Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Usunąłem przy użyciu uniwersalnej mini szlifierki, najpierw kamieniem, potem szczotką stalową,na koniec ręcznie papierem wodnym. Nie robiłem tego na połysk bi chciałem by wyglądało na stare.

Możliwe ze zrobię całą kopertę, i tak jest poniszczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek przed czyszczeniem:

 

di-KULOSAXI.jpg

 

I po odnowieniu (wyprostowanie uszka, czyszczenie tarczy i wymiana paska):

 

di-4CSDZNLF.jpg

 

 

Wygląda dużo lepiej. Może jeszcze spróbuję trochę podczyścić ta tarczę, ale nie wiem czy coś więcej uda mi się poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zakupiłem i pokazałem w nowych nabytkach Rakietę samolocik, kilku kolegów prosiło mnie aby pokazać po SPA, więc pokazuję :) Kopertę jeszcze czeka polerka, no i zdjęcie na szybko z telefonu :)

post-41034-0-08456200-1435341172.jpg

post-41034-0-12875100-1435341180_thumb.jpg


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipek, ale tarcza to chyba nie ta sama ? :blink: bo na nowej napis Rakieta jakąś dziwną czcionką....

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipek, ale tarcza to chyba nie ta sama ? :blink: bo na nowej napis Rakieta jakąś dziwną czcionką....

Gregch, tarcza ta sama, ale niestety ta czcionka (tarcza została poddana renowacji,bo nic nie dało się z nią już zrobić, ale dopiero dzisiaj po porównaniu ze starym zdjęciem okazało się, że .......) zostanie poprawiona.


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregch, tarcza ta sama, ale niestety ta czcionka (tarcza została poddana renowacji,bo nic nie dało się z nią już zrobić, ale dopiero dzisiaj po porównaniu ze starym zdjęciem okazało się, że .......) zostanie poprawiona.

Jakby Ci zepsuli jeszcze raz to pisz do mnie, ostatnio chyba taka tarczę dostałem od przetapiaczy kopert.... Pewnie idealna nie będzie ale przynajmniej oryginał...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci zepsuli jeszcze raz to pisz do mnie, ostatnio chyba taka tarczę dostałem od przetapiaczy kopert.... Pewnie idealna nie będzie ale przynajmniej oryginał...

Dzięki, będę pamiętał :)


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

76e7ffd7fe2d97e3839f6f02c7ac775e.jpg

Panie i Panowie, rady potrzebuje bo nie wiem czy ratować czy dać sobie spokój :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałeś "uratować" parę złotych a jak nie wyszło to pytasz czy ratować zegarek?  

Jak chcesz ją "uratować" żeby później sprzedać to nie będzie się to opłacać.

 

Jak poczytasz parę stron tego tematu to zauważysz że Enkil i inni takie zegarki ratują ale to kwestia umiejętności i indywidualnego podejścia.

Poza tym niektóre zegarki czekają na "uratowanie" miesiącami i dłuzej albo służą do uratowania innych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, rady potrzebuje bo nie wiem czy ratować czy dać sobie spokój :(

Zegarek ogólnie w fatalnym stanie i wg mnie nadaje się jedynie na dawcę. Szkoda zachodu z jakimiś zabiegami bo efektu i tak nie będzie. Za bardzo zniszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to trzeba tu naprawić jedynie pokazywanie dni tygodnia, a to 2 minuty zajmuje.

Jeśli chcesz nosić ten zegarek to zmień kopertę na taką w dobrym stanie, i tyle. A, i szkiełko do polerki lub zmiany.

Można z nim zrobić to, lub kupić tanio rakietę z takim werkiem, w rzadszej/ ładniejszej wersji koperty i tarczy, popsutą kompletnie i wykorzystać ten werk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój majster ma kopertę w nie wiele lepszym ale lepszym stanie do tej rakety. Dokładnie to jest do zrobienia w nim z tą datą :) szkiełko wypoleruje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do mnie trafił zakupiony za 'psie pieniądze' Poljot De Luxe w automacie. Nikt go nie chciał, bo na aukcji wyglądał tak:

di-ZDXV5OA6.jpg
di-WBBB4S2R.jpg

 

A po małych zabiegach, czyli czyszczeniu i smarowaniu wyszło coś takiego. Myślę, że było warto bo Poljocik bardzo cieszy :)

