Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za miłe słowa :) Tarczy nie dotykałem (została tylko odkurzona).

Odnośnie dawców, to są na bazarku - koszty może się zwrócą.

 

Zegarmistrz bierze tyle standardowo, jednak ja - bezmyślnie - dałem Jemu zegarek nie myśląc o kosztach... :)

 

Faktycznie ładna ta zwiezda. Im dłużej patrzę na zdjęcia tym bardziej chce mi się taką nabyć

 

Zapraszam na bazarek :) Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

No to trzeba o nich zapomnieć i cieszyć oko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia jeszcze z aukcji...

post-82362-0-84647300-1446674843_thumb.jpg

post-82362-0-59361500-1446674865_thumb.jpg

W sumie zalezalo mi tylko na pobiedzie i niektorych damkach ale ze transakcja wiazana to juz tego poljota troche podratowalem...jeszcze tylko szklo nowe musze dorwac...

post-82362-0-53894500-1446675063_thumb.jpg

post-82362-0-69199300-1446675074_thumb.jpg

Edytowane przez popeyefiddichow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakes ty ta tarcze wyczyscil?

Przyłączam się do pytania, bo na pierwszy rzut oka wygląda mi, że to inna tarcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest ta sama......ziemniak,ziemniak i jeszcze raz kartoflem...a potem patyczki do uszu...ale bez chemi sama ciepla woda.

Nawet wewnatrz zera na 10 udalo sie wydobyc bezszkodowo syf....

Calosc okolo 45-60 minut pracy...

Edytowane przez popeyefiddichow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trochę podmalowałem ubytki.

9e2ba9f29e4d4d510c9b72577881aca9.jpgbbc7bcb6c5eddb6721b0748231778a14.jpgpost-68064-0-07349100-1475334771_thumb.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu dostała twarzy :-) Sekundnik malowałeś pędzelkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Słabe zdjęcie ale wyszło naprawdę bardzo fajnie.

Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, lakier do paznokci, na wskazówkach i kropce bezela zielony, fosforyzujący z białym dodatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich,

 

z racji, że jest to mój pierwszy post na forum to chciałbym się w tym miejscu również przywitać. Wasze piękne zegarki, owoc wieloletniego zamiłowania i ogromnej wiedzy zainspirowały mnie do rozpoczęcia własnej przygody z tym pięknym i zacnym hobby.

Na początek udało mi się zdobyć niedużym kosztem takiego oto Łucza z mechanizmem 2209:) Zegarek był w całkiem niezłym stanie, jego koperta i tarcza nawet w bardzo dobrym. Szkiełko nadawało się do przeszlifowania a tarcza do umycia co też zrobiłem. Na zalączonym zdjęciu nie widać jeszcze do końca efektów wymytej tarczy, bo następnego dnia jeszcze troche go pomęczyłem i wyszorowałem tarcze ze śladów po wskazówkach;) Mechanizm działa sprawnie, chociaż troszkę się późni, ale to już do zrobienia jak troche mocniej wtajemnicze się w układ samego mechanizmu.

 

Pozdrawiam :)

post-86243-0-25254500-1447250834_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w dziale radzieckim.

Skoro sam umyles tarczę i wypolerowales szkło to podstawowe umiejętności posiadasz :)

Patrzę na telefonie ale Twoją reanimacja wygląda nieźle. Gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reanimacją tego nie można nazwać, ale użytkowość zegarka została przywrócona; zanitowałem brakującą nóżkę w tarczy :)

79877db7cbe42809035a8241a3f1301a.jpg94bf7cd83ca1e2f1b10d609321a9a140.jpgffc76518fceb072db8e97f604ea71aee.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że samorodek był, tylko nie trzymał się tarczy a mechanizmu. Trzeba było włożyć w dziurkę ;) i popukać ;) sama przyjemność :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Samorodki ostatnio w cenie są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę udało mi się odświeżyć Leningrada :)

 

post-41034-0-68642900-1452423363_thumb.jpg


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę udało mi się odświeżyć Leningrada :)

