawet ja mialem za dobre wrazenie o tym czym jest "SWISS MADE" w zegarkach, choc czesto przypominalem - swiss made to nie znaczy od zera w szwajcarii.

 

Wedlug definicji standardu z 1971 roku:

 

Zegarek moze byc swiss made jezeli:

- ma szwajcarski mechanizm

- jest montowany w szwajcarii

- przechodzi koncowa kontrole w szwajcarii

 

A szwajcarski mechanizm to:

- jest skladany w szwajcarii

- przechodzi kontrole w szwajcarii

- minimum 50% wartosci czesci mechanizmu jest produkowana przez szwajcarskich producentow.

 

Tak wiec mozna kupic zegarek z chinska koperta i bransoleta ktorego wiekszosc czesci mechanizmu pochodzi z chin, choc jako ze sa tanie stanowia ponizej 50% wartosci mechanizmu.

 

W wersji ekstremalnej pewnie nawet chinczycy siedza w malym mieszkanku pod zurichem i skladaja zegarki ktorych mechanizmy pochodza z shenzen, a tylko jeden wychwyt jest z malej fabryki Pana Chao mieszkajacego od lat pod Genewa. Jest to jednak wyjatkowo drogi wychwyt, drozszy nawet niz cala reszta tego mechanizmu stanowiac ponad 50% jego wartosci.

 

Myslalem ze to 50% zegarka ma byc szwajcarskie, a to 50% wartosci mechanizmu tylko. Wyjasnia dlaczego naturalnym jest znalezienie na targach w HK producenta tarcz Bisset swiss made ktorymi chwali sie na swoim stoisku.

 

Ja zwykle mowilem ze swiss made to legenda bez podparcia, ale teraz mam do tego jeszcze mocniejsze argumenty. Jestem w mniejszosci, wiec ciekaw jestem czy wywolam tym jakas dyskusje. :rolleyes:"

 

Czy Waszym zdaniem jest to prawda i czy od pewnego czasu tak naprawdę jest to bardzo szerokie pojęcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to żadna nowość ta informacja... Więc nie sądzę aby burze wywołała...

 

 

-------------

Ale to już - jak każde uogólnienie - to bzdura:

Ja zwykle mowilem ze swiss made to legenda bez podparcia,

---------------

No i jeżeli to taka łatwizna, dlaczego wszyscy producenci zegarków nie przenoszą się do Szwajcarii? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.