Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał75

troche mnie zainspirowaliście tymi rakietami... wyciągnąłem z pudełeczka 2 rakiety... ta na nato będzie się nadawać do odświeżenia... na poczatek polerka szkła...

 

Tak po mojemu to wystarczy wypolerować szkiełko, umyć kopertę i dać sensowny pasek. Będzie super. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady..... szkiełko wypolerowane, koperta odświeżona... jeszcze tylko jakiś bardziej pasujący pasek...

 

 

8eec081905872513f00a9a426ff0e3ab.jpg6f9f4b39ffc08dcd6e6ce933fdc4ce2c.jpgd84b5530413fd3643417a0fb337bf000.jpg1daea880eb93be736f10d97e3cb149a1.jpg1f052eb65440dc94199840959df28888.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady..... szkiełko wypolerowane, koperta odświeżona... jeszcze tylko jakiś bardziej pasujący pasek...

 

 

 

Twój zegarek mówi do mnie: "Kup ruskiego". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta wskoczyła na coś bardziej eleganckiego....

 

6764d317d5b8d73f1da0628cd0b58319.jpg

Edytowane przez tap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dużo lepiej to wygląda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec, nowy nabytek. Przed i po odpicowaniu + modyfikacja.

 

Przyszedl taki, Sekonda Autodate de Luxe, All Steel

post-28237-0-07437500-1527949550_thumb.jpg

 

Szkielko porypane, tarcza obtarta, wskazowki pozarte przez rdze. Mechanizm zablokowany.

Przy rozbiorce wylazlo szydlo z worka. Otoz malutka srubka co trzyma tarcze, znalazla sie miedzy trybami.

Prawdopodobnie jej wypadniecie spowodowalo szorowanie wskazowki po tarczy, a pozniej zablokowanie mechanizmu.

 

Tarcza po polerce

post-28237-0-08438100-1527949568_thumb.jpg

 

Niestety zostala grubsza rysa.

 

Wskazowki odrdzewione, polerowane i na nowo malowane.

Oczywiscie mechanizm czyszczony i smarowany.

 

Maly tunning i po zlozeniu wyszlo takie cus  ;)

post-28237-0-20869000-1527949578_thumb.jpg

 

Przy okazji? Wie ktos co oznacza J M P na dole tarczy.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio królują na forum stalowce :) Fajna robota, wrócił do żywych 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MamCzas. Podmieniłeś tarczę, zmieniłeś napisy czy pomyliłeś zdjęcia?


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MamCzas. Podmieniłeś tarczę, zmieniłeś napisy czy pomyliłeś zdjęcia?

Tarcza zmieniona z premedytacja.

 

Ciekawa sprawa z ukladem wskazowek na zdjeciach przed i po, teraz zauwazylem.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec, nowy nabytek. Przed i po odpicowaniu + modyfikacja.

 

Przyszedl taki, Sekonda Autodate de Luxe, All Steel

attachicon.gifIMG_3328przed.jpg

 

Szkielko porypane, tarcza obtarta, wskazowki pozarte przez rdze. Mechanizm zablokowany.

Przy rozbiorce wylazlo szydlo z worka. Otoz malutka srubka co trzyma tarcze, znalazla sie miedzy trybami.

Prawdopodobnie jej wypadniecie spowodowalo szorowanie wskazowki po tarczy, a pozniej zablokowanie mechanizmu.

 

 

Takiego szukam tylko Poljota. To też automat?

 

Świetna robota. Zazdroszczę umiejętności. :)

 

Tylko weź rozeznaj się przy zakupie, czy zegarek w przeszłości był w dobrym stanie

czy był odpicowany z modyfikacją. Ja nie poznam Ty pewnie tak. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego szukam tylko Poljota. To też automat?

 

Świetna robota. Zazdroszczę umiejętności. :)

 

Tylko weź rozeznaj się przy zakupie, czy zegarek w przeszłości był w dobrym stanie

czy był odpicowany z modyfikacją. Ja nie poznam Ty pewnie tak. :D

To bez znaczenia czy na tarczy będzie Poljot, Exacta Poljot, Sekonda czy Cardinal. To wciąż ten sam zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia czy na tarczy będzie Poljot, Exacta Poljot, Sekonda czy Cardinal. To wciąż ten sam zegarek :)

 

Ja wiem, ale nie leżą mi eksportowe nazwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego szukam tylko Poljota. To też automat?

 

Świetna robota. Zazdroszczę umiejętności. :)

 

Tylko weź rozeznaj się przy zakupie, czy zegarek w przeszłości był w dobrym stanie

czy był odpicowany z modyfikacją. Ja nie poznam Ty pewnie tak. :D

A co chcesz rozpoznac jak wszystko orginalne?  Z wyjatkiem farby na wskazowkach. Tu masz taki sam, aktualnie na zatoce link

Tez bym nie odroznil jak, jak dobrze zrobione.