"Troszkę"! Dobre sobie. Piękny jest Hipek! :wub: Jakbyś uznał że jednak Ci nie pasuje to jestem pierwszy w kolejce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Troszkę"! Dobre sobie. Piękny jest Hipek! :wub: Jakbyś uznał że jednak Ci nie pasuje to jestem pierwszy w kolejce ;)

Dzięki, myślałem, że tarcza lepiej się dopierze

СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwu latach, w końcu się w sobie zebrałem ;) i doprowadziłem do porządku zegarek, który kiedyś posuł się jednemu traktorzyscie ( teść) , a ja na początku przygody zegarkowej go popsułem jeszcze bardziej, i tak sobie do dziś leżał. Teraz pójdzie do gablotki do kolegów :)

5cd78e0a71fccf590f963e8953f4519d.jpg025d5c5de68c7a18ee493d2e780de16d.jpg

Pełny oryginał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się nią chwaliłem w galerii. 
Rakieta, niby nic takiego, popularens ;) Ale strasznie mi się podoba.
Wypolerowałem szkiełko, wskazówki, oraz indeksy delikatną pastą polerską. Były całkowicie zaśniedziałe. Także zająłem się samą tarczą. Delikatny detergent, pędzelek i kilka godzin z marnego i tak życia ;) 
Zastanawiałem się co zrobić z kopertą. Tarcza i reszta miała potencjał. Z jednej strony gryzło mnie sumienie, bo jednak oryginał to oryginał. Ale z drugiej, miałem kopertę bez rys, z bardzo ładnie zachowanym chromem. Ją również umyłem, wypolerowałem. Zrobiłem szybką podmianę i wszystko gra i buczy. Teraz, jedynie pozostaje wymienić sekundnik, ale to jak zaniosę do przeglądu. :) 
Teraz bawię się w podobną reanimacje "svieta". Również się na dniach pochwalę. 
Na zdjęciu, tarcza ma jakieś białe kropki na środku, w rzeczywistości jest czarna, bez żadnej skazy-jest to odbite światło lampki od giloszowanych załamań.  

zegarek_zpsdhqhgwc3.jpg



c7687d71-645a-400c-93d6-c09c236fe35d_zps

Edytowane przez Beniamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Enkil niechcacy mnie zmotywował żeby pokazać jeden zegarek po domowym spa :)

 

Przed

Zdjecie z aukcji

post-47356-0-15281400-1455745899_thumb.jpg

 

Po

 

img-20160217-132133.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

No to i ja pochwalę się paroma wskrzeszeniami ;) na początek casio ediface kupiony na allegro za grosze:

 

FuOXjl.jpg

 

oj marnie to wyglądało. Polerowanko, pasek , zrobiłem czerwony punkcik bo oryginalnie w tej wersji był niebieski ale uznałem że ten lepiej pasuje do paska. No i można śmigać .Tak się teraz prezentuje:

 

ZeM37n.jpg

 

Następna będzie Adriatica Worldchampion oto tak wyglądała:

Ktoś pięknie zakrzywił górne uszka;)

P0DDU0.jpg

 

JOXCIv.jpg

 

ToAfJG.jpg

 

No więc trzeba było wyprostować uszy (udało się), wytrawianie, poler no i chromowanko. Lekkie czyszczenie tarczy, wskazówki zostawiłem w stanie oryginalnym myślę że dodają uroku, a oto co wyszło:

 

g1v3IB.jpg

 

oS6Wfx.jpg

 

ZXCCbq.jpg

 

A teraz pokażę wam co się stało z takim oto zakupionym Komandirskim wyglądał okropnie sporo ryzykowałem, ale podejmując decyzję zakupu miałem plan przetestowania chromowania na tym modelu. 

 

Eynft7.jpg

 

C64zhh.jpg

 

3PYtXX.jpg

 

Wypolerowałem szkiełko i wrzuciłem na chwilę do myjki ultradźwiękowej sprawdzając przy okazji szczelność ;)

heh sam się zdziwiłem co z tego wyszło

 

esd9EK.jpg

 

3IvtN5.jpg

 

dBET74.jpg

 

FMnIQ2.jpg

 

Jak więc widać różne cuda się zdarzają :) niedługo pochwalę się nowo pochromowaną rakietą z czarną tarczą może uda mi się skończyć w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.