 

di-KGBYUNFB.jpg

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :) Czym polerujesz pozłacane koperty do takiego blasku? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taką pastą. Nie wiem co to jest, ale gość ode mnie z miasta chyba to produkuje, to kupuję u niego. Działa i to nawet bardzo dobrze. Czyszczę nią od 3 lat i jeszcze nie miałem problemów z nią. Niby małe pudełeczko, ale na trochę starcza. W sumie znalezione przez przypadek, jak szukałem pasty do polerowania ekranu w starym telefonie i reflektorów w aucie.

http://allegro.pl/usun-rysy-pasta-polerska-polerowanie-telefonu100-i5073071638.html

 

Edit: Nie tylko pozłacane, ja poleruje nią wszystkie koperty i szkiełka. Ma wyczuwalną ziarnistość, ale nie zauważyłem żeby rysowała koperty.

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką pastą. Nie wiem co to jest, ale gość ode mnie z miasta chyba to produkuje, to kupuję u niego. Działa i to nawet bardzo dobrze. Czyszczę nią od 3 lat i jeszcze nie miałem problemów z nią. Niby małe pudełeczko, ale na trochę starcza. W sumie znalezione przez przypadek, jak szukałem pasty do polerowania ekranu w starym telefonie i reflektorów w aucie.

http://allegro.pl/usun-rysy-pasta-polerska-polerowanie-telefonu100-i5073071638.html

 

Edit: Nie tylko pozłacane, ja poleruje nią wszystkie koperty i szkiełka. Ma wyczuwalną ziarnistość, ale nie zauważyłem żeby rysowała koperty.

Ja też kupiłem u niego tą pastę. Po porównaniu jej działania z działaniem pasty polerskiej "tempo" stwierdziłem że to dokładnie to samo. Taniej wychodzi kupić "tempo" w tubce - choć przy zegarkach faktycznie wygodniej jest nabierać pasty z tych małych pojemniczków.  


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :) Czym polerujesz pozłacane koperty do takiego blasku? :)

tempo3 motoryzacyjna do lakieru działa bardzo podobnie,


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na giełdzie pomiędzy złomem, moim zdaniem jedną z najładniejszych Pobied.....co prawda ładna w niej była tylko, a może i aż tarcza. Mechanizm rozgrabiony z części.Polowałem na ten model już dość długo więc kupiłem z nadzieją, że uda mi się samemu poskładać ją do "kupy".....Po jakimś czasie trafił się ten sam model tylko ze zniszczoną tarczą i balansem ale postanowiłem spróbować i pobawić się w "zegarmistrza" :P Efekt poniżej.... może nic szczególnego ale właśnie te odratowane zegarki najbardziej mnie cieszą :D

 

DSCF9207.jpg

DSCF9229.jpg

DSCF9231.jpg

Najtrudniej było osadzić balans i sekundnik wrrr.....jeżeli chodzi o wskazówki nie wiedziałem jak je założyć i docisnąć i do godzinowej idealnie sprawdził się długopis bez wkładu z otworem o małej średnicy.

DSCF9238.jpg

No i efekt końcowy:

DSCF9247.jpg

DSCF9271.jpg\

DSCF9261.jpg

Do wymiany jeszcze zostało ewentualnie szkiełko i koronka :D Choć szkiełko delikatnie spękane ale jeszcze oryginalne płaskie, więc pewnie zostanie ;) Radość wielka, trochę poświęconego czasu i znikome koszta..... polecam :D

 

ps. sory za słabe foty oraz za ich ilość... jeżeli przesadziłem z ilością zdjęć proszę o info to parę usunę ;)

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i efekt końcowy:

 

DSCF9271.jpg\

 

 

Dla mnie bomba! Przepiękna Pobieda, chapeau bas za jej uratowanie Qba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Qba! Pełen szacun kolego, przez twoje picowanie właśnie zachorowalem na taką pabiedę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qba super robota. Popraw tylko ustawienie wskazówek. Bo na fotce masz godzinę 14.00 a godzinowa wskazówka już za indeksem.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Podobny, bahuone i Qba - świetna robota! Pięknie zreanimowaliście te zabytki techniki! Ładnie się prezentują i znowu żyją. Gratuluję talentu i serca do działania. 

 

Wostoka Podobnego bym tylko na nieco szerszym pasku powiesił, bo trochę lata chyba po tej podkładce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.