 

To bez znaczenia czy na tarczy będzie Poljot, Exacta Poljot, Sekonda czy Cardinal. To wciąż ten sam zegarek :)

Dla Ciebie bez znaczenia. ale przez tylko samo Exacta Poljot na tarczy wartosc x2 lub x3. Bo wiele ich nie ma.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla Ciebie bez znaczenia. ale przez tylko samo Exacta Poljot na tarczy wartosc x2 lub x3. Bo wiele ich nie ma.

Zdecydowanie przesadziłeś. Jeśli nawet będzie trochę droższa to minimalnie, na pewno nie będzie to mnożnik wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest względne :)

Rozumiem, że droższe są z napisem Exacta Poljot, natomiast ja nigdy bym takiego zegarka nie nosił, tylko zawsze z napisem Poljot. Dla mnie takie zegarki są 'gorsze' i przedstawiają niską wartość, w  moim osobistym systemie wartości. Analogicznie nigdy nie jeździłbym volvo ani saabem, z tego samego powodu, ani też nigdy nie zjadłbym hamburgera, bo to inna kultura żywienia. ;)

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest względne :)

Rozumiem, że droższe są z napisem Exacta Poljot, natomiast ja nigdy bym takiego zegarka nie nosił, tylko zawsze z napisem Poljot. Dla mnie takie zegarki są 'gorsze' i przedstawiają niską wartość, w moim osobistym systemie wartości. Analogicznie nigdy nie jeździłbym volvo ani saabem, z tego samego powodu, ani też nigdy nie zjadłbym hamburgera, bo to inna kultura żywienia. ;)

A czym, poza nazwą, różni się taka sekonda, raduga, czy exacta od poljota, slavy, czy innej ruskiej marki-matki???? Bo nie rozumiem ...

A co nie tak jest z volvo, czy saabem??? Akurat jestm fanem obu marek. A można wiedzieć czym "z właściwej kultury" jezdzisz prywatnie??

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest wzgledne - racja. O gustach sie nie dyskutuje. Kazdy ma swoja miarke i system wartosci 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe życie bigos i schabowy ... ;)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...  Kosmos odpada przy Poljocie... Orbita to  też jakaś podróbka De luxa... No i Wympieła by chyba też wyrzucić? Muszę przejrzeć te moje gorsze zegarki i podjąć decyzję co z nimi zrobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym, poza nazwą, różni się taka sekonda, raduga, czy exacta od poljota, slavy, czy innej ruskiej marki-matki???? Bo nie rozumiem ...

A co nie tak jest z volvo, czy saabem??? Akurat jestm fanem obu marek. A można wiedzieć czym "z właściwej kultury" jezdzisz prywatnie??

 

Mam japońską gitarę, japoński zegarek, japoński samochód, ale to nie ma żadnego znaczenia, tak jak napisał 'MamCzas' to kwestia gustu i upodobań, które pasują tylko do mnie - do Ciebie jak sam piszesz nie pasują.I tyle.

Volvo bardzo dobry samochód jak i sekonda bardzo dobry zegarek - tyle tylko, że nie dla mnie.I nawet pójdę zjeść hamburgera, ale to dla mnie kulinarne ograniczenie.

Jestem pozytywnie nastawiony do fanów motoryzacji niezależnie od marki i do osób, które maja inne zdanie na temat zegarków ode mnie. :D

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...  Kosmos odpada przy Poljocie... Orbita to  też jakaś podróbka De luxa... No i Wympieła by chyba też wyrzucić? Muszę przejrzeć te moje gorsze zegarki i podjąć decyzję co z nimi zrobić :D

Krzysiek, ja bardzo lubię te "podróby", jakby co :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia czy na tarczy będzie Poljot, Exacta Poljot, Sekonda czy Cardinal. To wciąż ten sam zegarek :)

 

 

Hmm...  Kosmos odpada przy Poljocie... Orbita to  też jakaś podróbka De luxa... No i Wympieła by chyba też wyrzucić? Muszę przejrzeć te moje gorsze zegarki i podjąć decyzję co z nimi zrobić :D

Taki Wympiel. Tarcza inna, a reszta od deluxiaka.  To wciąż ten sam zegarek  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta wskoczyła na porządny pasek...

nada się na garniturowca? ;)

6c5b7823af73fbbb7ceabf7b87839c9e.jpg

55afebfe0f9ca75576c8f1df9809aa73.jpg

Edytowane przez tap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta wskoczyła na porządny pasek...

nada się na garniturowca? ;)

 

 

Mnie się podoba, ale czy nie za gruby pod mankiet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.