Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazałem pierwszy, to i pokażę drugi z dwu pokazywanych ostatnio na bazarku. B)

Koperta ma krzywe uszy - chyba tak nie powinno być, dałem taką jak w rakiecie kilka postów wyżej, tarcza umyta, werk sprawny na dobrym chodzie.

 

zdjęcie z bazarku.

 

post-68064-0-76430600-1397326084_thumb.j

 

i po odświeżeniu, mam nadzieję że cwiety były w takich kopertach, wydaje mi się że tak, ale nie mam pewności.

 

DSC_0250.jpg

 

DSC_0256.jpg

DSC_0244.jpg

 

 

 

Oba zegarki nabyłem u zegarmistrza, który ma takie samo podejście jak inni już omawiani na forum :o  :lol:  nie ma znaczenia co jest z czego :ph34r:  ważne że pasuje i działa  :lol: .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do uwierzenia, że to ta sama tarcza ?!??!!! 

Jeszcze tylko wypicuj szkiełko, zmień pasek i na spacer!

Brawa !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy, nie mogę się nadziwić, piękna robota! Szczere gratulacje! Nie sądziłbym że z tej tarczy da się tyle wykrzesać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, cieszę się, że się podoba, sprawiło mi to wiele satysfakcji :) i chciałbym to jeszcze powtórzyć w przypadku innych zegarków na których wszyscy postawili "kreskę".

Jeżeli ktoś wie czy taką koperta jest właściwą do tej tarczy czy też nie, to również będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam

Wesołych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Bardzo dziękuję, cieszę się, że się podoba, sprawiło mi to wiele satysfakcji :) i chciałbym to jeszcze powtórzyć w przypadku innych zegarków na których wszyscy postawili "kreskę".

Jeżeli ktoś wie czy taką koperta jest właściwą do tej tarczy czy też nie, to również będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam

Wesołych...

 

Naprawdę świetnie Ci poszło z tym "Cbetem"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki D@dik, miło to słyszeć z twoich ust (czy raczej widzieć z twojego posta :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik
Napisano (edytowane)

Luuudzie zwariowałem ;-) 

Postanowiłem ponosić zegarek bez wskazówek ;-) ale oczywiście radziecki....

W ramach wymiany złomków dostałem nieruchawą z początku Elektronikę 5-202... Po rozebraniu, wyczyszczeniu styków i wsadzeniu zasilania odżyła:

 

elektronika5_1.JPG

 

...z ręcznie opisanym numerem! Tyle, że nie wiem czy to seryjny czy numer telefonu montera ;-)

 

elektronika5_2.JPG

 

Po opucowaniu koperty, która okazała się w nawet niezłym stanie i załadowaniu na tymczasowy pasior (bransoletę mam na razie niekompletną) prezentuje się tak:

 

elektronika5_3.JPG

 

 

 

Po założeniu na łapę zdałem sobie sprawę, czemu w kosmos jej nie zabierali chętnie.... po wyposażeniu całej załogi w takie zegarki nie oderwali by się od ziemi ;-) 

 

elektronika5_5.JPG

 

Mam tylko jeden problem jeszcze: ułamana blaszka styku guzika i na razie nie mam jak ustawić godziny...ale popracuję nad tym też...

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, uruchomileś potencjalnego truposza. I nawet fajny jest.

Pozdrawiam i życzę dalszych reanimacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronika :wub: gratuluję i zazdraszczam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna... ostatnio na forach zegarkowych  bardzo się o tych radzieckich elektronikach rozpisują. Mi się podoba na orginalnej bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przedstawiam Poljota na mechanizmie 3133. Dla lepszego porównania zdjęcie zegarka jest na tym samym pasku. Niestety zdjęcie zegarka przed odpicowaniem, jest kiepskiej jakości, gdyż nie przypuszczałem, że będzie potrzebne lepsze :), bo robiłem go do noszenia, a teraz wpadłem na pomysł (dzięki pytaniu kolegi z forum), żeby pokazać zmiany. Główne zabiegi polegały na polerce koperty, chromowaniu przycisków, wymianie koronek, malowaniu wskazówek. Polerowałem też szkiełko. Najpierw chciałem uzupełnić lumę, ale miałem problem z dobraniem koloru, więc zdecydowałem się na jej całkowitą wymianę. Nie wiem, co było na obrotowym ringu, ale wydawał się czarno-grafitowy, a po umyciu stał się niebieski. Może komuś nie podobać się taka ingerencja, ale przygotowałem go dla siebie, do noszenia na co dzień, mniej mnie tutaj interesowało zachowanie 100 % oryginalności, jednak starałem się, aby tak właśnie było.

