Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Pomoc w wyborze.

  

41 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym ja podejmował decyzję to pewnie budżet by mi podpowiedział ;)

 

Monaco chodzi za mną od bardzo dawna ale...

 

Tudor mnie rozwalił (jak go w innym wątku pokazałeś) i jest nr 1

nr 2 to Monaco - klasa sama w sobie i jaka historia a to ważne dla mnie

ale przyznam,że jeżeli limitacja 300 SLR jest niska to bym rozważył przesunięcie na pozycje nr 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za cenne rady i sugestie, decyzje już podjałem i temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam i dziękuje, Michał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Monaco. Po prostu najciekawszy z podanych, charakterystyczny, niebanalny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za cenne rady i sugestie, decyzje już podjałem i temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam i dziękuje, Michał.

 

Proszę bardzo. Michał, czekamy na zdjęcia Monaco w Galerii... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, najpierw iwucek ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za cenne rady i sugestie, decyzje już podjałem i temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam i dziękuje, Michał.

 

Michał, tyle osób zaangażowało się w wybór zegarka dla Ciebie, że pewnie będziemy niepocieszeni jak nie podzielisz się z nami który wybrałeś...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę spóźniony głos ale w konfrontacji Sir Stirlinga Mossa vs. Steve Mcqueen mimo wszystko zdecydowanie ten drugi ;)

Z resztą moje zdanie na ten temat już znasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, tyle osób zaangażowało się w wybór zegarka dla Ciebie, że pewnie będziemy niepocieszeni jak nie podzielisz się z nami który wybrałeś...:D

Niespodzianka :D

 

 

Iwucek miał być w Galerii w styczniu, mam nadzieję, że dotrzymasz terminu? ;)

W trawie piszczy i wróble ćwiergają że będzie w piątek a najdalej w poniedziałek :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, nic sie nie zmieniło prócz kolejności ;)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/52457-plan-na-zegarek-w-roku-2011/

 

Zastanawia mnie tylko ostatnia pozycja - mam pare alternatyw. Ale to jescze nie czas na dyskusje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, nic sie nie zmieniło prócz kolejności ;)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/52457-plan-na-zegarek-w-roku-2011/

 

Zastanawia mnie tylko ostatnia pozycja - mam pare alternatyw. Ale to jescze nie czas na dyskusje.

 

No właśnie, nie dziwię się, że zacząłeś od PAM'a, ale ten Tudor też grzechu warty:)

 

Chyba coś pomyliłem, PAM'a jeszcze chyba nie realizujesz... myślałem raczej o IWC, który ma przyjść do Ciebie na dniach...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Michał, Panerai w pozniejszym terminie bedzie moim prezentem urodzinowym. Najpierw na dniach Aquatimer. Oczywiscie szukam jeszcze czegos wieczorowego i tutaj pojawia sie jeszcze temat Nomosa Zuricha procz Nomosa chodzi za mna jeszcze cos od Dornblutha. Mozliwe ze Deepsea zamienie na Dornblutha i portugalczyka choc jezeli zdecyduje sie na portugalczyka to odpuszcze Nomosa... Nie ukrywam ze ciagnie mnie tez do Glashutte Orginal, nie jest mi tez obojetna firma Meistersinger, mam rowniez ciągotki do Seiko Marinemastera - Troche to wszystko skomplikowane ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam do was ostatnie w tym miesiącu pytanie. Myslałem dzisiaj o tym cały dzien w pracy :):)

 

Niebisekie Monaco calibre 12 czy szare calibre 11 ?

 

Prosze wziąć pod uwage że calibre 11 jest droższe o dobre kilkaset euro, więc niestety sporo :)

 

Warto?

 

post-27475-0-50400700-1331813429.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoooo...nie widzialem tego szarego ale ze mnie gapa. Bierz szarego....świetny...będzie bardziej uniwersalny...bardzo mi się podoba. Ostatnio antracytowy kolor za mną chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary wygląda intrygująco, nie wiem jak wygląda na żywo, więc ciężko się wypowiedzieć jednoznacznie,zastanawiam się czy szary nie jest za "mdły"

 

Za szarym przemawia to że jest "niespotykany" minus nie bardzo wiem jak wygląda na żywo i czy nie jest za "mdły"

Za niebieskim przemawia "historia" minus, że jest (jak się domyślam) bardziej spotykany

 

Biorąc wszystkie za i przeciw ja brałbym niebieski czyli calibre 12


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27475-0-67087100-1331813445.jpg<

post-27475-0-14807600-1331813444.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak dobrze pamiętam to szary bardziej nawiązuje do oryginału, poza tym ma ten magiczny napis HEUER (w sensie, że bez TAGa), ale znowu blue jest blue :)

Nie wiedziałbym, ale mam radę - weź oba i problem ze łba :)

Szary jest też chyba większy, ale nie wiem jakie ma szkło. Też hesalit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, opcja wez dwa odpada :)

 

Szkło szafir a rozmiar taki sam - 39mm. jest tylko troche grubszy.

 

Polecam recenzje :

 

http://www.calibre11.com/review-monaco-vintage/


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też hesalit?

Jak to hesalit? Przecież i w sklepach i na stronie TAG'a pisze że ten model ma dolne i górne szkło szafirowe

# Sapphire crystal glass (versus plastic for previous references)

# Sapphire case back

Tak że obecnie już chyba tylko szafir jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, ja jestem fanem niebieskiego Monaco, ale patrząc obiektywnie na zdjęcie porównawcze z obydwoma zegarkami, powiem tak:

 

- niebieskie Monaco wypada lepiej pod każdym względem.

 

Dlaczego?

 

Bo:

 

- w niebieskim wszystkie kolory pięknie ze sobą grają i kontrastują(vide białe tarczki na niebieskim tle, coś pięknego...podobnie wskazówki, indeksy), w szarym już jest gorzej pod tym względem. Porównaj kontrast i czytelność czcionek i napisów w jednym i drugim zegarku, spójrz na czytelność wskazań na małych tarczkach - w niebieskim super, w szarym nie do końca super...Poza tym szara tarcza wygląda IMHO jakoś mdło...

 

Oczywiście powyższe wywody to tylko moje osobiste zdanie i nie mówię, że szare Monaco jest brzydkie, bo nie jest.

 

Ja tylko mówię, że nie kupiłbym Monaco w innym kolorze, niż niebieski, bo dla mnie ten kolor jest nierozerwalnie związany z tym zegarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak to hesalit? Przecież i w sklepach i na stronie TAG'a pisze że ten model ma dolne i górne szkło szafirowe

 

Tak że obecnie już chyba tylko szafir jest :)

Nie skumałem, że już jest nowa wersja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Monaco to tylko niebieskie!Innych wersji mogliby wcale nie robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się pod tym co powiedział Degustatorr del Monsterro (Tomek)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.