post-64566-0-71804600-1400964847.jpeg

post-64566-0-88336600-1400964871_thumb.jpg

Edytowane przez orcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszedł, gratuluję. Jeżeli możesz zdradzić, to jaki był koszt chromowania przycisków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromowałem 4 przyciski, bo doprowadzam do życia jeszcze jeden taki, to zapłaciłem 60 zł plus przesyłka. Czekałem na chromowanie 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pokazać drogę, którą przebyłem z jednym z moich zegarków. Na początku znalazłem kilka zegarków po różnych członkach rodziny, i między innymi ten

 

 e6e009adb976b559med.jpg

Oczywiście nie działał, miał też duże przetarcia na kopercie i otaczającym szkło pierścieniu, szkiełko pęknięte. 

Werk został wyczyszczony i nasmarowany przez kortyzol'a (dzięki), po pewnym czasie znalazłem kopertę w świetnym stanie i z oryginalnym, prostokątnym (nie wypukłym) szkiełkiem. Często musiałem zdejmować tarczę gdyż ciągle miałem problem z kalendarzem, przyczyną była skrzywiona (prze zemnie  :ph34r:  :unsure: ) nóżka tarczy, prostowanie nóżki oczywiście nie powiodło się -( brak doświadczenia to głupie wytłumaczenie więc to przemilczę, podobnie jak zepsucie balansu przed wysłaniem werku do Kortyzola) - i potrzebna była nowa tarcza tą znalazłem zupełnie przypadkowo u zearmistrza szukając czegoś innego. Ostatnim etapem były wskazówki właściwe do tej tarczy ( fotką pomógł Gregorian). Szkiełko przepolerowałem, jednak zostało jeszcze trochę rys ( na żywo prawie niewidocznych).

 

Obecnie wygląda tak 

DSC_0391.jpgDSC_0387.jpg

Ostatnie kilka dni spędził na moim ręku. :rolleyes:  :P  :rolleyes: , i strasznie mnie cieszy, ciągle sprawdzam, która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tam wostok lekko odświeżony :)

 

DSC03477J_eexqsaq.JPG

 

 

wostokjpg_eexqsqq.jpg

 

Jeszcze zim

 

zim1jpg_eewxnwh.jpg

 

DSC03493J_eewxnee.JPG

Edytowane przez seba1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupiony bodajże za 20zł z hakiem na allegro :)

 

Wystarczyło wyszlifować i dołożyć bezel :D Jest jeszcze nowa koronka, bo tamta miała uszkodzony gwint.

A werku w lepszym stanie nigdy nie widziałem!!! Raz przez 25h chodu, zrobił mi odchył wynoszący 0s. Słownie- zero sekund!!! OPIS AUKCJI- NIESPRAWNY!!! NA CZĘŚCI, ZŁOM!

 

med_gallery_40106_1752_177.jpgmed_gallery_40106_1752_16622.jpgmed_gallery_40106_1752_1045612.jpgmed_gallery_40106_1752_1210528.jpg

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo pięknie, świetna robota. Wystarczyło trochę serca i zegarek cieszy oko. Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, a najbardziej cieszą te odratowane zegarki :) Gratuluję nabytku i efektu końcowego!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się reanimacją zegarka, która dała mi sporo radości. Wpadł mi w ręce Wostok Komandirskie - niesprawny i  wizualnie mocno wypracowany, szkoda mi się go zrobiło i postanowiłem zadziałać,  teraz żyje i mocno cieszy. Brakuje jeszcze oryginalnej wskazówki sekundowej i wypełnienia wskazówek - pracuję nad tym, póki co efekt pokażę bo zegarek odżył i wynagradza dokładnym odmierzaniem czasu. Zegarmistrz zajął się mechanizmem i szkłem, a mnie udało się ściągnąć przez Atlantyk do zegarka tarczę, na której czas nie pozostawił śladu na farbie.

dbb30836a4e7206agen.jpg

 

1e4607dc4e37b683gen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  :)

 

Przedstawiam moją Slavę - wygrzebaną ze starego pudła pamiątkę po najlepszym Dziadku na świecie.

Tak wyglądała przed reanimacją:

 

 

post-73234-0-70560100-1406224136_thumb.jpg

post-73234-0-66714900-1406224151.jpg

post-73234-0-91862600-1406224163_thumb.jpg

post-73234-0-21209400-1406224241_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JASZKA - Gratuluję zapału i efektu w przywracaniu pamiątki rodzinnej do życia :D  takie zegarki są najwspanialsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super !!!!!   teraz po złożeniu w całość zegarek pięknie się prezentuje . wielkie gratulacje i niech się dobrze nosi  

 

zdjęcie na nadgarstku najlepsze i w pełni oddaje piękno tego zegarka

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.